Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Titeket is büntet úgy a pasitok, hogy nem szól hozzátok? fórum

Titeket is büntet úgy a pasitok, hogy nem szól hozzátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
248. pergom
2016. nov. 12. 15:38
Hajaj de még Hányszor!
2016. szept. 10. 12:57
Én is nagyon Örülök, csak így tovább!:)
246. fehérke111 (válaszként erre: 241. - Morgó2)
2016. szept. 6. 20:57
Ez nagyon jó, gratulálok! :-)))
245. Mezei Virág (válaszként erre: 241. - Morgó2)
2016. szept. 6. 20:36

:)

Ez jó!

Békességet boldogságot kívánok nektek, sok szeretet mellé!

Ha te vagy a családfenntartó, akkor is fontos a családdal kikapcsolódni, mert az egészség is fontos, nem csak a pénz!

Egy ismerősöm, aki szintén hajtott a még több pénzért, mire minden gyereke felnőtt, már csak az égi vadászmezőkről láthatja őket, és munkája gyümölcsét. :(

Ügy hogy vigyázz magadra is!

244. PöttyösPanka (válaszként erre: 241. - Morgó2)
2016. szept. 6. 20:21

Ezt örömmel hallom :)

Írásban sokkal átgondoltabban tud fogalmazni az ember. Velem volt már, hogy nem tudtam elmondani a páromnak, hogy mi bánt, mert egyszerűen nehéz volt szavakba önteni, ezért fogtam magam, és írtam neki egy levelet.

243. PöttyösPanka (válaszként erre: 242. - Kristo_f)
2016. szept. 6. 19:49
Akkor neki a verbális megerősítés fontos. Ha néha megdicséred, könnyebb lesz az életed.
2016. szept. 6. 18:21

Én ilyet nem teszek

B.nőm ha valami gondja van , mint egy magnó többszöri elmondja

Hagyjad már, elmondtad, igazad van hagyd abba, mondom

Nem, képes volt éjjel felébreszteni hogy... és folytatta tovább

Nem büntettem hallgatással, hanem igen megemeltem a hangom és cifrákkal fűszerezve elmondtam neki hogy hagyjon békén

Mi volt a válasz?

Te csak kiabálni tudsz velem

Mit is kellett volna ere éjjel 2 tájban reagálnom? :)


Jól főz nagyon

Kedvenc ételemböl háromszor is veszek

Nem jó, nem izlett?

Dehogynem,háromszor is vettem belőle, majd szét pukkadok

De miért nem mondod hogy jó?

Waaaaaa!

241. Morgó2
2016. szept. 6. 16:38

Sok tanácsot megfogadtam, amit adtatok. Nejem a fórumot olvassa, tehát sokáig nem maradt titokban és nem is kellett megmutatnom neki, mert magunkra ismert.

Azóta mondhatjuk, hogy ő is változtatott sok mindent, remélem én is, tehát szent a béke.

2016. aug. 21. 19:49
Igen, ez engem is érdekelne!
239. PöttyösPanka (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. aug. 11. 13:05
Hogy alakulnak nálatok a dolgok?
2016. júl. 7. 22:53
Morgó! Én is nagyon szurkolok Nektek és kívánom, hogy sikerüljön jobbá tenni az életeteket. Mindkét félnek rossz lehet ilyen kapcsolatban élni. Én képtelen lennék rá. Kíváncsian várom a fejleményeket! Minden hasznos tanácsot leírtak már a többiek, próbáld alkalmazni őket! Kitartás!:)
237. PöttyösPanka (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. júl. 6. 07:24
Kíváncsian várom a fejleményeket :)
236. fehérke111 (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. júl. 5. 20:23
Én nagyon drukkolok neked/nektek!
235. fehérke111 (válaszként erre: 233. - Vacsa)
2016. júl. 5. 20:22
:-)
234. vacsa (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. júl. 5. 18:22

Azért az nagyon durva hogy 25 év után is ilyen semmilyen köztetek a kommunikáció :((


Van huncutkodás? Humor? Összenevetés?

Ha megkérdeznéd szeret-e, akkor mit válaszolna?

Lehet hogy ez ennyi volt. Felneveltétek a gyerekeket, mostmár csak éltek egymás mellett boldogtalanul. Hány évesek vagytok?

233. vacsa (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. júl. 5. 18:19

Mintha mindketten csak magatokkal foglalkoznátok. Sérelmekkel dobálóztok. Biztosan tudja hogy szeretted volna a felvágott paradicsomot, ő meg valami mást szeretett volna, de nem kapta, így te sem kaptad és ez egy végtelen játszma.


Más oldalról kellene megközelíteni. Őt akard boldoggá tenni, ne magadat elégedetté.

Nem rövidke kapcsolatból papolok, lassan 24 éve vagyunk együtt... Gondolj arra ő mitől lenne boldog és tedd meg. Önzetlenül. Ha van még köztetek szeretet, akkor lépni fog.

232. Mezei Virág (válaszként erre: 231. - Morgó2)
2016. júl. 5. 18:10

"Én rágcsáltam a bundáskenyeret és azon gondolkodtam, hogy vajon eszébe jut-e, megkérdezni, hogy kérsz-e, vagy vágjak össze neked is? Nem jutott. De sebaj, majd akkor én megkérem, hogy vágjon össze nekem is, de mire ide eljutottam, addig befejezte a reggelit, felállt és otthagyott. Lehet, hogy várta? "

Ha valaki mindig csak vár, sosem fog semmi sem történni! Láttad az adatlapom képét? ;)

231. Morgó2
2016. júl. 5. 17:48

Mezei Virág 196.hsz. Igazad van, de nem egyszerű megtanulni, mert amikor durca van, akkor nincs kedv a beszélgetésre, amikor meg nincs durca, akkor nem téma. Igen, több időt kellene – kellett volna a feleségemmel tölteni, mint ahogy több időt kellett volna a gyerekeimmel is. Sosem felejtem el fiam beletörődő szomorú tekintetét, amikor azt mondta, hogy: Apa jösz focizni? Én meg, sajnos nem, ezt meg kell csinálnom. Nem hisztizett, nem erőszakoskodott, csak lehorgasztott fejjel kiment a szobából. Ez a kép máig nagyon élesen él bennem, pedig több, mint 10 éve történt. Egyedüli kenyérkeresőként a családban négy gyerekkel és egy feleséggel nem könnyű. Ha mindegyikkel csak napi 1 órát foglalkoznék, ami tudom, hogy semmi, de az napi 5 óra. A nap meg 24 órából áll. Félre ne értsetek, nem mentegetőzni akarok! Úgy éreztem, hogy mára már valamelyest kimásztam a gödörből. Nejem bundáskenyeret sütött reggelire és szólt, hogy az asztalon a reggeli. Na, talán valami elindul. Asztal közepén tányéron a bundáskenyerek, mindenki vesz amennyit akar. Még tányér is volt kitéve. Egy szépséghiba volt a dologban, hogy ilyenkor a bundáskenyér mellé mindig vág össze paradicsomot, paprikát, uborkát, amit most elég tüntetően maga elé tett és abból eszegetett. Én rágcsáltam a bundáskenyeret és azon gondolkodtam, hogy vajon eszébe jut-e, megkérdezni, hogy kérsz-e, vagy vágjak össze neked is? Nem jutott. De sebaj, majd akkor én megkérem, hogy vágjon össze nekem is, de mire ide eljutottam, addig befejezte a reggelit, felállt és otthagyott. Lehet, hogy várta? Nem tudom, de rosszul esett, de túlteszem magam rajta. Megjegyzem, hogy a reggeli kávéját megcsináltam és odavittem megízesítve és nem kitettem az asztalra, ugyan így a 10 órás kávéját is elkészítettem, miközben főzött. Ezután kipakoltam a mosogatógépet, majd bepakoltam. Kicsit már beszélgettünk is … na jó, inkább adatokat cseréltünk. Elmentem dolgozni, ma gyorsan végeztem még otthon kellett pár dolgot befejeznem. Ültem a gépnél, megáll az ajtóban és beszól, ha éhes vagy ott a gírosz a gázon, meg rizs. És leült ebédelni. 16 óra 30 percet írunk. Most körülbelül a gödör alján vagyok ismét.

Visszatérve a hsz-ra, én is úgy gondolom, hogy aminek nem tudom a helyét, azt előhagyom, majd elteszi. De ezt rendszeresen a fejemhez vagdossa, hogy az nem segítség, ha kint hagyom és az nem indok, hogy nem tudom a helyét.

205-ös hsz-ra igazad van, de amikor edurvulnak a dolgok, mert túlcsordult a tartály, akkor nagyon nehéz. Jobb lenne talán egy veszekedős tányértrögetős leeresztése a feszültségnek, de nem ilyen vagyok.

213-as hsz-ra az utolsó mondatra ha megengedsz egy választ: - Igen, ki tudom kapcsolni, csak kis időre van szükségem. De úgy látom,hogy az a baj, hogy a harag és a neheztelés mindig újra bootol és nem engedi a Szeretet programot installálni. Sajnos nem tudom kikapcsolni, mert ezek valamilyen rejtett fájkok és csak szürkén látom őket. Kedves Ügyfélszolgálat, most mit csináljak?



csikil4ny 197-es hsz. Tetszik a példád, én is így működöm. A jeles napokra hatalmas rózsacsokrot vittem. Azt mondta, hogy nem kell, mert elhervad. A következő alkalommal nem vittem, láttam, hogy rosszul esik. Akkor miért mondja?


Pergő Györgyi 198. hsz-r. Nem gondolnám kiszolgálásnak, ha elém teszi a kaját. Nem ilyen úr meg cseléd elvárás ez. Szerintem így praktikus. Ügyesebben használja a merőkanalat, szebb ahogy tálal, tudja mi mivel és mennyit, nem csöpög mellé, meg tudnám köszönni… De az az érdekes, ha a nyaralóban vagyunk, ezt mindig megteszi, otthon meg sosem. Nekem meg rosszul esik, fáj.

A becézgetéssel, hízelgéssel igazad lehet. Ez sajnos sosem volt az erősségem. Nem mondom, hogy cicám, mert nem macska, aranyom, mert nem arany, babám, mert nem baba. Ez a hülye mérnökagy , vagy férfiagy. Annyira furcsa nekem. Beszélgetések. Igen. Miről? És a baj itt kezdődik. Ez régen működött, aztán egy-egy vita során amikor a fejemhez vágta, hogy nem érdekelnek a munkahelyi problémáid, meg a hogy mi történik itt meg ott, akkor a beszélgetések témája elkezdett elfogyni. Én ezeket a parancsokat elraktároztam, munkahelyi téma nincs, mi történt itt meg ott, tabu és elfogytak a beszédtémák. Hát miről tudnék beszélgetni, ha nem arról amit egésznap csinálok? A másik probléma, hogy elmaradoztak a közös programok. Elkezdett nem jönni velem rendezvényekre, ahova pozíciómból el kellett mennem, nem jött színházba, nem jött esküvőre, feleséges osztálytalálkozóra, gyerekekkel kirándulásra, baráti összejövetelekre. És erről már a környezetem is pletykálgat. És ezek mind tűszúrások…

199 hszra igazad van.


Bich 202-re. Ezt én is sokszor szoktam mondani a nejemnek, hogy a szerelemhez, a veszekedéshez és a verekedéshez legalább két ember kell.


fehérke111 203-s hsz. A gyerekek többnyire tudomásul veszik, hogy az ősök hülyék. Már a legtöbbjük nagykorú, de még a „nyakunkon” vannak J


Pöttyös Panka: 204-re nagyon jól látod, most is így van. Velem is ossza meg, ha valaki tudja a megoldást!

2015-re Nejem sem tudja felidézni, hogy mia baj. Ilyenkor a jól bevált sablonokat veszi elő a vélt és esetleg valós sérelmekkel.


Cirmancs 207-re Pontosan így működik a férfiagy. Hasonlóan jártam én is.

209-re Teljesen jól látod és eza konfliktus alapja. Feleségem olyan családban nőtt fel, ahol a papa reggel elment a gyárba és délután a szokott időben hazajött, aztán kertészkedett, meg barkácsolgatott. De ez még a cocilizmusban volt. Én műszaki értelmiségi vagyok kötetlen és rugalmas munkaidővel, ami azt jelenti, hogy állandóan és nyúlik. A 4 gyerekkel elkövettük azt a nagy hibát, hogy nejem otthon marad főállású anyaként, majd amikor az lejárt akkor is otthonmaradt, gondolván, hogy majd ellátja a háztartást. Így elvesztette a realitásérzékét, hogy a világ nem úgy működik, ahogy annak idején. Ez nagyon nagy probléma. Gyakorlatilag az elmúlt 25 évben otthon volt, ebből eredezhető a 198-re írt probléma is és nem tudtuk kezelni ezt a helyzetet. Próbáltam rávenni, hogy menjen közösségbe, járjon fodrászhoz, bárhova, de már valószínű akkor késő volt.

211-re Teljesen igazad van. Amire válaszoltam, az az volt, hogy milyen tesze-tosza férfi, erre mondtam, hogy talán mégsem, mert van házam, autóm, meg nyaralom. Ha ezt többes számba teszem, még úgy tűnt volna, hogy még ezt is a nejem hozta össze. Tehát minden közös, én a munkahelyen harcoltam érte, nejem a háztartásban. De jobban figyelek a ragozásra!


barbylove 210-re. Jól látod. Elmehetne dolgozni és én maradnék otthon, akkor én csinálnám a vacsorát, de nem ez a felállás. Igen, beszélni kellene, de leírtam, hogy miért nem megy.


Kedves Fórumozók! Az alapgondolt ugye az volt, hogy miért nem szól hozzátok a pasitok, erre próbáltam az én szemszögemből abszolút szubjektív véleményt formálni. Köszönöm a hozzászólásotokat, a bíztatásokat és kritikai észrevételeket is. Sokat merítettem belőle. Úgy gondolom, hogy van mit helyrehoznunk, sokat hibáztam, különösen én hibáztam sokat, hiszen több hibázási lehetőségem volt. Nem tudom, hogy mit tudok kihozni belőle, de majd beszámolok róla itt a fórumon.

2016. júl. 5. 13:42
Háh, a kommunikáció rossz formájával próbálkozol, vegyél fel valami szexi fehérneműt, aztán ha akkor se szól hozzád, tipli :DDDDDDDDD
229. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 226. - Vacsa)
2016. júl. 5. 13:34
Én sajnos nagyon jól értem...:(
228. vacsa (válaszként erre: 227. - PöttyösPanka)
2016. júl. 5. 12:39
Na jó. Elbeszélünk egymás mellett. Hagyjuk.
227. PöttyösPanka (válaszként erre: 226. - Vacsa)
2016. júl. 5. 12:37
Egyből azt feltételezted, hogy én is ilyen nő vagyok.
226. vacsa (válaszként erre: 225. - PöttyösPanka)
2016. júl. 5. 12:27

Egy szerteágazó problémára elsütöttél egy sablonmondatot:(


Mondjuk adott egy nő, aki érzékeny, bizonytalan, mellé egy férfi aki nem képes kifejezni az érzéseit, nem dicsér, nem szól ha gondja van.

Tanulható a kommunikáció??? Hát persze. A nő lehet hogy próbálkozik, könyveket olvas, próbálja a férfit is fejleszteni, de NEM MEGY, MERT A FÉRFI NEM ILYEN. Nem is érti mi a baja a nőnek. A nő meg egyre rosszabbul érzi magát.

Viszont ugyanezzel a férfival boldogan eléldegél egy - nem részletezem - másik típusú nő.

Ezért írtam hogy hasonló a hasonlóval. Ez a megoldás.

225. PöttyösPanka (válaszként erre: 223. - Vacsa)
2016. júl. 5. 12:16
És mire értetted, hogy egyszerű vagyok?
224. l.luiselotte (válaszként erre: 222. - PöttyösPanka)
2016. júl. 5. 08:26
sok férfi, ha munkahelyi sikertelensélg éri, hallgat egy darabig. Szerintem kicsit hagyni kellene, mert nekünk sem esne jól mindent megosztani a másikkal.
223. vacsa (válaszként erre: 222. - PöttyösPanka)
2016. júl. 5. 07:49

Baromira nem erről volt szó....


Csak röviden: nem mindenki akar/tud tanulni, fejlődni. Te igen. Én igen.

Rengeteg férfinak nem megy. Sok nőnek sem. Ezért írtam, hogy olyannal kell élni, akivel hasonló szinten vagyunk, vagy hasonló szintre kerülhetünk.

222. PöttyösPanka (válaszként erre: 221. - Vacsa)
2016. júl. 4. 21:23

Jajj demá´

Én egy elég egyszerű lány vagyok. Ezért is próbálok fejlődni azokban a dolgokban, amikben úgy érzem, van még mit tanulni. Ha a kommunikációt nem lehet fejleszteni, akkor nem tudom, hogy az elmúlt három évben mit csináltunk a párommal. Eleinte ugyanis elég sok félreértés volt köztünk pusztán a nem megfelelő kommunkáció miatt. Pl amikor sok stressz éri munka közben, amíg kicsit ki nem piheni magát, mogorva és nem szól semmit. Eleinte azt hittem, hogy rám haragszik valamiért. Azóta megtanultam, hogy ilyenkor mit kell mondanom, hogy jobban érezze magát, és hogy ne vegyem magamra a dolgot. Én elég befelé forduló vagyok, nehezen beszélek az érzéseimről, de egyre inkább megtanulom, hogyan tudok érzelmi dolgokat megbeszélni a férjemmel. Nagyon sokat fejlődtünk, egyre inkább egy nyelvet beszélünk, de még mindig van olyan terület, amin javítani kell. Elhiszem, hogy te a kommunikáció nagymestere vagy születésed óta, de nekem nem szégyen tanulni.

221. vacsa (válaszként erre: 220. - PöttyösPanka)
2016. júl. 4. 14:13

jajj nemá'


Ennyire ugye nem vagy egyszerű????

220. PöttyösPanka (válaszként erre: 216. - Vacsa)
2016. júl. 4. 14:09
A kommunikáció tanult képesség, vagyis lehet fejleszteni.
219. PöttyösPanka (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2016. júl. 4. 13:51
Ez nem kifogáskeresés, hanem megoldáskeresés. Azokkal a tanácsokkal semmire sem lehet menni, hogy ezt vagy azt kéne tenned. Azok a tanácsok érnek valamit, hogy így vagy úgy kéne csinálnod. Pl hiába mondod egy depressziósnak, hogy pozitívan kellene gondolkodnia, mert jó-jó, de mégis hogyan?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook