Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Praktikák zsíros haj ellen fórum

Praktikák zsíros haj ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Praktikák zsíros haj ellen

1 2 3 4 5 6 7
182. Ercsa4 (válaszként erre: 181. - Kleeri)
2020. febr. 22. 08:28
Szia. Milyen sampon? Nagyon zsiros a hajam 1 nap mosas utan mar.
181. kleeri
2017. febr. 6. 13:14

nagyon jó sampont találtam hosszú-hosszú idő után nagyon zsíros hajamra, a Life-Care terméke, 100 %-ban természetes összetevőkből áll, nagyon jól habzik, 3-szor mostam hajat vele és már csak hetente egyszer kell mossak és szép a hajam, és még úgy látom erősödik is tőle,

akinek zsíros haj problémája van, érdemes kipróbálni itt tudod megnézni és megrendelni [link]

2015. jún. 15. 17:09

Sziasztok!


Nekem hajzsírosodásra leginkább a Sentiree hajregeneráló oldat vált be. Iszonyúan zsírosodott régen a hajam, naponta v. kétnaponta min. mosni kellett. Ma már elég csak 3-4 naponta hála ennek a csodaszernek :)

179. 7af2d3692b (válaszként erre: 77. - MelisUK)
2013. márc. 5. 03:26
Szia! Bocsi, a hülye kérdésért, de te minden nap behajhabozod a hajad, mikor befonod alváshoz?
178. 7af2d3692b (válaszként erre: 97. - Bared)
2013. márc. 5. 03:24
Mit kell nézni, ha házi szappant szeretnék venni? Külföldön vagyok, néztem ebay-en, van sok fajta, de nem tudom, hogy mi a szempont! :D
2012. márc. 26. 08:41

Na eddig nem volt száraz a hajam vége, de a teafaolaj kissé tényleg kiszárítja, úgyhogy a végét állandóan fújkálom balzsammal... :)

+ mivel eltört egy ici-picit a vége, gondoltam vágok belőle (a fodrászom babázik, ezért nem tudok hozzá menni), na a végeredményt inkább nem részletezem... :) Bár legalább így nem lapul le annyira...

176. Nikie88
2012. márc. 21. 15:20
A teafaolajat már én is használom 1 hónapja de eddig semmi változás... Most ezzel a Vio-val próbálkozom eddig 2x voltam.Gondolom ez még kevés. Bár a kozmetikus azt mondta h már az első alkalommal jónak kéne lennie ha beválik. Nem tudjátok h szerintetek mennyi idő szükséges a változáshoz?
175. Csipkerózsika (válaszként erre: 174. - Patricia.k)
2012. márc. 20. 18:38
A hamu fertőtlenít, nagyanyáink korában fogtisztításra is használták.
174. patricia.k (válaszként erre: 173. - Cicisbeo)
2012. márc. 20. 13:24
Az esővíz és az ecet ok, na de a hamu... :) ???
2012. márc. 20. 08:22
esővíz,ecet, hamu
172. patricia.k (válaszként erre: 171. - Egri maja)
2012. márc. 20. 08:18
Nem festetem, természetes barna vagyok... :) Amúgy egyenlőre se jobb, se rosszabb tőle, de nem értem, miért kellene elfelejteni...
2012. márc. 19. 12:20

Szia!

Szerintem felejtsd el az alma ecetet,pláne ha festeted a hajadat,mert még a festéket is lemarja a hajadról...

2012. márc. 19. 08:42
Akkor megnyugodtam, mert én már két hete mosom azzal + hajmosás után almaecetes öblítés, de még semmi változást nem tapasztaltam...
169. zsuko84 (válaszként erre: 168. - Eperke91)
2012. márc. 15. 08:41
Szia! Attól függ milyen gyakran mosol hajat. Én heti 2-szer, és így kb. 2 hónap kellett mire éreztem változást.
2012. márc. 14. 16:33
sziasztok! Én is hallottam már a teafaolajról, hogy nagyon jó a zsíros hajra. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi idő körülbelül, amíg lehet látni a hatását? Egy-két hónapra gondoltam...
167. patricia.k (válaszként erre: 166. - Zsuko84)
2012. febr. 29. 12:38
köszi... Nekem az a jó, hogy egyáltalán nem törik a hajam vége, ezért is merném kipróbálni, mert tényleg hallottam sokaktól, hogy azt is nagyon kiszárítja... Én szárazsamponnal tudom kihúzni 3 napig, ha négytől már örülnék, mint majom a farkának... :)
166. zsuko84 (válaszként erre: 163. - Patricia.k)
2012. febr. 28. 15:03
Arra figyelj, hogy a teafa olajból 100%-ost vegyél. Én mindig úgy csináltam, hogy a tenyerembe öntöttem a sampont, abba csepegtettem 3-4 csepp teafa olajat, az ujjamammal összekeertem, aztán megmostam vele a hajam. Nekem sajnos kiszárította a hajvégem, ami egyébként is száraz, ezért szerintem elég 1-2 csepp is. Sok ismerősömnek bevált zsírosodás ellen, meg a zsíros korpát is leviszi, mert gombaölő. Én sajnos nem tudtam sokáig használni, mert az amúgy is töredezett és száraz hajvégeimet még jobban kiszárította. Mondjuk az igaz, hogy 3 nap helyett csak 4 naponta kellett hajat mosnom.
165. patricia.k (válaszként erre: 164. - Egri maja)
2012. febr. 28. 09:11

Na ja, tényleg gagyi... :)

A teafaolajat pont ezen a fórumon olvastam, hogy 3-4 cseppet bele kell keverni a samponba, és úgy mosni a hajat, merthogy szárítja a hajat...

Amúgy nem festem, néha-néha (kb. 2évente egyszer) rakatok bele pár melírcsíkot, és annyi... Amíg nem őszülök, nem igazán akarom bombázni a festékekben található vegyszerekkel, mert így is elég ritka szegénykém, bár talán a hajhullásom már normalizálódott...

164. egri maja (válaszként erre: 163. - Patricia.k)
2012. febr. 28. 09:07

Szia Patricia!


Az általad emlitett sampon nagyon gagyi...semmit sem ér...pár éve még dolgoztam néha hostessként és ezt kellett ajánlani,háát kaptunk hideget-meleget,de főként hideget miatta!Szóval igazából nem ajánlanám már senkinek sem!

Az almaecettel vigyázz ha festve van a hajad,mert akkor nem fog jót tenni neki,a teafa olajat drogériában fogsz kapni(kb:900ft),de nem teljesen értem,h mire szeretnéd használni,mert fertőtlenitő,összehúzó hatása van.Aknékra,sebekre szokták használni.Baktericid,fungicid,virucid hatású.Haj mosásra nem biztos,h használnám...

Üdv:Maja

163. patricia.k (válaszként erre: 153. - Zsuko84)
2012. febr. 28. 08:46
Na, próba cseresznye alapon kipróbáltam, hogy sampont váltottam... Head&shoulder's menta... Förtelmes lett tőle a hajam... :) Két nap után csúnyábban nézett ki, mint a dr. immun gyógynövényes samponja után 3 nappal... Azt hiszem, ezt hanyagolni fogom... Viszont az almaecetet kipróbálom, amint szereztem almaecetet... Ja, és a teafaolajat is, csak azt is venni kell... Nem tudjátok, kb. ez mennyibe kerül, és hol lehet venni? (gyógynövénybolt? gyógyszertár?)
162. Nikie88
2012. febr. 25. 19:11
Okés, köszönöm :)
161. egri maja (válaszként erre: 160. - Nikie88)
2012. febr. 25. 18:20

Szia!

Nyugodj meg,egyáltalán nem fáj,nem kellemetlen!

Kicsit csipkedő érzés,lehet állitani az erősségén!:)

160. Nikie88
2012. febr. 24. 19:20
Sziasztok! szerintem jol hagzik ez a vio kezelés. Utánanéztem neten egy két kozmetikusnál ilyen 500 Ft volt. Nekem annyit simán megér, ráadásul nekem a bőröm is elég zsiros meg a hajam is. Lehet h hülye kérdés lesz de ugye ez a kezelés nem fáj? :) csak mert én még nem voltam semmi ehhez hasonlon és csak h tudjam mire számítsak :)
159. egri maja (válaszként erre: 158. - Patricia.k)
2012. febr. 22. 12:23

Szia!

Szerintem tényleg próbáld ki a viot,sajnos nem tudom,h mennyibe kerülhet,de nem hiszem,h pár száz forintnál többet kérnének el ezért,semmilyen elő vagy utó kezelést nem igyényel.Szét kell választani a hajat és megkezelgetni a hajas fejbőrt,többször érdemes kezelni.:)

158. patricia.k (válaszként erre: 156. - Egri maja)
2012. febr. 22. 09:24

Szia... Én ezt a vio-t zsíros korpával kapcsolatban olvastam, hogy állítólag arra is jó, de érdekelne, hogy egy-egy ilyen kezelés kb. mennyibe kerülhet?

Amúgy valaki használta már a La Roche Posay Kerium gél-samponját zsíros korpára? Mert elég erős a gyanúm, hogy nekem az van, mert 3. nap már iszonyatosan viszket a fejbőröm, és ha megvakarom a körmöm alatt fehér szemcsék maradnak. Vagy lehet, hogy ezt a szárazsampon okozza? De azt meg muszáj használni, mert a nélkül 2 naponta moshatnék hajat...

157. zsuko84 (válaszként erre: 156. - Egri maja)
2012. febr. 20. 19:50
Köszi, most már ez is letisztázódott. :)
156. egri maja (válaszként erre: 155. - Zsuko84)
2012. febr. 18. 14:57

Szia!

Jogos a kérdés:)

A kozmetikában használatos olyan elektrokozmetikai készülék,mely naszcensz oxigén és ozon segitségével húzza össze a pórusokat,fertőtlenit és nem engedi ki fényesedni a bőrt.Szóval használják arctisztitás után,használhatják még sminkelés előtt,mivel nem engedi ki fényesedni a bőrt,ezért fixálni lehet vele a sminket és a zsiros fejbőrre is nagyon hasznos!

Remélem kielégitő volt a válaszom!:)

155. zsuko84 (válaszként erre: 149. - Egri maja)
2012. febr. 18. 11:53
Szia! Ez most lehet, hogy hülye kérdés lesz, de mi az a vio?
2012. febr. 17. 21:19
Nekem se vált be semmi,sokáig a dauer,de már inkább 2-3 naponta mosom..mindig önmaga szárad,nem hajszárítózom.
153. zsuko84 (válaszként erre: 148. - Nikike1988)
2012. febr. 17. 21:06

Nekem nem nagyon vált be semmi. Mindig 3 naponta mostam hajat, azt akartam kitolni 5 napra, de nem találtam semmit, amitől kibírna 5 napot a hajam mosás nélkül. 3. nap már mindig összekötöm, mert nagyon csúnya. Én is nagyon sok mindent próbáltam már, de nem igazán vált be semmi. Tavaly még 3 hónapos méregtelenítést is csnáltam, mert azt mondják, hogy akkor tisztul a fejbőr is, meg allergén anyag mentes sampont használtam, ami csak természetes összetevőket tartalmaz, de így is 3 naponta mostam hajat. Sőt! A fejbőröm tapintása már mosás után zsíros érzetet ad, de kinézetre bírja a 3 napot ettől a bio sampontól. Szóval, nem nagyon tudom melyik a jó, mert mindenkinek más, de nem adom fel, hogy egyszer majd rájövök. Egyik ismerősöm meg azt csinálja, hogy minden alkalommal más samponnal mos hajat (van is kb. 12 féle samon a polcán :) )és így nem tud egy félét megszokni a fejbőre. Mondjuk én ettől tartok, mert nem tesz jót a fejbőrnek, ha állandóan váltogatjuk rajta a különböző összetételű szereket.

Almaecetes öblítést szoktál csinálni? Állítólag az is jó, de én nem állom az ecet szagát a hajamon. Elvileg 1 liter vízbe kell 1 evőkanál almaecet, és a mosás végén azzal leöblíteni a fejed, de az almaecetet már nem kell kiöblíteni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook