Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi igen vagy nem? fórum

Bölcsi igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. ápr. 22. 10:08

Én jártam bölcsibe. De mivel nagyon beteges voltam és többet voltam otthon, mint ott, így a végén a tatára maradt a gondom, aki nagyon évezte a gyerektársaságot. Főleg, hogy első unoka voltam.


De mindettől függetlenül, szükség alapon lehet jó megoldásokat találni. A lényeg, hogy a kicsik élvezzék.


Én annyira szerettem a tatát, meg ugye utána még a húgom is megszületett, így a végén az óvodát a középső csoporttal kezdtem. Azt is csak azért, mert anyu kitalálta, hogy én unatkozom otthon és jobb lesz nekem a gyerekek között. Sőt, utána nagycsoportban még a húgomat is nekem kellett vinnem óvodába, egyedül. Ezt nem ajánlom senkinek sem. Lehet, hogy én a koromnál sokkal érettebb voltam, de egy gyereknek kell, hogy legyen gyerekkora. Ne bízzátok a gyerekeiteket a másik éppen nagyobbra, hanem próbáljátok meg megoldani másként, figyeljetek oda. :)

2008. ápr. 22. 09:53

Minden bölcsi más és más.

Szerintem jó az ha egy gyerek bölcsibe jár.

2008. ápr. 22. 09:48
Na még nem írna valaki tapasztalatokat? :-)
2008. márc. 12. 11:54
Sziasztok! Én 19 hónaposan adtam be a bölcsibe a lányomat. Eleinte én is féltem, hogy nem fog ott maradni nélkülem, de sokkal gyorsabban ment, mint gondoltam. Nagyon rendes volt a két gondozónő, együtt tudtunk működni. Szerintem ez is nagyon fontos. Nálunk most a napi térítési díj 300 forint. Nagyon meglepődtem, mert tavaly 360 volt. Ilyet nagyon ritkán szoktak csinálni, hogy valaminek nem emelik az árát, inkább olcsóbb lesz. Nálunk a beíratkozás májusban volt, és június végén pedig már volt egy szülői értekezlet, az új gyerekek szüleinek. Igaz, hogy csak október végén kezdtem beszoktatni, de jó volt a tudat, hogy felvették a lányom.
2008. márc. 12. 09:55

Szerintem ha bölcsibe valaki nem is adja a gyermekét, rendben! De hogy oviba sem adná, az nem jó állítólag!!! Én mindenképpen oviba beadnám! A gyerek miatt!


MÁS!

Mennyit kell átlagosan fizetni havonta a bölcsikbe? És ha felveszik a gyereket bölcsibe, akkor mennyivel előtte szólnak, hogy felvették? Köszi a választ előre is mindenkitől! :-)

2008. márc. 12. 09:02
csak ha nincs más lehetőség! Én itthon vagyok, és legszívesebben oviba sem adnám még!
101. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 100. - L.Niki18)
2008. márc. 12. 08:53
Én pontosan másfél évesen szokattam a nagyon anyás és addig kicsikkel nem igazán találkozó fiamat.Három héttel munkába állás előtt szokattam,ahogy betöltötte a másfelet,másnap mentem dolgozni.Szerencsére a bölcsis nénik megengedték hogy hamarabb elkezdjük,általában másfél,két hetet szoknak.Első héten csak együtt nézegettünk,aztán második héten otthagytam 10percre,fél órára,majd mielőtt végleg elmentem dolizni,ott is töltötte az egész napját.Nagyon szerencsém volt mert egyetlen napot sem sirt,és az alvással sem volt gond amitöl pedig tartottam,mert velem aludt csak el:)
2008. márc. 12. 08:39

Én is beírattam a kisfiamat bölcsibe szeptembertől. Addigra lesz másfél éves. Én azért adom be, mert elköltöztünk egy más városba, és szeretnék itt is munkát találni, mire letelik a GYED-em. De valószínű már meg is lesz addigra a munkahely. Egyébként a kisfiam nekem már most nagyon igényelné a társaságot, mert amíg nem itt éltünk mindig körülvette valaki és azt megszokta. Itt már nem az a helyzet! :-)

Ki mit gondol? Szívesen meghallgatom a negatív véleményeket is! Kinek hogy volt a beszoktatás egy másfél éves gyermekkel? Köszi! Niki.

99. vinema
2008. febr. 2. 22:59

Augusztusban kezdtük a bölcsit, nagyon sikeresen, mint már írtam. Azóta bár még nem beszél folyamatosan a kisfiam, rengeteget fejlődött, látványosan a bölcsi hatására. Jót tesz neki a társaság, mindig a lányokat emlegeti, és a gondozóját is imádja. Azért egy zökkenő volt mikor a gondozónője lebetegedett, de túléltük.

Egyébként csak heti két három napot viszem a többit együtt töltjük, de olyankor is többször mondja, hogy menne.

98. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 97. - Katesz24)
2007. dec. 3. 09:26
szerencsés vagy.....de én sem bánom hogy így alakult....
97. katesz24 (válaszként erre: 93. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 3. 08:33
Mondtam, hogy valakinek nincs más megoldás. Persze meg lehet érteni. Szerencsére nekem nem kellett ilyen döntést hoznom.
96. dundy
2007. dec. 3. 07:57
amennyiben megoldható,inkább nem.
95. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 94. - Mdóri)
2007. dec. 3. 07:48
szinte kizárólag a gondozónőkön mullik szerintem a dolog...ők tudnak kompenzálni egy kedvezőtlenebbül ellátot intézményt is...a mi bölcsink már nem is működhetett volna,gyorsan bővíteni kellett hogy ne zárják be,viszont játékokat már nem tudtak bvenni a második csoportba,így abban az évben csak "papiron " létezett a két csoport,közel 30pici volt együtt...mégis szerettük...
94. mdóri
2007. dec. 3. 07:45
Eddig azt gondoltam, hogy a bölcsi "rossz" dolog, de mióta gondozónőnek tanulok, azóta látom a pozitív oldalát is. Persze ki kell fogni egy jó gondozónőt is.
93. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 90. - Katesz24)
2007. dec. 3. 07:37
Egyelőre nem látom a gyereken káros hatását hogy másfél évesen bölcsiben volt.A napjait ott töltötte,reggel este csak vele foglalkoztam,minden dolgom azután végeztem hogy elaludt....ennyit tehettem...egy szál gyesből nem lehet gyereket nevelni és háztartást fenntartani,tehát egyedüli megoldás volt,szerető bölcsisnénikkel körülvéve...Ezuton is köszönet a h...-i Bölcsöde dolgozóinak:))
2007. dec. 3. 07:17

Sziasztok!

Már tavasszal beírattam a gyereket a bölcsibe, különben nem lesz hely, ha mégis úgy alakul,hogy mennie kell. Most 15 hónapos.

Egyenlőre ez tűnik a legjobb megoldásnak. Anyagilag amúgy sem tudjuk megtenni,hogy itthon maradjak. Ha meg lesz kistesó,akkor úgyis itthon marad. Azonban talán jobb lenne, ha mielőbb társaságba menne,mivel a környezetünkben közel s távol nincs hasonló korú gyermek. Jóformán kettesben töltjük a napokat,mert apa sokat dolgozik.

91. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 90. - Katesz24)
2007. dec. 3. 06:37

Általában nem azért adja "anya" bölcsibe a kicsit, mert jót tesz vele,hanem szükségmegoldásként:ahogy én is rákényszerülök, ha úgy alakul.

Néhányan persze kényelmességből is :((

2007. dec. 2. 23:35
Én semmiképpen nem adnám bölcsibe a gyerekem. Sem én sem a férjem nem támogatja. Dehát ugye nem mindenkinek ilyen könnyű. Valakinek nincs más választása. Azt is megértem. De attól még nem bizos, hogy jót tesz a gyereknek ha ilyen korán elszakad az anyjától.
89. lecso* (válaszként erre: 88. - 70a5a27405)
2007. dec. 2. 19:45
köszike
88. 70a5a27405 (válaszként erre: 87. - Lecso*)
2007. dec. 1. 19:41

Nehéz helyzetben vagy, mert nincs körülötted jóformán senki aki be tud segíteni, háát nem irigyellek. De az a jó hogy legalább van férjed.

Szurkolok hogy maradhasson a picid a bölcsiben.

87. lecso* (válaszként erre: 85. - 70a5a27405)
2007. dec. 1. 14:08

Igen van férjem,aki dolgozik!Reggel 7-re megy és 5 fele ér haza.

Levit 3/4 8-ra viszem és negyed-fél 4 -kor hozom el.Szigorúan kocsival,mert gyalog el sem jutnék odáig, a pocakom nem bírja a gyaloglást.Pedig a bölcsi 10 perc sétára van.

Jelenleg arra a döntésre jutottunk,hogy marad ha maradhat Levi a bölcsiben!

2007. dec. 1. 09:14

nekem mikor ideköltöztem azért került be a gyerekem bölcsibe mert veszélyeztetett terhes voltam,igaz a másik lakóhelyemen is járt már mert doliztam.

Szóval:orvosi igazolással mivel veszélyeztetett terhes vagy ugyanolyan kötelessége benntertani a gyereket mintha dolgoznál.Nekem mindkét helyen hatalmas várólista volt,tudom milyen,viszont más sem volt rám tekintettel,azt nézem én is mi a jó nekünk elsősorban...nekem is volt lelkiismeretfurdim mert beadtam,de...egyedül voltam,apa 2000km re dolgozott,új helyen laktam,ismeretlen emberek között,család közelsége nélkül...reggel a legkésőbbi időpontba vittem,és délben vagy alvás után siettem érte,szeretett ott lenni,nem ártott meg neki az a napi pár órahossza,sőt....

85. 70a5a27405 (válaszként erre: 84. - Lecso*)
2007. dec. 1. 09:08
És férjed van, tud segíteni?
84. lecso*
2007. nov. 27. 13:35

sziasztok!


Nagy gondolkodásban vagyok!Már ott tartok,hogy lassan lelkiismeret furdalásom van!

A bölcsiben nálunk hatalmas túljelentkezés van,éppen ezért csak olyan gyerekeket vesznek fel,akiknek a szülei dolgoznak.Levit februárban is úgy vették fel.De most itthon vagyok,táppénzen.

Ismételten kérnek munkáltatói igazolást.Szóltam a bölcsode vezetőjének,hogy én itthon vagyok,mert veszélyeztett terhes vagyok.Én most milyen papírt vigyek.Láttam rajta,hogy nem igazán tetszik neki a dolog.Mondta ahonann vagyok táppénzen onnan kérjek,de majd visszatérünk rá.


Lehet Levinek kiteszik a szűrét!

És innen jön a bánatom!Legszívesebben kivenném a bölcsiből,mert tudom milyen volt februárban amikor felszabadult a várva várt hely!DE 1:Oké hogy most jól érzem magam,de a múltkor is fel sem kelhettem az ágyból.Mit csináljak a fiammal akkor.Mama,Nagyi 200km-re.Ha el is jönnek,nem tudnak főzni(villanytűzhelyünk van)...stb.

2:Szüksége van Levinek a gyerektársoságra!9 hónapja ját bölcsibe,és most ha kivenném nem tudom jót tennék -e vele

neki!


És ott a másik fele:most jól vagyok,és nem velem van a kisfiam,más "neveli"


BRRRR!Megőrít ez a kétségek között levő helyzet!


Na bocsika a lelkizést!

2007. nov. 18. 22:48
Csak, ha muszáj.
2007. nov. 18. 22:47
Az enyém nem járt bölcsibe.
2007. szept. 21. 13:31
Mi hétfőn kezdjük a beszoktatást. Remélem sikerrel járunk. nagyon szereti a társaságot ezért reménykedem benne hogy simán megy majd. Na de majd meglátjuk!
80. vinema
2007. szept. 21. 13:13
Elkezdtük a bölcsődét és meg kell mondjam, amennyire féltem tőle, olyan kellemes meglepetés volt, hogy a fiam úgy viseli, mintha mindig oda járt volna. Nem bántam meg, hogy beadtam, bár a gondozás nem olyan, mintha jómagam tenném, de ezt azért mégsem várhatjuk el. Nagyon szereti! Reggel gyorsan elköszön és már szalad is játszani. És délután nagyon örül nekünk, de látszik rajta, hogy jól érezte magát. Szerencsém volt.
79. aebal
2007. máj. 16. 15:20
Igen, főleg 2 éves kortól, mikor már nagyon társaságra vágyik.
2007. máj. 4. 08:40
Én úgy tudom, hogy a gyerek alapbeállítottsága 0-3 éves korig alakul ki. ez idö alatt kell hogy a szülötöl mindent megkapjon, megtanuljon, stb...De igen, még a gyed elfogatható összegü, ha valaki munkahelyröl tudott eljönni szülni, de a gyes nevettséges. ha megakarsz élni , akkor bölcsi. sajnos.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook