Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin hímzésnél végigöltök egy sort, de sok cérnám marad, nem szeretném elvarrni, hanem a következő sorra szeretnék áttérni, hogyan kell? fórum

Gobelin hímzésnél végigöltök egy sort, de sok cérnám marad, nem szeretném elvarrni, hanem a következő sorra szeretnék áttérni, hogyan kell? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 27. 18:54

Sziasztok.

Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.

Van egy 115x50 es méretü gobelinem amit el szeretnék adni.

A kép egy erdőt ábrázol amelyen egy kis patak folyik keresztül,partján 2 szarvas áll.

Nem tudom a címét sem mert nem találom katalogusokban sem.elég régi lehet.szép díszes keretben.

Érdekelne ki mit gondol az árát illetően.

Emailre tudok fényképet küldeni.

Előre is köszi.

33. rusnyi
2009. márc. 24. 19:36
Sziasztok!Csinálok egy gobelin magasságmérőt az unokaöcsémnek.Volna ötletetek,hogy lehetne megoldani azt,hogy ne kelljen bekereteztetni de mégis fel lehessen rakni a falra úgy hogy ne jöjjenek ki a szélén a szálak?Köszi!!!
32. Pocy88
2009. jan. 21. 22:23
Folytasd is =) Ma nem sok időm volt varrni - csak Párom nadrágját =) -, holnap meg még kevesebb lesz, de folytatom ám =) Oké várom a képet =)
31. judit71 (válaszként erre: 30. - Pocy88)
2009. jan. 21. 15:35

Szió!


Bocsi, hogy csak most reagálok, tegnap este már nem voltam fent. A kész gobelin már Pesten lóg a falon a nagynénémnél, de a kinyomtatott kép azt hiszem otthon megvan. Megkeresem neten hátha megvan és a linket beírom ide. Ha nem, akkor legfeljebb írd meg priviben az email címed és oda elküldöm.

Ha neten szeretnél rendelni ajánlom a kézimunkaboltot és a reatx oldalát. Ez utóbbin azt hiszem saját képből is vállalnak gobelinre nyomást. Azok a madár motívumosak biztosan szépek kivarrva is.

Ha így haaldunk én is kedvet kapok, hogy folytassam, amit abbahgytam...


További szép napot Neked!

30. Pocy88
2009. jan. 20. 15:31
Fogalmam sincs, szerintem majd elmegyek és nézelődöm. A neten nézegettem már őket, és a magyar motívumok nagyon tetszenek, tudod piros madárka virágok között, mint régen a magyar népmesék elején, de maga a tánc is tetszik, lehet hogy lesz majd még táncos képem. Felrakod a Sissi-s képet ide? Kíváncsi lennék rá.
29. judit71 (válaszként erre: 28. - Pocy88)
2009. jan. 20. 11:12

Nagyon ügyes vagy!! Kíváncsian várom a kész képről a fotót! Nem baj, ha bontanod kell, az az elsőnél előfordul...


Szokás kérdése. :)) Amikor az első tűt csináltam, azt hittem kiguvad a szemem, de tudod, minden csoda három napig tart. Természetes fény kell hozzá, és egy idő után rááll a szemed... De nem mindenki szereti, sokkal babrásabb a készítése, viszont sokkal élethűbb a kész kép. Nekem a Sissi lett gyönyörű! Távolról olyan volt, mint egy festmény, főleg hogy antik hatású nyolcszögletű keretbe rakattam...


Mi lesz a következő?? Van már ötleted, vagy majd amit meglátsz és megtetszik?

28. Pocy88
2009. jan. 19. 20:49
A férfival készen vagyok, lassan befejezem a nőt is és holnap kezdem a hátteret. Az már gyorsabban fog menni és remélhetőleg a házimunka mellett lesz időm befejezni a héten =) Aztán veszem is a következőt =)) A tűgobelinen nem is nagyon lehet látni a lyukakat, nem?
27. judit71 (válaszként erre: 26. - Pocy88)
2009. jan. 19. 13:49

Csak kreatívan. :))) Ügyesen megoldottad, lesz még ilyen... Főleg a nagylyukúnál fordul elő, hogy a minta és a lyuk nem kompatibilis. Ennyivel jobb egy tűgobelin.


A mintás részeket én mindig úgy varrtam, hogy a minta szélét vettem figyelemebe, így lehet, hogy beleóg a háttérbe de az nem baj. Ha végig így csinálod, az összhatás ugyanolyan jó lesz. :))

26. Pocy88
2009. jan. 19. 13:35
Persze, de aztán nem kritikus szemmel nézni =)) Amúgy sokszor van olyan hogy visszabontom, mert olyan hülyén van kifestve a minta, hogy nehéz eldönteni, hogy hova öltsek. Például a fiú nyakkendője olyan, hogy 2 lyuk van kifestve, aztán a vége elvékonyodik 1 lyukra és ráadásul dől is...na azt nehéz volt kitalálni, de megoldottam. Egyébként a mintának a széléig kell varrni, vagy rá kell ölteni a szélére?
25. judit71 (válaszként erre: 24. - Pocy88)
2009. jan. 19. 12:51
Két hét alatt... Biztos, hogy befejezed szerintem... Ha készen lesz teszel fel ide egy fotót róla???
24. Pocy88
2009. jan. 19. 12:42
Elhiszem =) Most talán be tudom még fejezni ezt suli előtt....még van 2 hetem kb. Jó lenne, ha egy már a falon díszelegne.
23. judit71 (válaszként erre: 22. - Pocy88)
2009. jan. 19. 12:27

Én is voltam úgy, hogy egész nap varrta. tegnap si láttam egy nagyon jó virágosat, sárgás, narancssárgás... Most ez a legújabb őrületem, és nagyon tetszett, mert mindenáron szeretnék valami narancssárgát a szombámba és ez olyan jól menne hozzá... De amíg ott áll a másik is elkezdve, addig nem veszem meg.


Igen, az a jobb, ha először csak nagylyukút csinálsz, mert akkor azzal begyakorlod, és utána már nem lesz gond. Az is jó, hogy csak két színnel kezdted... Majd meglátod, hogy milyen klassz a sok színből állókat csinálni, ahogy alakul a minta... Hmmm.. Engem mindig az hajtott...

22. Pocy88 (válaszként erre: 21. - Judit71)
2009. jan. 19. 12:16
Na igen, képzeld én is tegnap kb. 5-kor ültem neki és fél 11-ig hímeztem. Közben azért vacsoráztam, fürödtem, de nem tudtam megunni. Nagyon tetszik és ráéreztem a módszerre is. Láttam a neten mintákat, amiket ki lehet hímezni, a Sissit is láttam, de ezek egyelőre nagyon nehéznek tűnnek. Azt hiszem, az elején inkább az egyszerűbbekkel foglalkozom. =)
21. judit71 (válaszként erre: 20. - Pocy88)
2009. jan. 19. 08:28

Húúú, várjál, számolok... Én normál lyukúval kezdtem, abból csináltam egy németjuhászt, egy baglyosat, egy hajót, egy tájképet, meg a magányos cédrust.


Aztán jöttek a tűgobelinek. Ebből van egy tájkép, a másik áll elkezdve a szekrényben, egy kis virágcsokor, egy Sissi kép. Azt hiszem ennyi. A Sissit a nagynénémnek csináltam, az egy ovális kép volt. Ez volt az első tűgobelinem, utána szerettem meg.

Nagyon kikapcsolt egyébként, gondolom ezzel Te is így vagy. Nem olcsó mulatság az biztos, de én szeretek alkotni... Hátha lesz még kedvem egyszer újrakezdeni. :))

20. Pocy88
2009. jan. 18. 19:40
Ez a kép kb. 20x25. Eddig nem volt időm rá, pedig már vagy 2 hónapja itt várt. Viszont nagyon megtetszett. Te eddig hányat készítettél és milyen témájúakat?
19. judit71 (válaszként erre: 18. - Pocy88)
2009. jan. 18. 19:34
Azokat ismerem! Én is szemeztem olyannal korábban, bár egy jó bő éve nem varrok!! Korábban időm nem volt rá, tavaly meg gipszben voltam... Mostanában valahogy nem vagyok ráhangolódva, pedig ott áll elkezdve egy 30x40-es tűgobelinem...
18. Pocy88
2009. jan. 18. 19:30
Ja és fekete-fehér a kép
17. Pocy88
2009. jan. 18. 19:29
Alakos, egy férfi és egy nő táncol
16. judit71 (válaszként erre: 15. - Pocy88)
2009. jan. 18. 18:36
Nagyon szívesen, örülök, ha segítettem! Egyébként mit varrsz? Tájkép vagy alakos?
15. Pocy88
2009. jan. 18. 18:25
Köszönöm szépen a segítséget =)
14. judit71 (válaszként erre: 13. - Pocy88)
2009. jan. 18. 17:47
Nem baj, úgy is jó, csak kicsit nehezebb lesz aládugni a tűt. Nem kell csomó sem a végére, sem a kezdéshez. Csak húzd át a kezdéshez vagy a végéhez közel lévő szemek alatt (attól függően hogy kezded vagy befejezed a szálat)
13. Pocy88
2009. jan. 18. 17:41
A fonákja függőleges =)
12. Pocy88
2009. jan. 18. 17:41
Szóval csak dugjam a többi alá? Nem kell csomó?
11. judit71 (válaszként erre: 9. - Pocy88)
2009. jan. 18. 17:40
Ezzel az öltéstípussal a fonákán is ferde öltéseid lesznek, így csak néhány szem alatt végigdugdosod a tű és a végét elvágod. A kezdést is csinálhatod így ha elfogy a cérnád, vagy új színnel kezdesz varrni
10. judit71 (válaszként erre: 8. - Pocy88)
2009. jan. 18. 17:38
Szuper, ügyes vagy!!! Sok sikerélményt Neked, erre nagyon jó a gobelin. Ha kérdésed lenne és tudok/tudunk segíteni, csak írj. Pár napig még benézek ide. Jó öltögetést! :))
2009. jan. 18. 17:38
És elvarrni hogy kell a szálat? Mert eddig nagyon szép a hátulja =) csúnya, de ez az első =)
2009. jan. 18. 17:37
Sikerül =)
7. judit71 (válaszként erre: 4. - Pocy88)
2009. jan. 18. 17:36

Balról jobbra haladsz az öltésekkel, ígyí van készen az első sorod. Utána az első sor feletti sor utolsó előtti szemébe öltesz és ferdén felfelé a legelső lyukba. Íg megvan a ferde öltésed balról jobbra.


De úgy is csinálhatod, hogy a második sor jobbról legszélső szemébe szúrod a tűt és a már kész első sorod eggyel előbbi baloldalról lyukába szúrod be. Így is megvan a ferde öltés. Remélem érthetően le tudtam írni. Szólj, ha nem stimmel :))

2009. jan. 18. 17:34
Illetve hát nem az egész sor, mert úgy csinálom, hogy először az egyik színt varrom ki, aztán majd a másikat. Ez az első amit csinálok, segítettek elkezdeni, de nem mondták hogy teljes sorokat kell kivarrni
2009. jan. 18. 17:33
Szia! Ha a következő sor is ugyanolyan színű (vagy van benne), akkor ugyanúgy varrhatod a következő sort, csak visszafelé. Azaz, ha az első sort bal lentről-jobb felfelé varrtad, akkor visszafelé jobb felső-bal alsóba varrj! Remélem érthető és tudtam segíteni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook