Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet terhesen Egyiptomba utazni? Árthatok vele a babának, ha összeszedek valalmi hasmenéses bacit? fórum

Lehet terhesen Egyiptomba utazni? Árthatok vele a babának, ha összeszedek valalmi hasmenéses bacit? (tudásbázis kérdés)


22. Prudence (válaszként erre: 14. - Hópárduc)
2009. okt. 27. 17:28
a kislanyom 15 honapos es decemberben tervezunk Egyiptomba menni. Picit felek hogy elkap valamit. Tudnal segiteni, hogy mire kell figyelni, milyen gyogyszer legyen nalunk stb. Nagyon halas lennek, ha valaszolnal. Te beoltattad a babad valamivel?
2009. márc. 6. 23:44
20. Kolibri (válaszként erre: 17. - Szilvita)
2009. márc. 6. 20:06
Oszinten szolva en nem mennek terhesen. Kollegaim (tobben, kulon-kulon)voltak, de mindegyikuk bekapott valami olyat,amitol alul-felul jott minden. Meg olyanok is, akik igen "kenyesek" arra, hogy mit, hol, mibol esznek vagy isznak meg.
19. agis
2009. márc. 6. 19:08
bacikat bárhol össze lehet szedni:) a metrón is....
2009. márc. 6. 18:09
vizet nem szabad inni. Ha nem hagyod a piramisoknál, semmi baja nem lesz
2009. jan. 19. 17:00
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Megkérdeztem az orvosom, és ő azt mondta, hogy az utazás maga az nem lenne probléma, csak ha valami hasmenést összeszedek, az árthat. Úgyhogy nem javasolja Egyiptomot, de még térjünk rá vissza később, mert csak márciusban mennék.
16. emagdi
2009. jan. 19. 11:10

szia! én már többször voltam egyiptomban, soha semmi bajom nem volt.

de azért terhesen a helyedben nem mennék...

szerintem menjetek inkább valami klassz wellness szállodába, ahol ki tudtok kapcsolódni, fürödni, stb. ha külföldre szeretnétek menni, ausztriában is nagyon jó wellness szállodák vannak, szerintem jobban jártok most vele, mint egyiptommal. (amúgy is ott most még azért relatíve hűvös van ilyenkor, hamar lemegy a nap, és a tenger is inkább csak az edzettebbeknek való szerintem)

15. benvik (válaszként erre: 14. - Hópárduc)
2009. jan. 19. 11:02
Terhesen egy hasmenés a kicsi életébe kerülhet!!!! Nem feltétlenül, de előfordulhat. Tuti nem kockáztatnám egy másodpercig sem. Nem tudnám megbocsájtani magamnak! Most babát várok, nem tudnának nekem annyit fizetni, hogy elmenjek ilyen helyre.
2009. jan. 19. 10:56
Mi még zöldsalátát is ettünk, egyedül a vizzel vigyáztunk és ásványvizet ittunk. Igaz én nem terhes voltam és a kicsi mikor pici volt szoptattam. Mikor nagyobb lett akkor ő is ezeket ette. Persze nem mindegy milyen szállodában jársz. Minimum négycsillagos. Hasmenésünk az volt de legalább az alinclusive ellátásban nem szedtünk magunkra kilókat. A sógornőmnek se volt semmi baja aki terhes volt.
13. benvik (válaszként erre: 11. - Hópárduc)
2009. jan. 19. 10:44
Én sem ettem zöld salátát, ásványvízzel mostam csak fogat, még a fogkefét is azzal mostam le, csak olyat ettem, amit főzni kell, megtöröltem az evőeszközöket, eldobható pohárból ittam. Elég sok helyen jártam már, még Bankokban is, szóval tudtam, mire kell vigyázni. És mégis... Nem éri meg a baba életét kockáztatni. Volt a csoportból olyan, aki kórházba került, elmesélték a körülményeket. Na inkább nem.
2009. jan. 19. 10:30
Ma megyek orvoshoz, megkérdezem tőle, kiváncsi vagyok mit mond....
11. hópárduc (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2009. jan. 19. 09:57
Szerintem nyugodtan elmehetsz. Mi már háromszor voltunk: egyszer a kicsi gyerek 10 hónapos volt, egyszer pedig 2 éves. Terhesen a sógornőm volt, de nem szabad zöld salátákat, enni, ásványvizet ott is tudsz venni, fogat mosni is ezzel lehet.
10. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2009. jan. 19. 09:57

sok szempontból az arabok sokkal tisztábbak, mint a nem arabok.

kellő körültekintéssel meg lehet előzni a betegségek kialakulását.

9. benvik (válaszként erre: 7. - Szilvita)
2009. jan. 19. 09:54
Ha idén nem is, de jövőre 1 évesen simán el lehet vinni már pl Horvátországba, Olaszországba. Szóval bárhova Európán belül. Élvezné a tengert. Ha még egy nagyit is visztek, akkor marad kettesben töltött idő is:-)))
2009. jan. 19. 09:53
Én semmiképpen sem mennék...
2009. jan. 19. 09:47
Köszönöm a hozzászólásokat!!! Én is így gondolom, még sosem voltam arab országban, és nem igazán tudom elképzelni milyen lehet a "tisztaság". Nagyon elmennék, mert ugye kb. 2 évig fújtak a nyaralásnak (nyaralás alatt tengerpartot,vízpartot értek). A Balatonnal is boldog lennék, de mire meleg lesz, már nem fürödhetek:( Meg hát ez lenne az uccsó lehetőség kettesben....De nagyon boldog vagyok, hogy sikerült a picurka!
2009. jan. 19. 09:40

Szia!

Nagyon is árthatsz a babának vele. Én semmiképpen nem mennék, nem csak hasmenést lehet ott összeszedni. Ráadásul ugye még nagyon gyógyszert sem szedhetsz, ha elkapsz valamit. Mi Tunéziából a László kórházba jöttünk haza, pedig még fogat is csak ásványvízzel mostunk. Akkor fogadtam meg, hogy soha többet nem megyek ilyen helyre.

2009. jan. 19. 09:40
Én nem merném bevállalni....-S
2009. jan. 19. 09:37

Szia, hát sajnos Egyiptom sem a tisztaságról híres - ami a helyi kultúra sajátsága, és nem az igénytelenségé (csak nekünk tűnik annak). A hasmenés és a hányás megelőzhető iggggen nagy körültekintéssel, és némi tömény ital fogyasztásával :)

Ráadásul most ott nem igazán dúl a béke . . .

2009. jan. 19. 09:37

Szio!

Nem igazan tesz jot a Babaknak semmilyen fertözes.En nem mennek a helyedben.

Amugy gratulalok a Babahoz!

2009. jan. 19. 09:34
Sziasztok! 14 hetes terhes vagyok, júliusra érkezik a baba, és nagyon szeretnék elmenni nyaralni valahova. De ebben az időszakban nem túl sok utazással meleg hely csak Egyiptom és környéke elérhető. Nem tudom, el merjek-e utazni, mert mindenkitől azt hallottam, hogy hasmenése volt, amikor Egyiptomban nyaralt, hiába az 5 csillagos szálloda.
2009. jan. 19. 09:32
Lehet terhesen Egyiptomba utazni? Árthatok vele a babának, ha összeszedek valalmi hasmenéses bacit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook