Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? fórum

Önkéntes nyugdíjpénztár megszüntetése, a 10 éves várakozási idő után, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2016. ápr. 10. 21:52
Sziasztok nekem most jàrt le a 10 év várakozási idö a kérelmet beküldtem hogy kérem a tökét és a hozamot.A kérdésem hogy mennyi idö utàn utalnak pénzt és hogyha 200000 ft van bent aminek a hozama 50000ft kb.mennyire szàmithatok levonàsok utàn?
114. murc62
2016. febr. 1. 19:26

üdv.


Kérdésem annyi lenne, hogy akkor is kell-e fizetni EHO-t és SZJA-t ha nem magyarorszon élek, adózok és fizetem az ottani TB-t.


Hiszen ebben az esetben a magyarországi TAJ számom inaktív ergo az ÖMNYP 10 éves lejárat utáni zárás EHO-ból feltételezhető egészségügyi szolgáltatást igénybe sem tudnám venni.


Miért fizessek ha közben angliában is fizetem az itteni "EHO"-t és itt járok orvoshoz...


A SZJA-t a kifizető pénztár már automatikusan levonta de lehet hogy ezt is vissza tudnám igényelni?


Szóval ha bárki tudna valamilyen jogszabályt azt előre is köszönöm.


üdv.

2013. dec. 10. 07:23
Elmeletileg 10 ev utan ez a resz adomentesen veheto fel es utana minden 3ev utan
112. cingi75
2013. dec. 3. 11:23
Ha felveszem az Önkéntes Nyp-tól 10 év után a felhalmozott hozam adómentes összegét, akkor abból ki kell valamit fizetnem?Hiszen az az én adózott, nyugdíj-, és EHO és egyebekkel terhelt pénzemből van.Mégegyszer fizessem ki ezket, vagy valamelyiket?
2012. szept. 10. 21:05

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni,hogy az önkéntes nyugdíjpénztárból a 20 év tagsági idő után felvett tőke rész után az EHO-t meg kell fizetni? Azt tudom,hogy a 2007.12.31-ig számlán lévő összeget adómentesen fel lehet venni, de gondolom ez csak azt takarja,hogy a 16% szja-t engedik el a tagság 21. évétől.

A válaszokat előre is köszi!

110. erkai
2012. márc. 5. 11:46

Jól gondolom, hogy a 27% egészségi hozzájárulást csak a cég által fizetett összeg után kell befizetni, és nem a saját befizetés után.

Erre nem találok sehol információt.

2012. febr. 27. 09:40

nekem is lenne egy kérdésem azokhoz, akik már felvették a tőkét is:


nektek megmondta előre a nyugdíjpénztár, hogy mekkora összeget fogtok kézhez kapni?????

Nekem nem akarják elárulni és ezt baromira sérelmezem.... mi ez? LUTRI? Honnan tudjam, hogy milyen költségeket fognak még levonni és azt, hogy pontosan mennyit vonnak le? Elég, hogy a 4,5 millió nyugdípénztári tőkémre volt pofűjuk 260.000et fizetni, többet nem fognak meglopni ezek a zsidók, az fix....

108. dbf191fd2d (válaszként erre: 103. - Metatti)
2012. febr. 27. 09:38
bemész egy OTPbe és azonosításod után minden infóval rendelkezni fogsz
107. dbf191fd2d (válaszként erre: 105. - Ksmkovacs)
2012. febr. 27. 09:37
ja és igen, 27%
106. dbf191fd2d (válaszként erre: 105. - Ksmkovacs)
2012. febr. 27. 09:36
a kifizetést követő negyedév 12. napjáig kell megfizetned az EHO-t. Azaz ha febr 10én kaptad meg, akkor április 12-ig kell befizetned.
2012. febr. 10. 10:42

Sziasztok

Nekem az lenne a kerdesem, hogy ma februar 10-en atutaltak nekem a 10 ev utani toket. A nyomtatvanyon az szerepel, hogy ~ A Pénztár a kifizetett adóköteles részre számított személyi jövedelemadó előleget levonja. Az egészségügyi hozzájárulási kötelezettséget a magán-személy köteles bevallani és befizetni.~ A keredsem az lenne, hogy ezt az EHO-t eleg a kovetkezo evi adobevallassal befizetni, vagy a kovetkezo honap 1-ig at kell utalni? A masik kerdesem, hogy ez most 27 %, vagy valtozott.

2012. jan. 24. 11:24

Nekem az lenne a gondom, hogy 2010-ben lejárt a váralozási időm a honvéd önkéntes nyugdíjpénztárban,így kivettem a hozamot, de most szeretném felvenni a tőkét is, mivel a cég már semmit nem rak hozzá, így nincs értelme fizetni tovább. A kérdésem annyi, hogy ha kétkulcsos adó bevezetésére kerül sor, akkor 16 vagy 32 %-os adót kell megfizetnem? Adójóváírásokat nem kell visszaizetni? Ja és miaz az adóelőleg nyilatkozat amit csatolni kell a kifizetéshez?

Köszönöm!

103. metatti
2011. okt. 24. 17:22
Az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztárnak 1999- ben lettem tagja. Munkaadóm havi 5.000,Ft-ot fizetett a számlámra. 2005-től nyugdíjas vagyok. Most szeretném felvenni a számlámon lévő összeget. Viszont (több költözés következtében) nincs birtokomban a Nyugdíjpénztári belépés dokumentuma, a nyugdíjazásomról szóló határozat és a tagsági kártya. Mi a teendőm? Ezeket honnan, hogyan tudom pótolni?
2011. ápr. 16. 16:36

Üdv! Hátha feléled a topic. :)


Kérdésem lenne: 2006. július 1-jétől lettem pénztártag, 2009. június 30-án rendes nyugdíjba mentem. Most áprilisban felveszem a pénzemet. Mibe fáj ez nekem?


Előre is köszi a válaszokat.

101. ica59
2011. febr. 23. 07:06
Előhő hozzászólásomhoz: én értettem valamit félre, és megoldódott az ügy.
100. ica59
2011. febr. 15. 07:08
Üdv mindenkinek. Nyugdíj határozattal fel lehet venni az egész önkéntes nyp-i megtakarítést. Jelenleg folyamatban van az ügy. Ránéztem az adataimra és furcsa elszámolást leátok. Kb. számokkal. össz tőke 2 mft + hozam 500 e ft = 2.5 mft. Ez rendben is van, de a kifizetésnél csak a tőkét fizetik ki, a hozam ott marad a számlán. Miért nem a 2,5 mft-ot fizetik ki, hanem csak a 2 mft-ot?
2011. febr. 5. 23:12

Adó és TB kedvezmények



Milyen adókedvezmények szólnak a tagság mellett?


Az önkéntes kölcsönös biztosítópénztár magánszemély tagja a személyi jövedelemadó bevallásban tett nyilatkozata alapján rendelkezhet az összevont adóalapja adójának az adókedvezmények levonása után fennmaradó részéről, meghatározott összegek átutalásáról a következők szerint.


Az önkéntes nyugdíjpénztár(ak) az adóévben az általa a tagi jogviszonyára tekintettel 2011. évben befizetett összeg, 20%-a, amely maximum évi 100 ezer forint, (nyugdíj és egészségpénztári tagság esetén együttesen maximum 120 ezer forint), illetve azon tagok esetében, akik 2020. január 1-je előtt érik el, vagy már elérték az öregségi nyugdíjkorhatárt, a felső határ évi 130 ezer forint (nyugdíj és egészségpénztári tagság esetén együttesen maximum 150 ezer forint).


Azok, akik a magánnyugdíjpénzárból visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe, valamint reálhozamukat és/vagy tagdíjkiegészítésüket önkéntes nyugdíjpénztárba kérik átutalni, az átutalt összeg 20%-a – legfeljebb 300 000 Ft – után adóvisszatérítést kapnak.


A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 44.§ alapján a pénztártagot adókedvezmény az eddigi visszaigénylés helyett rendelkezés formájában illeti meg. A pénztártag külön nyilatkozat alapján rendelkezhet, mely önkéntes pénztárnál vezetett egyéni számlájára kéri átutalni az őt megillető összeget. Több egyéni számla esetén is csak egy számla jelölhető meg.


Az SZJA törvény 44/A §-a szerint a tag nyilatkozata alapján az adóhatóság által az önkéntes nyugdíjpénztári számlára átutalt összeg egyéb tagi befizetésként kerül jóváírásra.


Milyen kedvezményeket nyújt Önnek az önkéntes nyugdíjpénztár, amikor eléri a nyugdíjkorhatárt, vagy nyugdíjba vonul?


Az egyéni számlán felhalmozott megtakarítás adó- és járulékmentesen felvehető


egyösszegben, ha a tagsági jogviszony (átlépés esetén a korábbi pénztárnál eltöltött várakozási idővel együtt) a teljesítést megelőző harmadik adóévben, vagy azt megelőzően keletkezett, vagy

járadékszolgáltatás formájában, ha a járadék folyósításának első három évében a járadék éves összege az előző évi összeg 15%-ánál nagyobb mértékben nem csökken.

Amennyiben a 10 éves várakozási idő lejárta után - de még aktív éveiben - veszi fel az egyéni számláján levő összeget, személyi jövedelemadót (1995. évi CXVII. tv. 28. § (8) alapján) és egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie.

2011. febr. 5. 23:07

Önkéntes nyugdíjpénztári tagság:


10 év után



Élvezze tagsága előnyeit már tíz év után!


Engedje meg, hogy bemutassuk Önnek a lehetőségeket, melyek tízéves önkéntes nyugdíjpénztári tagsága után várják. Megtudhatja azt is, hogy az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár milyen szolgáltatásokat és kedvezményeket nyújt Önnek a kötelező várakozási idő után.


Várakozási idő

Választási lehetőségek

Milyen költségekkel jár a kifizetés?

Miért érdemes várni a készpénzfelvétellel?

Miért éri meg fenntartania pénztártagságát?

Egyéb pénzfelvételi lehetőségek

Teendők kifizetés igénylésekor


A várakozási idő a vonatkozó törvény (Öpt. tv. 1993. évi XCVI. tv. 2.§.(4).c) alapján attól az időponttól számított 10 év, amikor egy magánszemély először válik önkéntes nyugdíjpénztári taggá. Előfordulhat, hogy a pénztártag tagsága során időközben átlépett egy másik pénztárba, de az előző pénztárban eltöltött időszak is beleszámít a várakozási időbe. Így például, ha Ön 2000-ben lett első ízben pénztártag, akkor 2010-ben jár le tagságának tízéves kötelező várakozási ideje.


A várakozási idő letelte után Ön bármikor rendelkezhet az egyéni számláján lévő megtakarításról.


Abban az esetben viszont, ha egyszer kifizetést kér az egyéni nyugdíjszámlán lévő összegből (pl. 2010. márciusában), akkor a tagsági jogviszony fenntartása mellett egyéni számlájáról leghamarabb csak 3 év múlva (pl. 2013. márciusában) rendelkezhet újra, kivéve, ha időközben nyugdíjszolgáltatásra válik jogosulttá. Ezért azt javasoljuk, hogy mindenképpen gondolja át, mikor és mennyi készpénzt szeretne felvenni számlájáról. (Öpt. 47. §.(4) bek.)


Választási lehetőségek


Az egyéni számláján lévő megtakarítás két részből áll. A tőke tartalmazza a befizetéseket (pl. egyéni befizetések, munkáltatói hozzájárulás, adomány stb.), a hozam a befektetések során az Ön egyéni számláján jóváírt nettó hozamot. Alapvetően két lehetőség közül választhat:


A) Továbbra is pénztártag marad és az egyéni számláján lévő teljes megtakarításból


Nem kér kifizetést.

Csak a hozam kifizetését kéri. (A hozam felvétele után Önnek sem személyi jövedelemadót (SZJA), sem egészségügyi hozzájárulást (EHO) nem kell fizetnie.)

Egy nagyobb összeg - maximum a megtakarítás 90 %-ának - kifizetését kéri, amely tartalmazza az adómentesen felvehető hozamot, az e feletti tőkerész viszont SZJA és EHO köteles.

Egyösszegű kifizetést kér, de a tagságát továbbra is fenntartja.


B) Megszünteti tagsági jogviszonyát és az egyéni számláján lévő teljes megtakarítás


Egyösszegű kifizetését kéri.

Oldal tetejére


Milyen költségekkel jár a kifizetés?


Az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár az A/3-4., B/1. pontokban ismertetett kifizetések esetén 16 %-os mértékű adóelőleg levonásával fizetheti ki megtakarításait. (SZJA tv. 1995. évi CXVII.tv. 28.§ (8) bek.)


Az adóköteles szolgáltatás igénybevételével Ön további 27%-os egészségügyi hozzájárulás (EHO tv. 2.§., 11§. (11) bek.) fizetésére is kötelezett, amelyet a kifizetés negyedévét követő hónap 12. napjáig kell az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak (APEH) megfizetni.


Bármely típusú kifizetés esetén 3.000 Ft és az utalás/készpénzutalvány tényleges költsége - amennyiben az a 100 Ft-ot meghaladja - kerül levonásra.


Oldal tetejére


Miért érdemes várni a készpénzfelvétellel?


Ha Önnek már csak néhány éve van hátra a nyugdíjba vonulásig, vagy a nyugdíjkorhatár eléréséig, azért érdemes várnia, mert a nyugdíjszolgáltatás teljes egészében (tőke és hozam) adómentes.


Továbbá, mert minél később igényli megtakarításának kifizetését, annál kedvezőbb adózási feltételek mellett teheti meg.


Adózási szabályok a 2007. december 31-ig teljesített befizetetésekből keletkező tőke kifizetésére vonatkozóan


Ez esetben a tőkerész személyi jövedelemadó köteles aránya a várakozási idő leteltét követően évente 10%-kal csökken az alábbiak szerint:


a kötelező várakozási időszak letelte évében és az azt követő első évben a kifizetett összeg teljes egészében adóköteles jövedelem,

második évben kifizetett bevétel 90 %-a,

harmadik évben kifizetett bevétel 80 %-a,

negyedik évben kifizetett bevétel 70 %-a,

ötödik évben kifizetett bevétel 60 %-a,

hatodik évben kifizetett bevétel 50 %-a,

hetedik évben kifizetett bevétel 40 %-a,

nyolcadik évben kifizetett bevétel 30 %-a,

kilencedik évben kifizetett bevétel 20 %-a,

tizedik évben kifizetett bevétel 10 %-a adóköteles jövedelem.

A várakozási idő leteltét követő tizedik évet - 20 év tagsági viszony - követően kifizetett bevételt a jövedelem megállapításánál nem kell figyelembe venni.

Vagyis a 2007. december 31-ig teljesített befizetetésekből keletkező tőkerész a belépést követő 21. évben már adómentesen vehető fel.

Adózási szabályok a 2007. december 31-e után teljesített befizetetésekből keletkező tőke kifizetésére vonatkozóan


az ilyen befizetésből származó tőkerész kifizetése teljes egészében egyéb jövedelemnek minősül arra az összegre vonatkozóan, amelynél a jóváírás és a kifizetés (juttatás) időpontja között tíz év még nem telt el,

adómentességet a 2007. december 31-e után teljesített befizetetésekből keletkező tőkének az a része élvez, amely a kifizetés évét legalább 20 évvel megelőzően került jóváírásra a pénztártag egyéni számláján.


10 év után - Miért éri meg fenntartania pénztártagságát?



Az önkéntes nyugdíjpénztári tagság hosszú távú öngondoskodást jelent, amelynek célja, hogy Ön önkéntes alapon már aktív korában gondoskodjon nyugdíjas évei anyagi biztonságáról, ezzel is megőrizve a korábban megszokott életszínvonalat.


Napjainkban a nyugdíjba menetel a megszokott jövedelem csökkenését jelenti. Előtakarékoskodásra csak aktív korában van lehetősége, így a majdani nyugdíjas évekre gondolva célszerű a teljes megtakarítást, változatlan feltételek mellett a pénztárban hagynia. Amennyiben mégis készpénzre lenne szüksége, tekintse meg a 2005. január 1-jétől bevezetett speciális konstrukciókat.


Egyéb pénzfelvételi lehetőségek


Pénztárunk az egyszerű készpénzfelvételnél kedvezőbb konstrukciókat is ajánl Önnek, amennyiben készpénzre van szüksége.


Tagi kölcsön


Amennyiben legalább hároméves tagsági jogviszonnyal rendelkezik, úgy kedvező feltételek mellett tagi kölcsönt igényelhet az egyéni számláján nyilvántartott összeg 30%-ának erejéig.


Minimális összege: 50.000 Ft

Futamidő: 1 év

Kamat: a mindenkori jegybanki alapkamat mértéke + 5%

A tagi kölcsön igénylésének részleteit a pénztár Alapszabálya tartalmazza.


Kedvezményes személyi hitel az OTP Bank-tól


A 10 éves várakozási idő letelte, illetve a nyugdíjkorhatár elérése után Ön az egyéni számláján lévő összeg 50%-át hitelfedezetként használhatja fel. Ennek kapcsán az OTP Bank kedvezményes, személyi kölcsönt kínál pénztártagjai részére. A konstrukció előnye az, hogy a számlaegyenlegen lévő megtakarítás további hozamot biztosít. A legfeljebb 11 éves futamidő alatt csak a hiteldíjat kell törleszteni, a tőkét a lejárat végén egy összegben kell visszafizetni. (Öpt. 47. §)


A személyi hitel az OTP Bank fiókjaiban igényelhető, a hitel feltételeit bank aktuális hirdetménye tartalmazza.


Oldal tetejére


Teendők kifizetés igénylésekor


Az alábbiakban a kifizetést érintő körülményekről nyújtunk tájékoztatást, amellyel elő kívánjuk segíteni, hogy tagjaink ezek tudatában választhassák meg a kifizetés igénylésének időpontját.


Az OTP Önkéntes Nyugdíjpénztárnál a 2008. január 1-jével bevezetett elszámolási egység alapú nyilvántartás lehetővé teszi, hogy a pénztártagok naponta nyomon követhessék az elszámolási egységek portfoliónként meghatározott napi árfolyamának változásán keresztül az egyéni számlakövetelésük piaci értékét.

Induláskor, az elszámolóegység alapú nyilvántartásra történő átállás kezdő napjára – 2008. január 1-jére – vonatkozóan a pénztár valamennyi tag egyéni számlakövetelését 1 Ft = 1 egység alapon feleltette meg. Az aktuális árfolyam az átállás napjától a vonatkozási napig keletkezett hozamokat tartalmazza. A nyugdíjpénztári befektetések piaci értékének változása az elszámolási egységek napi árfolyamában tükröződik.

A jelenleg érvényben lévő jogszabályi rendelkezések szerint a kifizetés azzal a fordulónapi árfolyammal kerül elszámolásra, amellyel a befektetésből való kivonása megtörténik. Az elszámolás fordulónapja a pénztártag által hiánytalanul benyújtott kifizetési kérelem pénztárhoz való beérkezését követő 7. munkanap, további 8 munkanapon belül esedékes a járandóság kifizetése/utalása. A pénztártag ettől eltérő, de csak időben előremutató fordulónapot jelölhet.

Érdemes megfontolni, hogy mikor történjen a kifizetés igénylése. A pénztártag dönthet úgy is, hogy elhalasztja a kifizetés igénylését és kivár egy olyan árfolyamperiódust, ami számára kedvezőbb.


Amennyiben kifizetést szeretne igényelni, kérjük töltse ki:


a Kifizetés igénylésére bevezetett nyomtatványunkat (vagy kézírásával írt, aláírásával ellátott levél formájában szíveskedjék nyilatkozni)

az Azonosítási adatlapot, valamint

a Felhatalmazó nyilatkozatot abban az esetben, ha az Ön beazonosítása még nem történt meg. Pl. 2004. májusa előtt lépett be/át a nyugdíjpénztárunkba és az azóta eltelt időben sem került személyesen kapcsolatba szervezetünkkel (pl. tagi kölcsön igénylése).

A beazonosítás elvégzéséhez kérjük, keresse fel bármelyik OTP Bank fiókot, ahová szíveskedjen magával vinni a személyazonosságot igazoló okiratát is (személyazonosító igazolvány / kártya formátumú vezetői engedély / útlevél / érvényes tartózkodási engedély és lakcímet igazoló hatósági igazolvány). Az OTP Bank fiókban elvégzik az Ön beazonosítását, melyre a pénzmosás megelőzéséről szóló törvény miatt van szükség. A banki ügyintéző által igazolt Azonosítási adatlapot, Felhatalmazó nyilatkozatot, valamint a Kifizetési kérelmet postai úton szíveskedjék eljuttatni pénztárunkhoz. (OTP Önkéntes Nyugdíjpénztár, 1370 Budapest, Pf.: 369.)

Amennyiben Ön budapesti lakos, abban az esetben lehetősége van felkeresni Ügyfélszolgálatunkat is. (Budapest, V. Mérleg u. 4.) Kérjük, hozza magával személyazonosságot igazoló okiratát (személyazonosító igazolvány / kártya formátumú vezetői engedély / útlevél / érvényes tartózkodási engedély és lakcímet igazoló hatósági igazolvány).

2011. febr. 5. 23:06

Sziasztok! :) Találtam egy nagyon jó hasznos infót, ami nem rejt zsába macskát mint a többi csaló bank, én az egyik legnagyobb és mondhatom hogy a legjobb banknál vagyok!

Részletesen le írt mindent másolom nektek! :)

2011. febr. 2. 21:10

Sziasztok!

1998 óta fizetem az önkéntes magánnyugdíjat. Ha most 2011-ben szeretném a teljes összeget, tőkét és hozamot kivenni megtehetem-e és milyen adót és mennyit kell fizetnem. Köszönöm előre is a válaszodat.

95. samydavis (válaszként erre: 94. - Rave)
2011. jan. 27. 20:54
Szia,mint azt lentebb leírtam,ha egyben kiveszed,akkor sem kell semmit fizetned a hozam után.A második kérdésedre pedig annyi a válasz hogy azért a 78%-után kell adózni,mert így találták ki,de ezen nem is kell agyalni,hisz így te jársz jobban.
94. Rave
2011. jan. 27. 17:49

Sziasztok!


Tudom, hogy a hozamot adómentesen (10 év után) max. 3 évenként lehet felvenni. Én kb. 2 éve felvettem, de most az egészet szeretném megszüntetni. Ebben az esetben is adómentes (EHO mentes) a hozam? Ha nem akkor, hogyan adózik? Úgy mint a tőke?


Ja, és miért a tőke 78 %-a után kell csak EHO-t fizetni?


Köszi!

93. 7529edede9 (válaszként erre: 92. - Samydavis)
2011. jan. 12. 11:31

Szia,köszi a választ,

a 10 éven már túl vagyok, a hozamot kiveszem aztán majd meglátom a többit.

92. samydavis (válaszként erre: 91. - 7529edede9)
2011. jan. 12. 11:14

Szevasz,kiveheted a hozamot,ami adómentes,de csak 10 év után,és ha a tőkét benntartod akkor csak a kivételtől számított 3 év múlva nyúlhatsz hozzá megint.

-Ha úgy akarod kivenni,ahogy írtad akkor sem kell várni,először kiveszed a hozamot,majd besétálsz pár hét,vagy hónap múlva,és megszünteted a számlád.

91. 7529edede9 (válaszként erre: 90. - Samydavis)
2011. jan. 12. 10:57
Ha csak a hozamot veszem ki először,akkor utána bármikor megszüntethetem az egészet vagy el kell tellnie vmennyi időnek?
2011. jan. 12. 10:49

Sziasztok,akkor megírnám (ami nekem 2 napi telefonálásba van)hogy 10 év után hogy tudod megszüntetni,és felvenni a pénzed az önkéntes magánnyugdíj pénztárból.


-Egyszerre kérheted a teljes összeg kifizetését,azaz (Hozam+Tőke).

-A nyugdíjbiztosító levonja a Tőke részből a 16%.os szja-t,és a maradék összeget kiutalja neked.

-Ezután az eredeti Tőke rész 78%-a után kell 27%-ot az Apeh-nak kifizetned Eho címen,csekken vagy utalással.

-Az ezután megmaradt összeg,ill a hozamot hozzáadva megkapod a nálad maradó összeget.

-ill annyi hogy a hozamból levonnak egyszeri 3000 Ft-ot ill az átutalási költséget.


Ui:ha valakinek lenne kérdése tegye fel bátran,ha tudok segítek.

89. 480b578442 (válaszként erre: 88. - 9fb72f5d5b)
2011. jan. 11. 20:32

Mindennek utána kell járnod mert maguktól semmit nem küldenek az évi 1-szeri számlaegyenlegen kívül.

Nem szünik meg ha nem fizeted csak tagdíj nem fizetés miatt levonnak a bentlévő pénzedből.

Azt tanácsolnám ha nem fizeted kérj szüneteltetést akkor nem vonnak.

Szerintem ha bankszámláról fizeted akkor vonnak ha nem kértél szüneteltetést.

2011. jan. 10. 16:13

Kedves laszlozsu és Kedves zsula11! :)


Köszönöm az információkat, akkor még az lenne a kérdésem, hogy ha nem fizetem, akkor az Önkéntes pénztáram meg szünik, és a lovét ki fizetik? :)

Ami jár nem kell utána járnom meg ilyenek? :)


Hát én mostmár az OTP nél vagyok, elötte AEGON nál voltam, ott 2 év nem fizetés után is hagyták a pénzemet bent, ott be volt fagyasztva.


De gondolom az OTP is befagyasztja, mondjuk ez jó ilyet még nem halottam hogy visszafizetnek, de ez nagyon jó! :)


A kérdés az hogy nekik miből van ynereség, és hogy a bankszámlámról nem vonnak e le lovét a beleegyezésem nélkül..


Olvastam a szabályokat, de olyan bonyolult hogy hihetetlen! :)


Köszi még egyszer mindenkinek! :)

87. 480b578442 (válaszként erre: 85. - 9fb72f5d5b)
2011. jan. 9. 22:17

Szerintem is olvasd el a pénztári tagság szabályzatát amit a neten megtalálsz.

Én korábban már leírtam az én esetemet.

Nálunk nem szüntették meg a tagságomat azért mert nem fizettem csak mikor én megszüntettem levontak a kifizetendőből jó sokat és persze minden évben vontak még tagdíj nem fizetés miatt.

Én 13 évig voltam pénztártag.Azt biztosan tudom, hogy 20 év után adómentesen felvehető.

86. laszlozsu (válaszként erre: 85. - 9fb72f5d5b)
2011. jan. 9. 20:32

A férjemét egy év után megszüntették.

Azt tudom, hogy fél év szüneteltetést lehet kérni, bár ez lehet változó pénztáranként, meg kell nézni az alapszabályzatot, amit a honlapra köteles feltenni.

Szóval a férjem esetében 1 év nem fizetés után megszüntették, az egyenlegből levonták a különböző költségeiket, majd a maradékot postára adták neki. Nem volt egy jelentős összeg, olyan 30-40e Ft körül volt amit visszakapott tőlük.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook