Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tanuljak hatékonyan, rövid idő alatt? fórum

Hogyan tanuljak hatékonyan, rövid idő alatt? (tudásbázis kérdés)

25. bora91
2010. jún. 7. 08:53

Sziasztok!

Kérlek segítsetek kb 2 hetem maradt a szóbeli tételekre mert olyan jól elhesszeltem az időt a barátaimmal meg pihentem fel sem tűnt, hogy így elment az idő...A német 40 tételeket már nagyjából tudom de arra is kell még minimum egy nap mert azért nem elég az amit év közbe mindegyikről megtanultam át kell nézni. Két szabadon választhatott tantárgy kerül majd a felvételi pontszámaim közé..úgy kalukáltam hogy magyar meg német lesz az. De nem tudom hiszen azt hittem könnyű lesz majd megtanulni ezeket mert ezek érdekelnek jobban, mint a többi de ez már sokadik nekifutás de úgy érzem semmit nem tudok..Szóval kezdhetem elölről...A kögzázt viszont télleg nemtudom hogy fogom megtanulni meg a törit azok valahogy nagyon nem mennek!

Kérlek adjatok tanácsot hogy tanuljak gyorsan sokat és jól:) Szeretnék egy jó szóbelit:)


Előre is köszönöm!

Bora

2009. febr. 22. 22:11
Én 48 óra alatt tanultam meg 30 tételt. Mindenből kispapírra írtam a legfőbb infókat. Csak úgy tudod megcsinálni, ha leülsz és megtanulod. A cetli sokat segít! 5 tételenként olvasd át a már megtanultakat. Óránként 5 perc szünetet tarts minimum levegőn. Én az erkélyre mászkáltam ki.
2009. febr. 22. 22:03
Hogy sikerült a vizsga?
2009. febr. 18. 14:22

Szerintem hat nap alatt ennyi tételt praktikák nélkül is könnyedén meg lehet tanulni. Én már csak tudom, én már véztem az egyetemen. Az már kész főnyeremény, hogy megvannak a kidolgozott tételeid, csak ülj neki és tanuld, ennyi.

Nekem a tételek kidolgozása mindig több idő volt, mint a megtanulásuk. Más tételeit sose kértem el, abból nem feltétlenül lehet jelesre vizsgázni.

21. MelisUK (válaszként erre: 19. - 88bdb83f99)
2009. febr. 18. 14:20
Nekem a hangosan olvasás válik be a legjobban, hisz egyszerre olvasom, látom és hallom, azaz felér többszöri olvasással.
2009. febr. 18. 13:58
phys.udallas.edu/C3P/s_pak/ha/HASRC/H006.PDF - Hasonló oldalak
2009. febr. 18. 13:56

[link]

Remélem jó címet írtam be. Ez egy teszt angolul, s ezáltal megtudhatod, hogy hogyan tanulsz legkönnyebben. vannak vizuális típusú emberek, akik szinte maguk előtt látják a könyvet, jól megjegyeznek ábrákat, grafikonokat. Az audiális típusú emberek hallás után tanulnak könnyen, ha hangosan is tanulnak, akkor sokat segít, ha hallják a saját hangjukat, ill. úgy jó csendesen is olvasni, hogy szinte hallod a szöveget. Felveheted magnóra is az anyagot. A heptikus emberek pedig mozgás által tanulnak könnyen, pl. járkálva olvasnak, vagy ha lemásolnak egy jegyzetet, nem azért másolják, hogy szépen mutasson, hanem maga a kézmozgás segít a tanulásban.

Persze legtöbben kevert típusok vagyunk, s mindegyik tanulási forma fejleszthető.

( a vizuálison belül is van verbális vizuális, s non-verbális vizuális...a heptikuson belül bedig kinesztetikus -nagymozgások által tanulunk, s taktilis -amikor a kezünkkel tanulunk-Írunk, ragasztunk, vágunk stb..) A teszt csak vizuális, audiális, heptikusat tárgyalja.

18. 119a4bf976 (válaszként erre: 12. - 1e44dd72bb)
2009. jan. 18. 09:40

bocsánat, csak egy kicsit kikerültem a net hatósugarából. Remélem még most is segítség lesz:

[link]

jó tanulást. És ingyenes program.

17. nyta (válaszként erre: 4. - 1e44dd72bb)
2009. jan. 18. 09:15

Szia:)

nem tudom,hogy hány oldal a tételsorod,de nekem a vizsgaidőszakban általában 800 oldal jut egy héte.

jogra járok és ott aztán vannak mnnyiségek.napi 10-12 óra tanulással meg lehet oldani.

mondjuk én még dolgozom is mellette,tehát csak a hétvégeken megy a 10-12 óra,hétköznap munka után még kb:4-5 órát bírok.

szerintem csak elszántsággal lehet.

ezért vagyok már negyedéves:)))))

16. Gummy
2009. jan. 16. 19:48
NA, HOGY ÁLLSZ A TANULÁSSAL? Gondolom nem a netet bújod, főleg nem ezt a fórumot!!
15. Gummy
2009. jan. 15. 10:12
Ilyen programot szerintem még nem tudsz letölteni ingyen. Pár év múlva valaki biztos felrakja az mp3protal.hu oldalra is :)
2009. jan. 14. 20:20
Na,megpróbáltam keresgélni azt a programot,de nem igazán találtam....Nem tud vki segíteni?
2009. jan. 14. 17:39
Amúgy én inkább vizuálisabb típus vagyok:hülye ábrák,kiemelések,1-1 jellemző szó,stb....De azért utánanézek!
12. 1e44dd72bb (válaszként erre: 10. - 119a4bf976)
2009. jan. 14. 17:38
Végülis begépelt szövegről van szó....:) Ezt google-be írjam be,és rá tudok simán keresni?
11. Gummy (válaszként erre: 10. - 119a4bf976)
2009. jan. 14. 16:54

Gondolom előtte nem ártana begépelni a szöveget! :)


Akinek a gépelés lassan megy, nem túl jó ötlet. Legalábbis 6 nappal a vizsga előtt.

2009. jan. 14. 16:13
ha könnyebben tanulsz hallás után, akkor letölthetsz egy programot a netről, amit a vakok és gyengénlátók használnak, és felolvassa a szöveget. Előnye, hogy hallod is, nem csak olvasod, hátránya, hogy rendkívül monoton.
9. Mokka78 (válaszként erre: 6. - Gummy)
2009. jan. 14. 14:18
Ez de jó! :D :D :D
8. huszka (válaszként erre: 6. - Gummy)
2009. jan. 14. 13:59
Ez tényleg jó :) A neten egyébként sok hasznos tanulnivalót talál az ember...tehát a netezésnek is van több változata :)
7. enjoy (válaszként erre: 6. - Gummy)
2009. jan. 14. 13:57
Ez nagyon jó! :D Talán ezt kellene kipróbálni. :D
2009. jan. 14. 13:50

NE NETEZZ! TANULJ!!!!


Egy fiatalember lázasan tanulja a szóbeli érettségi tételeket. Egy nappal az érettségi vizsga előtt riadtan konstatálja, hogy a történelem tételekre nem maradt ideje. "Mentsük, ami menthető!"- alapon EGY tételt azért megtanul, mégpedig a 13-as számút, ettől rögtön elmúlt a félelme.


Másnap, amikor a 8-as számú történelem tételt húzta, egy hirtelen mozdulattal visszadugta a többi közé.


- Na-na fiatalember, mit művel? Hányas tételt húzta?


- A 13-ast, de szörnyen babonás vagyok, ezért ijedtemben visszadobtam.


- Ilyen nincs!!! Tessék, mondja csak el a 13-as tételt!


A fiatalember jelesre vizsgázott.

5. huszka (válaszként erre: 4. - 1e44dd72bb)
2009. jan. 14. 13:26
Szia! Hát..szerintem kezd el, aztán amire nem marad idő...reménykedj, hogy nem húzod ki. 6 nap azért nem kevés idő. Milyen hosszú 1-1 tétel?
2009. jan. 14. 13:23

Sziasztok!

6napom maradt elsajátítani kb 73tételt.Ebből szigorlat lesz,ami több tanár előtt fog zajlani szóban.Ja,és ami a legcsúnyább,hogy jogból lesz,tehát nem egy egyszerű dolog....Kérdésem,hogyan lehet a hatékonyságot növelni,milyen módszereket ismertek arra,hoy minél jobban megtanuljam az anyagot!A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

2009. jan. 14. 13:23
Úgy hogy nem Hoxázol addig :)))
2009. jan. 14. 13:23
Ez engem is érdekelne :)
2009. jan. 14. 13:21
Hogyan tanuljak hatékonyan, rövid idő alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook