Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Barnul a Dracénám levele! Mi lehet a baja? fórum

Barnul a Dracénám levele! Mi lehet a baja? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Missygirl.e (válaszként erre: 33. - Szimre)
2009. jan. 24. 19:10
Bocsi! Mármint az aranyosért..... A kedves jobban hangzik? :)
33. szimre (válaszként erre: 32. - Missygirl.e)
2009. jan. 24. 19:01

Missykém, nem tudhatsz róla, ezért nem is haragszom rád: én az 'aranyos'-tól képes vagyok falra mászni!

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Én is ráfáztam néhányszor, azóta, ha valamilyen különlegesebb növényt veszek, előtte megkérdezem a virágkereskedőmet.

32. Missygirl.e (válaszként erre: 30. - Szimre)
2009. jan. 24. 18:38

Ne sajnáld! Valószínűleg az én hibám... Nem figyeltem rá kellőképp! :((((((

De azért köszi, aranyos vagy!

31. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 29. - Missygirl.e)
2009. jan. 24. 18:03
Sajnos, én is leszedek minden másnap egy száraz levelet...
30. szimre (válaszként erre: 29. - Missygirl.e)
2009. jan. 24. 18:02
Drága Missym, annyira sajnálom... :(((
2009. jan. 24. 17:57
Azt hiszem ennyi volt.... :( Már majdnem minden levele bebarnult és elszáradt minden igyekezetem ellenére. Röpke hat nap alatt. Szomorú lettem! :((((
2009. jan. 22. 16:37
Az én dracénám kb. 8-10 éves. Néhány hete vettem észre, hogy - alulról - barnulnak, száradnak a levelei. Hetente egyszer locsolom, nincs közel ablakhoz. Eddig olyan szép, dús volt, most mi történhetett vele?
27. Pircsi24 (válaszként erre: 24. - Gréger)
2009. jan. 21. 10:48
Dracaenaból sok fajta van eltérő igényekkel. Az a fajta amire én gondolok meghalna nyáron 30 fokban az udvaron 2 hétig víz nélkül.
26. Missygirl.e (válaszként erre: 24. - Gréger)
2009. jan. 19. 13:58

Nem vettem okoskodásnak, sőt! Örülök, hogy írtál és leírtad a tapasztalatodat! Csak tényleg felháborító, hogy ahány hely van, mindenhol mást írnak..... Így igazodjak el rajtuk. Hát már tényleg nem tudom mit tegyek vele!

Azért köszi a segítséget!

25. gréger (válaszként erre: 21. - Missygirl.e)
2009. jan. 19. 13:44
Ezt a kavicsos megoldást én is hallottam, biztos jó!
2009. jan. 19. 13:43
De bizony a Dracénáról beszélünk, kedvenc virágom egyike.Én sokáig nem tudtam, hogy mi a baja, egy tönkre is ment, aztán a párom egyszer megkérdezte a virágboltban, hogy mitől lehet ez a probléma és ők is azt mondták, nagyon ritkán kell öntözni.Nem akarok vitatkozni és okoskodni, biztos, hogy mindenki jobban ért hozzá, de az tuti, hogy amióta így teszek, azóta nem barnul és nem hullajtja el a levelét.Az enyém nem ablak mellett van, mert nem akarom a radiátor mellé tenni, de azért éri szépen fény, a lakásban 21 fok van.Ja, és nem is művirág :)
23. Missygirl.e (válaszként erre: 22. - Pircsi24)
2009. jan. 19. 12:32
Eddig olyan helyen volt, ahol sok fény van, viszont csak 18-19 fok van. Gondoltam talán kevés neki ez a hőmérséklet, ezért most behoztam a szobába, itt 22fok van,viszont csak a konvektor közelében van neki hely, na meg persze csak ott éri a fény. Azt olvastam, hogy minden nap kell a leveleit spriccelni vízzel, hát ezt is megtettem. Nagyon nem szeretném, ha kipusztulna!
22. Pircsi24 (válaszként erre: 21. - Missygirl.e)
2009. jan. 19. 10:55

Én is így tudom, és a saját tapasztalatom is ez, de eltudom képzelni hogy vannak olyan fajták aminek más lehet a vízigénye pl.


Inkább élettani hatásnak tudnám be a száradást. pl. nagyon kiszáradt a földje, hozzáért a levele hideg ablakhoz, vagy közel volt a fűtőtesthez, túl száraz levegő ... szóval annyi minden lehet hogy csak találgathatunk. Próbálj fotót feltenni róla valahova, ha tudsz.

21. Missygirl.e (válaszként erre: 18. - Gréger)
2009. jan. 19. 07:35

Szintén neten olvastam, hogy bizony öntözni kell, sosem lehet száraz a földje! Arra azonban vigyázni kell, hogy a tálkában ne álljon a víz. Célszerű még kavicsokat is tenni bele.

Ezek szerint ahány oldal van, annyiféle öntözési tanács van?

20. Missygirl.e (válaszként erre: 13. - Szimre)
2009. jan. 19. 07:32
Sajna tetveknek nyoma sincs.... Vagyis ennek inkább örülök, de még mindig nem tudom mi lehet a baj. Lehet igazad lesz és megkérdezek egy virágboltost.
19. Pircsi24 (válaszként erre: 18. - Gréger)
2009. jan. 18. 21:23

Nyáron 30 fokban, kinn az udvaron is 2 hetente elég volt egyszer öntözni?

Erre csak azt tudom mondani akkor hogy nem ugyanarról a növényről beszélünk.


Én a kaktuszaimat is öntözöm hetente 2x, 3x amiket kipakolok a kertbe nyárra, ők is csak akkor szépek igazán.

2009. jan. 18. 19:55
Én ezt egy kertészeti oldalon olvastam és bizony közel sem öntözöm hetente, mert mint mondtam, akkor sárgulnak a levelei.....Nyáron kint volt a teraszon (nem érte közvetlen nap), de akkor sem öntöztem két hétnél gyakrabban és gyönyörű volt....
17. Pircsi24 (válaszként erre: 16. - Gréger)
2009. jan. 18. 18:28

A dracaena nem szárszukkulens!

Akkor kell öntözni amikor a földjének a teteje egy picit már megszáradt, ha meleg van gyakrabban, ha hűvös ritkábban, de hetente egyszeri alkalommal 100% hogy kell még ha 18 fok is van a lakásban.

Ezenkívül minél közelebb van az ablakhoz annál szebb lesz.

16. gréger (válaszként erre: 7. - Missygirl.e)
2009. jan. 18. 18:16
Naná!A dracéna a szárában raktározza a vizet!Nekem is van és már egy csomószor elkezdett sárgulni a levele öntözés után.Kb havonta egyszer vagy még ritkábban kell öntözni, amikor látod, hogy kókadozni kezd a levele, akkor sem kell neki sok.Most az enyém is egy csomó levelet ledobott, mert megöntöztem!
2009. jan. 18. 17:13
A barna levélfolt többnyire gombás megbetegedés jelei. A beteg növényt keféljük le és permetezzük növényvédő szerrel.
2009. jan. 18. 16:45
Talán túl öntözted, vagy nagyon száraz a levegő.
13. szimre
2009. jan. 18. 16:38

Missy, ha ez nem jött össze, kérdezz meg egy szakembert (pl. a kedvenc virágboltosodat...)

Szívesen segítettem, én is virágbolond vagyok :)))

12. Missygirl.e (válaszként erre: 11. - Szimre)
2009. jan. 18. 15:56
Köszi szépen a segítséget! Máris megyek és átvizsgálom a növényem!
11. szimre
2009. jan. 18. 15:54

Idézek Pierre Nessmann Szobanövények c. könyvéből (Delta 2000 Kiadó, Budapest, év nélkül, 147. oldal):


A pajzstetű 2-5 mm-es rovar. Ahogy a neve is jelzi, pirosasbarna fényes "páncélja" van. Mozdulatlan, a szárakon vagy a levelek alsó felületén a növény nedveivel táplálkozik, és mézharmatot választ ki.

Okozott károk: Szívogatásával a levelek sárgulását és a növekedés lassulását okozza. A mézharmatban korompenészgombák telepedhetnek meg.


A gyapjastetű 3 mm-es, ovális formájú, rózsaszínű rovar, a pajzs helyett fehéres bevonattal. Nagyrészt a szobanövények szárán és levelein jelenik meg.

Okozott károk: a gyapjastetű szívó kártevő, a levelek sárgulását és hervadását váltja ki. Erős fertőzöttség esetén a kiválasztott mézharmatban korompenészgombák fejlődnek ki.


Gyógyító kezelés mindkét kártevő esetén: szivaccsal távolítsuk el a látzható telepeket, és alkalmazzunk tübbszöri vegyszeres kezelést.

10. Missygirl.e (válaszként erre: 6. - Szimre)
2009. jan. 18. 15:39
Ezek milyenek? Lehet őket szabad szemmel látni?
9. szimre (válaszként erre: 7. - Missygirl.e)
2009. jan. 18. 15:39
Ha már nyár óta tart, nem valószínű.
2009. jan. 18. 15:38
a dracaena különösen érzékeny mindkét élősködöre...
2009. jan. 18. 15:38
Hetente egyszer locsolom, vigyázva, hogy ne legyen a tányérjában víz. Túl locsolástól is barnulhat, meg száradhat a levele?
6. szimre (válaszként erre: 5. - Szimre)
2009. jan. 18. 15:38
vagy pajzstetű?
2009. jan. 18. 15:37
Esetleg gyapjastetű-fertőzés?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook