Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt fütyit szondával fellazították és nagyon begyulladt. Naponta hányszor kell felhúznom neki, hogy az még nem legyen kínzás? fórum

Letapadt fütyit szondával fellazították és nagyon begyulladt. Naponta hányszor kell felhúznom neki, hogy az még nem legyen kínzás? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. berren
2012. júl. 30. 19:44

Sziasztok!


Szerintem mindenképp érdemes ilyen problémával orvoshoz fordulni 3-5 éves korban. Az ismerősöm gyermeke 3 évesen, az én fiam 5 évesen tegnap esett át ezen.Mi sebészetre mentünk. itt kapott egy érzéstelenítőkrémet is, amitől a beavatkozás alatt csak "felszisszent", nem nagyon fájt neki. Az orvos javallata, hogy az esti fürdés után bármilyen krémmel kenjük be. Ez elég fájdalmas, de muszáj. 5 perc múlva már nem is emlékezett rá, hogy sírt és fájt neki.


A pisilést mi úgy oldottuk meg, hogy egy picit viiszahúztuk a bőrt, hogy kilátszon a húgycsőnyílás, mert így nem folyik hátra a pisi, így nem is csípte egyátalán.


A fitymaszűkület nem oldódik meg magától. Minnél későbbre halogatja valaki, annál nagyobb a baj. 11 éves ismerősömnek már műtéti beavatkozás kell. Ha meg homokba dugjuk a fejünket, akkor semmi nem fog történni és ha az első együttlétig sem tépig fel, akkor akkor fog felszakadni, ami nemcsak kínos lesz, hanem rettenetesen fájdalmas is. A gyerekek felnőnek, gondolni kell a jövőjükre is. A fiatal szervezetek annyira gyorsan regenerálódnak, hogy most a fiamnak 2 napig kell csak kenni, de a 11 éves ismerősöm 1-2 hétig szenvedni fog. Pedig ő is gyerek még!


A háziorvost semmiképp nem ajánlanám, mert nem biztos, hogy van neki zsibbasztókréme, illetve oda sűrűbben jártok, félni fog tőle.

2011. máj. 29. 17:23
Kisfiam 2 és fél éves és hónapok óta szenvedtünk a kukijával állandóan letapadt, nem tudtam neki visszahúzni és fájt is neki.Hetenként vittem orvoshoz ahol kézzel a dr-nő visszahúzta,letisztogatta.Kaptunk egy szemkenőcsőt(nem elírás) ami antibiotikumos a neve Septosyl és levitte a gyulladást.Recept nélkül kapható a gyógyszertárban és nem csíp,irritálja az érzékeny bőrt.Ma már naponta húzzuk és tisztitjuk.
2011. máj. 28. 21:24
a fiamnak az orvos akkor lazította meg, amikor lágyéksérvvel műtötték, kb. akkor lehetett 2-3 éves. emlékszem szegénykém nem mert pisilni mert fájt és nekünk azt a Neogormon -azt hiszem az volt a neve- ajánlotta és kb két hét alatt rendbe jött.
42. rencsi0119 (válaszként erre: 40. - Csapoari)
2009. jan. 22. 21:22
De jó!Mondtam hogy segít a Tetrán!!!Most már csak jobb lesz.Látod túl vagytok rajta!Szerintem korábban jobb megcsináltatni!Egy nagyobb gyereket már nem lehet lefogni,vagyis nagyon nehéz,egy kicsivel talán egyszerűbb!nagyon örülök neki hogy már jól vagytok!De ha már nem kell kenni,akkor is fürdéskor húzogassátok!Szia
2009. jan. 22. 21:12
vviki2! Fel a fejjel, borzasztó ugyan az egész hercehurca, de néhány nap alatt tényleg rendbe jön! Viszont mostmár azt mondom, hogy vagy korábban kellett volna megcsinálni, vagy sokkal később, amikor nem csak elhiszi azt, amit mondok, mert bízik az anyjában, hanem fel is fogja és meg is érti a kis buksifej!
2009. jan. 22. 21:10

Sziasztok! Fejlemények vannak! A Tetránnak - köszi, hogy ajánlottátok! - és a türelmemnek hála mégis sikerült sírás nélkül felhúzni a bőrt!

Napi 2x fürdéskor, majd utána kint, amikor bekenjük.

Nem is tudom, mi lett volna, ha nem lenne ennyire okos!

Tényleg segített a víz, meg a kencefice-csere! De az urológusnőt elfelejtem. Remélem a kicsivel nem kell ezt a kínzást végigcsinálni!

39. vviki2 (válaszként erre: 29. - Csapoari)
2009. jan. 22. 14:10
Az urulógusnő nem normális! Én is megtépném a szeméremajkait, nem tudom mit szólna hozzá...:-S
38. vviki2 (válaszként erre: 37. - Csapoari)
2009. jan. 22. 14:09

A vízsérv a herezacsiban felgyülemlett folyadékot jelenti, vagy valahogy így...inkább a heresérvhez lehet hasonlítani. Ha nem záródik el az a járat ahonnan a herék jönnek (a hasüregből szállnak le), akkor mindig feltelik folyadékkal a herezacsi. Ált. felszívódik, azaz záródik magától, de ha ez 2 éves korig nem történik meg, akkor úgy kell kezelni, mint egy sima sérvet, tehát műteni kell.


Nekem is van tejci a fagyasztóban, meg szeretnék a műtét előtt is fejni, hát majd meglátjuk. Most még napi szinten fejek reggelente, így tejci lesz, de nem tudom, hogy elfogadja-e majd mástól ill. cumisüvegből.

2009. jan. 22. 10:52

Szerintem is nagyon jó, hogy megcsinálják neki. A vízsérv milyen? Fáj neki?

Mi is szopcsizunk még, a kicsi csak 3 hónapos, én arra gondoltam, ha kórházba kerülünk - bár az itt 30 km-re van - lefejek és cumisüvegből kapja majd. Szerencsére nem kellett bemenni, mert pont ügyeletes volt az urológusnő.

36. PRÜNCÖ (válaszként erre: 33. - Vviki2)
2009. jan. 22. 10:17
rossz a jóban,hogy 1szerre megcsinálják neki.
35. vviki2 (válaszként erre: 34. - Rencsi0119)
2009. jan. 22. 09:39
Köszi! Valahogy így képzeltük mi is..:-)
34. rencsi0119 (válaszként erre: 33. - Vviki2)
2009. jan. 22. 07:58
Hát nem irigyellek az bíztos!Hát bent leszel a nagyfiúval a kórházba,és szopira hazaugrasz,addig apa ott lesz Bencével!Gondolom valahogy így megoldható lesz.Nagyon szorítok Nektek!Kitartást!
33. vviki2
2009. jan. 22. 07:53

Nálunk Győrben csak 3 év körül műtik őket, előbb azért nem, mert még addig lazulhat, másrészt pedig a korai műtét után soknak visszanőtt és újra kezdhették az egészet...:-(

Bence 2,5 lesz amikor sorra kerül, de őt a vízsérv miatt mindenképp műtik, ezért csinálja meg a doki a szűkületet is. Ne kelljen már fél év múlva újra piszkálni...:-S

Nagyon félek az egésztől, még azt sem tudom hogyan oldjuk meg a kórházi napot, mivel a legkisebb ma 4 hónapos, s még csak szopizik... Márciusra nem szeretném elválasztani, ezért valószínű, hogy akkor még csak anyatejes lesz. Bence viszont biztos igényelné a társaságomat, s nem is szeretném, hogy csak az Apja "támogassa", vigasztalja... Na, majd meglátjuk.

32. rencsi0119 (válaszként erre: 29. - Csapoari)
2009. jan. 21. 21:17
tudjátok én ezért örülök hogy megcsináltam,mikor másfél éves volt!3,5évesen már olyan okosak!Emlékeznek rá sokáig.úgyahogy mondjátok mindenki mást-Az egyik azt mondja ne bántsuk,a másik hogy már babynek húzzuk!Ne legyen még műtét várjunk, a másik hogy minnél előbb.Nehéz nagyon nehéz a döntés,hiszen az életünk legfontosabb személyéről beszélünk, és Neki a legjobbat akarjuk.Én az elején nem akartam húzkodni,mert úgy éreztem hogy gyűlölni fog érte,de minden ok azóta.Én a Tetrant ajánlom!Vigyázz a kamillával,hiszen az szárít.Nekünk a patikus ismerősünk mondta,hogy mossuk vele,de csak 2-szer!
31. PRÜNCÖ (válaszként erre: 30. - Vviki2)
2009. jan. 21. 18:05
köszi:)néztem hasonló akkor a mi krémünkkel.
30. vviki2 (válaszként erre: 27. - PRÜNCÖ)
2009. jan. 21. 17:39
Dermovate a neve, úgy rémlik vényköteles. Azt mondta a sebész, hogy addig huzzam vissza amíg feszül, de ne erőltessem, ne fájjon, ne repedjen, s úgy kenjem be. Egy hónap alatt a teljesen zártból egy borsónyira nyílott meg. De azt mondta az orvos, hogy nekik a műtétnél már ez is segítség...
2009. jan. 21. 15:21

Azt hiszem, nem fújták fel ennyire. Anyósom szerint is megoldódtak a dolgok, de neki nem hiszek el sok mindent.

Már azt sem tudom, miért sír. Az egyik pillanatban azt mondja fáj belül, a másikban, hogy nem fáj és nem tudja, miért sír.

Most megint kádban ül, 3,5 éves és nem tudom lefogni, így folyamatosan beszélek hozzá és kérdezem, mit érez. Kipróbáljuk a tetrant, talán jobb, mint amit kaptunk.


Azt mindig tudtam, hogy elmaradott részen élek, de nem gondoltam, mennyire! Nekünk az urológusnő azt mondta, naponta 5x felhúzni, akár tépni is, mindegy, mennyire fáj neki.

A házi gyermekorvos tudta, hogy szűkülete van, itt a neten olvastam legalább négy vényre kapható gyógyszert/kenőcsöt, ami segít ezt oldani. Még akkor sem említette, amikor konkrétan rákérdeztem! Hogy lehet akkor bízni az orvosban?

28. PRÜNCÖ (válaszként erre: 27. - PRÜNCÖ)
2009. jan. 21. 15:10
de a fene se tudja már,hogy mit is csináljunk.Mindig mindenki mást mond és csinál...
27. PRÜNCÖ (válaszként erre: 26. - Vviki2)
2009. jan. 21. 15:09
Mi a krémnek a neve amivel kened?Szerencsére ők még hamar gyógyulnak.legalábbis én mindig ebben bízok.
26. vviki2
2009. jan. 21. 15:04

Húúú csajok felfordult a gyomrom....

Márciusban megyünk a kórházba fütyiműtétre. Bence szeptemberben volt 2 éves, s a kezdetektől szűk a fitymája. Próbálta a doki oldani neki, de mindig újra visszanőtt. Ezért én nem javaslom a babáknak a húzkodást, a sebész is azt mondta hogy felesleges. Nem vagyunk egyformák, az egyiknek van a másiknak nincs szűkülete. Nem kell huzkodni, mert többet árt mint használ! Ezt a sebészünk mondta!

Bencének altatásban lesz, mert van vízsérve is és azt amúgy is altatásban operálnák. De nagyon félek tőle! Nem is a műtéttől, hanem az utána lévő hetektől!!! Ő már most félti a kukacát, nem szereti azt sem ha kenegetem, pedig kell neki, hogy egy kicsit oldódjon. Már használtuk a krémet egy hónapig, kicsit lazult neki, aztán az egy hónapos szünetet követően most fogjuk újra kezdeni a kenegetést reggel és este.

Hú, bíztasson valaki, hogy nem is olyan vészes ez az egész!!!


Érdekes amúgy, anyósom azt mondja, hogy az ő idejében SENKI sem húzkodta a gyereknek, sem a szülő, sem a doki és nem volt semmi gond! (Vagy csak nem beszéltek róla?)

2009. jan. 21. 14:24

sziasztok!

Mi is így jártunk a pöszivel hiba kezdtük el mosni az első pillanattól.Dr. nénink azt mondta,h 1szondával levegőt fújnak alá és utána lehúzzák neki ami kicsit fájdalmas.Kedden le is mentünk a rendelőbe ahogy levettem a pelust már neki is estek semmi krém semmi érzéstelenítő már csinálták is.Ami nem is úgy történt ahogy elmondta,mert mivel nem fújták hanem körbe piszkálta.Szegénynek nagyon vérzett:((

Este a fürdésnél kellett megmosni jó kamillás vízben utána tetrán kenőccsel bekeni teljesen a bőr alatt is.

JA:pisinél egésznap ordítás volt és akkor naponta 3szor is a vízbe kellett rakni.Mivel elsőnek nem választották szét teljesen így másodjára is megcsinálták neki.Tanulva az első fürdetésből én lidocain sprayt fújtam rá.szerencsére nekünk 3napig tartott az egész.

Még van 1kis rész ami nemtökéletes,de arra krémet kaptunk ami lazítja a bőrt.CUTIVATE.

24. Kijózanító (válaszként erre: 23. - Rencsi0119)
2009. jan. 21. 14:11
ez így jobb megoldás!
23. rencsi0119 (válaszként erre: 21. - Csapoari)
2009. jan. 21. 14:03
Én mondtam Neked a Tetránt!próbáld azt!még pár nap és jobb lesz!Én nem ültettem fürdőbe,én felhúztam és lemostam kamillával, ezt úgy egymás után 3-szor és az utolsó húzásnál kentem rá Tetránt!
22. Kijózanító (válaszként erre: 20. - Rencsi0119)
2009. jan. 21. 14:00
kamilla jó szokott lenni erre! próbáld meg azzal!
2009. jan. 21. 13:31
A kamillás lemosás úgy megy, hogy ülőfüdőzik benne, mert azt sem bírja már. Szombaton csinálták, azaz most vagyunk öt naposak. Reggel rendesen felhúztam neki, akkor a tövénél még nagyon vörös, gyulladt volt és akkor ordít a legjobban, amikor rákenem a kenőcsöt. Lehet azt kellene váltani?
20. rencsi0119 (válaszként erre: 19. - Csapoari)
2009. jan. 21. 13:13
szerintem elég!kamillával mosod neki?mi minden húzogatásnál azt csináltuk!Én is voltam vele egyedül,hát nem irigyellek.Én a lábam közé fogtam,úgy próbáltam Neki.hány napja csinálták már?
2009. jan. 21. 08:16

Tegnap egész nap azt csináltuk, hogy a vízben prróbáltam felhúzni neki. Ez így jó volt, bár nem húzom túl a szűkület miatt, mert ha bereped a bőr, az okoz valódi szűkületet.

A gond az, hogy már annyira retteg, hogy nem tudom a lábát szétfeszíteni.És persze egyedül vagyok.

Nekünk is azért kellett megcsinálni, mert a letapadás alatt ott volt ez a túrós váladék, és ráadásul két helyen is. Az egyiknél elvált magától a bőr, de a másiknál nem. Bár lehet, hogy kicsit elsiettük, talán felvált volna a másik oldalon is, ha kicsit várunk.

Most csak azt tudom, hogy iszonyatos kínokat áll ki minden alkalommal. Remélem a napi három huzigálás elég lesz.

18. rencsi0119 (válaszként erre: 14. - Msjuli)
2009. jan. 21. 07:48
Nekünk is így csinálták,és mikor felhúzták,hát ne tudjátok meg de tiszta túrós zerü anyag jött ki onnan,és nem kevés,így jobb is hogy megcsináltuk,mert nagyon begyulladhatott volna Neki!
17. rencsi0119 (válaszként erre: 15. - Csapoari)
2009. jan. 21. 07:46
Nekem azt mondták,hogy mindenképpen húzzam fel neki,mert újra visszatapadhat!Szomszédoméknál ez történt.Megcsinálták amikor a gyerek másfél éves volt és 2,5évesen újra kellett csinálni.na én ezt mégegyszer nem szeretném végig csinálni.Gondolj arra mikor csinálod neki,hogy pár nap és jobban lesz,és tényleg Ne kelljen mégegyszer ez!Hidd el kínszenvedés volt Nekünk is!Feszítette magát,úgy kellett lefognunk,ordított közben,akkor is sírt mikor csak pelenkázni akartam.De kb.2 hét alatt elfelejtett mindent!Fürdésnél már segít apának visszahúzni pedig mégcsak 21hónapos!ki fogjátok bírni!Ja,és nekünk nemcsak duzzadt volt,hanem nagyon vörös is,szinte már lilás!Kitartást márcsak pár nap és jobb lesz!
2009. jan. 21. 00:09
Én most decemberben csináltam végig ezt az egész őrületet a 2 éves fiammal.A sebész dr.nő rámparancsolt,hogy szigorúan CSAK napjában egyszer szabad hátrahúzni.Amíg be van dagadva a fütyi addíg egyszer se,mert iszonyú érzékeny neki.Szót fogadtam és kizárólag csak fürdés után (közben)húztam hátra.Nagyon fájdalmas lehetett....És 2 teljes tubus ftorokort kenőcsöt használtam el mire meggyógyult szegénykémnek.Ne eröltesd!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook