Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2011. jan. 9. 20:25

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, és egyuttal adok egy infót is nektek, ez most Egészségpénztári tagsággal kapcsolatos kettő kép, hogy át léptem egy másik Egészségpénztárba ami kedvező.


Igen ám csak hogy van egy kilépési dijja 4.000.- forint ti ezt tudtátok? :))


Kép a tagsági kivonat kilépéséről.


KÉP1: [link]


KÉP2:

[link]


Erről mi a véleményetek? :)


Valamint azt szeretném még megkérdezni töletek, hogy ha az Egészség kártyám van pénz akkor azt ha nem fizetem akkor nem lesz belőle semmi bajom?

Az az nem szüntetik meg ugye?


Az Önkéntes pénztárral annyi lenne a kérésem, hogy ha van bent pénz, akkor ha nem fizetem jogilag azt sem tudják meg szüntetni ugye?


Egy olyan valakire lennék kiváncsi akinek mondjuk már van 4-5 éve Önkéntes pénztára és még van mert nem tud kilépni is nem fizeti.

Milyen szankciók vannak ha van, vagy nincs ? :)


Köszönöm előre is! :)


üdvözlet mindenkinek! :)

84. 7529edede9 (válaszként erre: 82. - 7529edede9)
2011. jan. 7. 13:39

Bocsi összekeveredtem a magán nyugdíjpénztárral.

Itt felvehetem és nincs köze a jan.31-hez.

83. Liza40 (válaszként erre: 82. - 7529edede9)
2011. jan. 7. 11:36
Simán, igaz. :-)
2011. jan. 7. 11:13
Én túl vagyok a tíz éven és jan.31-ig simán felvehetem még a hozamot adómentesen igaz?Így jutok egy kis pénzhez mert a reélhozam úgyis kevés lesz ha lesz egyáltalán.
81. Liza40 (válaszként erre: 80. - Liza40)
2011. jan. 7. 10:54

Szóval, kaptam infót...Az önkéntes: 16% vonnak le a kilépéskor, aztán a pénztár tagnak 27% EHO kell befizetnie a kapott összegből.

A magánnyugdíj: kell nyilatkozat nyomtatvány, melyen lehet majd rendelkezni a reálhozamról (ami a hozam 1-2-3 %-a legfeljebb), illetve az esetleges tagdíj kiegészítésről. Ez van a H.-nál. :S

80. Liza40
2011. jan. 3. 11:36
A "honvédnél van valaki esetleg? Én 12 éve...aztán decemberben "retekklub híradó rémhír, hogy KO-n van a pénztár és most tötyögök, hogy mit tegyek... vártam az Újévre, mert az adót levitték 16%-ra, de most sem tudom, hogy ha úgy döntök, kiveszem az összeget( a hozamot nyáron kivettem) akkor 32% vagy 16% vonnak le adóban??
79. laszlozsu (válaszként erre: 72. - 480b578442)
2011. jan. 3. 11:27
Akkor ez pénztáranként is változó lehet.
78. Liza40 (válaszként erre: 57. - 480b578442)
2011. jan. 3. 11:24

Köszönöm szépen.

Nekem is "feldolgozás alatt van ez a téma"... :-D

2010. dec. 31. 18:24
Oké értem hát köszi, remélem nem lesz baj belőle ha nem fizetek, kiváncsi leszek hogy mi lesz belőle! :(
2010. dec. 31. 03:02
Még annyi tőlem azért vontak mert annak idején mikor gyesre mentem nem nyilatkoztam, hogy szüneteltetni akarom vagy fizetem tovább mert én sem tudtam, hogy kell mivel előtte amíg dolgoztam autómatice vonták na és persze a nyugdíjpénztár semmi tájékoztatást nem adott csak szépen az éves számlaegyenlegen volt rajta a tagdíj nemfizetés miatt levont összeg.
75. 480b578442 (válaszként erre: 73. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 31. 02:52

Az lenne a legjobb ha elolvasnád az OTP-s magánnyugdíjpénztár szerződési feltételeit. Ez elvileg a neten rajta van. Az én pénztáramnál legalábbis.

Az én pénztáram csak év végén küld egy részletes számlát amin a tőke, hozam, levonások fel vannak tüntetve. De arról, hogy neked lejárt a 10 év várakozási időd és a hozamot felveheted a kutya nem fog értesíteni. Én péld. 13 év után vettem fel a hozamot mert akkor eszméltem rá, hogy meg kéne már nézni nem járt e le a 10 év.

Adómentesen megkapod de csak 20 év után.

Tagdíj fizetés szüneteltetését lehet kérni akkor nem vonnak nem fizetés miatt a számládról de ha jól tudom ezt is csak bizonyos ideig és indokolt esetben( munkanélküliség, gyes stb)

Én amit nagyon nehezményeztem, hogy megszüntetéskor a végösszegből levonták a nem fizetés miatti 15 ezret pedig ugyan ezért minden évben levontak 2-3 ezer forintot.

Keress rá és olvasd el a szabályzatot szerintem.

2010. dec. 31. 00:45

Tagsági kártya száma: 888388036

Okiratszám: 00250081910

Záradékolás kelte: 2010.12.06.


Eredeti belépés dátuma: 2010.12.06.

Egyéni számla egyenleg: 0 Ft

Egyéni számla hozam tartalma: 0 Ft

Egyéni számla tőkerésze: 0 Ft

Elszámolási egység darabszáma: 0

Árfolyam: 1,118577

Árfolyam dátuma: 2010.12.22.

Aktuális portfolió: KIEGYENSULYOZOTT

Tagi kölcsön: 0 Ft

Tagi lekötés összesen: 0 Ft

Szabadon felhasználható egyenleg: 0 Ft

Adatok kelte: 2010.12.30.

Feldolgozás alatt lévő befizetés: 3 000 Ft

Teljesítés alatt álló kifizetés: Nincs



Most jelenleg így áll a számlám, az AEGON tol még nem utalták át az összeget, még azt sem értem hogy az hol van hogy én 2008 tól tag vagyok? Vagy meg kell örízni az előző tagsági okíratomat is ? :o)


Meg lehet fel venni rá hítelt vagy ezek milyen adatok, ne haragudjatok de én ebbe nagyon sötét vagyok, TEHO vagy THO? azt sem tudom ezek mit jelentenek.. :(((


Köszönök előre is mindenkitől minden féle infót! :))

2010. dec. 31. 00:38

Na akkor én mostmár semmit nem értek! :)

Figyeljetek rám, én ugy kértem direkt hogy csekken keljen fizetni, az OTP s nő nagyon kedves volt velem, azt mondta mivel csekkes fizetést kértem, nem tudnak a számlámhoz nyulni, és levonni sem tudnak egy vasat sem mert nem adtam nekik megbízást! :)


A lényeg hogy 3.000.- forint inditó összeg legyen rajta, mert én ugye AEGON tól léptem át az OTP be.

És még 3.000.- forintot kelett fizetnem, azért mert nem lehet rajta nulla egyenleg. :)


Akkor most ilyenkor mi a helyzet?

Mert nem adtam nekik rá engedélyt hogy le vonják, az OTP s nő azt mondta, hogy akkor pihenőbe lesz és ennyiben maradtunk..


Azért ennyire nem szipolyozhatják ki az embert.. vagy még mindig van benne valami buktató?


Most fogok szívrohamot kapni.. :D

Egyébként azt kellene csinálniuk, ha már a magánnyugdíjpénztárba is belenyultak, ebbe is bele kellene, de ugy hogy nekünk jó legyen.


Akkor lehessen megszüntetni amikor te akarod, és akkor lehessen nyitni amikor te akarod, és ne keljen adózni belőle egy forintot sem.


Mert így lenne a fer szerintem...

Ha most ki tolnak velem akkor nem tudom mit fogok tenni, de még van benne buktató? Légyszi mondjatok el róla mindent, a kis kapúk is érdekelnének, hogy hogy tudnám legalább ezt szünteteltetni, ugy hogy nem visznek börtönbe. :D


Köszönöm előre a válaszokat mindenkitől, és a kedvességeteket is! :)


üdvi:)

2010. dec. 30. 22:40
Közben most olvasom vissza a válaszokat de ez nem így van ám, rosszúl tudjátok.Nem is kis összeget vonnak le tagdíj nem fizetés miatt. Tőlem most csak az utolsó évben 15.000-et vontak le
71. 480b578442 (válaszként erre: 66. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 30. 22:37

Tagdíj nem fizetés miatt levonnak a pénzedből minden évben pár ezer forintot.

Velem is ez történt mikor gyesre mentem mert nem tudtam, hogy nyilatkozni kellett volna, hogy a gyesemből is vonhatják én pedig abban a hiszemben voltam, hogy továbbra is vonják mint addig.

Bizony ezekkel óvatosnak kell lenni mert senki nem értesít csak az év végi összesítőn derül ki.

2010. dec. 30. 17:28

Rendben köszön mindenkinek a válaszát!!! :))))


Boldog Új Évet Kívánok Sikerekben Gazdagságban! :) és kellemes napokat az év hátra lévő idejéből! :)

69. laszlozsu (válaszként erre: 66. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 30. 07:44
Semmi szankció nincs. Az eddig befizetett pénzekből fenntartják az egyéni számládat. Aztán ha eljön a 10 éves forduló, akkor biztos felkérnek, hogy szüntesd meg. Mivel a számlavezetési díj nem egy nagy tétel, bőven kell, hogy fussa az egyenlegedből 10 éven keresztül is, ha legalább 1 évet aktívan fizettél.
68. vereskati (válaszként erre: 66. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 30. 07:07
Mivel önkéntes nincsenek szankciók:) Ha van kedved fizeted, ha nem, nem.
67. jozsi.38 (válaszként erre: 66. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 30. 06:41
én a magam fej után kötöttem önkéntest, de amióta gyesen vagyok nem fizetm, van már pár éve és nincs bünti vagy késedelmi kamat
2010. dec. 30. 01:31

zsula11 és Ancsurii :)


Köszönöm a tájékoztatást és a felvilágosítást! :)

De ha nem fietek akkor mi történik mivel tudnak szankciózni engem? :)


Illetve najom lehet belöle ha nem fizetek??

Engem még annó a BKV sunyi alaktomos modon beléptetett mert ott a vállalat hozzá ad 3% ot, így megérte, de ezt ha tudom hogy a hajóból nem tudok kiszállni akkor, biztos nem urgok bele! :)


Tehát ha nem fiezetem mik lehetnek a szankciók? :o)


köszi a válaszokat! :)

65. 480b578442 (válaszként erre: 59. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 29. 23:37

Igen 10 év után veheted fel a hozamot ami adómentes és 20 év a lejárati idő ami után megkapod a teljes összeget és nem kell adóznod.

Ha most megszüntetnéd ugy járnál mint én.

36% adót vonnak belőle + az EHO-t ami azt hiszem 27%, tehát jó ha a felét kikapnád.

Sok embert megtéveszt a 10 év várakozási idő mert azt gondolják akkor majd lejár de nem akkor csak a hozamot veheted fel adómentesen a tőkét nem, azt csak 20 év után.

Igen valóban ez csak akkor jó ha van egy olyan munkahelyen aki ad hozzá munkáltatói kiegészítést mert akkor péld. te fizetsz 2000Ft-ot a céged pedig tesz hozzá még 2000-et így tényleg megéri, valamikor én is ezért kötöttem de ha neked kell fizetni a teljes összeget hát szerintem is biztosabb ha magadnak takarékoskodsz mert ezt csak 20 év múlva látod.

64. Ancsurii (válaszként erre: 63. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 29. 20:52
Azt biztosan tudom, hogy az éves elszámoláson rajta lesz a hátralék, de azt nem tudom, h mik az esetleges szankciók.
63. 9fb72f5d5b (válaszként erre: 62. - Ancsurii)
2010. dec. 29. 20:17

Nagyon szépen köszi a választ! :)


Még annyi kérdésem lenne, hogy ha nem fizetem Önként akkor mi fog történni? :D


Mert én ravasz voltam kértem a szüneteltetést, illetve, amig a kafetériám nincs rendezve, én nem fogom a saját pénzemből fizetni..


És csekken kell fizetnek ugy kértem, hogy a számlámhoz ne tudjanak hozzá nyulni!


Te szerinted mi van akkor ha nem fizetek ugy mint a katóna tiszt?

Megbüntethetnek vagy valami szankciója lesz?

A pénztárból kidobni nem tudnak mert, ugye fel nem vehetem, megszüntetni nem szünthetetem meg. :)


Most ilyenkor mi van ? (:


Köszi előre is! (:

62. Ancsurii (válaszként erre: 61. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 29. 16:49

Ki tudja mi lesz itt 8 év múlva!

Addig sajna legalább a minimum díjat fizetned kell, ez az OTP-nél 2000 Ft/hó jelenleg.

A válság miatt hozamot nem nagyon realizáltak a pénztárak, már az is jó, ha a befizetett pénz megmarad a működési költségek levonása után....

61. 9fb72f5d5b (válaszként erre: 60. - Ancsurii)
2010. dec. 29. 16:40

Érem köszönöm az információt! :)


És ez a törvény még modosulhat, hogy ne keljen adozni belöle?

Mert ezt elég nagy szemétségnek tartom! :(


És hogy 60 ezer forintra kb menyit fizetnének ki, ami biztosan a kezemben lenne? Meg azért évek alatt kamatozik gondolom, de olyan sokat nem.. :(

60. Ancsurii (válaszként erre: 58. - 9fb72f5d5b)
2010. dec. 29. 13:54

Szia!

Az önkéntes nyugdíjpénztárba belépéskor (sajna) vállaltad (vállaltuk), h a meghatározott díjat fizetjük, illetve h 10 évig legalább tagok leszünk (várakozási idő). A 10 év letelte után az elért hozamot adómentesen felveheted, illetve a tőkét is, de arra (jelenlegi jogszabályok szerint) adót és EHO-t kell fizetni. Az adót a kifizető alapból levonja, azt meg sem kapod, az EHO-t viszont a megkapott pénzből magadnak kell bevallanod, befizetned. A 10 év az első belépéstől - illetve ami belépési kor kapott papíron van dátum - számít, ha átlépsz másik pénztárba, az folytatólagosnak minősül. Átlépni sztem nem igazán érdemes, mert egy csomó költséget levon a régi pénztár, tehát sokat lehet bukni.

Jelenleg adómentesen a nyugdíjazáskor vehető fel a pénz.


Annyi az önkéntes nypt előnye, h az általad befizetett összeg 30%-át (ha van miből) jóváírathatod az adóbevallásodban az önkéntes nyugdíjpénztári számládon.

2010. dec. 29. 02:19

Meg mi értelme van ennek az egésznek ?

Ennek csak akkor van értelme ha olyan helyen dolgozol ahol kapsz ingyen cafetériát és csak ilyenekre lehet a pénzt elkölteni nem?


Mert ez így civilként megéri szerintetek?


65.000.- ezer forintom van bent jelenleg szerintetek erre menyit kapnék most ki ha le adnóznék meg minden?


Mert kiváncsi vagyok erre...

De egy nagy hülyeség a leg jobb a takarékbetét könyv, annyit teszek be amenyit én akarok, anyit veszek ki amenyit akarok és nem kell adózni utána, ráadásul még kamatozik is.


Ennek az értelmét nem értem jó lenne ha elmondanátok róla mindent és hogy most mit csináljak, illetve 8 év elött hogy vehetném fel a pénzt! :)


Az egészségpénztár az viszont nem hülyeség le lehet vásárolni patikába meg itt ott amott! (:

2010. dec. 29. 02:15

Sziasztok! :)

Segítsetek már nekem is lécci, és nekem 2008 ba csináltak egy ilyen Önkéntes hülyeséget, AEGON os voltam most az OTP hez át mentem!


Első kérdésem az lenne hogy a lovét ami benne van csak 10 év után szüntethetem meg? De akkor még közel sem leszek nyugdijjas az nem baj? :D


Illetve a másik kérdésem az lenne hogy most át léptem az OTP be a tagságom megint 10 évről indul? Vagy elméletileg akkor 8 év mulva felvehetem az egészet?


És mi az hogy adózni kell belőle? Hát azt én fizettem vagy, vagy a munkáltatóm ez nem diszóság???

Ez egy pénz lehuzás, és ha nem adózok akkor mi történik???


Illetve ha felveszem a pénzt és nem jelentem senkinek?


Mondjatok már róla valamit légyszí, mert fingom nincs róla!

8 év mulva 31 éves leszek :D


És sosem lesz ez adó mentes? A törvény csinálhatna ezzel is valamit..


Köszönöm előre is! :)


üdv:

AszKrisz87

57. 480b578442 (válaszként erre: 56. - Liza40)
2010. dec. 29. 00:25

Én most készülök az EHO-t feladni, már voltam az APEH-ba itt a csekk.

Igazából nem értem mit számolnak. Mikor megszüntettem utána kaptam egy papírt amin a kifizetett jövedelmem szerepelt. Ezen van feltüntetve, hogy be kell fizetni az EHO-t és azt is érthetően egy példával levezetik, hogy kell kiszámolni a befizetett összeget (nem ördöngős bárki kiszámolhatja magának)

Csekkért kell az APEH-ba bemenni.

Azt tudom nekem 130.000 volt bent amiből kaptam 100-at és most még 18.000 EHO-t kell befizetnem.

Szóval 130-50 szépen elszállt:)

56. Liza40
2010. dec. 27. 11:28

A személyi jövedelemadóra vonatkozó jogszabály változás 2011. január 01.-től: sávhatár nélkül az adókulcs mértéke "egységesen 16 %.

Az adóköteles szolgáltatás igénybevételével Ön további 27%-os egészségügyi hozzájárulás (EHO tv. 2.§., 11§. (11) bek.) fizetésére is kötelezett, amelyet a kifizetés negyedévét követő hónap 12. napjáig kell az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak (APEH) megfizetni.


Szóval, az "egységesen" vonatkozik pl. az önkéntesbe befizetett összegre is? Szerintetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook