Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekpóráz? fórum

Gyermekpóráz? (beszélgetős fórum)


28. Guruljka (válaszként erre: 27. - E28c748947)
2012. aug. 1. 21:07

Az ember az utcán néha nem sétál a gyerekeivel, hanem kénytelen őket magával vinni, ha vásárol, mert nincs kire hagyni őket.

Az ember lakik esetleg olyan helyen, hogy elég széles a járda, de tele van emberekkel, esetleg a bolt, ahol vásárol, zsúfolt.

Az ember néha hamar ítél, és indulatosan nyilvánítja ki.

Amíg nem tették kötelezővé a használatát, miért ez az indulat? Eddig, ha így viselkedtél, azonnal megváltozott mindenki a Te véleményed szerintire?

2012. aug. 1. 20:02
Szörnyű egy találmány.Bár nekem ikreim vannak,mégse vettem ilyen hülyeséget.Megtanultak az utcán velem sétálni!!!!Letöltendő börtönre ítélném a feltalálóját!
2012. aug. 1. 19:56

Régen, Németországban nekünk is volt gyermekpóráz, ha már így hívjuk. Olyan kis hám volt, mint a régi rövidnadrágok pántja, a mellén egy vízszintes kis szíjjal, ani úgy is volt kidolgozva, mint a bőrnadrágok kantárja. Tehát H alakban fogta át a gyerek mellkasát. Szerettük, és az ottani környezetben is természetes volt. A gyereknek és a felnőttnek is mindkét keze szabad volt, azaz a hámot hozzá lehetett fogni a csomagokhoz....

Ezzel volt a kocsiban is rögzítve az élénkebbje,mert akkor még a gyerekkocsikban nem volt biztonsági öv. A kocsi oldalain viszont voltak fülek a hám szára számára.

Ha gyalogololás közben megbotlott a gyerek, akkor nem esett nagyot, mert fel lehetett rántani, megtartani. Tömegben nem veszett el, a járda szélén akár segíteni is lehetett neki, hogy fel tudjon lépni. Szóval hasznos eszköz, de itthon én sem tudom, hogy merném-e használni.

25. adel07
2010. jún. 10. 08:52
Biztonsági baba sétáltató(így azért jobb)
24. syria (válaszként erre: 21. - Pumi87)
2010. jún. 10. 08:49

Ha egy anyuka úgy érzi, ettől nagyobb biztonságban van a kicsije, miért ne használhatná?

Hülyeség kutyára asszociálni.

Talán ha nem póráznak, hanem hámnak, vagy babavezetőnek hívnák, kevesebben háborognának rajta.

23. adel07
2010. jún. 10. 08:49
Járókába is beleteszik a gyereket,ha boxnak hívnák nem használnák?Az én lányom is kis hiperaktív néha az ő védelmében szükségünk lenne egy"pórázra" de itt falun meglincselnének:-))
2010. jún. 10. 08:38
Ez már létező fórumtéma volt :)
21. Pumi87
2010. jún. 10. 08:36

Nem tudom ti hogy vagytok ezzel,de engem rettenetesen elkeserít,hogy látok anyukákat,ahogy pórázon vezeti gyermekét.

Mi a véleményetek erről?Szerintetek mit lehetne tenni ez ellen?Hogy álljátok meg beszólás nélkül?

2009. febr. 1. 13:34

Szerintem az ítélkezés szörnyű dolog. Kinek mi köze hozzá, hogy másnak mi válik be?

Én nem vennék gyerekpórázt, mert számomra kicsit bizarr, és az atrocitásokból sem kérnék.

Magyarországon még nincs ennek kultúrája, nincs reklámozva, alig van benne a köztudatba, emiatt sok ember a kutya sétáltatásra, vagy a gyerek személyiségi jogának megsértésére asszociál.


De eszem ágában sincs megszólni azokat, akik használják.

2009. jan. 29. 07:20

Sziasztok! Szerintem nem kell ezen kiakadni. Gondolom mindenki látott már eleven gyereket. És van olyan család,ahol 2-3 ilyen gyerkőc is van. Nem tartom felesleges dolognak. Például jól jöhet, ha rendezvényre mennek vagy tömegbe,legalább nem tud eltűnni a gyerek. A pórázt nem ismerem,csak hámot láttam. Én nem vennék ilyet,mert nincs szükségem rá. A kisfiam szót fogad:)

De nem ítélem el azt,aki használja.

2009. jan. 29. 06:39
Szerintem is csak a rossz beidegződés miatt itélik el. Én is nagyon szerettem volna venni, én még gyerekkkoromba láttam Olaszországban, hogy így sétáltatják a gyereket. Én is kézenfogva sétáltattam a leányzót és nálunk is hiszti volt sokszor belőle,mert ő is mindig másfele akart menni, meg nem a járdán hanem a füvön...stb. Sőt volt olyan, hogy megálltam pár percre egy-egy ismerőssel beszélgetni és a gyerkőc egy "gyenge" pillanatban kiszabadította magát a kezemből és rohant is az út felé,és meg rohantam utánna meghogy kilépjen a kocsik elé. És ne legyünk állszentek, tudom, hogy ilyen mindenkivel megesik, sőt legtöbbször csak gyerekek után futkosó anyukákat látok. Pórázzal meg lehet szabályozni, hogy a gyerek ne tudjon a pl. az úttestre lelépni, de a kis szabadsága is meglegyen, tudjon útközben bogarászni..stb. Csakhogy egyszer egyik barátnőmmel fent sétáltunk, és láttunk eg yanyukát aki pórázon sétáltatta a gyerekét és elkezdte nekem mondani, hogy mindjárt átmegyek hozzá és jól pofonvágom,hogy a gyereket pórázom sétáltatja, hát nem kutya az! Gondoltam,még jó, hogynem mondtam, hogy akkor terveztem én is pórázt venni, mert ha nem is ő, de ezekszerint bárki odaléphetett volna hozzám és jól pofonvág ezért. Így arra jutottam ez a magyar társadalom nincs még felkészülve ilyenekre, nekem meg nem kell az atrocitás.
2009. jan. 20. 20:21

Hát igen.Több gyereknél hasznos,elhiszem.Lehet csak meg kell szokni a gondolatot.

Mindenesetre nem kell ítélkezni.Ennyit most megtanulhattunk.Mert itt olyan dolgokat soroltatok mellettte,amire nem is gondoltunk volna.

16. Sena
2009. jan. 20. 17:05
Nekem nagyon nem szimpatikus a gyerekpóráz. Elhiszem hogy hasznos, de én nem használnám. A fiam másfél éves, nem nagyon lehet még irányítani az utcán úgyhogy inkább babakocsival sétálunk. Van egy kis gyalogút ahol nem járnak autók, ott szoktuk "gyakorolni" a kézen fogva sétálást. Szóval én nem tervezem hogy használni fogok ilyet, de nem ítélem el aki megteszi, mert az én fiam is olyan hogy egy másodperc alatt eltűnik mellőlem, ha nincs kedve fogni a kezem akkor meg lefekszik és visít.
2009. jan. 20. 11:00
Nálunk is volt gyermekpóráz, aminek csak a neve hangzik rosszul. Egyébként szerintem hasznos kis találmány. Inkább ez, mint a kismanó elvesszen, elszaladjon, és isten ments még bármi. Külföldön egyébként nagyon sokan használják.... Én is próbáltam fogni a kiscsaj kezét, de ebből csak hiszti lett, a pórázt meg élvezete. Sokan leszóltak érte, de igazából nem érdekelt. Igaz nem sokáig használtuk, de számomra hasznos volt és biztonságban volt a kislányom.
2009. jan. 19. 19:03
Lehet most megköveztek, de Nekem volt gyerekpóráz! Ugyanis Ikreim vannak, akik eléggé szerettek úgy sétálni, hogy nem fogtam a kezüket! Ha megfogtam a kezét, már ült le, húzta magát! Ja mellettük még van szintén egy gyerekem! Szóval három kisgyerekkel egyedül sétálni, nem volt könnyű! Igen a városban is volt hogy lenéztek érte, eleinte mikor még nem volt gyerekem Én is azt tettem! De volt aki díjjazta! Én is dijjaztam, kénytelen voltam használni!! Nyugodtan sétáltunk! A kicsik azt hitték maguknak mennek, Én meg tudtam nem kell bármelyik pillanatban kétfelé szaladnom! A nagyobb gyerekemnek már nem kellett, de még őt is figyelnem kellett!
2009. jan. 19. 18:21

Gyermekpóráz, az.

Az ágybavizelős nénikéjét a feltalálójának...

12. spinneli (válaszként erre: 11. - Cicus62)
2009. jan. 19. 18:17
az elkényelmesedett nyugati társadalmakba pedig azon csodálkoznak, hogy hogy tudnának enélkül élni...illetve nem ők, hanem az au-paireik.
11. Cicus62 (válaszként erre: 9. - 9cb35398ff)
2009. jan. 19. 18:02

Én fogom a kezét a gyereknek:).Ez nem elég????

Ha meg el akarnák rabolni a gyereket elég egy éles kés,és már viszik is.Szóval mindamellett,hogy bizarr az egész,még a hasznát sem látom igazán.

2009. jan. 18. 17:14
a póráz a mellkasra van rögzítve, így vezetik többnyire 2-5 éves gyerekeket.
9. 9cb35398ff (válaszként erre: 5. - Cicus62)
2009. jan. 18. 17:10
Ez egy gyermekre van tervezve, láttam ilyet.
2009. jan. 18. 17:09

Én nem használok ilyet és nem is fogok.

Nem értek vele egyet!


A következő találmány a szájkosár lesz???

2009. jan. 18. 17:08
az a baj ezzel, hogy míg a macska, kutya 4 lábú, addig egy átlag gyereknek csak két lába van, és ha mehúzzák akkor kibillen az egyensúlyából és elesik
2009. jan. 18. 17:07
szerintem elég morbid dolog.. :S
2009. jan. 18. 17:07
Régen az óvodások ugrálókötelet fogtak ,úgy sétáltak.Lehet ,ez valami hasonló,nagycsaládos anyukáknak.
2009. jan. 18. 17:04
Szerintem a megalkotojat kellene ilyen porazon vezetni.
2009. jan. 18. 17:04
Mi van ilyen?
2009. jan. 18. 16:59

Angliába nagy keletje van (gondolom nem csak ott) több éve.

Szerintem nevevtséges.

2009. jan. 18. 16:58

Ki találta ki ezt a baromságot???

Vagy csak én tartom elvetemült dolognak? Most néztem a vaterán. Szerintem nagyon durva.

Van aki használ ilyet?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook