Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? fórum

Mi a véleményetek a női egyenjogúságról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. okt. 8. 08:03
cask szeretnenk ha lenne,de sajnos hiaba irunk mar 21,szazadot meg mindig messze vagyunk az igazi egyenjogusagtol.igaz mar valtozoban van a helyzet.....................
2014. júl. 3. 11:19
Nincsvan.
75. d41005143d (válaszként erre: 70. - Mellina70)
2012. márc. 6. 07:55
szia!nagyon egyetertek veled.parommal 50-50 parkapcsolatban elunk es ezertis vagyok nagyon boldog vele.mondta,hogy o a fiait is arra tanitotta,hogy a nok nem cseledek,hanem egyenrangu tarsak escsak igy lehetnek boldogok egy parkapcsolatban.csak sajnos sok ferfi "elszall",hogy ok a teremtes koronai.tudom en szerrencses vagyok es sokan erzunk igy,de meg van mit " nevelni" a ferfiakon,mert az alapveto baj veluk a nagyfoku onzoseg,meg a pasi baratom is ugyanezt mondta el roluk amit jomagam is megallapitottam roluk korabban.akkor pedig biztos,hogy igaz lehet ez igy.bocsanat az oszintesegemmel senkitsem celom megbantani,
74. Muraja
2011. nov. 25. 01:22

Fiam egyedul neveli a gyerekeit , illetve egy minden masodik het model szerint.

Mindent megcsinal , foglakozik veluk es meg a komoly munkaja sem lesz hanyagolva .

Nincs olyan ami ferfi vagy nöi , en ugy neveltem a gyerekeim es sajat magam mind pelda szolgaltam szamukra.

Egy ideig a körulmenyek megköveteltek a igazan kemeny beosztasu munkat es igenis egy jo ideig kamionos voltam . Exem volt a gyerekekel mindent lehet ha van az emberbe akarat es megertes.Akor hol van hogy mi a nö es ferfi ? csak a buta elöiteletek bonyolitsak meg az emberi sorsokat.

Sok esetben igazan egy ferfi jobban banik a gyerekel mind a nö , es miert nem ? ki adta meg a nök kezebe a egyeduli rendelkezesi patentot ami a gyereket illeti? Miert nem valtozhatna mar a csaladi politika , apaknak ugyanugy joga van a gyerekeukhöz mind az anyuknak.

Szomszed orszagban mar kint strajkoltak a papak kiktöl elvontak a apai jogokat , kikel a nök azt tettek amit ök jonak latak , csunya modon manipulaltak a volt parukat es a gyerek apjat.

Majd ök mondjak meg , majd ök stb stb. szegyen !

Sikerult is a törveny megvaltosztatas , igenis mindenben egyenjogusagot !

73. d41005143d (válaszként erre: 60. - 4db455f480)
2011. nov. 25. 01:19
ez altalaban igy igaz,de kivetelkek azert vannak,korabbi parom latin volt es mindenben segitett nekem es jelenlegi parom is/o olasz/.lehethogy en szerencses vagyok?
2011. nov. 25. 01:01

noi egyenjogusag?mar a 21, szazadban elunk es meg mindig harcolunk erte.hihetetlen,hogy bizonyos foldreszeken meg mindig mennyire elnyomjak a noket,de nem kell nagyon messzire menni.,......


en most eletemben eloszor elek olyan kapcsolatban,hogy 50-50,amire mindigis vagytam,s nagyon boldog vagyok.

2011. júl. 10. 00:54

,,egyenjosúgág'' eredményei:


MORÁLISAN:

-férfiakból eldobható tenyész-egység

-nőkből birtoklandó luxustárgy


[link]

2011. jan. 25. 09:40
Azok a nők akik nem akarnak egyenjogúak lenni a férfiakkal, igencsak együgyűek és naivak, nem gondolják végig az emancipáció lényegét, talán fogalmuk sincs, hogy mi is az az emancipáció és, hogy miért is alakult ki. Egy egészséges párkapcsolatban nem alakulhat ki az alá- fölé rendelt viszony, ugyanis egy normális párkapcsolat a kölcsönös tiszteleten és szereteten alapul. A nő nem tulajdona férfinak, hanem társa, ezt jó lenne végre már tudomásul venni, mert nem a sötét középkorban élünk amikor a babonák határozták meg az emberek tudatlan gondolkodását.Az egyenjogúságnak nem azt kéne jelentenie, hogy a nőknek ugyanazokat a feladatokat szükségszerűen elkelljen végeznie, mint egy férfinak! Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy a nő okvetlenül "férfivá" váljon, hanem azt jelenti, hogy a nő is emberi lény, nem fejletlenebb vagy a kevesebb a férfinál. Gondoljunk csak arra, hogy a férfiak sem tökéletesek, bennük sincs meg mindenfajta hasznos tulajdonság, van ami csak a nőkbe van be (empátia, mértékletesség, emberség, sőt sokszor még intelligenciában is felülmúlják a férfiakat, az elmúlt századok ezt egyértelműen bizonyítják, mert nem az okos férfi akar uralkodni a nő felett, hanem az idióta aki azzal akarja a "fogyatékosságát" a nővel szemben kompenzálni, hogy uralkodni akar rajta! Jó lenne már végre ezeken a dolgokon elgondolkodni!
69. mellina70 (válaszként erre: 67. - Szonyax)
2011. jan. 24. 18:16
IGAZAD VAN!
2011. jan. 24. 18:12

Ezzel minden bölcs ember egyetért, csak a sültbolondok ellenzik, ugyanis a természet nem hoz létre olyan ostoba és értelmetlen törvényt, hogy a nő a férfi alá van rendelve, csak az emberek tudnak ilyen irracionális eszméket gyártani, hogy a férfi a felsőbb rendűbb, de a valóság persze nem így van, mert a nők semmivel sem kevesebbek a férfiaknál, bizonyítja az is ezt a tényt, hogy egyre több a súlyemelő nő vagy pedig más sportágakban is eltudnak érni dicsőséget (úszás, vívás, tenisz). Sőt a mai világ megmutatta, hogy ha nők is megtudják állni a helyüket az életben, ha akarják. A szingli jelenség is ezért alakult ki, én is egy független hölgy vagyok és nagyon boldog vagyok, valljuk be, sokkal így, mint a legtöbb férjes asszony, mert bizony a legtöbb férjezett hölgy akit megismertem megbánta, hogy férjez ment.

Az urak többségének a figyelmét meg felhívnám arra, hogy a nő nem cseléd vagy rabszolga, mivel nem született annak, hanem a férfi egyenrangú társának teremtette a természet!

67. szonyax (válaszként erre: 63. - Farkas0630)
2010. máj. 28. 20:24
Igen, erre az egyenlő kötelességekre én is kíváncsi lennénk. Szerintem alig van (vagy nincs) olyan munka, amit a férfiak megcsinálnak, de a nők nem. Igen, azért a "férfi hátán", mert sajnos máshogy nem lehet elindulni egy nőnek, mivel mindig megkülönböztetések érik. Hol itt az egyenjogúság? És arra a mondatodra, hogy "vagy egyenjogúnak kell lenni vagy nőnek", nem tudok mit mondani. Én nem akarok férfivé válni, ahhoz, hogy ugyanolyan jogaim lehessenek, mint a férfiaknak. Nem kérem senkitől, hogy legyen hozzám udvarias, jólesik ha az, de nem fogom hánytorgatni, hogyha nem teszi ezt. Az illemet nem kéne idekeverni. Továbbá úgy olvastam, hogy sokan vannak úgy, hogy hülyeség ez az egyenjogúság, meg milyen jó volt akkor régen, mikor a tenyerükön hordozták a nőket a férfiak! Úgy tudom, hogy a jobbágynőkkel a földesúr úgy rendelkezett, mint egy pohár tejjel. Kedvére erőszakolgatta meg. És hozzátenném, hogy százszor többen voltak jobbágyok, mint földesurak lányai. Akkor?
2009. szept. 22. 14:40
Feminista vagyok, feltétlen elvárás a nők egyenjogúsága minden téren!
65. 49ca420470 (válaszként erre: 63. - Farkas0630)
2009. júl. 25. 13:46
Az egyenlő kötelességeket kifejthetnéd kicsit.Mi az ami a férfiaknak kötelességük és a nőknek pedig nem?Hmm?
2009. júl. 25. 13:45
Több izmot adhatott volna az élet a nőknek,mert sokkal nagyobb szükségük lenne rá sokszor.De szerintem is csak fikció az egyenjogúság és ez a munkahelyi fizetéseken látszik a legeslegjobban.
63. farkas0630 (válaszként erre: 59. - Livia38)
2009. júl. 25. 13:33
Tisztelt hozzászólók. Valószínűleg mindenki a saját élete alapján írja a véleményeket. Én is így vagyok ezzel. Szerintem a fő gond: egyenlő jogokat szeretnének, de egyenlő kötelességeket nem! És sajnos kedves Livia39, én csak olyan hölgyekkel találkoztam, akik mindent előteremtettek: a férfi hátán... Amúgy végzek házimunkát, de sok nő még csak főzni sem tud, viszont azt igen, mi jár neki. Még valami: ha egyenlő elbánást akarnak a nők, akkor a következő mondatok nem jöhetnek elő: "te vagy a férfi...", illetve "én nő vagyok, bánj velem így!" Vagy egyenjogúnak kell lenni, vagy nőnek. A kettő együtt nem megy...
2009. febr. 23. 16:14
Az egyenjogúság ha ugyanazt a munkát végző férfi és nő közül, a férfinak több a fizetése....??
2009. febr. 23. 15:47
Az a véleményem, hogy mi nők hatalmas öngólt lőttünk ezzel a fene nagy egyenjogúsággal.
2009. febr. 22. 09:23

Mályva! Erröl lehet olvasni Simone de Beauvoir:Második nem c. könyvében is.

Lenne egy kérdésem hozzátok! Mért van az,hogy a nők sokkal több házimunkát végeznek?

2008. febr. 11. 17:34

Szerintem, már nagyon régota egyenjoguak vagyunk a férfiakkal.

Csak ebben meg most az a bibi, hogy már mindent nekünk kell elöteremteni. : ))))))

2008. febr. 11. 15:10
Ezt szeretnénk mi nök,de valahogy nem az igazi.
57. spinneli (válaszként erre: 56. - Erikpipi)
2007. dec. 21. 23:18

nem rossz, a legtöbb helyen anyagi okok miatt nem valósulhat meg.

Személyfüggő is, engem pölö nem elégítene ki csak a háztartásbeliség.

De a topikindító nem erről szól, mint azt alant kifejtettem, senem a nemi szerepek zavaráról, ahogy azt sokan tévesen értelmezik.

56. erikpipi (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2007. dec. 21. 23:03

A férjem dolgozik, én a háztartást vezetem, és nevelem a gyerekeimet. És ha kedvem van hozzá, elmegyek és karriert építek,vagy dolgozok, mert a férjem tisztességesen eltartja a családot.

Na ez a hagyományos konzervatív felállás.

55. spinneli (válaszként erre: 53. - Erikpipi)
2007. dec. 21. 21:29
az melyik leosztás, ma már nehéz követni?:)
54. ac1096844d (válaszként erre: 53. - Erikpipi)
2007. dec. 21. 21:28
Dettó:)
2007. dec. 21. 21:25
Én a hagyományos modell híve vagyok. :)
2007. nov. 7. 20:45
csak szóban igaz de a valós világban semmi nem igaz belőle.
51. spinneli (válaszként erre: 50. - 0c97fbb607)
2007. nov. 6. 17:15
Te is kevered a nemi szerepekkel.
2007. nov. 6. 17:12
Eszemben sincs egyenjogú lenni,csak akkor tudok felnézni egy férfira ,ha Ő az erősebb!
49. spinneli (válaszként erre: 42. - Mályva)
2007. nov. 6. 17:01
Asszonyállat?:))
48. spinneli (válaszként erre: 46. - Borika)
2007. nov. 6. 17:01

Ez nem is erről szól, inkább arról, hogy azonos végzetséggel és tapasztalattal pölö egy nő is megkaphassa ugyanazt a munkakört, illetve fizetést.

A nemi szerepek teljesen mások.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook