Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet egy agyvérzést idejekorán felismerni? fórum

Hogyan lehet egy agyvérzést idejekorán felismerni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 27. 09:55
Remélem, azért nem örökölted... :)
33. McKenzi (válaszként erre: 31. - Tundchen)
2009. márc. 25. 12:17
Még egyszer köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre! Telefonáltam a háziorvosomnak, kapok beutalót a neurológiára. Megtudtam, hogy anyámnak pókhálóburok alatti vérzése volt. Azt olvastam, hogy az majdnem 50%-ban öröklődik és nagyon veszélyes, mert nagyon kicsi az esély a túlélésre. A doktornő szerint nincs okom aggódni, de ha már ilyeneket olvastam menjek el mr-re.
32. McKenzi (válaszként erre: 31. - Tundchen)
2009. márc. 21. 12:11
:) köszi!
2009. márc. 21. 12:00
Elküldtem! :)
30. McKenzi (válaszként erre: 29. - Tundchen)
2009. márc. 21. 11:57

Hát ez az. Sose lehet tudni.

Anyunak két hétre az agyvérzés után volt a műtét.

Leírnád priviben a klinika címét?

2009. márc. 21. 11:52

Hát ja... nehéz döntés... megértelek... :(

Ha még az lenne a helyzet, hogy mindig van előjel! Anyunál ugye "csak" megrepedt ez az angioma először, onnan tudták, hogy van és műteni kell (3 hónappal később volt a műtét kb). Ha mindig megrepedne előtte és nem lenne rögtön baj, az úgy elég könnyű lenne...

28. McKenzi (válaszként erre: 26. - Tundchen)
2009. márc. 21. 11:51

Valahogy így vagyok vele én is, ha meg nem tudok róla, legalább nem kell ezen aggódnom.

nem tudom..

27. McKenzi (válaszként erre: 24. - Tundchen)
2009. márc. 21. 11:50
Nem lehet könnyű ezt kivárni, én annyira félek az eredménytől hogy megnézetni se merem, de talán mégis kivizsgáltatom
2009. márc. 21. 11:47

Hát ja... én sem tudom ám, hogy jobb-e tudni, vagy nem... viszont én anyum meg agyinfarktust kapott műtét közben. Úgyhogy ha lenne, akkor sem hagynám megműteni, az tuti...

A professzor azt mondta, hogy kb 14 éve nem volt ilyen "komplikáció" nála... nem sok vigasz, ha te vagy az 1%... :S

25. McKenzi (válaszként erre: 23. - Tundchen)
2009. márc. 21. 11:46

Hát ez nem jó hír. Nem is tudom, hogy mi a jobb, tudni róla vagy nem?

Anyámnak hét órás műtétje volt, kétszer élesztették újra, aztán teljesen nem is épült fel.

2009. márc. 21. 11:41
Én még nem tudom, hogy örököltük-e tesómmal, küldenek majd levelet. Két hete voltunk csak, azt mondták, kb 1 hónap, amíg értesítenek.
2009. márc. 21. 11:40
Pécsen volt anyu műtéten az idegsebészeti klinikán. Ott van egy génkutatási program, nézik, hogy a hozzátartozók öröklik-e az angiomát, kérdőívet kellett kitölteni, vérvétel, illetve mr. Valami olyan gép, ami az országban csak ott van. Amúgy azt mondják, elég nagy arányban öröklődik, úgyhogy igenis, kell vele foglalkozni, ebben nincs igaza a háziorvosnak szerintem... :)
22. McKenzi (válaszként erre: 20. - Tundchen)
2009. márc. 21. 10:45
Anyámnak az okozta. Rákérdeztem a háziorvosnál, hogy mennyi az esélye, hogy örököltem, azt mondta nem kell vele foglalkozni. Ettől függetlenül a férjem mindig mondja, hogy meg kéne nézetni, de én félek kideríteni. Nektek ct-t csináltak?
2009. márc. 21. 09:57

Legtöbb esetben sajnos sehogy, csak a már kialakult tünetekből jönnek rá, hogy mi is okozta.


Az agyvérzések 99%-a "derült égből villámcsapásként" sújt le, úgyis ez a legnagyobb baj vele, hogy nem lehet megelőzni.

20. Tundchen (válaszként erre: 17. - Narzisse)
2009. márc. 20. 07:49
Narzisse, nem lehet, hogy aneorizma okozta náluk az agyvérzést? Csak azért, mert én anyukámat is most aneorizma miatt műtötték és az öröklődhet! Megvizsgálták tesómat is, meg engem is, bár még nincs meg az eredmény (elég friss az ügy). Szerintem ezt érdemes lenne kiderítened, a leleteken 100%, hogy rajta van... aneorizma, vagy angioma a neve...
2009. jan. 21. 07:58

Úgy halottam, hogy az agyvérzés jele lehet szédülés, homályos látás,tág pupilla, gyengeség,

aceton szagú lehelet.

18. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 17. - Narzisse)
2009. jan. 19. 06:16
köszönöm a hozzászólást!
2009. jan. 18. 22:53

Nálunk sajnos anyukámnak és apukámnak is volt már agyvérzése.Anyunak 47 évesen,apunak 48 évesen (pont amikor már 8.hónapos terhes voltam).Előzmények:mind a ketten magas vérnyomással voltak kezelve,mondjuk anyu nem szedte rendesen a gyógyszereit egyik nap felhívta aput,hogy menjen érte a munkahelyére mert nem érzi jól magát,zsibbad a jobb oldala,apu a körzeti dokihoz vitte,aki egyből mentőt hívott és beutalta a kórházba 260/(nem emlékszem)volt a vérnyomása.A jobb oldala azóta is gyenge és nem tud írni,mert a keze elvesztette a "finom motoros" mozgását.

Apunak éjszaka jött,irtó fejfájása volt előtte 2 napig,aztán éjjel nem bírt felállni kimenni.Hányt és nem látott.Kihívtam a mentőt jöttek hamar,1 hétig intenzíven volt.A homloklebenynél vérzett be,ettől ideiglenesen megvakult,de aztán visszajött a látása(de a mai napig,ha vmi baja van szószerint vérben van a szeme.Ő nem bénult le,de az egyensúly központja nem jó,sokszor megszédül,szédeleg.A munkahelyén sokszor megszondáztatták,hogy nem-e részeg,mert azóta is dolgozik,nem hagyja el magát. Sokszor bele gondolok,hogy nekem mennyi esélyem van?Ilyen betegség háttérrel?De egyenlőre a vérnyomásom még jó.(kop-kop-kop)

2009. jan. 18. 20:22

az én apósom részeg volt, tántorgott és mire kijózanodott láttuk rajta, hogy béna a keze, olyan furán tartotta

Persze haragszik a világra és azóta is iszik

15. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 18. 17:58

Egyáltalán nem biztos, hogy akkor meg lehetett volna menteni.

Amikor apósom összeesett rögtön hívták a mentőket, ő ordított a fájdalomtól, nagyon hamar kiérkeztek, bekötötték az infúziót és elvitték. Mire beértek már hányt, és alig tudott beszélni. 2 nap múlva már lélegeztetőre tették, és belázasodott. Egyáltalán nem ment le a láza akármit csináltak vele, folyamatosan romlott az állapota, 3 napra rá meghalt. Tehát 5 napig tartott a folyamat, nem a dokiktól függött az élete. Azért halt meg, mert nagymérvű volt az agyvérzése. Akinek enyhébb, azt lehet akkor is megmentik, ha nem jön időben a mentő. Erről jutott eszembe Kaszás Attila, érte pedig elhiheted, hogy mindent megtettek az orvosok.

2009. jan. 18. 17:45
Volt már valakinek ilyen jellegű tapasztalat a családjában?
2009. jan. 18. 13:55
"Az egészség a legnagyobb gazdagság, a legnagyobb hatalom, a legnagyobb boldogság. Tedd egészségessé a népet, s ezzel hatalmassá, gazdaggá,boldoggá teszed hazádat." /Fodor József/
2009. jan. 18. 13:43
vagy csak későn!
11. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 10. - McKenzi)
2009. jan. 18. 13:30
Sajnos az orvosok kezében van a döntés, hogy milyen vizsgálatot végeznek el! Sajnos az én környezetemben is volt hasonló eset, hogy vizsgálat hiányában nem derült fény rosszindulatú daganatra!
10. McKenzi (válaszként erre: 9. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 18. 13:23
anyukámnak aneorizmája volt, egy ct talán megelőzte volna a bajt, de ő hiába kérte.
9. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 8. - 98a882c496)
2009. jan. 18. 13:17

én valamilyen lazító módszert ajánlanák!

agykontroll, vagy valami hasonlót! Nagyon meglehet vele változtatni az életet pozitív irányba!


Én négy hete 5 Tibeti rítust kezdtem el, van itt a hoxán fórum, én is így kezdtem el!

2009. jan. 18. 13:11

nagyom fontos infokat kaptam most tõled, hasonlóan vélekedhetünk a dolgokról, mert én is mindig mindent kielemzek, hogy minden bajt elhárítsak. Sokszor már a körülöttem levõk azt mondják, hogy szõrszálhasogató vagyom és túl alapos...

Anyunak is sokat fáj a feje, fõleg miután felhúzza magát valami miatt. Megesett, hogy egyik reggel megtántorodott és szédült, apu kellett visszakísérje az ágyba. Majdnem egész nap rosszul volt, nagyon féltem, de helyrejött hála Istennek. Azóta nem történt hasonló, de a fejfájás elég gyakori.


Annyit kérdeznék, hogy esetleg létezik-e valami, amivel elkerülhetnénk a nagy bajt? Valami gyógytea, vagy akármi...

2009. jan. 18. 13:04
köszönöm a hozzászólásodat!
6. McKenzi (válaszként erre: 5. - McKenzi)
2009. jan. 18. 12:57
annyi még, hogy mikor felhívott, szokatlanul gyenge volt a hangja.
5. McKenzi (válaszként erre: 3. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 18. 12:55

édesanyámnak volt agyvérzése, apu bevitte az ügyeletre, mert borzasztóan fájt a feje, és azt mondta, mintha egy kalapáccsal verték volna fejbe olyan érzés volt. Még fel is hívott telefonon, de mivel azelőtt is állandóan panaszkodott, és akkor is csak annyit mondott, hogy fáj a feje, nem gondoltam, hogy komoly gond lehet.

Ráadásul az ügyeleten hazaküldték, hogy tegyen hideg vizes borogatást a fejére, majd attól jobban lesz. Hétfőn elvitte apu a házidokihoz, onnan már mentővel vitték a kórházba. Szerencsére sikerült a műtét, és valamelyest fel is épült (ha valaki nem tudja hogy agyvérzése volt, simán csak kissé bolondnak nézné)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook