Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A jogosítványon mi a különbség az érvényesség és a kategória érvényesség között? fórum

A jogosítványon mi a különbség az érvényesség és a kategória érvényesség között? (tudásbázis kérdés)

2009. jan. 10. 20:17

Bocsi! A papirral az Okmanyirodaba kell menni, ott lefenykepeznek, le adod a regi jogsid, szemelyidet + a lakcimigazolo kartyadat be kell mutatni, s kb. 1-2 het mulva megkapod az ujat. Ugy emlekszem, postan kikuldik.

Szerintem, aki atvette a praxist, oda kerultel...De, ezt nem tudom biztosra. Viszont, mivel szabad orvosvalasztas van, valaszthatsz ujat. Ami problemat okozhat az a TB-kartya...Mondjuk, az orvosi vizsgalat igy is penzdijas...(ervenyes TB-kartyaval).

10. Holly (válaszként erre: 8. - Manhattan22)
2009. jan. 10. 20:08
Igen, volt háziorvosom, és tudom, hogy átcserélhettem volna angolra, de most márciusban költözünk haza, így annak nem sok értelme lett volna. Egyébként mivel itt nem használom a jogsim, csak ma vettem elő, és néztem meg az érvényességi idejét, ami szeptemberben lejárt. Tehát ha márciusban megyek haza, akkor elvileg eltudom intézni ott. A bepecsételőst nem értem, mert ez egy műanyag kártya. Vagy a mellé járó kiskönyvbe pecsétel a doki (addig még azt is kell találnom...) 4 éve volt házi orvosom, de ő már nem praktizál, úgyhogy gőzöm nincs, kihez tartozom, vagy ilyenkor automatikusan átkerülök-e valaki máshoz.
2009. jan. 10. 19:28

Ezt talaltam a google-ban:


A szakhivatalok közötti együttműködés beindulásával a magyar gépjárművezetői jogosítvány érvényességi idejének lejártáig használható, illetve az egyesült királyságbeli tartózkodási engedély megszerzésétől számított 3 éven át érvényes, attól függően, hogy melyiknek hosszabb az érvényességi ideje, ugyanis az alkalmazandó. Ha valaki helyi jogosítványra kívánja cserélni magyar jogosítványát, a helyi brit postahivatalban

vásárolható D1 jelű kérvény-nyomtatvány és a D750 jelű jogosítványkérő csomag beszerzése és kitöltése után ezeket a magyar jogosítvánnyal és a nyomtatványban felsorolt egyéb mellékletekkel együtt az illetékes brit intézmény, a DVLA címére kell elküldenie. A jogosítványcsere illetéke 100 font. Az angol jogosítvány lakcímigazolásra is alkalmas pl.: bankszámla vagy NI-szám ügyintézésekor.


Úgynevezett „nemzetközi jogosítvány” otthoni kiváltása azért célszerű, mert az angol nyelvű is. Egyes autókölcsönző cégek ugyanis csak angol nyelvű (tehát számukra is érthető) jogosítvánnyal rendelkezőket szolgálnak ki.

2009. jan. 10. 19:07

De, mielott kimentel volt itthon haziorvosod, nem? Sehova nem kell vinni, a doki bepecseteli, ha minden ok. (Nekem vernyomast mertek, EKGt csinalt es a szemem vizsgalta meg.)

Arra gondoltam, hogy 4 eve vagy kint, akkor kinti szemelyigazolvanyod van, nem? Esetleg, ha itthon vezetsz, akkor azt adod oda...De, ha meg kint nem kell jogsi, akkor miert szeretned meghosszabitatni?

7. Holly (válaszként erre: 6. - Manhattan22)
2009. jan. 10. 18:54

Nincs háziorvosom otthon, már 4 éve itt élek, itt van dokim :( Itt nem kell jogsi a vezetéshez, azért is feledkeztem meg róla...

És a háziorvos után be kell valahová vinni az orvosi papírt, és átütik a dátumot? Vagy hogy megy?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, fogalmam sincs, mit kell ilyenkor csinálni :(

2009. jan. 10. 17:47

Hat...haza kell jonni, s itthon a haziorvosod kb 10 perc alatt megcsinalja.

Van kinti jogsid?

2009. jan. 10. 17:37

Köszi.

És mi van, ha külföldön élek? Akkor hogyan tudom meghosszabbítatni? Valaki hasonló cipőben?

4. Manhattan22 (válaszként erre: 2. - Holly)
2009. jan. 10. 17:30
Akkor ideje lesz dokihoz elmenni, hogy meghosszabitsd a vezetoi engedelyedet. Azota nem is vezethetnel. 2015-ig pedig hasznalhatod, mint "igazolvanyt".
2009. jan. 10. 17:29
Az ervenyessegi ideig lehet igazolni Magad a jogsival, a kategoria pedig az, hogy mikor kell meghosszabitani, hogy vezethess.
2009. jan. 10. 17:28
Ma néztem a jogsim, és az új jogsin két érvényessig dátum van. Az első (4) az érvényesség, ami 2015-ben jár le, de a hátulján (11) a kategória érvényesség lejárt múlt szeptemberben, szóval most érvényes a jogsim vagy nem? És ha nem, akkor mit kell csinálni, hogy az legyen (Orvosi viszgálat?) és mit jelent a 2015?
2009. jan. 10. 17:26
A jogosítványon mi a különbség az érvényesség és a kategória érvényesség között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook