Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 évvel a fogamzásgátló abbahagyása után normális a gumiszerű folyás peteéréskor? Ha nem, mitől lehet? fórum

1 évvel a fogamzásgátló abbahagyása után normális a gumiszerű folyás peteéréskor? Ha nem, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 28. 13:03
Hello! 6 év után most hagytam abba a fogamzásgátló szedését! Ma,holnap kellene jelentkeznie az 1.menzeszemnek azótta! Normális igy,tabletta kihagyása után néhány napig tartó mellfeszülés,bimbó érzékenység(most már nem olyan vészes,mint volt)?ami jobban izgat, az a bőséges,fehér folyásom. Szagtalan,nem viszketek, csak zavar. A folyÁs sűrű, szagtalan, de bőséges
23. Miléna1990 (válaszként erre: 21. - Edina_92)
2012. ápr. 3. 14:55
Egy cipőben járunk. Nekem is ezek a tünetek. Ma csinálok tesztet, de szerintem nem fogja még kimutatni, hogy terhes vagyok-e.
2012. febr. 16. 09:53
Na ennyit a segítségről....
2012. febr. 14. 15:21

Sziasztok kérlek segítsetek!20éves vagyok a párommal babát tervezünk,voltam nőgyógyásznál 2 hónapja és mindent rendben talált nálam,azt mondta 2-3hónap és babás leszek.Azóta is várom hogy legyen valami fejlemény de semmi,holnap kellene megjönnie 15-én és most ilyen nyákos színtelen folyás jön tőlem.Mi lehet?talán terhességre is utalhat?Mert gyakran szédülök kb.1hete reggelente kicsit émelygek is.

A válaszokat előre is köszönöm szépen!

20. Ribizli79 (válaszként erre: 17. - Gpetra)
2009. márc. 3. 21:42
Tévedsuz. Ez a gumiszerű folyás egyáltalán nem a peteérés jele. Olyankor pont hogy bőséges nyálkás, nyúlós folyás van!!!
2009. febr. 23. 07:38
köszike. Most már ezzel is okosabb lettem. Már el is felejtettem, hogy ilyen is volt, mert már 8 éve szedtem a bogyót..
2009. febr. 23. 03:11
pont a folyás minőségi változására alapoz az a módszer, mely szerint, ha babát akarsz, figyeld a folyásod minőségét, az jelzi a peteérés pontos idejét! Tehát, normális :)
17. gpetra (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2009. febr. 22. 21:18
Mert a gyógyszer mellett nem volt peteérésed, most pedig van. Annak a jele a gumiszerű folyás.
16. gpetra
2009. febr. 22. 21:17
Teljesen normális. De ha aggódsz miatta, akkor keresd fel az orvosod.
2009. febr. 22. 21:01
2 hete hagytam abba a gyógyszert, és most nekem is gumiszerű folyásom van. Hm... Eddig sosem volt ilyen.
2009. jan. 11. 19:28
A pteéréskor lévő nyák segíti a spermiumokat a helyükre menni. A gumis sűrű épp akadályozHATja. Doki. Vagy természetes családtervezéssel foglalkozó szakember. Ők inkább otthon vannak ebben a témában. De lehet hogy minden OK csak mindenkinek egy kicsit más plusz egy kicsit másképp írja le...
13. tamo87 (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2009. jan. 11. 18:31
Ez a gondom, hogy nekem nem olyan, hanem sűrű gumi szerű. Azért remélem ettől még lehet babám.
12. Anyagi
2009. jan. 11. 17:59
Ne izgulj! orvostól is megkérdezheted: Teljesen normális!!!!!!!!!!!!!!! Ha valaki babát szeretne azt javasolják, hogy a peteérés időszakát úgy állapítsa meg, hogy a hüvelyváladék állapotát ellenőrizze: ha két ujja közt nyúlós, opálosan áttatsző színű, akkor kezdődhet a babakészítés.
11. tamo87 (válaszként erre: 10. - 223cf40dc0)
2009. jan. 11. 16:58

Az az igazság hogy halvány lilám nincs millyen volt a bogyó előtt. (6 év mégis csak 6 év). És tényleg nincs olyan intenzív folyásom ami aggodalomra adna okot, csak ez az egy időszakos. És eddig mikor olvastam a tojásfehérje szerű váladékról azt hittem ez az. Csak az alábbi holapon amit olastam az döbbentett rá hogy nem. Na mindegy. Max felkeresem újra a dokit és rákérdezek erre konkrétan.

De akkor a lényeg az hogy elvileg már vissza kellett volna állnia a szervezetemnek, igaz?

Köszi a válaszokat!

2009. jan. 11. 16:43

:)) ezen most elgondolkoztattál, mert ami normális mondjuk 16 évesen, az nem feltétlenül az 10 évvel később, fogamzásgátló szedése után - vagyis azt akarom mondani, hogy az akkori dolgot ugye normálisnak vettük, mert az volt és nem ismertük, hogy milyen lehet, ha esetleg valaki szedi a tablettát, vagy bármiféle attól eltérő helyzetben mi is a normális - aztán, amikor ismét nem szeded, akkor minden változás ilyesztő ... még nem gondolkoztál el rajta, hogy milyen is volt, még azelőtt, hogy szedted volna?

nem akarok hülyeségket beszélni, de szerintem ez a váladékozás is egyéni, mint az izzadás, ezért is vannak a tisztasági betétek, intim mosakodó gélek, hüvelykúpok és egyéb dolgok, amik a higiénia elősegítésére szolgálnak - lehet nem a neked megfelelő intimgélt használod, lehet csinálnod kellene egy "hüvelyi tisztítást" (a kúpra gondoltam), lehet nem élsz elég intenzív nemi életet, vagy ennek fordítottja ... ezek csak találgatások, én nem tudhatom, te ismered magad és te tudod, hogy mitől jobb, esetleg mitől rosszabb a helyzet :)

9. tamo87 (válaszként erre: 7. - 223cf40dc0)
2009. jan. 11. 16:17
Egyébként is szokott lenni, de nem kórosan, hanem csak kicsit. Amikor abba hagytam a bogyót utána az első hónapokban erős görcsök mellett volt ez a fajta folyás, ma már csak pici hasszurka. De eddig azt hittem ez a normális.
8. tamo87 (válaszként erre: 5. - Da5acc16b1)
2009. jan. 11. 16:11
És mi lehet a baj?? Nem rég voltam nődokiál egy általános vizsgálaton és nem talált semmi bajt. Csak ma olvastam ezeket a dolgokat. Nekem nem nyúlós mint ai normális kéne legyen, hanem sűrű gumi szerű.
7. 223cf40dc0 (válaszként erre: 3. - Tamo87)
2009. jan. 11. 16:09
hát a mikorra nem tudnék neked választ adni, mert nálam volt egy hónapos szünet bogyóváltás miatt, vagy több hónapos (kb. 2 éves) terhesség miatt - egyik sem megfelelő idő és mód, hogy ezt meg tudjam neked mondani - de ettől eltekintve van egyébként is folyásod, vagy csak a peteéréskor? mert ha egyébként is, akkor érdemes feltétlenül az orosoddal konzultálnod egy vizsgálat keretében - bár tudtommal kérdezni egyébként is lehet őket :)
6. tamo87 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2009. jan. 11. 16:08
Szia. Én ezen az oldalon olvastam: [link]
2009. jan. 11. 16:00
1 év sok, semmi köze nem kéne, hogy legyen már semminek a tablettához. Vmi más baj van.
4. moncsicsi83 (válaszként erre: 3. - Tamo87)
2009. jan. 11. 16:00
milyennek kell lenni a folyásnak amikor abbahagyod? Mi a normális?
3. tamo87 (válaszként erre: 2. - 223cf40dc0)
2009. jan. 11. 15:49
Szia. Köszi a gyors választ! :) Én az egyik oldalon olvastam, hogy vaójában milyennek kellene lennie a folyásnak pé-kor, és akkor szembesültem vele, hogy nekem még 1 év utén is olyan, mint mikor frissen hagyja abba az ember a bogyó szedését. Akkor mégis mikor áll vissza a régi kerék vágásba?? 5 évig szedtem előtte a bogyeszt.
2009. jan. 11. 15:42
elméletileg a fogamzásgátló abbahagyásával több váladék termelődik, normális - minél több idő telik el, annál kevesebb az esély a hüvelyi szárazságra, amit a fogamzásgátlóban található hormonok okoznak (ezért is okoz sok nőnek gondot a szárazság a fogamzásgátló szedésének idején - engem a nőgyógyászom világosított fel erről)
2009. jan. 11. 15:39
1 évvel a fogamzás gátló abbahagyása után normális a gumi szerű folyás peteéréskor? Ha nem mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook