Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne ízületi kopás esetén a munkahelyen diszkréten tornázni, bemozgatni az ízületeket? fórum

Hogyan lehetne ízületi kopás esetén a munkahelyen diszkréten tornázni, bemozgatni az ízületeket? (tudásbázis kérdés)


13. Meda
2009. dec. 17. 20:43

Sziasztok!


Új vagyok még itt ezen a fórumon, bekukkantottam ide.


46 éves vagyok, korábban sokszor elestem. Idén tavasszal kezdődött először a háti, majd térdfájdalom.

Ortopédiánál kezdtem, de onnan reumatológiai konzilíumra küldtek. Térdízületi porckopást állapítottak meg, és a gerincem "csőrös".

Nyáron a nagy sétákban csúcsodott ki a térdfájdalmam, 2 hetes komplex fizikoterápiás kezeléssorozat a kórházban, majd ambulánsan is.

Elvileg folyamatban van a gyógytorna, de a 6 alkalomból csak 3 van meg október közepe óta :(


Tudna valaki javasolni gyógytornát, amikor nemcsak otthon, hanem pl. diszkréten és észrevétlenül be tudnám mozgatni az ízületeimet?


Esetleg van-e valaki aki szívesen betanítana, hogy az izmaim feszüljenek? És még milyen természetes gyógymódok vannak? Orvosságokat nem kérek, bőven szedek más betegségeimre is.


Köszönöm a segítséget.

12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Margitnéni)
2009. jan. 19. 15:44

:))

Most írtad le a gyógymódodat!! Tedd!

11. Margitnéni (válaszként erre: 8. - Ejmi)
2009. jan. 19. 15:38
Sajnos csak nagy medencében van nálunk vizitorna, létrán kellene kimászni, azt hiszem lubickolhatnék, amíg egy daru ki nem emel.
10. Margitnéni (válaszként erre: 9. - F64f0d9a69)
2009. jan. 19. 15:36
Köszönöm! Reggel mindig tornával kezdek. Két hónapja műtötték a térdemet, és a klinikán a gyógytornász mozgatott bennünket. Az ő gyakorlatait csinálom, de ennél több kellene. Proenzit szedek, ezt javasolta a doki, nem tudom javulok-e majd. És persze le kellene fogyni, ez a legnehezebb, pedig erre lenne legnagyobb szükség.
9. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - Margitnéni)
2009. jan. 19. 15:16

A tornát otthon is bárki csinálhatja!

Szép fokozatosan, lassan végezve és nem erőltetve.

Az ízületek állapota az étrendtől is függ, sőt nagyon fontos, hogy megfelelő mennyiségű vizet igyunk.Fontos a sok zöldség, gyümölcs és diéta.

Én multivitamint és lecitint is használok.

Etka jógára iratkoztam be és bizony az elején nagyon nehéz volt a gyakorlatokat végig csinálni,de mára már alig van gondom.A mozgás kötelező és ha nem akarsz rosszabb állapotba kerülni el kell kezdeni minél előbb.

Mielőbbi jobbulást kívánok!

8. ejmi (válaszként erre: 7. - Margitnéni)
2009. jan. 19. 14:44
Pedig muszáj foglalkozni magaddal, mert ez egyre rosszabb lesz. Azért a vizi tornát javasoltam, mert a vízben könnyebb a mozgás. Olyan helyet keress, ahol nem a nagymedencébe tartják a tornát, hanem kisebb tanmedencébe. De nem is kell ehhez szervezett torna, Te magad is tudnál ott tornázni. A te problémádhoz már lehet, hogy orvos és gyógyszer kell. Nem szabad elhanyagolnod.
7. Margitnéni (válaszként erre: 5. - Ejmi)
2009. jan. 19. 14:41

Jelentkeztem is egy hónapja vízalatti tornára, aztán lemondtam. Rájöttem, hogy ki sem bírnék jönni a medencéből, és az öltözködés sem menne. Sajnos itt tartok! Most azon gondolkozom, hogy valami gyógytornára kellene beíratkozni, de felmerül a kérdés, hogy bírok elmenni, ott hogy bírok teljesíteni. Ha pl. az a feladat, hogy feküdjek a földre, onnan nem fogok tudni felkelni.

De ez még mindig nem oldaná meg, azt, hogy ha a főnök azt mondja, hogy menjek be az irodájába, azt normális léptekkel meg tudjam tenni.

Ez a gyógyvíz kúra olyan jól hangzik, de jó lenne!! Két hétig csak áztatnám magam, pihennék, tornáznék, álmodik a nyomor!

6. Margitnéni (válaszként erre: 3. - Cel)
2009. jan. 19. 14:34

Bármikor jöhet valaki, és jön is, úgyhogy nem szabad a pálya. Az tényleg jó, ha elindulok és teszek egy kört, de sokszor nincs rá idő, illetve annyi munka van, vagy éppen az ügyfelek tobzódnak, nem állhatok fel.

Igazából még a wc-re menés is gond, egy-egy irattal elmenni a fénymásolóig, és látják a kollégák, hogy sántikálok, és szenvedek, nagyon ciki.

5. ejmi
2009. jan. 19. 14:29
A rendszeres úszás, vízalatti torna sokat segítene, valamit a gyógyvíz kúra. Gyógykrémek is hatásosak. Nagyon fontos a rendszeres mozgatása az izületeknek.
4. cel (válaszként erre: 2. - Margitnéni)
2009. jan. 19. 14:25
Állj fel gyakrabban az asztal mellől. Sétálj egy kört az irodában, így nem "macskásodik" el a láb, könnyebben indulsz el.
3. cel
2009. jan. 19. 14:22
Ha a munkahelyen nem fogadtok ügyfelet, akkor nincs gond, inkább vond be a tornába a munkatársakat is. De bizonyára van mellék helyiség és ha máshol nem, hát ott kicsit át lehet mozgatni a végtagokat.
2009. jan. 19. 14:21

Ez szerencsére csak idősebbeket érint, ezért leírom mi is a gond. Azt hiszem indítási artrózisnak is hívják, hogy egy helyben ülés, állás után nagyon nehéz elindulni. Rettenetesen fájnak az ízületek, aztán egy idő után egy kicsit bejáródik. A mozgás, torna, bár nagyon fájdalmas, de mégis jó, mert utána legalább tudok egy kicsit menni.

De a munkahelyen, irodában ülve mit tehetnék. Néha felállok az asztal mellé, egy kicsit huzogatom, lengetem a lábam, de ezt nem mindig tehetm meg. Viszont, ha hirtelen fel kell állni, olyan ciki, nem bírok elindulni.

Van valakinek erről tapasztalata, netán valami "gyógymód", de jó lenne!

2009. jan. 19. 14:16
Hogyan lehetne ízületi kopás esetén a munkahelyen diszkréten tornázni, bemozgatni az ízületeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook