Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 4 cicám van.Mindegyiknek külön tányérja. Miért van az, hogy még is kiveszik a tányérból az ennivalót, és a földről esznek? fórum

4 cicám van.Mindegyiknek külön tányérja. Miért van az, hogy még is kiveszik a tányérból az ennivalót, és a földről esznek? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. SF
2011. dec. 16. 21:29
Ha csak a követ kéne utánuk felmosni... Az enyémek kutyástul a szőnyegen esznek. Nem győzök szőnyeget mosni, meg rázni a csontdarabkák miatt.:-(
34. danina (válaszként erre: 1. - Cikicakk)
2011. dec. 16. 20:52

Szia!Nekem 3 van.Tálak alatt alátét.Száraz tápot,konzervet tálból esznek,és az apróra vágott főtt husit is.De ha nincs időm aprózgatni a husit,bizony ők is kiveszik a tányérból és takaríthatok...

Ez a titok-apró legyen,falatnyi.

2011. dec. 16. 20:31
Az én drágaságom is kipakol minden falatot a tányér alátétre és onnan eszi fel :)) Nem zavar,ha neki így esik jól :))
2011. dec. 16. 20:27

Hát el kell mondanom, hogy nekünk akárhány cicánk volt, a következő volt a dolgok menete evéskor:

kertes házban lakunk, így nyáron kinn ettek a macskák, de télen elég sokat dorbézoltak benn, és akkor ugye benn is kapták a kaját.


Először volt egy kis cicatányér, rá kaja, de a macsek megfogta a kaját, kiszedte, mellette ette meg.

Következő jelenet: cicatányér, alatta alátét, kaja tányérba, macsek jön, kaját kiszed, na nem az alátétre, azon kívülre, és ott eszi.

Harmadik snitt: cicatányér, alatta alátét, majd jó nagy újságpapír, kaja a tányérba. Macsek kaját meglát, kiszed, és elvisz a szőnyegre...

És ezekután egyszerűen csak onnan volt hajlandó enni. Találgatások: el van kapatva; a szőnyeg melegebb neki és hát ő Ms. Macska; direkt cseszegeti ezzel az embereket; amit kiszed az tuti az övé (bár sokszor a szőnyegen hagyta...); a társai így biztosabban nem esznek belőle.

31. Borsa
2009. jan. 15. 07:22
Így születik meg a zsákmányszerzés élménye!!?
2009. jan. 15. 00:02
az én macsekom is így lakmározik:-) szerintem így önállóbnak érzi magát:-)
29. cikicakk (válaszként erre: 24. - Zsuzsa88)
2009. jan. 13. 23:50
A macska konzervet más szinte lehetetlenség apróbbra vágni.Ráadásul még válogatnak is,mert például a száraz kaját meg sem eszik,
28. cikicakk (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. jan. 13. 23:48
Mizó, Morci,Csámpi, Lángi.( Ez a lángos névből alakult ki.A kisfiam nevezte el lángosak,mert kölyök korában olyan lángos képe volt.
2009. jan. 13. 21:40
mert imádják a törődést és ezt szerintem annak veszik :)az enyém is ilyen :))majd beleugrik a tányéromba,még akkor is,ha előttem vacsizott :)))
2009. jan. 13. 21:31

a mi kicsi kutyunk is így eszik. Minden egyes falatot elcipel 3 méterrel arébb. Ha eszik, akkor az egész konyhát,étkezőt kell takarítani.

Sőt le is fekszik sokszor úgy kajál -úgy kényelmesebb . :)

2009. jan. 13. 14:13

Szia!


Nekünk 5 cicánk van, és ugyanezt csinálják. Többnyire a tányér mellett esznek. Szerintem nem nagyon lehet őket erről lenevelni.

Mi nagy újságpapírt teszünk a tányér alá amíg esznek, így kevesebb a talarítanivaló.

24. Zsuzsa88 (válaszként erre: 9. - Cikicakk)
2009. jan. 13. 14:01
Akkor vagdosd össze nagyon apróra a kajáját, akkor tuti nem fogja széthúzni. Kicsit pepecselős, de megéri.
2009. jan. 12. 18:14
Nekem is négy cicám van, meg öt kutyám. A cicák a tányérból esznek. Lehet, hogy bosszantani akarnak, vagy incselkednek veled.
22. emagdi (válaszként erre: 21. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 17:46

hát, úgy látszik a földről sokkal finomabb a vacsi :((


hogy hívják a cicákat?

2009. jan. 12. 17:35
na meg volt a macsekok vacsorája.természetesen hiába a konyha négy sarkában volt a tányérkájuk,minden falatot a földről ettek meg.Most a konyha négy sarkát kell felmosni.Mikor látom,hogy rámolja ki a tányér mellé,rászóltam,hogy " Mizó ne csináld már" de vissza nézett rám, és folytatta az evést a földről.Arra gondoltam,hogy legközelebb külön külön fognak kapni kaját.Hátha egyedül vannak a konyhába nyugodtabbak.
20. emagdi (válaszként erre: 19. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 16:37

jó étvágyat a cicáknak a vacsihoz, neked pedig minél kevesebb "maszatot" :))


majd írd meg, mik a fejlemények!:)

19. cikicakk (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2009. jan. 12. 16:12
Majd a ma esti vacsinál kiderül ez volt-e a baj.Bár 4 macsekhoz elég kicsi a konyha, de megpróbálom.
18. emagdi (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 15:03

hát, csak egy tipp volt.

nekem kettő van, de ők is nagyon féltik a saját kis kajájukat a másiktól. mindig azt hiszik, hogy a másiké jobb:))))


hátha a te cicáid is azért viszik arrébb az ételt, mert így nagyobb biztonságban érzik a többiektől.

egy próbát megér, hogy távolabb teszed a tányérokat, hátha akkor nem veszik ki az ételt.

17. cikicakk (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2009. jan. 12. 15:03
Én imádom a macskáimat, de ez a megoldás túl macerás.Maradok a felmosásnál.
16. cikicakk (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. jan. 12. 15:01
Na látod, ezt még nem próbáltam ki.Lehet,hogy ez lehet a baj? Miközben esznek sandán néznek a másikra,hogy az is eszik-e?Olyan irigyek,pedig ugyanazt és ugyan annyit adok mind a 4-nek.
15. Borsa
2009. jan. 12. 14:56
A macskának ez nem akadály. És egyébként is őmacskaságai igen önfejű lények, nem lehet őket ilyen szabályok közé szorítani.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2009. jan. 12. 14:33
jó ötlet, egyetlen bökkenője, hogy ettől a macska nem lesz boldog.
2009. jan. 12. 14:27

Kell csinálni egy olyan dobozt (mondjuk, papírból), ami valójában nem is doboz, mert az alja is hiányzik (csak négy falból áll az egész).


Ez az áldoboz pedig legyen pont akkora alapterületű (anatómiai okokból téglalapalapú), hogy a macska és a tányér éppen elférjen benne.


Így mikor lerakod a tányért, ő nagy vígan odaszalad, venné ki a darabot, de hopp! Már rá is pottyant a dobozka. A tányért meg úgysem tudja kivinni az egész szerkezetből, így kénytelen bent megenni.

(Agresszívabb macskáknak fölül is le kell zárni, mert kiugorhat a falattal, majd vissza, és így tovább.)


(Kreatívabbak ólommal is kibélelhetik atomtámadás esetére.)


Nem jó ötlet?


:-)

12. Borsa
2009. jan. 12. 14:26
Nálunk is a tálcás módszer vált be - amíg ki nem találták az új játékot: (hárman vannak) mindenki eszik a saját tányérjából, aztán kidúrja a szomszédot, és az övéből eszik, a szomszéd meg az előzőéből, és ez így megy körbe - körbe, amíg van kaja. Mintha nem ugyanazt kapnák :)
2009. jan. 12. 14:21
Nekem cak 1 cicám vande ő is kiveszi a tányérjából a kajcsit.
10. emagdi (válaszként erre: 7. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 14:18

hát, ha mindenképpen a padlóról szeret enni, és a tányéralátétről is lehúzza az ételt, akkor nincs mit tenni, mint padlót mosni vacsi után:)


sajnos ez olyan dolog, hogy nem hiszem, hogy le lehetne nevelni róla a cicát.


esetleg nem lehet, hogy a 4 cica túl közel kap egymáshoz enni, és azért veszi le valamelyik, mert távolabb akar kerülni a többiektől?

esetleg próbáld meg, hogy távolabb teszed a tányérjaikat egymástól

9. cikicakk (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2009. jan. 12. 14:16
sajnos kinn nem tudom nekik adni az ennivalót,mert a szomszédnak 13 macskája van,és nem nagyon eteti őket.ha száz kezem sem lenne elég elhessegetni a szomszéd macskáit.Milliomos meg én sem vagyok, hogy ennyi macskának adjak enni.
2009. jan. 12. 14:15
A mi macskánk tálkái egy nagyobb műanyag tálcán vannak, mióta ez van, csak erre rakja a kajáját, nem a földre. :)
7. cikicakk (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. jan. 12. 14:13
Már ezt is kipróbáltam, de onnan is lehúzza.
6. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Cikicakk)
2009. jan. 12. 14:12
Az állatok egy részét zavarja az edény a természetből a földről evést hozták magukkal. Nem mindegyikben maradt ez meg egyforma erősen.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook