Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek a diétás életmód pénztárcafüggő? fórum

Szerintetek a diétás életmód pénztárcafüggő? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. dec. 23. 09:32
Nem, a normál ételekből kevesebbet enni is elég a fogyáshoz.
2009. jan. 28. 19:13
Ez duma szerintem,inkább idő és odafigyelés kérdése.Persze ha valakinek tényleg nagyon szarul meg anyagilag/pl krumplin kenyéren él/akkor tényleg nem engedheti meg magának még azt a kis luxust se hogy egészségesen egyen.De nem az éhezők között látjuk a legtöbb túlsúlyost se:)
46. frollo
2009. jan. 28. 16:49
Nekem drágább, mikor nem diétázok.. Ez csak kifogás.
45. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 44. - 2577cdcc12)
2009. jan. 16. 15:31
Én is. Pl. nagyon nem szeretem a párolt zöldséget és mégis...:-))
44. 2577cdcc12 (válaszként erre: 42. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 16. 07:42
Ja!!! Én már skszor ettem meg olyat, amiről azért nem állítom, hogy ízlett :o)
43. Takiné Mariann (válaszként erre: 31. - Chocoblue)
2009. jan. 15. 23:41
Köszönöm, Te megadtad a választ.
42. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 41. - 2577cdcc12)
2009. jan. 15. 23:12

Furcsa és röhögséges. De csak a kinézete. Ezt írtam. És azt is, hogy megettük.


:-)))

41. 2577cdcc12 (válaszként erre: 40. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 23:10
Nekem az jött le, hogy szar volt a sztrapacska...
40. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 39. - 2577cdcc12)
2009. jan. 15. 23:08

Eddig pont azt magyaráztam, hogy szeretem. Abból sütök, főzők. Mintha elbeszélnénk egymás mellett. Igaz, már mondtam, késő van.

Holnap folytatjuk, ha Önök is itt lesznek, kedves nézőink!


Jó éjt mindenkinek.

39. 2577cdcc12 (válaszként erre: 38. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 23:05
Nekem személy szerint semmi bajon a tk. liszttel, lévén én mindent abból csinálok. Persze meg kell tanulni vele bánni, és kitapasztalni, hogy melyik milyen ételekhez jó. És nem utolsó sorban meg kell szokni, és nem várni, hogy olyan lesz, mint a fehérlisztből készült...
38. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 35. - 2577cdcc12)
2009. jan. 15. 23:03

Jó, hogy felhoztad az édesitő példáját. Nem mondom, hogy ma, mert már késő van, de azért egyszer beszélgessünk el róla, jó?


A tk kenyeret én speciel szeretem, csak most sikerült vennem egy olyan olcsó fajtát, hogy ehetetlen. Ha már megettük a tk. sztrapacskát, akkor mi már mindent kibírunk.


:-))

37. Pont (válaszként erre: 33. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 23:01

Jól érezted!Úgy gondolom ,te sem vagy átverhető,az épp aktuális "divat " irányzatok nem sodorhatnak magukkal.

Én csak jókat nevetek ezeken,és nem hiszek bennük.

Csak üzlet az egész.

Amit írtam ,a te gondolatmeneted folytatása volt és nem cáfolat.

36. 2577cdcc12 (válaszként erre: 34. - Csikobelló)
2009. jan. 15. 23:01
A kérdés nem onnan indult, hogy ha valakinek csak párizsis kenyérre telik, akkor pénztárcafüggő-e, hanem csak úgy, általánosságban....
35. 2577cdcc12 (válaszként erre: 32. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:59

A tésztás zacskó nincs kirágva, ha mégis, még mindig visszateheted :o) Egyébként meg ne hidd, hogy máshol más a helyzet, max eddig még nem láttad. De ennyi erővel az ember ne menjen étterembe, mert ott aztán látna "csodákat" a konyhában, és a tároló helyeken...

Az almáról pedig köztudott, hogy ha egyet eszel, akkor éhesebb leszel tőle, ha kettőt, az már telít. De persze annak aki utálja, annak ez teljesen mindegy.

Tk. kenyeret még nem ettem olyat, ami ehetetlen, egyszerűen szokás kérdése és kész. Olyan mint az édesítő. Először szar, utána már fel sem tűnik.

2009. jan. 15. 22:57
Szerintem igen drágább ha egészségesebben akar élni valaki mert nem mindenki engedheti meg magának a drágább magvas kenyereket,sokkal szinesebben kell étkezni változatosabban hogy mindíg ehessen az ember gyümölcsöt stb.Sokan csak hébe hóba esznek.Én is amikor cukorbeteg lettem akkor döbbentem rá mennyivel drágább mivel jobban figyeltem számolgattam mit eszek,nem csak megeszem reggelire a párizsit vajas kenyérrel hanem mellé zöldségeket stb...
33. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 29. - Pont)
2009. jan. 15. 22:55

Ez azért volt jó válasz nekem, nekem? mert én ezt már megtettem 2 évvel ezelőtt, nem kerestem kifogást, ez megy és kész. A mértéktartás is benne van az egészség is benne van, de azért, ha ugyan megengeded, beszélni szabad róla továbbra is, ugye? És esetleges tanácsot adni a meglelt tapasztalatok alapján?

Akkor jó, megnyugodtam, köszi.

:-)))

32. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 27. - 2577cdcc12)
2009. jan. 15. 22:51

Én aztán nyitott szemmel járok mindenhol, de a tecsoba nem teszem be a lábam, mióta láttam a megrágott kiflit és az éppen elsurranó egeret vagy patkányt. Sajnálom.


Az almát meg sajnos soha életemben nem szerettem, megeszem egy almát és utána fel tudnám falni a világot. Talán sok savat csinál, nem tudom. Nem mintha a banánból sokat ennék, max 1 db regglire. És 1 kávé.

Most vettem olcsó tk kenyeret, ne tudd meg, ehetetlen. Fél kg volt 130 Ft. Máshol 4-500.- Ez is egy tanulópénz, nem? Sajnos rossz szokásom, ha nem bízom meg az adott élelmiszerben, nem veszem meg, bármilyen olcsó. Sőt akkor már inkább gyanús. Egy csomag tk Barilla tésztát ketten megeszünk 3 nap alatt, az nem rossz arány és legalább finom és ehető.

2009. jan. 15. 22:48

Szerintem kizárólag elhatározás kérdése a diétás életmód, nem pedig pénztárcafüggő. Ami a pénztárcától függ, az kizárólag a "kivitelezés" módja!


Ha valaki anyagilag jobban áll, gondolkodás nélkül leveheti a polcról a "luxus" diétás cuccokat, primőr és import zöldségeket és gyümölcsöket, drága étrendkiegészítőket, stb.


Ha valaki ezt nem engedheti meg magának, az még nem jelenti azt, hogy az anyagiakra hivatkozva széttárhatja a karját, hogy ő csak azért nem ilyen életmódot követ, mert az drága!


- Ugyanazt azt a drágának nem mondható krumplit megeheted olajban tocsogó hasábnak, vagy héjában főtten is.


- A cukros üdítőknél jóval olcsóbb az ásványvíz, a gyógy-, zöld- vagy gyümölcstea.


- Gyümölcsből-zöldségből a szezon kínálatából kell válogatni, télen ott az alma, sokszor nagyon jó áron kapható a narancs és néhány mirelit zöldségféle ára is abszolút kedvező.


- A multiknál (bár nem támogatom öket) rendszeresen vannak éppen agyon akciózott vevőcsalogató ajánlatok, legyen szó éppen zöldségről, gyümölcsről, egészséges tejtermékről, húsféléről. stb.


- Mivel a diéta nemcsak a minőségre, de a mennyiségre is vonatkozik, is a kisebb adagok részben kompenzálják a drágább árfekvést.


- Ha elhagyod az egyéb nassolnivalókat, mint a csokit, kekszet, sütit, chipset, stb., belefér hogy megvedd alkalmanként az egészséges, minőségi, magas kakaótartalmú csokit, amiből amúgyis csak heti egy-két alkalommal ajánlanak pár kockányit.


- A sokhúsos, zsíros, nehéz kajáknál egészségesebbek és nem kerülnek többe a könnyű feltétes főzelékek, laza levesek.


Szóval vastag pénztárcával tényleg könnyebb a diétázás, de a vékonyabb pénztárca nem jelenti azt, hogy nem élhetsz diétát követve, egészségesen!

30. 2577cdcc12 (válaszként erre: 14. - Bogárka62)
2009. jan. 15. 22:43
És mennyi kenyeret eszel? Mert én pl teljeskiörlésűt veszek, igaz, kb 300 forint a fél kiló, ami szeletelt, de kb 2 hétig elég nekem. Tehát annyira nem érint, hogy 150 forint, vagy 300...
29. Pont (válaszként erre: 24. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:43

Én nem veszem be ezeket a hülyeségeket,szerintem az egészség a mértéktartáson múlik,nem máson.

Persze nem lehet folyamatosan arra figyelnünk ,hogy mikor mennyit eszünk,de a kilóink mindig ott vannak ,hogy figyelmeztessenek bennünket,ha szükségét érezzük egy kis visszafogásnak.

Nekem úgy tűnik,hogy aki drágának találja az életmód váltást,máris arra keres kifogást,hogy miért nem teszi.

Nem kell szusit enni ,meg különböző más extra dolgokat,egyszerűen az étel mennyiségét is vissza lehet szorítani,hogy egészségesek maradjunk.

Szerintem az ezen való idegeskedés ,többet árt ,mint használ.Ha valaki életmódot változtat,szerintem nem azon kellene gondolkodnia,hogy mit fogok majd enni,és az mennyibe kerül ...és evvel bojkottálja egyből az egészet,"jó kifogás sosem árt" címen,hanem egyszerűen a hazánkban megtalálható gyümölcsökből és zöldségekből kellene gazdálkodnia.

28. 2577cdcc12 (válaszként erre: 18. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:40
Az alma is diétás, és csak 100/kiló. Akinek drága a banán, vegyen azt, és még diétásabb is. Én speciel mindig azt veszek, és nem az ára miatt, mert szerencsére azt nem kell néznem :o)
27. 2577cdcc12 (válaszként erre: 24. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:38
Nézd meg a tescoban azt a tésztát. Fél kiló 199 forint. És ugye az nem egy adag. Persze van drága, de könyörgöm nyitott szemmel kell járni.
26. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2009. jan. 15. 22:37

Rizslisztet ne tégy bele, nagyon hízlal.


1 tojás, zabkorpa, amennyit felvesz, só és kész. Nagyon finom. A múltkor csináltam sztrapacskát tk lisztből. Fetrengtem a röhögésről, de megettük. Olyan volt mint egy főzelék. Nem ízre, állagra. De ez is egy tapasztalat, ahogy Katinka mondja, ki kell kisérletezni, tenni bele mást is, és egyszer majd csak jó lesz. Ide a receptek közé tettem már fel egy pár reformkaját, esetleg nézzétek meg, akit érdekel. (Túrógombóc, ilyenek.)

25. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 20. - 47034eaf81)
2009. jan. 15. 22:32

Nem teljesen tudom, keress rá a google-ban. Valahogy ki van vonva a szénhidrát, meg össze van keverve vegyileg valamivel, szóval lehet, hogy hízlalni speciel nem hízlal, de hogy mit csinál, az végül is 20-30 év múlva derül ki. Szerintem.


Addig is 2.000.-Ft. kilója.


:-((

24. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 16. - Pont)
2009. jan. 15. 22:30

De itt nem DIÉTÁRÓL beszélünk, én legalábbis nem, hanem egy életmódváltásról. Ami kezdődik az egészséges kenyérnél, akár veszed, akár sütöd (miért drágább a telj. kiőrl. liszt vajon, vagy a barna rizs? Mert rajtuk van a héja?) A tk durumtészta fél kilója már 500.-Ft. körül mozog. Itt most nemcsak arról van szó, hogy diétásan főzöl kevesebb zsírral, cukor nélkül... Hanem, hogy milyen alapanyagokból. BIO???? Ne röhögtessetek! Hol van nálunk bio? Megvárják a gazdák a 3-4 év szünetet a vetésforgóval? Ugyanmá'! Még a biomargarint, biotejet el tudnám képzelni, de azt is nehezen. Mit kap a tehénke enni? Mutass egyetlenegy gazdát, aki biotakarmánnyal eteti a marháit, sertéseit. Akkor lenne biohús, nem? Ráütik bármire a pecsétet, mi marhák, biomarhák meg megvesszük. Ez van.

:-(((

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 20. - 47034eaf81)
2009. jan. 15. 22:30

A LISZTEK keverve vannak és főleg teljes kiörlésű, de ilyet vehetsz és kevered magadnak, nagy ügy :)

én a nokedlit is magamtól alakítottam ki, teljes kiörlésű, meg rizsliszt, meg búzakorpa, búzacsíra, tönköly korpa, graham liszt, hát nem is ül a gyomrunkba, mint egy nagy kő és utána sem éhez a csapat egy órán belül :)

22. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2009. jan. 15. 22:25

MIT AKARSZ még spórolni, mi ezeket nem esszük, üdítőből is csak ünnepeken és diétásat!

ezt már nem lehet fokozni, mi már így is a diÉtát is megdiétáztatjuk, ettől többet már nem tudok tenni :(

21. Takiné Mariann (válaszként erre: 18. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:23
egyet értek
20. 47034eaf81 (válaszként erre: 19. - 7abb7adbf0)
2009. jan. 15. 22:22
most komolyan, mitől más mint a rendes liszt?
19. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 17. - 47034eaf81)
2009. jan. 15. 22:20

A kérdés inkább az: mi nincs???


:-(((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook