Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rottweiler tulajdonosok ide! fórum

Rottweiler tulajdonosok ide! (beszélgetős fórum)


15. Cynthya (válaszként erre: 14. - Rotis)
2010. szept. 4. 19:05
Szióka! Nem tudom hogy láttad e az én kutyusomat van kép feltöltve róla másfél éves és ahonnan én vettem ott olyanok a kutyusok.Nem tudom hogy most van e kiskutya de előfordulhat.Az én kutyám neve Ricco Vom Wiengraber ha az utolsó névrészletet azaz a családnevét beírod a neten akkor kiadja az oldalukat szerintem érdemes megnézni! =)
14. rotis
2010. aug. 30. 21:17

Sziasztok !

Ha valaki tudna kan Roti kölyök kutyát eladót az szóljon legyen szíves !!!!

Sajnos nekünk most halt meg a kan Rotink :(

Nagytestű,nagyfejű robosztus fajtát szeretnénk ,mint a mienk volt .

A kislányom is nagyon siratja és a szuka párja is keresi mindig.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Ha lehet küldhetek képet is ha tudtok kutyust.

( monika.avon@citromail.hu )

Szép napokat : Móni

2010. aug. 30. 15:07

Sziasztok

Én is imádom a rotikat most ép kettő van egy két éves és egy kilenc hónapos.Velük együtt öt rotink volt és én nagyon meg voltam elégedve velük.Nálunk gyerekek is vannak ők is imádják őket. Szerintem is csak nevelés és szeretet kérdése az egész hogy jó kutya legyen belőlük.Sajnos most is vannak olyanok akik elvadítják és túl szaporítják őket amit nem tartok helyesnek és azt sem hogy egy ekkora kutyát panel lakásba tartsanak.A kutya támadások is szerintem az emberek hibáiból történnek tulnyomó részt.Csak egy példa milyen vérmérsékletüek az én kutyám szív bajos volt és marha meleg a gyerek bottal hadonyászott amit ő támadásnak is vehetett volna 9 éves múlt ami már a rotiknál szép kor és ritkán látta a gyereket mert őt a telkünkön tartjuk és rá egy két héttel el is ment az örök vadászmezőkre szegénykém.Ezek után nekem senki nem mondhatja hogy a roti vérmes kutya.Szeretetreméltó okos kutyák ha meg vannak becsülve.

2010. júl. 25. 21:20
Sziasztok! Hát én sem tudom mi történhetett azzal a kutyussal nekem is van egy rotibébym és nem adnám soha senkinek!Jó neki is vannak nyűgösebb napjai deh hát kinek nincs!:) A 2.5 éves húgomat imádja tépi a fülét a farkát a kutya meg puszit ad neki szóval nagyon el vannak persze mindig kint vagyok velük de akármilyen kutyám lenne akkor is kint lennék velük mivel sosem tudhatja az ember hogy hogyan reagál ha rossz napja van és ráadásul fáj is neki én sem szeretem aha húzzák a hajam pl:) De szerintem sosem bántaná!!!
11. azure_ (válaszként erre: 6. - Robi-Tina)
2010. márc. 16. 14:08
Én is nagyon sajnálom, hogy "megvadult" a rotitok. :( Milyen furcsa, hogy el sem tudom az enyémről képzelni, hogy ilyet tenne, de persze benne van a pakliban. Remélem ilyen nem fog velünk előfordulni. Iszonyúan sajnálnám.
2010. márc. 12. 22:41

Szomorúan olvastam Robi-Tina írását, és sajnos ez így van ,bár azt kevesen tudják, hogy ezt a kor teszi, mint a kuvasznál a rotiknál is valami elpattan odabent a buksiban amolyan szenilisség lesz úrrá rajtuk és nem ismeri meg az eddig ismerős embereket, ezért is támadhatott ,mert idegen volt neki.

Sokszor az is állhat a háttérben ,hogy beteg és fájdalmai vannak amit ez a fajta nagyon jól tűr éppen ezért úgymond elvakulnak és megvadulnak a fájdalomtól ebből adódig az agresszív viselkedés.


Ja a legyekre: A mi "régi" kutyusunknak is kicsipkedték ,de csak amikor kötve volt, doki adott valami krémet és attól elmúlt ,no meg elriasztotta a többi legyet .:)


Remélem nem voltam túl okoskodó :)

2010. márc. 12. 22:41

Sziasztok!

Nekünk is van egy rottweiler lányunk ő már a második kutyánk.

Az első csajszit 5 éve kaptam a páromtól ,ő sajnos elhuny, még 2évesen.

A mostani rosszaságot novemberben vettük, épp holnap megyünk oltásra, nagyon jó fej, igazi beszélgetős fajta, és még vekkernek is használható minden reggel 7 kor az ablakban ugat, ami csak hétvégén kellemetlen,de egy tál kajáért cserébe abba hagyja.

2010. márc. 5. 10:30
Sziasztok.Nektek ki szokott sebesedni a kutyátok füle nyáron?Az enyémnek ki csipkedik a legyek.
2010. febr. 11. 13:11
A ritkán helyett gyakrant akartam írni, most vettem észre ,hogy rosszul írtam! Tehát gyakran előfordul ,hogy agresszívek lesznek...
2010. febr. 11. 13:08

Szia Azure!

Elolvatam a történetedet! Hát én is imádom a Rotikat, nekem is volt sokáig,de sajnos nekem rossz tapasztalatom van vele kapcsolatban! Az én kutyum is édes jó pofa volt még kis korában, és nagyobb korában is! De aztán történt vele valami, és egyik éjjel mikor discóból mentem haza megtámadott! A kapuban álltam nyitottam a kulcsal mikor már láttam, hogy jött felém és morgott! Persze én szóltam hozzá, hogy "Szia Alíz" én vagyok, de nem hatott rá egyre csak morgott és már ugatott is! Amikor beléptem a kapun nekem ugrott elkapta a nadrágom szárát és úgy rántgatta mint egy rongyot! Szerencsém volt mert egy nagyobb rántással kirántottam a nadrágom a szájából és kiszaladtam a kapun! Persze a nadrágom egy része leszakadt és a kutyám szájában maradt! Bekellett csengetnem és bezárták a kutyust a kenelbe mert olyan volt mint egy örült! Onnantól elkellett zárni mert állandóan megtámadott! Sose bántottam, imádtam nem volt előtte sosem elzárva max ha idegenek jöttek! Jó nevelést kapott sok törödést, rentgetek figyelmet! Tehát azt sem mondhatja senki, hogy volt előzménye annak, hogy ilyen lett! Aztán később egy állatorvost hívtunk aki azt mondta, hogy ennél a fajtánál sajnos ritkán előfordul, hogy ok nélkül agresszívvá vállik akár a gazdájával szemben is!:( Azóta már elhunyt a kutyus (rákos lett) és sajnálom is, de nekem megrendült a bizalmam ebben a fajtában, pedig imádtam őket tiszta szívemből!

2010. jan. 31. 21:33

Sziasztok!

Most, hogy egy másik fórumon a rortikról volt szó, gondoltam rákeresek hátha van rotis fórum is. És van.

Csak látom nem nagyon él. Mindegy. Én azért írok.

Nekünk is van roti kölyök kutyánk. Most lesz 10 hónapos és egy óriás! :) Nálunk úgy kezdődött, hogy tavaly tavasszal bedobtak az udvarunkba egy kis roti kölyök kutyust. Feltehetően fajtiszta volt. Nagy viták árán de sikerült megtartanom. Imádtam és ő is engem. Olyan volt, mintha a kisgyerekem lenne. Egyik nap rosszul lett, orvoshoz vittük de már késő volt. Éjszaka csendben elpusztult. :( Két hónapot volt nálam de olyan szinten fájt az elvesztése, hogy azt hittem túl sem élek. Akkor voltam 20 hetes terhes és egy héten keresztül sírtam. Már attól féltünk baja lesz a babának de nem tudtam megállni. Aztán erőt vettem magamon és nekiláttam rotit keresni. Eladót, elajándékozandót bármit. Hiszen olyan szerencsém mégegyszer nem lesz, hogy idedobják az ölembe... Május végén aztán megkaptam az új roti kiskölyköt. Azt már úgy vettük. :) Hát megint sírtam. Nem emlékeztetett Royra. Más volt. Teljesen más pofi, más természet, más szokások. Aztán pár nap alatt a kedvencemmé vált. Annyira magamhoz édesgettem, hogy olyan szelid, mint a bárány. Bárkit beenged és jámbor. Nem is az volt a cél, hogy harci kutyát neveljünk belőle. Egyenlőre még zabolátlan de már nem nagyon lehet vele utcára menni. Én imádom és nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam.


Jó hosszú lettem. :) Remélem valaki elolvassa.

2009. febr. 4. 18:54

Sziasztok!


Hát nekem is volt rotim,és annyira szerettem...

Még 1 éves korában kaptam,és azt hittem hogy majd morogni fog rám,meg ismeretlen is voltam még neki...

De szinte fél óra alatt összebarátkoztunk,és mondani se kell hogy a család kedvencévé vált. Soha sem bántott minket,és nagyon engedelmesen viselkedett.

Amikor rákos lett,szinte belebetegedtünk az elvesztésébe.. :(.

Azóta sincs kutyánk.

7 éves korában halt meg. :(

2009. jan. 16. 10:14
én két pici gyerköccel tartom- igaz ő az udvaron- meg két bokarakétával. SOHA semmilyen gond nem volt, még akkor sem mikor kölykei voltak. Nagyon nyugodt jóindulatú kutyus aki nincs tisztában az erejével.
2009. jan. 15. 20:45
Szia Timi! Nekem volt 3 rotim (Atosz, Alda és Berill) és nagyon imádtam őket. Sajnos már egyikük sincs köztünk:( Nem írom alá azt a véleményt, hogy a roti egy fenevad, az egész azon múlik, hogy neveli az ember. Az egyik legszebb kutyák egyike!!!
2009. jan. 15. 20:37

Nagyon sokan írnak máshova, akiknek szobacírkálójuk van:)

Gondoltam a keményebb kutyáknak is itt a helyük.

Nekem is van egy 43kg csodám. Shylának hívják, 2 éves és imádom. Városi lány voltam a paneldzsungelből és anyu nem engedte a kutyát. 20 évet vártam és megkaptam a férjemtől.

Írjatok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook