Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cocker Spániel tulajdonosok tapasztalatai fórum

Cocker Spániel tulajdonosok tapasztalatai (beszélgetős fórum)


2011. nov. 26. 09:31
szia!nekem is van 1 spániel kutyusom ma 2 éves és nem tudom hogy ha sétálni viszem akkor mindig húz és ha visszarántom akkor sem figyel rám.mit csináljak?
2010. márc. 19. 16:06

A spániel nagy ajándék. Nekem is volt. Hihetetlenül kényesek, ahogy írta Judit is. Az enyém is gyakran hányt, inkább új kajáktól.

Imádta a száraz kaját, mindig volt kitéve neki, ha kedve volt, szemezgetett belőle. Emellett konzerves kaját vagy sótlan főtt ételt kapott. A csúcs a máj volt :)

Az ugrálásról meg szerintem idővel le fog szokni, fiatalon az enyém is vadóc volt.

2009. febr. 27. 13:46
Szegényem pénteken kullancsot kapott! Elhívtuk az orvost, de nagyon haragudott rá. Ugatott egyfolytában. NAGy nehezen kapott egy injekciót. És megmérték a lázát 39.8 volt. Na ettől hasmenése is lett, és nagyon félt. Lementünk egy jó nagyot sétálni, akkor végre alábhagyott a hasmenés. Felmentünk hajanli négyig ki se jött az ágy alól. Másnap meg kellett volna ismételni a torúrát. De nem engedte. Persze az állatorvos is egy nagy balek szerinem. Na mindegy. A lényeg hogy most már jól van, és a nagy ijedségre sokkal közelebb kerültünk egymáshoz valamiért. Most már tényleg az én kutyámanak érzem. Ezért cserébe 2 napig nem is pisilt be. :D De tegnap már voltak aprócsaka tócsák. Sebaj. :D
2009. febr. 10. 14:27
Változó! Nem tudom semmihez sem kötni - egyébként a napokban most nem volt! De tény hogy keveset iszik! :-(
2009. febr. 6. 17:56

Hoppá!!!


A hányás mikor jelentkezik? Evés után, vagy csak "úgy"... Csak szárazat kap??? Inkább konzervet adj neki. Mióta van ez a hányás?? Ha már pár napja akkor irány az állatorvos, mert ha nem iszik elég folyadékot, kiszáradhat!


Nem szedhetett fel valamit séta közben?? Gyomorrontás???

13. ac524f11f1 (válaszként erre: 12. - Judit71)
2009. febr. 5. 09:31
Szia! Képzeld most meg tök gyakran hányik! Az mitől lehet. Lehet hogy a száraztáp?
12. judit71 (válaszként erre: 11. - Ac524f11f1)
2009. jan. 21. 18:48

Szia! Csak ne add fel! Csak így tovább, következetesen! Ügyes vagy!!!!


Pórázon sétáltatod, vagy elengedve??


Lehet kapni ilyen méretben hámot!! Nekem vizslám van és Neki is olyan van! Nagyon jó, mert a marja mögött van és nem fojtod, ha vissza kell húzni. Könnyebben fegyelmezhető! Próbáld meg egy kis tanítással lent séta közben elterelni a figyelmét. Gyakoroljátok a láb mellett menést, az ülj-t. És mindig dícsérd meg, nagyon! Ha kell egy-két jutalomfalatka is legyen Nálad. És csak jónéhány elvégzett feladat után kapjon.


Most hirtelene nnyi jutott eszembe, háthas egít! Ha sokat foglalkozol Vele, akkor Te leszel a falkavezér és szót fog fogadni! Kitartás, írj, hogy mi zújs! Szép estét Neked!

11. ac524f11f1 (válaszként erre: 10. - Judit71)
2009. jan. 20. 20:16
Nem változott semmi - legalábbis szerintem. CSak talán annyi hogy megnőtt az önbizalma - amit ahogy csak tudok igyekszem féken tartani. Néha oda csapok neki és megdorgálom, de csakis ha tetten érem. Egyébként oknélkül nem bántom, és igyekszem sokat foglalkozni és játszani vele. Azért már van eredmény, de még van mit faradni a kis betyáron :D
10. judit71 (válaszként erre: 9. - Ac524f11f1)
2009. jan. 19. 12:12

Ez fura, hogy nem kezdettől pisil a lakásban... Mi változott november óta??? lehet, hogy történt valami, ami kiváltotta ezt.


A kakievést szinte egyetlen eb sem hagyja ki, nekem is többször volt már részem benne! Ha észreveszed, akkor grabancon ragadni egy kicsit meg is húzhatod, hogy fájjon egy kicsit. De ne üsd meg, mert abból úgysem tanulna... És a lehető legrövidebb időn belül, mert 5-10 perc múlva már úgysem tudná, hogy miért kapja...

2009. jan. 19. 10:07
Szia! Azt elfelejtettem írni, hogy november 17.-e óta van nálunk a kutyus. Az első pár hétben nem pisilt be, egy hónapja kezdte, azóta mindig. Lassan kezdem azt hinni, hogy bosszúból! Ja és az új hobby a kakievés sétáltatáskor. :( El vagyok keseredve! Mit tanácsolsz?
8. judit71 (válaszként erre: 5. - Ac524f11f1)
2009. jan. 16. 18:25
Ha van még valami, akkor megírom, persze. Ha kérdésed lenne és tudok segíteni írj ide, vagy priviben.
7. judit71 (válaszként erre: 6. - Ac524f11f1)
2009. jan. 16. 18:22
Hát ez van, ezt kell szeretni!! Egyszer csak lesz másképpen is! vannak jó kis ppáárkapcsoalti elemzős meg segítős, meg pasizási tanácsadós fórumok, ha van kedved nézz be! A pasizási tanácsokban én is meg szoktam jelenni :))
2009. jan. 16. 13:19

Egyébként most néztem a profilodat a "Próbálom megtalálni a helyem ebben zord világban...

Nagyon igyekszem, de eddig még nem jártam túl sok sikerrel! :))) " című fejezet rám is igaz! :-( Sajnos. De ez már egy másik téma :)

5. ac524f11f1 (válaszként erre: 4. - Judit71)
2009. jan. 16. 13:16
Köszi szépen! Ha bármi eszedbe jut még csak írj, azért irtam ki a témát, hogy mindent megtudhassak róla!
2009. jan. 16. 13:09

Nincs mit, örülülök, ha segítettem kicsit. :))


És még valami, ami eszembe jutott. Bár most még nem merült fel a probléma, de jó ha tudod: nekem szuka spánim volt igaz, de lehet hogy fajtajellegzetesség, hogy allergiásak lehetnek a csirkehúsra. Ilyenkor rágja magát mindenhol, kikophat a szőre esetleg, vagy kiütéses lehet. Ha ilyesmit látnál, célszerű átállni egy másik típusú kajára. Mi most a vizslának is bárányos-rizses dolgokat veszünk konzervben és száraz kajában is.


Nyáron pedig, ha teheted kutyakozmetikussal vágasd ki (vagy kisollóval ha engedi vágd ki otthon) a lábujjai és a füle körül a szőrt, mert a vadzab (toklász) secperc alatt belemegy és nagyon csúnyán begyullad a lába, füle...


Még egy dolog, aztán ígérem abba hagyom :) - amikor csak lehet, hajtsd ki a füleit, hogy szellőzni tudjon, főleg majd nyáron. Lelógó fülü kutyuknál gyakori a bepállás okozta gyulladás.

3. ac524f11f1 (válaszként erre: 2. - Judit71)
2009. jan. 16. 12:58
Köszi!
2009. jan. 16. 12:55

Szia!


Nekem is volt spánim, sajnos már 10 éve nincs. Hozzánk 3 hónaposan került, majdnem szobatisztán, mert addig udvaron volt. A fiú kutyák az új helyeket alapból szeretik körbepisilni - terültefoglalásuk jeleként. Egy tíz hónapos kutyus már sajnos eléggé megszokhatta az előző helyét, így lehet, hogy emiatt pisili körbe a lakást. Mivel nem látod hogy hová pisil napközben ha nem vagy otthon, még megdorgálni sem tudod érte. Ha otthon vagy egész nap, próbálkozz extra sétákat beiktatni, és közben agyon dícsérni, ha pisil. Ja és nagyon fontos, én mindig így csináltam ha kölyökkutyám volt: ha pisil vagy kakil (bocsi) akkor állj meg egy helyben tőle nem távol és várd meg míg végez. Mivel a spániel elég makacs fajta, nagyon következetesen kell vele bánni. Felnőtt korában is!!!


A felugrálásról szerintem finoman is le lehet szoktatni: ha hazaérsz és ugrik, a két mellső lábát megfogod, visszarakod a földre és közben beszélsz hozzá, simogatod. Ha újra ugrani készül, ugyanez... Ha konzekvens vagy, szerintem menni fog, még nagyon tanulékony időszakban van most.


Remélem tudtam valamit segíteni. Üdv, Judit

2009. jan. 16. 12:29
Sziasztok! Tapasztalatokat várok cokker spánielesektől! Nekem egy 10 hónapos kan kutyám van, most került hozzám, mert a gazdái nem tudták tovább gondját viselni. Tanácsokat szeretnék kérni a nevelésével kapcsolatosan. Jelenlegi gondojaim vele kacsolatosan: Eddig állítólag lakásban élt és szobatiszta, de ha nem vagyunk vele, valahova biztosan felemeli a lábát, lehetőség szerint körbepisili a házat. Reggel délben és este szoktuk levinni - lehet hogy ez nem elég? Volt hogy 4-5 ször levittük akkor is. És 10 hónapos. A másik hogy anniyra örül, hogy összevissza felugrál, erről hogyan lehet leszoktatni? Ez a kettő jelenleg a legfogfontosabb kihivás vele kapcsolatban. Egyébként nagyon édes, és nagyon szeret minket! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook