Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... fórum

2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
92. globus
2017. jún. 17. 19:15
Soha nem adnám, még felnőttnek sem. Aromák, festékek, mindenféle kemikália, tartósító keveréke, pfff.
91. Guruljka (válaszként erre: 74. - C69ff6d3e9)
2017. jún. 17. 18:29

A Bolero nem simán édesítőt tartalmaz, hanem rengeteg aszpartámot. Ami még az édesítők között is kerülendő.


A teához nem feltétlenül kell cukor. Lehet kis citromlével is inni. Nem muszáj mindennek édesnek lennie.

A gyári üdítőkben rendszerint nem cukor van, hanem rengeteg cukor, ugyanakkor savasak is. Akkor már inkább tea, amiben kevés cukor van. Vagy valamelyik jó gyümölcslé.

90. mmacus
2010. okt. 8. 18:46
Bolero-ból készült italt én sem innék meg, a gyerekemnek pedig semmiképpen nem adnám.
2010. okt. 8. 18:32

a másik véglet az aki csak vizet ad a gyereknek... az oviban is fog teát kapni, meg néha üdítőt is.

a csapvíz sem túl egészséges, a palackozott meg ki tudja honnan van. ha ennyi vizet kiszívnak a föld alól, már akkora vákuum lenne, h szétrobbanna...

2010. okt. 8. 18:27

én nem adnám... kipróbáltunk már, hát a színezék ami az alján megmarad...na az nem semmi... a tartósítószer mellé...

nálunk tea megy cukorral, újabban sem üdítő sem szörp, kiütésesek ezektől a vackoktól...

2010. okt. 8. 10:04

nem kell mindig vizet innia a gyereknek se, de leht teát adni cukor nélkül is.

a lánykám cukor nélkül issza a csipkebogyó teát is, sőt imádja a citromos vizet. nem a limonádét hanem a cukor nélkülit!


a csecsemőknek készült instant tea nem csak édesítőt tartalmaz hanem cukrot is!!!!


szerintem ihat az a ygerek tejet vagy kakaót is (mértékkel)

2009. nov. 1. 22:00

Biztos nem adnék--Én sem iszom ennyi mérget,legalábbis tudatosan nem:(

Ha lehet citromfűteát fogyasztok,a kisgyerekemnek pedig-mikor kicsi volt-csipkebogyóteát főztem télen-nyáron vizet iszunk.

2009. okt. 27. 12:46
Mégha csak édesítőszer lenne benne...Miért kell minden szarral tömni a gyereket?
84. L.Niki18 (válaszként erre: 83. - 3cbdff671e)
2009. okt. 23. 11:01
Sziasztok! Újra visszatértem sok idő után. Immár a kisfiam 2 és fél éves, még eddig nem kapott bolerot. :-) De gyümileveket teákat bizony kap. Vizet is! Sőt, lehet le fog egy-két ember hurrogni, de kisfiam kóstolta már a kólát is. 2 havonta iszik vagy 2-3 kortyot és ennyi. Ettől nem lesznek rosszabbak a fogai vagy nem lesz egészsételenebb. Ti is minden nap vizet isztok? :-)
2009. szept. 28. 14:36

Nem hogy 2 évesnek, de még 12 évesnek se.

Helyette gyümi tea, limonádé vagy (ha már végképp nincs itthon semmi) víz.

82. 3d5b901f2d (válaszként erre: 81. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 28. 11:54
javítok - több
81. 3d5b901f2d (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2009. szept. 28. 11:52

"Miért függünk ennyire az ízektől"?

Mert még az anyatej is édes...!

Sőt, méhen belül is szereti a baba az ízeket.


Én nem szoktam colát vagy szénsavas üdítőket vásárolni, mert mi magunk se szeretjük. Általában vizet iszunk, vagy gyümölcsös szörpöt. Ha néha megkívánjuk a "multivitamint", akkor iszunk azt. Szoktam venni italport, az almás ízesítésű egy kis ásványvízzel igazán jó.

A 6 éves kisfiam a vizet szereti, ritkán iszik ízesített dolgokat. A középső lassan 3 éves. Imádja a szénsavasat pici kora óta, de ritkán kap üdítőt. A pici 6 hónapos, szopik és megkínáltam a nagy melegben vízzel is.


Szerintem ma már szinte semmi nem egészséges, ennyi erővel ne adjunk a gyereknek semmit?


Ha nem töb litert fogyaszt a gyerek, nem lesz nagyobb baja, mint egy szelet csokitól!

2009. szept. 28. 11:09
még a 4 évesmnek se, nem szeretjük, a mama csinál házilag málna szörpöt azt vagy vizet isznak a gyerekeim
79. Jéghegy (válaszként erre: 78. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 28. 11:07

Látom!:)))))))))))))

Akkor úgy írom, hogy a többség miért nem a kérdésre válaszol?

78. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 77. - Jéghegy)
2009. szept. 28. 11:06
Én arra válaszoltam ha olvastad :)
2009. szept. 28. 11:05

Basszus. Miért nem a kérdésre válaszoltok!!!


Én szoktam adni a gyermekemnek Bolerot. És nem érdekel ki mit mond. Nem literszámra vedeli!


Az senkinek nem tűnik/tűnt fel, hogy a csecsemőknek készült instant tea is tartalmaz édesítőt?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!??

2009. szept. 28. 10:59
Szegény Lnikit már el is riasztották az előttünk levők. Én sem tudom miért kellett annyira lehurrogni. Szóval egyetértek a két utolós hozzászólóval. :) 2 évesen már elég választékos innivalót lehet adni egyébként.:)
75. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 73. - A01972228c)
2009. szept. 28. 10:50
Sajnos ez igaz.Ma már nem egészséges semmi
2009. szept. 28. 10:49

Teljesen mindegy mit adsz a gyereknek,ha azt vesszük hogy ma már a szörp sem igazi gyümölcsből készült és nem %-os.már ami nem drága ugyebár.

Ha elolvasom némelyik összetételét, elsírom magam.

A tea sem jó hosszú távon mert ugye ebbe cukor kell, és a cukor nem tesz jót a fogaknak.

Az ásványvíz sem mindig egészséges (szintén összetétel) mert abba is van amielyiknél sok a nátrium, a kálcium..

Marad a víz, de sajos sok helyen sz@r,vagy nagyon kemény, és hát a kemény víz meg nem tesz jót,a mosógépben is felgyülemlik a vízkő, vagy egyszerűen csak nem jó a minősége.

Így akár mehet a bolero is.



Viszont hozzáteszem, nem kell semmit túlzásba vinni

2009. szept. 28. 10:43

Szerintem 1-2 ember jobban tenné ha kicsit visszavenne a lendületből.Aki elindította afórumot az tanácsot kért és nem arogáns mindentudók kioktató válaszait.Miért nem lehet mindenféle bunkózás nélkül véleményt nyílvánítani????Szerintem a kérdező nem megöllni akarja a gyerekét hanem csak egyszerűen kikérte mások véleményét,talán ezért még nem kellenne leharapni a fejét.Néhányan itt azt hiszik,hogy ők aztán mindent jobban tudnak mint mások és csak az ő véleményük lehet a jó.Nézzetek már magatokba egy kicsit könyörgöm.Nem biztos,hogy az a jó mindíg amit ti mondtok!Egyébként meg én azt tartom hülyeségnek,hogy egy gyereknek csak vizet kell innia.Minek?Ti mindíg csak vizet isztok?Szerintem meg ez a marhaság!És sajnálom azt a gyereket,aknek a anyja még csokit sem ad mert elrohadnak a fogai.Ez nem a csokin múlik az a helyzet.Én amikor gyerek voltam minden nap megkaptam az egy csokimat és nem is vizet itatott velem Anyum minden nap és mégsem "rohadt" el a szám és a fogaimnak sincs semmi baja.Amúgy meg minden anya a legjobbat akarja a gyermekének mégha nem is mindenki egy állásponton van.Igaz én fiam nem 2 éves hanem 8 hónapos de kap vizet is teát is és gyümölcslevet is.És ami a sok E betűt illeti.A helyzet az,hogy mindenben ott van sajnos nem csak az innivalókban.Ha a gyerekednek májkrémes kenyeret adsz azzal is ugyanúgy "mérgezed" mintha Bolero italport itatnál vele.Kérdem én a tartós tejbe,meg abba bio bébiételbe ami húst meg sajtot tartalmaz,mennyi vegyszer van,hogy eláll hűtés nélkül évekig???

Amúgy meg senki feje felett nem kellenne pálcát törni csak azért mert nem a te véleményedet osztja.Nem vagyunk egyformák.Még szerencse!!!!

72. marcsix (válaszként erre: 71. - C8d93a7aea)
2009. szept. 27. 19:59
:D hehe, dehogynem, megállapodtunk, eddig még nem harapták le a fejem :D ami késik nem mulik...
71. c8d93a7aea (válaszként erre: 69. - Marcsix)
2009. szept. 27. 19:57

Mi van Barátnőm kiakadtál??????? :-))

Hát nem megállapítottuk már,hogy nem írunk sehova???

70. marcsix (válaszként erre: 68. - Gabcsyka)
2009. szept. 27. 19:56
tényleg a fiam nekem is szerete a kubut. a sűrűre gondolsz??Mert van abból is már nagyobb kiszerelésű hígabb változat is, na az is tele van mindennel. :)
2009. szept. 27. 19:54

Sziasztok. Elkezdtelek titeket olvasni, mert azt hittem, tök értelmes válaszokat fog kapni a kérdezni. Szomoruan vettem tudomásul, hogy ténylegesen lehurrogtátok egymást. Leginkább a kérdezőt!

Több dolgot szeretnék mondani.

Első: tudjátok magyarországon mennyira sz@r a víz minősége??? És én ebből adjak a gyereknek??? Isten őrizz.

Második: tény, hogy én sem tartom jó ötletnek a bolerot pont, de simán adok a gyereknek szörpöt, teát, almalét stb. Egyébként ezek sem a legjobbak, de a végén eljutunk odáig, hogy semmi sem jó. Akkor mégis mit adjunk??? Vegyek 1000ft-ért egy liter innivalót, mert az babának való babás izé??

Harmadszor: MIndenki döntse el, hogy mit ad a gyerekének, ha esetleg segítséget kérünk, bárki, akkor meg probáljunk meg segíteni. Az én gyerekem is megakarta kóstolni, sőt meg is kóstolta, hát nem voltam elájulva tőle.


Lényeg a lényeg, az én gyerekem szinte ujjszülött kora óta ivott teát, nem vizet, teát. Először csecsemő teát, édeskömény, málna valamis, barackos, stb. Aztán apukám hozott, azaz szedett csipkét, és azt csináltam meg teának, meg hársfát teának, aztán zöldteát, ami nagyon egészséges, és mostmár simán a liptont issza velem, Jó hogy nem fogok 4 félét csinálni, mikor négyen vagyunk. Szandinak 8 hósnak valót, Krisznek 3,5 évesnek valót, férjemnek ezt, nekem meg azt. Hogy néznék már ki. Egyébként a fiam még mindig nagyon teás. És ha beteg akkor mit ad neki az aki csak vizet akar adni??? Forróvizet??? :D Én melegteát mézzel. Azért csak ne érezze már magát a gyerek börtönbe, ahol víz és szárazkenyér van. Bár a mai világban, már ott sem vizet és szárazkenyeret adnak. Vizet ??? Ha bevizsgáltatnám, elzárnák a "főcsapot" hogy ne mérgezzék tovább a népet :D Egyébként a tea az forralt víz ízesítve :)) a picike cukor meg nem fogja életét ontani az embernek. szerintem...


Válasz a kérdésre: szerintem lehet adni a kornak megfelelően teát, ha picike pár hós babáról van szó, csecsemő teát, vagy csecsemő instant teát, később már esetleg almalét, gyümölcsléket, zöldteát pl A rendes teákban tényleg van koffein, bár abba sem sokan haltak még meg. max jobban fog pörögni az illető. Szóval azért olyat is ismerek aki a kis fél éves gyereknek már fekete teát ad. És nem mindenkinek van méregdrága 100százalékos gyümilére, vagy annyi gyümire, amennyiből elegendő gyümilét lehet csavarni pénze, azért esetleg megvesz egy bolerot ami xx forint és lesz belőle 1,5 liter, asszem vagy 2.és mégsem 500ft-ot dobott ki a mai világba. Szénsavasat spec, én még 6 évesen sem fogok adni.


Na visszakanyarodtam. Bocsi, hogy hosszu lett! :)

2009. jan. 26. 14:55

Nem kell a gyereknek művacakot adni. Az enyém 21 hónapos-babavízzel készült teát iszik-pici cukorral-és néhanapján Kubut. Mást el sem fogad.

A cukor is csak azért kell a teába, mert nem szereti az édességet-semmilyet sem.

2009. jan. 23. 10:32
Soha nem adnám a gyermekeimnek
2009. jan. 23. 10:15

Kedves Mindenki!


Bár nekem nincsen gyermekem,de azt azért tudom, hogy nagyon sok italporban, és egyéb termékekben van aspartam.

A kutatok véleménye eltérő ezzel az adalékanyaggal kapcsolatban, de azt olvastam, hogy egy legyengített idegméreg. Sok baj forrása lehet, 20-30 év múltán...

Ha segíthetek, mindenkit arra kérek olvasson utána a neten..

Köszönet.

2009. jan. 22. 12:00
Panka én is így gondolom ahogy te. De szerintem még egy kis gyümölcslé is belefér. Valami jó fajta természetesen! De tegnap találtam a boltba Pickwick gyerekteát, (ezelőtt még nem láttam ilyet) vettem is! Remélem szeretni fogja kisfiam. :-)
2009. jan. 21. 16:53

Festékes művacak!!!

Inkább víz, meg tea. Utóbbi sem agyonédesítve!!!!

2009. jan. 21. 16:50

megpróbálom kerülni én magam azokat a dolgokat,amik édesítősek vagy keményítősek,vagy eleve mesterségesek.persze kiszűrni nem lehet teljesen,de ha már annyit teszek,hogy nem veszek direkt ilyen dolgokat(valaki jól írta:lónyál)akkor már tettem valamit :)

mi lenne,ha valami szörpöt főznél te magad neki?kevés cukorral sok gyümivel?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook