Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első gyermekem császáros volt, a második is az lesz? fórum

Ha az első gyermekem császáros volt, a második is az lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - 6c5f346e46)
2009. okt. 25. 08:53
Gratulálok!:)
2009. okt. 24. 16:09
az lett...
2009. jan. 13. 14:09
Sziasztok! Az én első lányom is császárral született. Alig volt hallható a szívhangja, és a doki inkább megműtött. A második lányomnál már az elején közölte az orvosom, hogy ismét császár, de ha úgy van megszülöm rendesen. Hát ez nem jött össze, mert elkezdett reggel szivárogni a magzatvíz, és addig vártak az orvosok,hogy már oda-vissza forgattak az ágyon, hogy legyen a kicsinek szívhangja, így őt is császárral szültem. Most várom a 3. babám, és már most mondta a doki, hogy biztos a császár. Ja 4.5 és 3.5 év van a gyerekek között.
2009. jan. 13. 13:49
Sziasztok! Az első baba nekem is császárral lett, mert nem volt jó a szívhangja, de a lányom már simán született, és igen gyors,szinte fájdalommentes szülésem volt. A heget betapintotta a doki, minden rendben is volt. Jöhet a 3. gyerek! Az ő születése egy kicsit keserédes emlék, mert hiába született ő is természetes úton,csalódnom kellett a személyzetben. Épp a Szombat esti láz adása ment, velem pedig alig foglalkoztak(egyedül készültem szülni),fogadott dokim sem volt.Végeredményben beöntés nélkül,félig borotvált állapotban szültem. Megalázó helyzet volt!
36. Arika (válaszként erre: 24. - 3a92f8d690)
2009. jan. 13. 13:19

Hidd el ha bízol magadban és a babádban, akkor sikerülni fog!!!!


Én utólag rájöttem, hogy az első terhességemnél folyamatosan szurkoltam magamba, hogy én császárt nem, és én simán megszülök...!!!

DE! tudat alatt meg végig azt fujtam, hogy mi lesz akkor ha császár, mi lesz a gyerekkel, a férjemet kioktattam, hogy ha császár akkor mit hogyan csinálunk!

aztán csodálkoztam hogy nem sikerült szülnöm!!!:(


a másodiknál egyébként én MINDEN, de tényleg minden népi praktikát bevetettem a szülés megindítására...és akkor már ugy álltam hozzá, ha császározni kell, akkor sem fogok belehalni (csak a lelkem!!!), mint ahogy az elsőnél sem haltam bele, de addig nem egyezek bele, amíg meg nem próbáltam, amíg nem vajúdtam, és amíg azt nem érzem, hogy nem bírom tovább!!

és igenis nekem lett igazam és sikerült!!!


egyébként még azt elmondom nektek, hogy a második szülés sem olyan volt mint amire vágytam!

persze gátvédelem és gyors szülés, 2 nap mulva haza , mit kívánhatok még???? gondolnák sokan...


viszont hülye voltam mert az egyik"praktikám" nem este 7 kor kellett volna bevetni, és akkor nem hullafáradtan, kimerülten kellett volna szülnöm...a végén majdnem öntudatlan állapotban.

Nekem a végén annyira fájt (fájdalomcsillapítót nem kaptam, az EDA meg császár után nem adható!!!), hogy már nem tudtam hogy hol vagyok és hol tartok.

abban az utolsó 10 percben agyilag nagyon ott kellett volna lenni...de én ugy érzem, már nem voltam rá képes!:( (a szülésznőm és férjem szerint is egy kicsit "dinka" voltam, de ők ezt az erős fájásoknak tudták be!)

de majd a harmadiknál erőt veszek magamon!!!:D:D

2009. jan. 13. 13:17
A krena törölte magát, hihi
34. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 33. - 6c5f346e46)
2009. jan. 13. 13:15

Ugyan nincs mit!

Ne idegeskedj a rosszindulatú hozzászólásokon,egyébként törölte hoxa!

33. 6c5f346e46 (válaszként erre: 30. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 13. 13:12
köszönjük szépen....:D
32. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 23. - E004ab8014)
2009. jan. 13. 13:06

Nem Te nem vagy okoskodó,arra születni kell inkább neveznélek Negatívkának!szívod az embertársaid energiáját,közben meg adod a menőt!

Vasald tovább az ingeket,gondoltam,hogy mindenhol vannak ilyen "aranyos"hozzászólók!:o)

2009. jan. 13. 13:05

köszönöm mindenkinek a "cukros takonyba" forgatott jó szavakat,ahogy az egyik versenyképes hozzászóló nevezte,az ilyenek minek jönnek ide???

mégegyszer köszi...

30. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 28. - 6c5f346e46)
2009. jan. 13. 13:03
Boldog születésnapot kívánok Neki egészségben,erőben,boldogságban!:-))))
29. 6c5f346e46 (válaszként erre: 12. - E004ab8014)
2009. jan. 13. 12:57
felsoroltál itt egy csomó dolgot,az enyémet nem látom köztük???hogy is van ez???de azért köszi,hogy össze szedted,akkor én is mondok valamit,hány olyan topic van,hogy,hol sexeltél,mikor,kivel,mennyit???ez nem ugyan az a téma???foglalkozz már a magad dolgával,köszönöm...
28. 6c5f346e46 (válaszként erre: 11. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 13. 12:54
köszönöm...az első 7 éve volt,holnap lessz 7 éves a nagy kislányom...
27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - E004ab8014)
2009. jan. 13. 12:53
ha nem tetszik ne olvasd,ki kérdezett????
26. 95897bc429 (válaszként erre: 23. - E004ab8014)
2009. jan. 12. 20:53

Na akkor segíts! Te hogyan szültél?

Vagy sehogy? Akkor mit keresel ezen a fórumon!

Mi okoskódok? Akkor te mi vagy? Azzal a hozzászólásoddal, hogy mennyi ilyen topik van.

Mióta okoskodás, hogy elmondja valaki neki milyen szülése volt!

2009. jan. 12. 20:26
Ez a téma engem is nagyon érdekel és szerintem nem lehet róla eleget beszélni, főleg, ha érintett vagy. Én még csak 10 hónapja szültem, császárral, fejtartási problémák miatt. Nekem a 6 hetes kontrollon az volt az első mondatom a dokimhoz, h. én többet császárt nem. Beszélgettünk is róla vele. És igen, főleg orvos kell hozzá.
24. 3a92f8d690 (válaszként erre: 19. - Arika)
2009. jan. 12. 20:02
Sziasztok köszi sok reményt adtál az első nekem is császáros volt most várom a másodikat és a legjobban a műtéttől félek!!DE bízom benne hogy így járok mint te erre koncentrálok:-)))Igen is kell a fórum!!!!!
2009. jan. 12. 19:54

Én vagyok az okoskodó? És akkor ti mik vagytok, komolyan? A kioktató, "én-okosabb-vagyok-mert-öregebb-vagyok" banda?

És ha ennyire tisztában vagytok vele, hogy mindenki nyithat új topikot, akkor azt mért nem tudjátok, hogy a szabályzatban az is benne van, hogy előtte használd a keresőt, hátha van hasonló téma?

És igen, most arrogáns vagyok, mert ti meg mindenbe belekötöttetek!

Még egyszer, én segíteni szerettem volna, csak mert nem csomagoltam cukros takonyba, attól még használható lett volna az információm... :\

2009. jan. 12. 19:47
Nem törvényszerű! Nekem az első császárral született a második simán. Az első azért volt jó mert semmit nem éreztem a második pedig mert mindent:)
2009. jan. 12. 19:34
ÉN az első babámat császárral szültem, a második meglett simán, a harmadik is simán indult, de levált a méhlepény, így azonnali császár lett.
2009. jan. 12. 19:29
Én mindkettőt simán szültem, de a barátnőm az elsőt császárral, a másodikat simán szülte. Méghozzá olyan pikk-pakk, ahogy azt mindenki szeretné.
19. Arika (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jan. 12. 19:28

Szia!



én az elsőt császárral szültem, mert beilleszkedési rendellenesség állt fenn.

a második babám közel 4 óra alatt simán,gátvédelemmel megszületett!!!!!;)

pedig majdnem 4 kiló volt!!!


simán szülhetsz;), de nagyon fontos hogy orvost találj, aki nem ellenzi, és nem tervez neked rögtön program császárt!


az enyém azt mondta, akkor próbálhatom meg, ha:

-fejvégű

-kb 3,5 kg

-a hegem nem lehet vékonyabb 5 mm-nél.


Nekem a heget folyamatosan nézték, és a 36,38 héten pontosan le is mérték.

szerencsére 6 mm felett volt de ez nem volt akadály.


A másik, nekem azt mondta a dokim:

ha több évet várok a két gyerek között, akkor nagyobb az esélye a sima szülésnek, és kisebb az esélye a hegvékonyodásnak, vagy szétvállásnak.


Ezzel szemben a barátnőm kb ugyanannyi időkülönbséggel szült, és elvékonyodott a hege.

A másik barátnőm meg másfél év különbséggel szült, és semmi probléma nem volt, simán megszülte a második babáját az első császár után.



(Egyébként igazad van, én is megnéztem egy csomó topicot, és már mind rég "kihalt":( )

18. koperta (válaszként erre: 16. - 95897bc429)
2009. jan. 12. 19:28
Egyetértek. Mindenkinek egyedi a problémája, és miért ne tehetné fel esetleg ugyanazt a kérdést. Sok topik van, amelyeknél már több ezer a válaszoló, ott sem olvasgat mindent végig az új tag, hanem ismét kérdez. Én nem látok ebben semmi kivetnivalót.
2009. jan. 12. 19:27
A kérdésre pontos választ nem tudok mondani, mert én mind a 2x rendesen szültem. De több ismerősöm is császárral szülte az elsőt. A dokija azt mondta hogy attól függ a második császár hogy mennyire nyílik ki a vágás nekik. És eddig mindegyikük császárral szülte a második babát is.
16. 95897bc429 (válaszként erre: 12. - E004ab8014)
2009. jan. 12. 19:25

Hú de ráérsz kikeresgélni milyen fórumok vannak ebben a témában!


Azt nem néznéd meg, hogy okoskodóknak is nyitott e már valki topikot?


Nem azt kérdezte a fórum nyitója, hogy mennyi fórum van már ebben a témában, hanem a problémájára próbál választ keresni. Ha nem tudsz rá válaszolni akkor inkább ne írj.

15. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 14. - E004ab8014)
2009. jan. 12. 19:14

Talán mert úgy írtad,hogy annak tűnjön!


Vannak olyan kérdések biztos amik más topikon(Szerintem fórumon) vannak,de ha olvasod akkor észre veszed,hogy egyéni mindenkinek a gondja!

Nem kell rá válaszolni ha nem akarsz enyi!

14. e004ab8014 (válaszként erre: 13. - 2a8d549dd2)
2009. jan. 12. 19:11

Bocs, de ez nem friss kérdés. Már nyolcszor feltették ugyanezt, és már nyolcszor válaszolt rá sok anyuka. A tapasztalataik most sem lesznek mások.

Én ezzel csak segíteni akartam, de ha ti ezt kötekedésnek veszitek, arról nem én tehetek :\

13. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 10. - E004ab8014)
2009. jan. 12. 19:08
Tényleg csak a gond,hogy ezek a topikok úgymond halottak már és a friss kérdéseket hiába teszi fel ha nem lesz aki válaszoljon rá!Egyébként meg az nyit új fórumot aki akar és ha hoxa nem törli akkor miért ne mehetne?Nagy tapasztalatú kislány!
2009. jan. 12. 19:06

végülis csak ennyi topic van róla:


2 császár után lehet természetesen szülni?

Császár után szeretnék simán szülni....lehetséges?

Császármetszés után természetesen szülni (esetleg ismét császár)!!!

Egy sima és egy császár után milyen szülést várjak?

Fájásgyengeség miatti császár után lehet még természetesen szülni? Mitől alalkul ki?

Ha az első szülés császár, mekkora az esélye hogy a második síma szülés lesz?

Van valakinek pozitív tapasztalata császár utáni szülésről?

Szerintetek két császármetszés után van esély rá, hogy simán szüljek?

11. 2a8d549dd2 (válaszként erre: 6. - 6c5f346e46)
2009. jan. 12. 19:05
szerintem semmi akadálya nem lesz ha a manóka fejvégű és amint látom már jó idő telt el az elsőtől!Kitartást és nagyon szép,kellemes babavárást kívánok:-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook