Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szmogriadó fórum

Szmogriadó (beszélgetős fórum)


1 2
54. töprengő (válaszként erre: 53. - 044df221db)
2014. febr. 17. 20:15

Nincs már Titusz. :( de talán olvassa. ( ha kijegyzetelte magának a hozászólt témáit, vagy csinált másik regit ;) )

Igen, nyáron nem szoktak fűteni, és néha naon magas a határérték. rádióba szoktam hallani.

53. 044df221db (válaszként erre: 52. - 8bff41629d)
2014. febr. 17. 16:39
Üdv! Hát ez az! Nyáron sem sokkal jobb a helyzet, csak ezt hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni. Ráadásul akkor az autók többségében még klíma is működik, az sem igazán környezetbarát dolog.
52. 8bff41629d (válaszként erre: 51. - Töprengő)
2014. febr. 5. 11:50
Történetesen a tegnapi napon volt szerencsém egy közepes nagyságu hazai városban járni-kelni...Éshát szándékosan figyeltem többek között a városi házakat, illetve azok kéményeit is...Éshát azt állapítottam meg, hogy a BELVÁROSI LAKÁSOK jórészt üresen állnak lakók nélkül, ahol pedig mégis láttam függönyöket az ablakokon, ott sem láttam füstöt sehol a kéményekböl kiáramlani...Persze lehet hogy csak estére indul be a fűtési szezon, de ez esetben akkor a fűtésböl származó környezetszennyezés CSAK NÉHÁNY ÓRA időtartam legrosszabb esetben is...(Amúgy nálunk is ez a fűtési rend...)Viszont a KOCSIK vég nélkül ömlöttek az utakon, ontották a benzinfüstöt, mint az állat...Szóval akkor erröl ennyit...A másik meg az, hogy ha még TÉLEN néhány rohadék tetü, lefizetett moslék "szakértő" hülyíti is a jónépet azzal, hogy a fűtés az oka a szmognak főképpen, akkor vajon mi van NYÁRON a szmoggal???? A helyzet az ugyanis, hogy legtöbbször nyáron sincs kevésbé szmogveszély a városokban mint télen...Dehát gondolom akkor meg az a bitang PARLAGFŰ a szmog fő okozója, meg gondolom a bringások...Másra ugyan kire lehetne gondolni, nem igaz?
51. töprengő (válaszként erre: 49. - 8bff41629d)
2014. febr. 4. 10:15

Tudom ;)

Akármennyire környezetkímélőnek mondják az autókat, szerintem nem az. Főleg a buszok..

Egyébként is szeretnek sokan mindig hárítani / másra fogni : Ő a bűnös..

Pedig mindig is fával / szénnel fűtöttek.

Az autók az utóbbi 10 en éve szaporodtak meg ;).

Utóbbinak van nagyobb szerepe.

50. 8bff41629d (válaszként erre: 48. - Töprengő)
2014. febr. 3. 10:58
Látod, erröl beszélek mindig...Más szóval:Kutya ugat,karaván halad...Sajnos az autóiparban-benzinforgalmazásban OLYAN ISZONYATOS PÉNZEK VANNAK,hogy inkább hagyni fognak minden embert megfulladni a szmogtol, minthogy a "szakértők" elismerjék, vagy kikényszerítsék kíméletlenül azt,hogy immár a politika, és a városvezetések is ösztönözzék hogy az autókat kelljen lerakni legfőképpen, és legsürgősebben a városi népeknek, ha nem akarnak megfúlni a szmogtol...
49. 8bff41629d (válaszként erre: 47. - Töprengő)
2014. febr. 3. 10:53
Bocsi ha félreérthetően fogalmaztam...Nem rád gondoltam amikor a "néphülyítést" emlegettem...Csak azért tértem ki megintcsak a témára, mivel az idők folyamán olvastam azért sok netcikket, meg láttam már "grafikonokkal illusztrálva", olyan elemzéseket, amik esetében a szmogképző tényezők között az AUTÓKÖZLEKEDÉS csak egy MEGLEHETŐSEN KICSINY SZELETET FOGLALT EL úgymond...Éshát a FŐ TÉNYZŐ ugye a fütés volt...Az ilyen cikkek-elemzések ihlettek a hsz megírására...Szóval nem rád utaltam a megjegyzéseimmel...
2014. febr. 3. 10:47

Most is azt mondta a rádió : Fütsenek inkább gázzal..

BRRRR. Nem az autót kell letenni, nem ám..

Mek a dolgomra ;)

2014. febr. 2. 20:29

Titusz!

Csupán azért írtam a fűtést, mert biztos vagyok abban ha egy nagy autóssal vitáznék, a fűtésre fogná a szmogot. És alulmaradnék.

Nem lehet a kényelmeseket meggyőzni, járjál többször gyalog / tömegközlekedéssel. 65 év felett ingyen utaznak az emberkék.

Pár emberről tudok, azóta busszal utazik. Persze nálunk is sokan autóznak..

Férjem mocija útban volt, mert az autósok nem képesek a parkolóba úgy begurulni, hogy többen elférjenek.. És bizony ha jól végiggondolom a parkolónk most is tele van, oké este van... napközbe majdnem üres, tehát sokan azzal mennek.

46. 8bff41629d (válaszként erre: 45. - 044df221db)
2014. febr. 2. 12:41
Nekem az tetszik mindig ebben a mai világban, hogy bizony már néha olyan érzésem van, hogy ha pénzröl-érdekekröl van szó, hát akkor vannak akik simán bemagyarázzák, vagy bemagyaráznák még azt is, hogy:"Tulajdonképpen ha valaki azt gondolja-látja hogy a nap keleten kell fel, éshát szerinte a fű zöld, akkor az ilyen illető TÉVED, merthát valójában a nap nyugaton kell fel minden reggel, éshát nézze csak meg jobban a füvet!!!Ugye hogy ön is látja hogy a fű az valójában kék"? Aztánmeg sajnos amilyen elbutított, mindenféle értelemben összezavart, elbizonytalanított emberek vannak már manapság, hát sokan tényleg meg is győzhetőek, miszerint igen, ők látták eddig rosszul a dolgokat, a nap valóban nyugaton kell fel, a fű pedig kék...Szomorú, dehát ez a mai magyar valóság, meg úgy álltalában is a valóság...A végén még tényleg be lesz bizonyítva, hogy a "fűtés" a nagyvárosi szmog legfőbb okozója,(Majd idővel talán még a parlagfűröl is kiderül esetleg, hogy azis ludas a szmog kapcsán is,úgyhogy nemcsak az allergiások számának növekedéséért felelős...) azok a kedves, aranyos, drága kis autócskák, meghát ugyan mibe is lennének hibásak??? Együk a lelküket az aranybogaraknak...Nade ott izélje bele az ég a micsodáját az egészbe, ahol csak van...Legyen akkor a fűtés a felelős azért, hogy a városokban lassan már megfúlnak a szmogtol a népek...Legyen akkor...
45. 044df221db (válaszként erre: 44. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 15:19
Igen. Úgy, ahogy mondod. Pesten már lépni sem lehet az autóktól. Biztos, hogy a fűtés és a kedvezőtlen időjárás is szerepet játszik, de szerintem is leginkább az közúti forgalom porol, koszol, büdösít a városokban.
44. 8bff41629d (válaszként erre: 43. - Töprengő)
2014. jan. 31. 10:38
Továbbra is kicsit érthetetlen nekem az, hogy miért gondolod, hogy a városi szmog kialakulásában a FŰTÉS jelentős szerepet játszik? Bár mondjuk én nem vagyok városi, de azért ismerek olyanokat akik nagyvárosokban élnek...Éshát azért a lakásaik mind vagy távfűtéssel rendelkeznek, vagy gázfűtéssel...Én mondjuk nem tudok senkiröl, aki a 16. emeleten lakna mondjuk egy panellben, aztánmeg vödörrel hordaná a szeneskályhájába a pincéböl a szenet minden nap...Nem...Nem...A városi szmogért csaknem kizárólag a kocsik tehetnek...Állítólag Pesten pl. már lépni se lehet tőlük, annyi van már belőlük...És ez a legfőbb gond szerintem továbbra is...Azok az átkozott kocsik...Meg a gazdáik...
2014. jan. 30. 22:02

fővárosét ma mondták. És hozzátették, : Aki teheti vegye igénybe a tömegközlekedést.

Ennyire ne legyen senki se kényelmes. Ha megteheti tegye le az autót.

Oké arra hivatkozik : De hát nem bocsájt ki károsat, nagyon jó az autóm..

Attól még a füst az füst. Akinek fűtenie kell, az nem teheti meg ne fűtsön. Miért fagyoskodjon a lakásába / házába?.

Mert azért akinek távfűtése van, is fűt, nem fagyoskodik. Nekik is joguk van nem fázni..

2014. jan. 30. 08:26
... megint rettenetes a levegő minősége az IDŐKÉP szerint ... 3-4 napja ... és most is csak a "tájékoztatási fokozat" elrendelése történt meg ... :(
41. töprengő (válaszként erre: 39. - 044df221db)
2014. jan. 13. 18:33
Féltem hogy stoppolnak...
40. 8bff41629d (válaszként erre: 37. - 044df221db)
2014. jan. 12. 12:23
Sajnos az a legnagyobb probléma, hogy bizonyos érdekkörök, meghát ugye a "pénz", már teljesen maga alá gyűrt mindent ebben a mai világban, és továbbra is gátlástalanul hülyítik-hülyíthetik a sok buta,ostoba idiótát......Van egy olyan érzésem, hogy már nagyon nincs is mit tenni, értelmes ember már csak behúzódik a "csigaházába", aztán vár, és vár...Arra, hogy végre valamikor már totálisan összedöljön ez az egész elmebaj, amit un. "modern világnak-civilizációnak" neveznek, éshát "piacgazdaságnak"...Meg "motorizált társadalomnak"...Ugyanis amíg az emberek a szó szoros értelmében bele nem fognak fúlni a benzinfüstbe, a környezetszennyezésbe, a nyersanyagbázisok kimerülése miatti nyersanyaghiányba,stb, stb, addig semmi remény nincs arra hogy végre a nagytömegek is észhez térjenek, és belássák, hogy EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB...És hogy az autógyárak-benzinforgalmazók,az értelmetlen és felesleges iparcikkeket gyártó üzemek, stb, stb, menjenek mostmár tényleg a retkes francba...Akár GDP növekedés,akár nem, akár adóbevétel, akár nem, akár ipari termelés bővülés,akár nem, akár ez, akár az...De mondom:ERRE semmi esély nincs továbbra sem...Hát...Akkor fulladjanak bele a városi lakosok a füstbe-szmogba, környezetszennyezésbe...Mást nemlehet erre mondani...(Szerencsére én jó levegőn élek még egyenlőre vidéken,úgyhogy már csak egy vállrándítással elintézem ezt az egészet...Reménytelen ügy itt már bárki józan eszében is reménykedni...Egy-két fecske meg mint már írtam, nem csinál nyarat...)
39. 044df221db (válaszként erre: 38. - Töprengő)
2014. jan. 11. 16:39
Amit privátban írtál, simán elférne a nyilvánosság előtt is ... Üdv. :)
38. töprengő (válaszként erre: 37. - 044df221db)
2014. jan. 10. 08:21

Az " önző " autósnak kellene gondolkodni! Néha gyalog / busszal is mehetne.

Akinek nem inge, ne vegye magára!!

2014. jan. 9. 15:52

Igen. Szerintem is túl sok az autó. (Sőt! Autógyárakat avatunk büszkén ... holott talán a mezőgazdaságot és az élelmiszeripart kellene fejleszteni ... no de ez nem ide tartozik ...)

Az elmúlt 8-10 nap alatt "ismét remekeltünk" szmogriadó ügyben: Amikor már el kellene rendelni a forgalomkorlátozást, addigra mindig "hivatalosan javul" a levegő minősége ... Felháborító az a kommunikáció, hogy LEHETŐLEG NE SZELLŐZTESSÜNK ÉS NE MENJÜNK FORGALMAS HELYEKRE! Ez lenne a megoldás? Állandóan viseljük el, védekezzünk ahogy tudunk, ahelyett, hogy csökkentenénk a szennyezést? Hosszú napokig, hetekig fulladozunk, várva egy hidegfrontot, hogy majd kisöpri az országot ... és közben mi magunk nem teszünk semmit ??? Észbontó! :(

36. 8bff41629d (válaszként erre: 31. - 044df221db)
2013. dec. 7. 11:28
Énis láttam már ilyet...Viszont ezen a jelenségen kívül én még megfigyeltem azt is az utcákon-utakon gyakran kerékpározva, hogy hiába megy mindenfelé a sírás-rívás, panaszkodás, jajgatás, önkormányzatoknál pénzecskékért kuncsorgás, statisztikai megállapítások-tanulmányok az "elszegényedés fokozódásárol", valahogy mindez a jelenség nemnagyon akar sehogyse meglátszani az utakon pöfögő autók számának az alakulásán...Érdekes jelenség ez azért...Ahogy megfigyeltem már, autókázásra-benzinpénzre még mindig futja valahogy széphazánk lakosságának esetében egy jókora rétegnek...Ha tényleg ennyire le volna gatyásodva a lakosság, mint amennyire a síránkozásokbol kitűnik sokszor, szerintem jóval kevesebb kocsinak kéne járnia az utakon...De mégse ez a helyzet...
2013. dec. 4. 18:32

Na igen. Kiverte a biztosítékot a mai közelről műsor, miskolci riport.

Itt a tüzelést nem emlegették.

Autókat is " csak " az használja akinek nagyon muszály. ( azt hiszem egyiket se említette ).

Pár érintett beteg megszólalt. Meg egészségügyis.

Hangtárba visszakereshető, ma volt fél 4 től. Csak hallgatom a rádiót....

34. 044df221db (válaszként erre: 32. - 4fbd4b2862)
2013. dec. 4. 16:36
:)
2013. dec. 4. 16:34
Egyszerűen,túlságosan kényelmesek az emberek.
32. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 31. - 044df221db)
2013. dec. 4. 16:34
Ja,kb olyan,mint földig érő nercbundában,gázártámogatást igényelni..én is láttam.
31. 044df221db (válaszként erre: 30. - 8bff41629d)
2013. dec. 4. 16:31
Igen. Nekem is a legtöbben azt mondják, hogy az autó létszükséglet. "Hogyan lehet egyáltalán kocsi nélkül létezni?" - kérdezik értetlenkedve. Hát szerintem nagyon is jól el lehet lenni nélküle. De ami aztán a csúcsok csúcsa! Más szempontból irritáló, de azért a témához tartozik: kocsival menni az önkormányzathoz ilyen-olyan segélyt intézni ... láttam már ilyet!
30. 8bff41629d (válaszként erre: 23. - Töprengő)
2013. dec. 4. 09:31
Vígasztaljon a tudat, hogy nekem FÉRFIKÉNT ma sincs, és soha nemis volt jogsim, se autóm, se motorom...Aztán mégis elvagyok vígan a mai napig is, és el tudok jutni mindenhova, ahová csak szükséges...50-60 km-es körön belül BÁRHOVÁ el tudok jutni egy jó országúti kerékpáron, ezen a körön kívül meg vonattal-busszal megyek mindenhová, ahová csak szükséges...A mai napig is...Szóval aki szerint az autó manapság "létszükséglet", hát...Akkor az csak szívja élete végéig a koszos benzinfüstjét a kocsijának...Csak az a nagy baj, hogy szívják olyanok is vele együtt, akik pedig próbálnának tenni is valamit a környezetükért, és kerülik az autózást, ahogy csak tudják...
29. 8bff41629d (válaszként erre: 20. - Töprengő)
2013. dec. 4. 09:22
A szmogveszély elsősorban a nagyvárosokra jellemző dolog, viszont a nagyvárosokra az is jellemző még, hogy döntően távfűtött lakások vannak...Szóval hiába erölködnek esetleg a nevezett rádióműsorban, meg hülyítik a népet továbbra is a benzin,meg az autólobbi érdekében,minden normális,épeszü embernek tudnia kell szerintem, hogy a nagyvárosi szmogért DÖNTŐ RÉSZBEN nem a fütés, hanem a robbanómotoros gépjárművek a felelősek...
2013. dec. 3. 10:35

Miskolcon tájékoztatás szinten.

Ne tegye le az autót aki tömegközlekedni is tudna.!

Ne fütsünk szén, stb - vel. mondták a hírekbe.

27. töprengő (válaszként erre: 26. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 26. 18:10

Vagy mindegyikből van belőle....

Semmi mással nem fűtenek vajon?

26. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 25. - Töprengő)
2013. nov. 26. 13:43
Hmm,nem tudom,valami festékes fát,vagy műanyag...
25. töprengő (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 26. 13:38

Lehet bejelentést tenni. Rádiótéma erről is tett említést, de elfelejtettem hova.... Fotózni is érdemes.

Gyanítom nem " koldusok ", hogy normális tüzelőre nem futna nekik.

Nem irigyellek.

Mit égetnek, bútorlapokat?? az is büdi...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook