Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon fehér és rendkívül érzékeny bőröm van.Tapasztalatokat kérnék szoláriummal kapcsolatban, hogyan csináljam? fórum

Nagyon fehér és rendkívül érzékeny bőröm van.Tapasztalatokat kérnék szoláriummal kapcsolatban, hogyan csináljam? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Lady86 (válaszként erre: 34. - Jiji)
2012. júl. 10. 08:48
Csokicsöves szoláriumba voltál már? Én oda járok és nagyon szép barna vagyok. Nem égek meg, mélyen barnít és sokáig tart. Még mindig fehér vagy? Mert ha igen, akkor van 0.3-as egésszéges gépük is, ami kimondottan a fehér bőrű embereknek lett kitalálva :) Ott tuti nem égsz meg és szép színt ad. Meg én be is szoktam magam kenni, hogy mégszebb legyen az eredmény, szerintem neked is kéne. Sokat számít és a bőrödet is védi...
35. Nicole0605 (válaszként erre: 34. - Jiji)
2012. máj. 21. 08:52
Használsz előtte valamilyen szolárium krémet? Van akinek kicsit nehezebben barnul a lába arra van megfelelő krém és is használok:)
34. jiji
2010. júl. 23. 20:27

Sziasztok.

Nekem az a gondom hogy kb hétszer voltam a kiwisun szoliba,de nagyon változást nem látok magamon max a mellemen kis barnaságot,de alul a combomon ugyan olyan mint mikor be sem mentem a szoliba.pedig 14 percre mentem mindig,szerintetek mi lehet ennek az oka,jah és álló szoliba voltam mindig és egy nagyon fehér színem van ,de még pirosodást se tapasztaltattam csak egyszer az elején.

2009. márc. 20. 14:47
Elírtam a szoli nevét. Szóval Luxora a gép neve. Már barnulok! :-)
2009. márc. 11. 18:53

Én régen amikor szoliztam eljutottam egy sima (nem turbó) szoliba 20 percig is, de olyankor már nem pirultam meg. Fokozatosan barnultam. Aztán abbahagytam nem is tudom, hogy már miért...ja de! :-)

Elköltöztünk máshová és már nem volt kedvem tovább járni. De most már elhatároztam magam. Jelenleg 5 perc turbóba járok Luxor gépbe. Majd meglátjuk. Ja és vettem egy Dr. Kelen szoli aktvátoros krémet is.

31. d3b95f45ba (válaszként erre: 30. - Kajtárildi)
2009. márc. 7. 11:36
Nem a hely,a gép és a szalon kinézete az amitől jobban barnulsz hanem a CSŐÉ!!!!!!!!!!!Egy ismerősöm olyan helyen dolgozik ahol a gép elköszön,kivülről tUti,de nem barnít.Ahol én dolgozom lakótelepen,nem beszél a gép,egy turbó álló szoli van bent tuti csövekkel és nagyon jól barnit!!!!!!!!!!!!!4-6-8 perc a barnuló idő!Jobb az álló mivel ezekben kevesebbet kell állni mint pl. a fekvőben perzselődsz 15-20-30 percig!Akkor ellehet dönteni melyiket is szeretnéd,de mivel fehér a bőröd csak pár percekkel szabad kezdeni.
30. kajtárildi (válaszként erre: 26. - 15a3fa73e6)
2009. febr. 26. 16:42

Szia!


Ahogy így olvastam a hozzászolásod, szerintem nem jó szoliba jársz ill. nem jó gépbe! Azt tanácsolom keress más szalont, próbálj ki többféle gépet; mert nagyon sok a különbség gép és gép között!Próbáld ki pl: a Jumbo, Black Magic, Luxor gépeket!

Nem tudom milyen szalonba jársz De: inkább exklúzívabb helyeket válaszd!

Ja: és az sem mindegy, hogy milyen szolikrémet használsz; mert ha önbarnítósat, akkor attól inkább sárga leszel, használj inkább olyat, ami nem tartalmaz önbarnítót! Előfordul az is, hogy már belestél abba, hogy te nem látod magad barnának, viszont a körülütted lévő emberek igen, hagyatkozz az ő jelzéseikre is.

Remélem használnak az ötleteim, mert ez mind tapasztalatból írom.

Írj ha valami változást észlelsz!

Szia!

Üdv:Ildi.

2009. febr. 21. 16:34
Tegnap vettem új bérletet, meg krémet. Hátha azzal jobb lesz.
28. 6342d2631c (válaszként erre: 26. - 15a3fa73e6)
2009. febr. 21. 16:31
Ha sárga a szined válts szolit!Az én szolimból a fanatikusak feketén jönnek ki!De ők már 12 percre járnak!
2009. febr. 16. 03:52

Amúgy nem hiszem el, hogy egy fehérbőrű ember mit keres 20 percet szoliban? Én már 12nél is nagyon leégtem. Most már bemerek menni hosszabb időre, de csak 2 hetente 1x.


Jó mondjuk nem mindegy mennyi cső van bent és mennyire használtak. De akkor is.

2009. febr. 16. 03:47

Én is fehérbőrű vagyok eredetileg. 1 éve járok szoliba kisebb nagyobb szünetekkel. Viszont 1 hónapja rendszeresen járok, kb 2 naponta 6 perce. Használok szoli előtti krémet is, van benne egy kis önbarnító is.


De sajnos nem barnulok tovább! Most van egy színem, hogy ne mondják rám, hogy hófehér vagyok, de ez inkább sárga. Mit tehetnék? Én is barna akarok lenni....nagyon barna! :)

2009. febr. 2. 10:31
Ha fehér a bőröd akkor kevesebb percekre járj eleinte!Én az álló szolit ajánlom,mert higiénikusabb és nincs bezártság érzeted.Én amikor fekvőbe jártam , a hátam tele lett szemölcsel,amit leszedettem.Amióta állóba járok nem jöttek elő a szemölcseim . Állóból sem mindegyik jó,csak megkell találnos a megfeleőt,pl: kispesten az Eötvös u.12 ben jó az álló szoli!
24. kajtárildi (válaszként erre: 23. - L.Niki18)
2009. jan. 28. 16:02

Szia Niki!

Én most mindent leírok neked a szolival kapcsolatban,amit én tapasztaltam.

Először is én egy nagyon fehér és érzékeny bőrű csajszi vagyok és a fehér bőröm miatt iszonyatosan negatív kritikákat kaptam! Na én ezt meguntam és elhatároztam hogy barna leszek!Legelső próbálkozásom a barnítókrém volt: ha egyenletesen és megfelelően használtam tuti jó színem lett! De: pár nap alatt kikopott! Ezzel felhagytam! Ezt követően (kb.3 éve) kezdtem el barátnőmmel szoliba járni!Először izgultam, na mi lesz, ha balul sül el. Kezdetben állóba jártam, nem jött be! Aztán jött a Soli sun, csak ajánlani tudom! (Előtted takarítják ki a gépet és nem beszélnek rá az erősebb gépre,sőt lebeszélnek róla!)A solisun-os csajszik próbáltatták ki velem a bio szolit, ami nagyon jó! Mélyen barnít és nem égsz meg! Hetente 2-3 alkalommal mentem először 6-9-12 percre, persze fokozatosan! Ezután tanácsolták, hogy menjek erősebb gépbe kevesebb percre, szép fokozatosan! Én ezt betartottam és be is tartom!Na és nem utolsó sorban használj szoláriumozás előtti krémet, ha lehet válassz olyat ami tartalmaz egy is bronzosítót! Először csak kis mintát vegyél pl:12 vagy 15ml-et! Ez két alkalommal elég! Ha valamelyik bejön, beruházhatsz egy nagyobb tubusra! De: sajna nem olcsók ezek a krémek, viszont nagyon, látványosan hatnak.Próbáld ki az Emerald bay krémeket!

Szolizás után, pedig használj hidratáló, nyugtató testápolót;bármilyet!Ez fontos, különben olyan lesz a bőrőd, mint a halpikkely!!!

Miután elérted az általad áhított barna színt, akkor elég egy héten egyszer szolizni, hogy megtartsd! És ami a legfontosabb tarts 3-4 hetes szünetet közben, amikor ellenőriztetheted a bőrödet egy bőrgyógyásszal, hogy minden rendben van-e!

Szóval nekem ezek a tapasztalataim, és még azt tudom ajánlani, hogy érdeklődj minél többet több embertől és persze olvasgathatsz a neten is.

Remélem tudtam neked segíteni s másnak is!

Üdv.: Ildi.

2009. jan. 12. 11:18
Még valaki aki szoliba jár? Tapasztalatok? :-P
2009. jan. 12. 08:41
Akkor reménykedem abban, hogy mire nyár lesz, lesz egy alapszínem, és jobban fog majd fogni a nap! :-D
2009. jan. 12. 08:36

Szia!

Nekem is fehér a böröm.(bocs nincs hosszú ö-m)

12 éve járok szoliba.Mostanában kevesebbet.Kéthetente 12 perc.Az én tapasztalatom hogy hiába jár az ember sokat szoliba,van egy szint aminél tovább nem barnul.Viszont azt észrevettem, hogy a nap így jobban fog.

20. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2009. jan. 12. 08:31
10 perc volt nekem egy alkalom
2009. jan. 12. 08:16
Még valaki? :-)
18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - Bhelga)
2009. jan. 11. 07:57
Köszi! :-)
17. Bhelga (válaszként erre: 16. - L.Niki18)
2009. jan. 10. 22:33

:)

Ha nincs sok anyajegyed, akkor nem lesz baj. A szeplő, az ebből a szempontból nem számít :)


Jó éjt!


Aranyos a kisfiad :)

16. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - Bhelga)
2009. jan. 10. 22:26

Én meg anyukám fehér és érzékeny bőrét örököltem, de az enyém talán még anyukámétól is érzékenyebb...ja és nekem anyajegyem nincs egy darab sem, de viszont szeplők vannak rajtam. Nem nagyon látszanak, elég világosak és nem túl sűrű. :-)

20 percig én sem fogok menni szerintem, max fél év után, ha nem lesz semmi gond, és ha bírja a bőröm. :-) Köszi a segítségeteket! Jóéjt! :-P

2009. jan. 10. 22:21
Szerintem nyugodtan járhatsz szoliba, csak ne vidd túlzásba. Ha neked bevált minden 2. nap, akkor menj, de ha már szép világosbarna szined van, akkor elég egy héten 1x menned, hogy ne kopjon le rólad. Nekem is van egy fehérbőrű barátnőm és ő is így csinálta. Szép barna lett. Ja és nem utolsó sorban, mire nyár lesz, lesz egy kis alapszined és nem fogsz könnyen leégni. Sok sikert!
14. Bhelga (válaszként erre: 13. - L.Niki18)
2009. jan. 10. 22:18

Én is megnéztelek :)

Minden elővigyázatosságom ellenére nekem nem jött be, de bőr és bőr között is van különbség. Én apukám nemcsak fehér, de érzékeny bőrét is megkaptam :) Igaz rajtam elég sok az anyajegy is, úgyhogy én tényleg abbahagytam, de ez ÉN vagyok! :)


Ha szép marad a bőrőd, akkor hajrá!!!!

De az én véleményem az, hogy heti két alkalomnál többször nem szabad és nem biztos, hogy 20 percig kellene emelned. De ha figyeled a bőröd és minden rendben van vele, akkor hajrá!


A lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben :):) Minden értelemben!!!

13. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Bhelga)
2009. jan. 10. 22:08

Megnéztem a képeket a hoxán rólad. Én még ennél is fehérebb vagyok...! :(

Amikor szoliba jártam, barnultam szépen, és nem kopott le hamar, mellette hidratáltam, testápolóztam! Így nem lett száraz! Na meg persze jó féle tusfürdőket vettem! :-)

12. Bhelga (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2009. jan. 10. 22:05

Az én bőröm is ilyen! Régebben jártam szoliba, de beláttam,hogy felesleges pénzkidobás, mert még 10 perc is sokkk volt neki (kiporosodott, kiszáradt, érzékeny lett) és szín is hamar lekopott.


Így hát egzotikusan fehér maradok :):) Inkább gyártottam hozzá ideológiát.

Én vagyok a királylány és kész :):)::)

2009. jan. 10. 21:58
Kár lenne, ha valami rosszindulatú bőrbetegséget kapnál. Ha fehér a bőröd, hát fehér. Békülj meg vele.
2009. jan. 10. 21:56
Ja és hozzáteszem, hogy szoliban kicsit lesz csak piros a bőröm, és nem fáj...!
9. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2009. jan. 10. 21:55
Köszi, ez nekem jó válasz volt. Én minden 2. nap fogok járni egyenlőre és csak 10 percekre. Te hány percre jártál? Eleinte 10, majd 15, végül 20? :-)
2009. jan. 10. 21:52

Ebben nincs, szoliba nem járok, és nyáron elég a napfény a bőrömnek.

Talán valaki más aki érintett, tud segíteni.

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2009. jan. 10. 21:51
Így vissza olvasva a kérdésedet, lehet hogy nem pont a kérdésedre válaszoltam. Bocsi. :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook