Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelenthet az, hogy "profi" fotós? fórum

Mit jelenthet az, hogy "profi" fotós? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 8. 19:02

profi fotós-aki a fotózásból él


Ja, erről jut eszembe, megkérdezték tőlem: Profi zenész vagy?

Mondom, nem , én tanítom.

Erre:ha ebből élsz, az vagy...

9. Nelli_81 (válaszként erre: 1. - Difik3)
2010. jún. 8. 15:04

Elsősorban az a profi, aki fotózásból él. Ez nem minőségi jelző, profi egy rendőrségi helyszínelő fotós is, persze neki nem kell a modelljeit instruálni:)


Ha a profit minőségre értjük, akkor az a profi fotós, aki tudja milyen képet akar csinálni, azt beállitja, bevilágítja, és elkészíti a képet. Akinek nem 1000 képből lesz egy véletlen jól sikerült, hanem 100-ból 10. Azért nem 10-ből 10 mert ott van a fotó alanya is, akit a fotós csak irányitani tud, de egy nem profi modell nem fog 100ból 100szor pont jól mosolyogni és jól beállni. Sőtt a profi modell se fog, ezért csinál a playboy fotósa is többszáz képet a címlaphoz és ebből választják ki a legjobbat. Viszont a többszázbol a többség igy is jobb lesz, mint amit a nemprofi véletlen szerencsével élete legjobbjaként elkészit.

2009. márc. 6. 17:31
Profi :) Ez a szó nekem kicsit vicces, talán a jó -jobb -legjobb további fokozását jelenti számomra. Én nem nevezném azt jó fotósnak aki két-háromszáz képből felmutat egy-két értékelhetőt. Inkább mázlistának. :d Továbbá akinek pénze van egy jó felszerelésre a tudást, tapasztalatot nem adják kit-ben. :dd Egyébként is a fotós szó sem egyértelmű, milyen fotós? Természet, akt, szocio.... ?? Mindenképpen elhivatottság, tudás és egy bizonyos látásmóddal párosítom ezt a szót.
2009. jan. 20. 09:58
Mondjuk nálunk első próbálkozűsokkor 100asával csináltuk a képeket, s csak kis része lett jó. Azóta gyakorlat teszi a mestert. :)
2009. jan. 16. 16:08
Csak arra kell gondolni hogy egy divatfotó ami kiemelkedik az átlag közül ahhoz párszáz felvétel kell legtöbbször.
5. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 1. - Difik3)
2009. jan. 16. 15:55
Erre kizárólagos egyértelmű választ nem lehet adni, lehtetlen. Ugyanis van egyszer aki abból él kizárólag hogy fotóz. Aztán van a nagytudású fotózáshoz értő ember aki nem abból él de professzionálisan ismeri a fotózás minden csínját binját.Mivel a fotózást meg lehet önállóan tanulni a legmagasabb szinten. Az viszont nagy tévedés mikor valaki azt hiszi hogy a profi fotós az aki százával gyártja a jobbnál jobb felvételeket, ez így nem megy. Ha száz felvételből van két jó felvétel az már kiváló arány mert felmerül hogy mi is a jó felvétel. Én úgy definiálnám hogy az már jó felvétel ami nem jellegtelen hanem van benne valami. De ez is relatíve. Nekem pld volt egy megyei kiállításon a zsűri és mindenki által körülrajongott képem amit az országos kiállításon még a falra sem tettek fel és a kiállítás 120 képe közül legalább 60 bion gyengébb volt mint az én képem. Mellesleg az országos zsűrije azonos volt a megyeiével. Mikor tévedtek akkor? A képeket nem lehet dekára megmérve értékelni nagyon reletív egy kép jósága.
2009. jan. 16. 10:40
Őszinte leszek. A párom fotós. És én még olyan képeket nem láttam másoknál, mint amilyeneket ő csinál. NEM mondom hogy kifejezetten profi, de nem állnak messze tőle a képei. Pl rólam csak ő tudott eddig jó képeket csinálni. Más fotós nem is csinálna nekem egy portfóliót sem.
2009. jan. 16. 10:37
rendelkezik megfelelő gépekkel és kellékekkel és egyedi képeket tud készíteni nem csak egy beállítottan pózolós valakiről,hanem ugyanúgy a természetben is,vagy bárhol megállja a helyét...szerintem.
2. 127f14054c (válaszként erre: 1. - Difik3)
2009. jan. 16. 10:35

Szia...nem ezt jelenti a profi fotos:-)

Profi fotos lehet pl a National Geographic( ez jutott eszembe) fotosa is...aki aztan igazan nem csinal sablonos kepeket...csak egyszeruen jokat...tudod , "profi" kepeket....

En ezt ertem profi fotos alatt....nem egy muteremben koltozott szemelyt aki beallitas utan kattintgat...

2009. jan. 16. 10:33
Én nem tudom hogy önmagában kinek mit jelent a "profi" szó, de azt tudom, hogy pár hasonló témájú képből nem lehet megmondani, hogy ezek profi képek. Én láttam már pár portfóliót, de akinek az tetszik hogy ugyanolyan képek készülnek róla mint a többi lányról, annak egészségére. Én sajnos nem így gondolkodom. Szerintem mindenkinek megvan a maga egyénisége, és inkább azt kellene mutogatni, nem pedig másokhoz mérnie saját magát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook