Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen típusú angol nyelvvizsgák vannak? fórum

Milyen típusú angol nyelvvizsgák vannak? (tudásbázis kérdés)

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 21. 14:57

Nekem az a véleményem, hogy az előző hozzászólásomban írt nyelvvizsgák mind "könnyűek". Én Goethe Institut-nál tettem le a német nyelvvizsgám, a TIT-et és a TELC-et még akkor nem fogadták el az egyetemünkön, azóta már igen és úgy tudom, hogy egyforma feladattípusok vannak.

Van, ahol 60%-ot és van ahol 80%-ot kell elérni a középfokhoz. A 60%-os azért nem jó, mert külön az írásbelin és a szóbelin is el kell érni a 60-60%-ot, nem az összeredmény számít. Ilyen nyelvvizsgán írásbelin 51%-ot értem el, szóbelin 98%-ot, de nem kaptam meg a nyelvvizsgát, hiába az átlag jóval magasabb a 60-nál. A 80%-os vizsgákon valahogy könnyebb elérni összátlagban a 80%-ot, nekem ez a tapasztalatom.

Angolból még nem tettem le a nyelvvizsgát, most épp a diplomamunkámon dolgozom, majd utána. Mivel Skóciában élek, gondolom egyszerű lesz levizsgáznom, hisz teljesen folyékonyan beszélek és a nyelvtannal is egész jól tisztában vagyok - bár használni nem kell a nyelvtan jó részét, mert meg se értik. :P

14. MelisUK (válaszként erre: 11. - 5f3b9a27bc)
2009. jan. 21. 14:51
A TELC miért "genyuci" és "szar"? Én úgy tudtam, hogy ugyanolyan, mint a Goethe Institut (német nyelvvizsga féle), vagy mint a TIT. Ezek a nyelvvizsgák azoknak jönnek be jobban, akik jól tudnak az adott nyelven beszélni és jó a szókincsük. A nyelvtanra kevésbé "mennek rá" ezekben a nyelvvizsgákban. Szerintem totál egyszerű feladatok vannak ezekben a nyelvvizsgákban, a lényeg tényleg, hogy jó szövegértésed legyen. Itt letölthetők pl mintafeladatok megoldással és "magnóval" együtt, bárki ellenőrizheti a tudását.
2009. jan. 21. 08:59

sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy melyik típusú nyelvvizsgából a legkönnyebb megszerezni a középfokú írásbelit?

Naranja, ez a Telc azért gyenguci és szar mert könnyű?:)

Dexam-ról hallott valaki? állítólag az is a könnyűek közé sorolható...

Tesókámnak kellene vhogy megszerezni. nincs is rá szüksége a munkájában, viszont a diplomáját csak így kaphatja kézhez.

2009. jan. 21. 08:14
Köszi :)
11. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. jan. 18. 12:39

Euro pro

TELC (ezek elég gyengucik és szarok.)

Csomó főiskolának és egyetemnek van saját akkreditált nyelvvizsgája (szakmai és sima is.)

2009. jan. 18. 12:16
na jó annyira nem,de nekem jó az a 20-25 ezer ft plusz :)
2009. jan. 17. 20:08
Hát én köztisztviselőként dolgozm egy polgármesteri hivatalban. És igen,ott nagyon sokat dob egy nyelvvizsga a fizun.
8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2009. jan. 17. 18:13

A Rigó utcain kívül szinte minden más nyelvvizsgát elfogadnak külföldön, viszont van néhány olyan nyelvvizsga, amit mindenhol elfogadnak, csak épp Mo-on nem. :P

Huh, ilyen sokat dob a nyelvvizsga a fizun? Jó helyen dolgozol. Még az egyetem mellett egyszer nyáron azt "hazudtam", hogy nem vagyok diák, érettségim és nyelvvizsgám van, így kerestem munkát. Egy japán összeszerelő céghez föl is vettek minimálbérért. Hiába az ott dolgozók 90%-ának még érettségije sem volt, nem dobott a fizun az érettségi és a nyelvvizsga...


Egyébként az egyetem honlapján (gondolom tudod a címét) meg lehet nézni, hogy a karodon melyik nyelvvizsgaféléket fogadják el. Amiket leírtam, azokat bölcsészen belül mindet elfogadják.

De ha mégse találod meg (mert esetleg már nem lenne rajta), akkor menj be a tanulmányisokhoz, ők tudnak majd segíteni neked.

2009. jan. 17. 09:45
A Miskolci Egyetemre járok és most még a Debrecenire is be szeretném adni a jelentkezésemet! Fontos hogy a diplomához elfogadják, de nem ez az elsődleges szempont! Vissza kell mennem dolgozni jövő áprilisban, és addig szeretném letenni a középfokút angolból, mert 40%ot dobna a fizetésemen. Ja és jó lenne olyan amit külföldön is elismernek! Ezek melyek? Remélem nem baj hogy ennyit kérdezek! Köszönöm!
6. MelisUK (válaszként erre: 5. - Eb3745168d)
2009. jan. 16. 19:00

Szívesen.

De nem mindegy, hogy melyik nyelvvizsgát teszi le az ember. Számít az is, hogy csak Mo-on szeretnéd, hogy elfogadják, vagy az egész világon. Számít, hogy melyik egyetemre jársz. A lentebb leírt nyelvvizsgákat a Miskolci Egyetemen elfogadják. De pl egyetemeken belül is van, hogy valamit az egyik karon belül elfogadnak, egy másik karon belül nem.

2009. jan. 16. 18:28
Köszönöm szépen :) Erre voltam kiváncsi! :))
2009. jan. 16. 18:27

De pl amiket általában elfogadnak az egyetemeken:

- University of Chambridge ESOL

- University of Chambridge CELS

- Trinity College London ESOL and GESE

- ECL

- The Europen Language Certificates

- KITEX

- NATO STANAG 6001

- LCCIEB EFB angol üzleti szaknyelv

2009. jan. 16. 18:24
www.nyak.hu
2009. jan. 16. 17:57
Konkrétan nem arra gondoltam hogy alap-,közép-, stb...
2009. jan. 16. 17:56
Milyen típusú angol nyelvvizsgák vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook