Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
25. cilus (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 13. 07:25
OK.Majd még megfontolom a dolgot,de nagy a valószinűsége h meg kell szüntetnem:(((anyagi okok miatt.Nagy szükségem van most a pénzre/bármennyi legyen is az/mert a férjem lebetegedett.A tagságomat nem szüntetem meg,továbbra is fizetem csak a 10év alatt összegyült pénzt fogom kivenni.Most hog ymár eltelt a 10év,3 évente a hozamot is majd kitudom venni/adómentesen/
24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - Cilus)
2009. jan. 12. 19:51

Bocsi :)

De a véleményemet is elmondtam. Szerintem hiba lenne megszüntetni. Másra nemigen számíthatsz, csak arra, amit magadnak megtakarítasz.

23. cilus (válaszként erre: 22. - Jekaterina)
2009. jan. 12. 18:45
ezt eddig is tudtuk:))
2009. jan. 12. 18:12
Szóval az önk.mnyp. megszüntetése egyszerűen levélben megoldható.
21. cilus
2009. jan. 12. 17:55
ÚGY LÁTOM JÓL ELKALANDOZTATOK A KIÉRT TÉMÁTÓL:)))
20. Júlia* (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 12:35

Én is csak pontozok.........


:-)

19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Júlia*)
2009. jan. 12. 12:32
Így első blikkre azt mondanám, hogy nem jogos. Másodikra is. De tudod a törvényt sokféleképpen lehet értelmezni, van úgy, hogy ez jó hír, van úgy hogy rossz, attól függően, hogy az asztal melyik oldalán ülünk. Tudod, az ördög mindig az apró betűk között lakik. A biztosítási szerződésben benne van, hogy amennyiben nem az útviszonyoknak megfelelő állapotban veszel részt a közlekedésben, úgy nem állsz kockázatban, így gumi ügyben a biztosítóknak van igazuk.
18. Júlia* (válaszként erre: 17. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 12:28

De ez jogos?

hisz a Rendőrség nem szankcionálhat,

csak figyelmeztet, mert nincs rá jogszabály.


Akkor honnan van a Biztosítóknak e joguk?

17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Júlia*)
2009. jan. 12. 12:22

Éljen, az ügyvédi irodák forgalma alaposan meg fog nőni. Ide most se szmájlit, sem szomorú arcot nem rajzolok..........


Másrészt a biztosító akkor sem fizet, ha télen összetöri az autót és nyári gumi van rajta. S ilyen perekben sorra nyernek a biztosítók.

16. Júlia* (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 12:20

Még csak két óra telt el az utolsó hozzá szólásom óta, de másik fórumokon már is olvasható, hogy

a ma összetört, engedély nélkül közlekedő kocsikkal nem foglalkozik a biztosító, mondván


"szabályt szegett".


?

15. Júlia* (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 10:32

Reméltem, hogy itt nem kerül szóba ez a téma, de tévedtem.


Engem is mélységes felháborít az embereknek ez a viselkedése.


Magastól tesznek úgy a globális felmelegedésre, mint a levegő mérgezésére.


Aztán majd ők hőbörögnek a legjobban, ha légúti és vérképzőszervi probléma adódik valamelyik családtagjuknál.


A kismamák mérgezéséről nem is beszélve, akiknek lehet,hogy muszáj most vizsgálatra menni,

vagy a babát vinni, akinek sokkal lentebb van a kis légzőkéje, benne a legnagyobb méreg felhőbe.


Szerencsére a sors igazságos.


:-(

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Júlia*)
2009. jan. 12. 10:20

Ebben én egészen biztos vagyok.

Ugyanakkor sajnos azt látom, hogy az embereket kizárólag a saját érdekeit érdeklik.

Megdöbbenve látom, hogy páratlan rendszámú autó közlekedik ma, többségében egyetlen ember ül benne. Nem szankcionálják, tehát tojik rá a nagy többség. Indokot persze mindenki tud mondani.

Én is szívesebben ülnék a fűtött ülésű autómban és hallgatnék zenét ahelyett, hogy a buszmegállóban fagyoskodnék. De a páros rendszámú autómmal ma a párom húzott el, mert neki nagyobb szüksége van arra, hogy autózzon.


Ez lehet hogy inkább a Miért tartunk itt topicba kellett volna írnom, mert őszintén szólva többek között ezért tartunk itt. Önkéntes jogkövetés???? A jogaival mindenki tisztában van, de a kötelezettségeivel kevésbé.

13. Júlia* (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 10:02

Bízzunk a reformokban,

és abban, hogy akik kibújnak a kötelezettségek alól, azok előbb-utóbb szembesülni fognak azzal, hogy a saját nagyszüleiknek, szüleiknek a nyugdíját sumákojlák el.


Minden rendben lesz!

:-)

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2009. jan. 12. 09:52

Ez speciel teljesen független az országra jellemző moráltól. Olyan bankot kell választani, amely nem forintban, nem a magyar piacon fektet be.


az állami nyugdíjrendszer akkor is megbukna, mert azok az arányszámok, amik a megalkotáskor jók voltak, ma már nem jók. Amikor ezt a rendszert alkották, a nyugdíjkorhatár lényegesen magasabb volt, az emberek átlagéletkora pedig kevesebb. Ez az arány drasztikusan megváltozott.


De abban egyetértünk, hogy a járulék nem fizetés hozzájárult az összeomláshoz.

11. Júlia* (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 12. 09:32

"ellentétben az állami nyugdíjrendszerről,"


Ez sem bukna meg, ha lenne morál az országban,

és mindenki befizetné tisztességesen a járulékokat.

10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Cilus)
2009. jan. 12. 09:28

Ez óriási hiba lenne. Ez a rendszer biztosan nem fog megbukni,ellentétben az állami nyugdíjrendszerről, amitől nyugdíjat egyáltalán nem remélhetsz.

A gazdasági helyzet valóban nem a legrózsásabb, de az idő telik. Miből fogsz megélni, ha nem teszel aktív éveidben félre?

2009. jan. 12. 08:53

Bocs! Még egy fontos dolog. Ha minden áron meg akarod szüntetni: Először számoltasd ki mennyi a hozadéka és a kamata a pénzednek. Ezt aztán vedd ki!

Majd egy jó hónap múlva szüntesd meg a tőkét. Akkor ugyan is az 57% levonás csak arra érvényesithető!

2009. jan. 12. 08:50
10 év után csak a hozamot veheted fel adó és járulék mentesen.A tőkét nem. A levonás inkább 57 % körül mozog. Én megvivtam harcomat a külker bankkal évekkel ezelőtt. Ők még ezt a jogszabályt sem ismerték. Levelet irtam a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez. Kivizsgáltatták a bankot. Igy igaz, hogy 10 hónapot vártam de a tőke hozadékát a kamataival együtt csont nélkül átutalták.z alap szerződésedben benne kell legyen, hogy a tőkét nem tudod felvenni csak ha már eléred a nyugdijas kort.
7. Júlia* (válaszként erre: 6. - Cilus)
2009. jan. 12. 08:49

"Nagy a valószinűsége hogy megszümtetem az önkéntestés csak a *kötelező* magánnyugdíjt fizetem."


Én nem tenném.

Óriási most a bukás.

Függeszd fel a további befizetést, de hagyd meg a tagságodat a

hozamok és a

kamatos kamatok miatt.


Hosszú távon ez az ésszerűbb.

Most minusszal zár mindegyik Nyugdíj Pénztár.


10 év után hozamot többet kapsz, mintha szerződést szegnél,

arról nem is beszélve, hogy a tőke marad.

6. cilus (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2009. jan. 12. 08:40
....hát nagyon szomorú vagyok:((((nagyon számítottam erre az összegre.Még meggondolom,hogy kiveszem e.Sajnos ebben a gazdasági helyzetben a szakértők nem sok jót jósolnak a magánnyugdíjpénztáraknak/is/megbukik az egész rendszer.Nagy a valószinűsége hogy megszümtetem az önkéntestés csak a *kötelező* magánnyugdíjt fizetem.
2009. jan. 12. 08:31

Rosszul tudja a könyvelőd.


Benne van a nevében, Nyugdíj pénztár!


Csak akkor veheted fel adó és járulék mentesen, ha a kezedben van a jogerős nyugdíj határozatod.


NE TEDD! Több, mint 50%-ot buksz.


Viszont nagyon jó hír,

a hozamot felveheted adó és járulék mentesen

3 évenként.

2009. jan. 12. 08:30
10 év után már nem kell! Csak ha 10 év előtt veszed ki.. Így tudom. Ezért is kötöttem. Nekem 2 év van még. Várom én is a válaszokat!!!
3. G.
2009. jan. 12. 08:28
Én azt sem tudtam,hogy még adózni is kell belőle.Ez már megint micsoda sz...ét dolog.
2009. jan. 12. 08:27
Van köztetek olyan aki jártas ebben a témában??Úgy tudtam ha letelik a 10év várakozási idő és megszüntetem a tagságomat/tőkét+ kamatot is kiveszem/és Gyesen vagyok akkor adómentes a tőke is.Most kaptam egy levelet hogy ugyanaz a jogszabály vonatkozik a Gyesen lévőkre is mint az az aktív dolgozókra.A könyvelőm mondta hogy adómentesnek kellene lenni.Ki mit tud erről??
2009. jan. 12. 08:24
Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook