Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen költségekkel jár a lakás eladás - vásárlás? fórum

Milyen költségekkel jár a lakás eladás - vásárlás? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 9. 11:35
majdnem egy fél ház árába
15. Mya01 (válaszként erre: 14. - Nyta)
2009. jan. 26. 11:43

Igen,szeretnénk helyette másik lakást venni,kb. ugyanebben az árban,de lehet,hogy rá kell fizetnünk egy keveset.

Lehet én csak én nem értem,de nem teljesen tiszta ez a cserepótló vétel szabálya(mivel vagy ugyanabban az értékben vennénk lakást vagy mi fizetnénk rá) ill. a vagyonátruházási illeték. Már több,mint 10éve a nevünkön van a lakás,ebben az esetben tudtommal nem kell illetéket fizetni és szja-t sem.

Nem egyszerű,az biztos..

14. nyta
2009. jan. 24. 21:44

vásárolsz helyett másikat?

mert akkor a cserepótló vétel szabályai az irányadóak,ami azt jelenti,hogy a két lakás összegének különbsége.ezután vagyonátruházási illetéket kell fizetni.az adásvételi szerződésnél pedig jó ha ott van egy ügyvéd,akinek szintén kell fizetni.Földhuivatali bejegyzés.

az illeték mértéke 4000.000-ig 2%,a fölötti érték esetén 6%.

ha a vásárlástól számitott 5 éveb belül adod el,akkor még 25% Szja,ha után akkor nem kell szja-t fizetni.

13. Mya01 (válaszként erre: 12. - 0bc15d9cef)
2009. jan. 24. 15:38
Az nagyon sok...Próbálok utánanézni,még mielőtt belevágunk,de eddig nem sok mindent találtam.
12. 0bc15d9cef (válaszként erre: 10. - Mya01)
2009. jan. 24. 15:20
Passz. Nekünk első lakásunk (egyikünk nevén sem volt előtte lakás), és majd egy millió volt az illeték.
11. Mya01 (válaszként erre: 8. - Jekaterina)
2009. jan. 24. 13:48

Kb. egy árban maradnánk az eladással-vétellel,ebben az esetben is jön követelőzni az APEH?

Elég felháborító,hogy ha veszünk fizetni kell utána,ha eladunk ismét,elszednék az ember összes pénzét..

10. Mya01 (válaszként erre: 7. - 0bc15d9cef)
2009. jan. 24. 13:46
Már több,mint 10éve saját tulajdon a lakás,úgy tudom ennyi idő után már nem kell illetéket fizetni,főleg,hogy ugyanúgy ingatlanba fektetnénk a pénzt.Vagy rosszul tudom?
2009. jan. 24. 06:28
És mi van akkor az adóval, ha olcsobban adom el mint amennyiért vette?
2009. jan. 22. 15:31
Gondolj az adóbevallásra is, hiszen ha kevesebbért veszel, mint amennyiért eladtad (csökkentheted hirdetési költséggel a házeladásról)a megmaradt rész 20 %-át be kell fizetni az APEH-nak.
2009. jan. 22. 14:27
Az illeték komoly költség, ne hagyjátok ki a számításból.
6. Mya01 (válaszként erre: 5. - A.barbi)
2009. jan. 22. 14:05

Köszike a hozzászólást és a tippeket.:)

Még csak most szemezgetünk a lakásokkal,de jó előre tudni,hogy milyen kiadásokra számítsunk.

5. a.barbi (válaszként erre: 4. - Mya01)
2009. jan. 19. 12:47
nekünk nem kelett, az a lényeg,hogy mindent járjatok végig az eladóvel. Én a multhéten a volt tulajtól kaptam egy telót,hogy fizessek 50e-t,mert a kábel tv felszólította,mert Ők nem kötették ki a szolgáltatást (még szerencse,hogy én új szerződést kötöttem). Ja ami még nagyon fontos ha szabad ilyen tanácsokat adni, menjetek be a postára is! JElentse be a volt tulaj, hogy elköltözött, én 8 hónapikg hucolásztam a leveleket, és még most isiérkeznek levelek, a postán meg nem tudnak mit tenni, a volt tulajnak kell szolni,hogy figyi elköltöztem.
2009. jan. 19. 12:40

Nem tervezünk hitelt felvenni(reméljük sikerül anélkül megoldani).

Aha,szóval a földhivatal a legolcsóbb része a dolognak,az átíratás a húzósabb.A különböző szolgáltatóknál(eon..) kell fizetni a név módosításért?

2009. jan. 19. 12:36

húú ha nincsen hiteled akkor olcsóbban úszod meg, akkor a vevő állja az ügyvédi költséget ami általában a vétel ár 1-1,5 % (csongrád megye)

Plussz a földhivatali bejegyzés ami 4e vagy 6e.


Azt hiszem ennyi, ha egyszerű az élet, ha hitelt veszel vel az bonyolúltabb, arról is van infóm.

2009. jan. 19. 12:23
Értem ezalatt a különböző illetékeket,átíratást...Illetve kb. mennyibe kerülnek ezek a költségek?
2009. jan. 19. 12:22
Milyen költségekkel jár a lakás eladás - vásárlás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook