Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kérdések, válaszok az építőipar területéről... fórum

Kérdések, válaszok az építőipar területéről... (beszélgetős fórum)


1 2
tegnapelőtt 22:52

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Szeretnék indítani egy generálkivitelező céget, melyben átfogó szolgáltatást nyújtanék az építkezni vágyók számára. Teljeskörű építkezés szakemberek nyújtásával együtt, hogy ne legyen stresszes az építkezés menete. Az embereknek csak élvezniük kelljen, hogy épül álmaik otthona. Mit gondoltok? Lenne értelme vagy keletje a cégnek a piacon ?

45. Xilva
2010. ápr. 4. 20:46

Sziasztok!

Egy több, mint 50 éves társasház egyik polgári lakásában szeretnék fa ajtókat felújíttatni. Festőt már találtam. Viszont asztalosom nincs. Az ajtóim egy része nagy méretű, kétszárnyú, "kazettás" mintázatú, ahol az élek sajnos már elkoptak, valamint több réteg festék csúfítja. Kérdésem, hogy egyrészt volna-e valaki, aki hasonló felújításról már be tudna számolni (pontosan milyen munkálatok szükségesek, pl. maratásnak van-e értelme, stb), illetve aki tudna ajánlani asztalost, aki szívesen elvállal ilyen munkát. Eddig az a meglátásom, hogy asztalosok inkább olyanért ugrálnak, hogy konyhaszekrény készítés, ajtó-ablak csere (javítás helyett), meg beépített szekrény alkotás, stb.

44. gne2 (válaszként erre: 30. - Manul)
2010. márc. 25. 20:09
Szia! Köszi, már segített Ferencmester! :)
43. manul (válaszként erre: 42. - Ff1bad5674)
2010. márc. 25. 13:10

Köszönöm a segítségedet és hasznos tanácsaidat,nagyon kedves vagy.

Felveszem a kapcsolatot egy statikussal és majd meglátjuk!

42. ff1bad5674 (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. márc. 25. 12:31

Ha nem megfelelő az alapozás, utólagos alapozást is végre lehet hajtani. Az igaz hogy minden ház, és tető kismértékben mozog, ülepszik. De nem repednek a falak nagyon. A tető is mozoghat sok dologtól. Fogópárok szakszerűtlen elhelyezése, talpszelemen csavarok hiánya-ritkasága. Nem jól megválasztott tetőfedő anyag, vagy gyenge faszerkezet.

Szerintem hogy fog e javulni vízelvezetés után?

Azt mindenképpen el kell vezetni, a többire nem tudok választ adni.

41. manul (válaszként erre: 40. - Ff1bad5674)
2010. márc. 25. 12:13

Amikor mi építkeztünk a tervező minden munkafázist ellenőrzött,az alapozást is beleértve.A mesterek Mekk Elek és társai voltak,nagyon sok probléma volt velük,mire túladtunk rajtuk a ház alapja és a szerelőbeton már készen volt.A falazást már más csinálta,azzal szerintünk nem volt gond.A férjem is azt mondta,hogy szerinte nem volt elegendő a vasalás,az alap mixer betonnal készült.

Mielőtt beköltöztünk én kihívtam a tervezőt aki statikus is egyben,azt tanácsolta,hogy a csatornából kiömlő vizet vezessük el a háztól.Akkoriban nem volt sok repedés,inkább a koszorú alatt lévő miatt hívtam ki.A ház ekkor 3 éve állt.A helyzet nem is nagyon változott tavaly tavaszig.

Nagyon nagy viharok voltak és néhányszor 20 centis víz állt a házunk körül.Ez után kezdtek el jobban repedezni a falaink.

Én sokszor hallottam azt,hogy egy új háznál a repedés természetes dolog mivel ülepszik a talaj és el kell telni egy kis időnek mire beáll.Ez butaság?

Szerinted,ha a vizelvezetés megoldódik javulhat-e a helyzet vagy feltétlenül beavatkozásra lesz szükség amennyiben nem megfelelő volt az alapozás?

2010. márc. 25. 11:49

Mindent lehet javítani, felújítani. Csak megfelelő ember kell hozzá. Illetve a pénztárca is befolyásolhatja a dolgot.


Mindenek előtt kérj egy tervezőtől szakvéleményt.


Az sem baj, hogy mire kimegy a tervező kolléga hozzátok, csináltok egy feltárást az alapnál. Hagy nézze meg, hogy az alapozási mélység elegendő volt e az építkezésnél.

39. manul (válaszként erre: 38. - Ff1bad5674)
2010. márc. 25. 11:42
Köszönöm!De javítható?
38. ff1bad5674 (válaszként erre: 31. - Manul)
2010. márc. 25. 11:40

Nem túl régi az épület. Lehet hogy a mestered kispórolta az alapból a vasszerelést, vagy kevesebb cementet rakott bele. De az is megeshet, hogy pusztán a falkötési szabályait hagyták figyelmen kívül. Mindenképpen érdemes lenne egy statikusi szakvéleményt kérni. Akkor van szerencséd, ha aki csinálta adott számlát az elvégzett munkáról. Máskülönben nehéz, sőt lehetetlen utol érni a Mekk mestereket.

De mindkét probléma esetén sok piszokra, és nagy felfordulásra számíthatsz.

37. fnagyzs (válaszként erre: 36. - Manul)
2010. márc. 24. 14:39
Azért köszi. :DD
36. manul (válaszként erre: 35. - Fnagyzs)
2010. márc. 24. 13:17

Sajnos nem tudom.Nekünk még nincs készen a tetőtér,így ezzel a problémával nem kell egy ideig még foglalkoznom.:DDD

A régebbi házunkban fa lépcsőlapok voltak,az nem csúszott annyira,bár én képes voltam arról is leesni.

35. fnagyzs (válaszként erre: 34. - Manul)
2010. márc. 24. 12:57

Te tudsz vmit ajánlani a lépcsőre (32. kérdés)?

Tegnap éjjel megcsúsztam és olyat tanyoltam...... :)))

Velem még csak most fordult elő először, de a család többi tagja is már többször járt így. Régebben vettem az Ikeá-ban (vagy barkácsboltban) öntapis csúszásgátló csíkot, de akkor a takarítása volt katasztrófális, mert minden szösz beleragadt. A szőnyeg meg felejtős, mert vannak olyan sarkosított lépcsőfokok, amire a készen kaphatóak nem férnek rá.

34. manul (válaszként erre: 33. - Fnagyzs)
2010. márc. 24. 11:54
Köszi!Sejtettem,hogy ilyesmi lehet a háttérben,de remélem nem lesz vele különösebb gond!
33. fnagyzs (válaszként erre: 31. - Manul)
2010. márc. 24. 11:44

Szia!

Csak most látom, hogy Te is itt...:))

Tudomásom szerint a lakópark területe régen mocsaras volt, amit a felparcellázás előtt feltöltöttek. Már régebben is sokan panaszkodtak a kiköltözöttek közül, mert állítólag megsüllyedt a talaj. Ha jól emlékszem a helyi lapban is írtak erről a problémáról. De nem vagyok bizti benne.

Pusza

2010. márc. 24. 11:39
Mivel tehetem csúszásmentesség a lakáson belüli csempézett lépcsőfeljárót szőnyegen és öntapadós csúszásgátló szalagon kívül?
31. manul (válaszként erre: 28. - Ff1bad5674)
2010. márc. 23. 06:37
Hét éve építkeztünk Ytongból.Repednek a falak.Mitől lehet?
30. manul (válaszként erre: 29. - Gne2)
2010. márc. 23. 06:35
Mit szeretnétek szigetelni?
29. gne2
2010. márc. 22. 22:51

Sziasztok!

Én szigeteléssel kapcsolatban érdeklődnék. Ebben a témában is jártasak vagytok?

2010. márc. 18. 13:51

Az valóban úgy van, ha megcsináljátok magatok, az nem kerül pénzbe.

Azt a lakásfelújításos nénit miért sajnálod? Ő vette fel a hitelt, és egy jobb környezetben él.

Élhetett volna továbbra is szerényen, a megkopott szobájában. Az építőipari anyagárak állandóan mennek felfelé. Csak példának említeném, hogy egy mázsa cement 3.500 Ft körül mozog.

Az építőipari fizetések messze alul maradnak az európai átlagtól, de ez mindennel így van hazánkban.

2010. márc. 17. 16:48
Pedig jó szakember megbizható, de már valahogy senkinek nincs rá igénye ez az igazság.
2010. márc. 17. 16:47
Férjem hosszú ideig dolgozott az épitőiparban és van tapasztalata e téren. Sok mindent megtanult, amit ezen belül lehetett. A szakmája szobafestő mázoló és tapétázó, de ez is már nagyon a süllyesztőben van a méregdrága festékek a többiről pedig nem is beszélve igény meg alig van rá ez olyan, mintha meghalt volna. Koczkázatos lakásfelujitásba kezdeni, mert a tévében mutatták anya és fia felvett kölcsönt és most a törlesztő részleteket nem tudják fizetni egy év haladékot kaptak, de utána vajon mi lesz velük? Üdv.
2010. márc. 16. 07:31
Elővettem már ezt a megkopott topikot! :-))
2009. márc. 2. 09:59

Jó napot mindenkinek.Megválaszoltam a privát kérdéseket,és úgy döntöttem benézek ide.

Építkezés,felújítás lesz mostanában?

23. ff1bad5674 (válaszként erre: 22. - Ff1bad5674)
2009. jan. 30. 21:31
Ma sem építkezik senki?
2009. jan. 29. 10:04
ma is itt vagyok.Ha van kérdés,jöhet
2009. jan. 16. 16:04
Muszáj vagyok ide jönni! A modi kitiltotta az uj topikomat! pffff.....
20. csanda
2009. jan. 16. 13:01
szia! én is a gazdasági válság kihatásairól érdeklődnék!
2009. jan. 14. 08:16
Jó reggelt!Ma is itt leszek ha lenne valakinek kérdése
2009. jan. 13. 16:35
Jó estét,szisztok!Ismét fel lehet tenni kérdést nekem,melyre megpróbálok válaszolni.
2009. jan. 13. 14:50
Tetőtér beépítés érdekelne - társasház, Budapest
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook