Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaució.Mikor kell visszaadni? fórum

Kaució.Mikor kell visszaadni? (tudásbázis kérdés)


24. Litti2
2018. aug. 29. 16:14

A segítségeteket szeretném kérni.

Egy évre adtam ki az albérletet.A hölgy,aki intézte a a testvérének,elhallgatta,hogy daganatos beteg a néni,akinek kiveszik a lakást. Ha tudom,nem adom ki nekik,mert egy évre kerestem bérlőt(és nem az empátia hiánya miatt). A néni 7 hónapra meghalt,a testvére pedig követeli vissza a kauciót. A szerződéses időt nem töltötte ki,károk is származtak,ebben az esetben mi a teendő? A szerződésbe raktam egy olyan pontot, mely szerint"Amennyiben a bérlő a szerződésben határozott időtartam vége előtt mondja fel a szerződést,abban az esetben a kauciót a bérbeadó nem köteles visszaadni." Akkor ez így világos, hogy nem kell visszaadni a kauciót,mivel egy év helyett 7 hónapot töltött ki. Jól gondolom?

Segítségüket előre is köszönöm!


üdvözlettel.

Csaba

2012. szept. 3. 10:26
attol fugg mire kerted...ha a hazzal kapcs ...van valami kifogasod mert lelaktak-no akkor csak modjaval....ha autora v egyeb gepekre kezesseg gyanant?ha visszakapod hibatlanul add oda es ne sajnald...ha papirod van rulla term a datum szerinti idoben-ha nincs kifogasod...de visszajar!
2012. szept. 3. 07:32

A kaukció biztositék a bérleményben keletkezett károk fedezetére (rongálás,ki nem fizetett villany, gáz számla, stb).

A bérlemény megszünésekor ha van kár a kaukcióöszegéből le kell voni a keletkezett kár öszegét és igy csak a megmardt öszeget köteles vissza adni a bérbe adó.

Néha elö fordul hogy a kár nagyobb a kaukció öszegénél ilyenkor következik a biróság.

21. frollo (válaszként erre: 19. - G.)
2009. jan. 20. 08:19
Akkor örüljön, ha pert nem akasztasz a nyakába, és ne kérdezz hülyeségeket :DD
20. cukilany (válaszként erre: 19. - G.)
2009. jan. 19. 19:05
Hát akkor? A kaució arra van, hogy fedezetet nyújtson az ilyen esetekre, a károkat rendezd belőle valamint az elmaradt számlákat kifizesd belőle. Járj végig a közműveket, aztán vedd vissza a lakásod, úgy sem tudnak mit csinálni. A tanácsom azért, h ne balhézz, sajnos az apehos fenyegetőzések nem tréfa, minden feljelentésre kötelesek kijönni, és amíg nála van a kulcs, addig tehetetlen vagy. Kérd meg őket, hogy költözzenek ki, és ha már üres a lakás, akkor beszélhettek a kaucióról, mivel az kiköltözéskor jár. Amint semmi cuccuk nincs a lakásban, gyors zárcsere és helló! Én tuti ezt tenném, ha ennyire lepusztították a lakást, főleg én most újítottam fel a sajátom, simán belefér amiket felsoroltad a kaució összegébe, még talán kevés is lesz!
19. G. (válaszként erre: 6. - Frollo)
2009. jan. 18. 22:32
5+2 hó?Hát lelakták.Október óta....a dupláját is.:-)
18. G.
2009. jan. 18. 22:17
Ugyhogy szerintem a kaució az én pénzem.A maradék bérleti dij is.És még ő tartozik nekem,egy konyhaszekrénnyel meg egy havi rezsivel.
17. G.
2009. jan. 18. 22:16

No, a helyzet:

Leszaggatott tapéta,kitört szoba ajtó üveg,leszakadt konyhaajtó,kidobták a konyhaszekrényt,a vadi új padlószőnyeg kiégetve cigivel és vasalóval....és még pénzt is vár vissza a drága...

2009. jan. 17. 17:11

Elvileg akkor jár vissza a kaució, ha a kiköltözéskor minden ugyanolyan állapotban van mint ahogy megkaptad. Nem törtél el semmit, ha mégis az a kaucióból lesz levonva.


Én másfél hónapig laktam albérletben. Nem törtem el, rongáltam meg stb.. semmit, a kaucióból mégsem láttam egy fillért sem viszont. Állítólag azért mert azt a fél hónapot nem fizettem ki, és drágult a fűtés is.. (rendes, hogy rámveri még akkor is amikor a hónap 30 napjából kb 10 et voltam ott, a fűtés meg maximum langyosnak volt mondható!

2009. jan. 17. 15:23
A kauciót vissza kell adni, a maradék bérleti díjat nem... habár határozatlan idejű a szerződés, amennyit kifizettek, az úgy számít mintha addig bérbe is vennék.
14. Sünci (válaszként erre: 13. - 8ef78160df)
2009. jan. 17. 14:54
Ez teljes mértékben így van! A kaukció ( ha nem tettek semmi kárt ) vissza kell adni a pénzt. Azt nem lett volna szabad elkölteni, mivel határoztlan idejű bármikor felmondhatnak!!!!!
13. 8ef78160df (válaszként erre: 9. - Cb4c323adf)
2009. jan. 17. 14:16
az előleg visszajár és a kaukció is, ha a házban nincs kár (vagy lelakhatják, ha akarják)
12. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 9. - Cb4c323adf)
2009. jan. 17. 14:16
Szerintem te kevered a kauciót a foglalóval.
2009. jan. 17. 14:15

Olyan nincs, hogy rögtön, felmondási idővel mi lesz? Ez alatt új albérlőt találhatsz, mondd meg nekik, hogy akkor kapják vissza azonnal, ha azonnal találnak valakit, más különben ott az 1 hónap. Ha 5 hónapot kifizették előre, akkor ugyan határozatlan idejű a szerződés, de én nem adnám vissza azt a pénzt, ezzel lefoglalták maguknak az 5 hónapot, ha mégsem tetszik, ez van, de ne te szívd meg miatta, akár más is kivehette volna, de pl azért adtad ki nekik, mert ők előre fizettek.


Szal kérj 1 hónapot, keress új albérlőt, ellenőrizd le az összes közművet, és akkor add vissza a kaukciót!

2009. jan. 17. 13:51
Ha határozatlan időre volt a szerződés, biztos kikötöttétek az albi felmondási idejét. Ha ezen belül mentek el, a maradék felmondási időre jár neked a kaució arányos része.
2009. jan. 17. 13:39
a kaució nem jár vissza,az előleg és ha meggondolják magukat az nem jár vissza de kérdezz meg egy ügyvédet....
8. ALLICS (válaszként erre: 2. - G.)
2009. jan. 17. 13:31
Hát azt a pénzt nem kellett volna elkölteni,gondolni kell az ilyen helyzetekre is.
7. c06c587f53 (válaszként erre: 2. - G.)
2009. jan. 17. 13:29
A kauciót nem költhetted volna el. Az nem a te pénzed volt...
2009. jan. 17. 13:08
Hova tetted a befizetett 5+2 havit? Én is adtam ki lakást, de a kauciót eltettem, mert nem tudhattam, mikor kérik vissza! Azt nem kéne elkölteni...
5. G.
2009. jan. 17. 12:50
Köszi. Tanultam az esetből.Nincs több határozatlan idejű szerződés...Most itt állunk,tizesi lakás,fűtésszezon,fizethetek még egy lakás rezsit--hacsak nem találok új lakót...
4. Suesue (válaszként erre: 2. - G.)
2009. jan. 17. 12:47

Csak 1-havi bért adjál vissza nekik rögtön, és mond meg nekik, hogy a kauciót akkor kapják vissza, ha a közüzemi díjak leolvasása bediktálása befizetése megtörtént.

Amennyiben ők fizetik be akkor a teljes kaució visszajár, feltéve ha nem tettek kárt a lakásban, és nem kell felújítani.

Amennyiben te úgy a fennmaradó összeget kell visszafizetned

2009. jan. 17. 12:44

Miután kiköltöztek a bérleményből, és az összes közüzemi számla rendezve van.

Amennyiben valami nem stimmel akkor lehet levonni a kaució összegéből, illetve le is lakható a kaució

2. G.
2009. jan. 17. 12:44

Októberben,határozatlan időre kiadtuk a lakást.Felújitva.Kifizettek előre 5 hónapot,meg 2 havi kauciót.Ma bejelentették ki akarnak költözni.

Kérik vissza a még le nem lakott előleget,meg a kauciót is.

De sajna nekem most rögtön nincs 130 ezer forintom....

1. G.
2009. jan. 17. 12:41
Kaució.Mikor kell visszaadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook