Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van köze a fogyás mértékének ahhoz, hogy kin mennyi ideje rakódott le a fölös kiló? fórum

Van köze a fogyás mértékének ahhoz, hogy kin mennyi ideje rakódott le a fölös kiló? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 302967ffb0 (válaszként erre: 31. - 1fc6b1dbaa)
2007. dec. 7. 15:19

részben egyetértek veled, és annyival kiegészíteném, hogy az agyalapi mirigyben van többnyire kódolva testsúly mértéke.

ebben a szervben futnak össze a test minden idegvégződéséből származó részinformációk, és az aktuális állapotnak megfelelő zsírt éget el a szervezet, vagy halmoz fel! attól függően hogy milyen parancsot kap!

ez a szerv lehet beteg is, vagy valamelyik indító kódot küldő idegvégződés, és a túlsúly máris megvan.

és itt elérkeztünk egy sarkalatos ponthoz, miszerint mit nevezünk túlsúlynak? a testünk anyagcseréje nem biztos hogy tisztában van a különböző testtömeg indexxel, és az sem biztos hogy beteg, mindössze az egyén álatlánossan elfogadottnak itélhető súlya fölé emeli az átlag testsúlyt!

a diéta, és fogyás, nem biztos hogy előnyös mindenkinek!

a fogyás, vagy bármilyen fogyókúra előtt, illik szakorvos tanácsát kikérni, aki lehet egy jól képzett dietetikus is, aki megvizsgálja a család különböző vérrokoni ágon extra súlyú egyedeit!

lehet hogy a válasz egy szimpla ez a normális súly" mondat lessz, amit illik elfogadni!

a természet nagyon tud alkotni, és nem kell minden esetben felülbírálni!

33. supin
2007. dec. 7. 13:34
Bizony van! A régi háj nehezen olvad4
32. dundy
2007. szept. 12. 09:13

Ahhoz talán nem. De inkább a korhoz, akaraterőhöz, egészséghez, mozgáshoz, itartáshoz.

s főleg ne akard azonnal.Fő a fokozatosság.

31. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 2. - 991217)
2007. aug. 8. 19:13

Kedves 991217(furi,mint egy elitélt:))(elnézést)



A fogyás mértéke nem attól függ,hogy ki mikor lett túlsúlyos! Két sarkallatos pont határozza meg(persze lehetnek egyéb problémák,amik nehezítik a fogyás ütemét pl.:candida gomba.Az első a testzsír mértéke.Minnél kövérebb valaki,annál könnyebben "szaladnak" róla le a kilók,persze ez csak egy ideig működik így,utána lassul a folyamat.A második lényeges kritérium az anyagcsere gyorsasága.Ha nagyon sokszor diétáztál és a diéták között nem telt el bizonyos idő,akkor nehéz beindítani a "szekeret".Szóval a lényeg,hogy nem számít mennyi ideje túlsúlyos valaki....

2007. aug. 8. 18:40
Szerintem az idő nem számít.
2007. júl. 14. 12:01
Személyfüggő minden eset.
28. LoLiNa
2007. júl. 14. 07:12
szerintem sincs..
2007. júl. 6. 13:03
szerintem nincs
2007. jún. 14. 19:27
Nincs köze hozzá.
25. Loni (válaszként erre: 24. - Margitnéni)
2007. jún. 14. 09:53

:)

Szerencsére nem cukros. Édesítőszeres- hát igen, az sem egészséges. Nem tudom mi van benne, de nekem nagyon bejött. Azóta kipróbáltam a narancsos-répás verziót is. Már-már ott tartok, hogy ránézek az üvegre, és megyek is pisilni. (Persze lehet, hogy az egész csak valami placebó-hatás).

24. Margitnéni (válaszként erre: 23. - Loni)
2007. jún. 13. 21:13
Igaz, hogy már álmos vagyok, de azért szégyen,hogy ezen el kellett gondolkodnom keményen: "Essel kezdődik és párral véágződik",de rájöttem. Biztos jó lehet, főleg, hogy nem cukros.Nálunk is el fogyna, de nem szoktatom rá a családot, útálok cipekedni.
23. Loni (válaszként erre: 22. - Margitnéni)
2007. jún. 12. 09:55

Én most felfedeztem valamit... Az egyik üzletláncban lehet kapni. (Essel kezdődik és párral véágződik). Öt literes kiszerelésben ásványvíz alapú, édesítőszeres üdítőital. Van narancs, őszibarack, és narancs-répa. Mivel hétvégén nagy jövés-menés volt nálunk, vettem egy ilyet, csak úgy kipróbálni. (290 Ft az öt liter)

Nekem kellemes íze volt, nem túl édes. ÉS annyit jártam tőle a WC-re pisilni, hogy csak na. Már néhány napja kínlódtam a felfázásommal, de ez lötyi jól átmosott.

22. Margitnéni (válaszként erre: 21. - Loni)
2007. jún. 12. 08:00
Igen, azok jók. Pl. a cseresznye, spárga, de a sima tea is.
21. Loni (válaszként erre: 20. - Margitnéni)
2007. jún. 11. 19:11
Megértelek. Természetes vízhajtók? Tea esetleg?
20. Margitnéni (válaszként erre: 19. - Loni)
2007. jún. 11. 12:50
Sajna csak a doki szerint vagyok jól, én nem ezt érzem. Én is görcsölök a vízhajtótól, nekem magnéziumot kell szednem. Görcsöl a lábam, a hátam, nem bírok hanyatt feküdni, mert rögtön görcsbe rándulok.
19. Loni (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2007. jún. 11. 11:16
Az a lényeg, hogy egyébként jól vagy! Én úgy félek a vízhajtótól, mint a tűztől. Göcsöl tőle a vádlim, hiába veszek be káliumot. Szóval cska nagyon ritkán eszek, orvosi felügyelet mellett.
2007. jún. 11. 11:13
Nekem már többször volt, hogy pár hét alatt 15-20 kiló úgy rám ugrott, hogy csak azt éreztem, hogy nem kapok levegőt. Lefele kínszenvedés minden deka. Még teljes koplalás esetén sem mindig fogyok. Ha veszek be vízhajtót akkor lemegy pár kiló. Sőt amikor először kaptam vízhajtót 1 hét alatt 8 kiló lement. Persze ez a következő héten, amikor megint tele lettem vízzel visszajött. Az endokrinológus szerint egyébként kiválóan vagyok, minden eredméynem ezt mutatja. Ki érti ezt?
17. Loni (válaszként erre: 16. - 7130b15964)
2007. jún. 10. 20:58
Meg talán a bőr is veszt a ruganyosságából, és hiába megy le mondjuk 4-5 kiló (ami egy fiatal ember esetében már látványos), egy idősebb ember esetében talán nem látszik, mert a bőr nem húzódik vissza.
16. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 10. 19:03
Nem akarás kérdése. Idős korra megváltozik a szervezet hormonháztartása és amit könnyedén ledobott fiatalabb korában, azt sokkal nehezebb idősebb korban. Ráadásul idősebb korban csökken az izomtömeg, ami szintén hátráltatja a fogyást, hiszen kevesebb izom, kevesebb kalóriát éget.
2007. jún. 10. 16:58
En novoholdkor keptelen vagyok visszafogni az etkezest, csakis fogyoholdkor tudok ugy taplalkozni, ahogyan kellene idealis esetben :(
14. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Loni)
2007. jún. 10. 16:47

Én is így tudom,de a korról más a véleményem.Egy idősebb ember is letudna fogyni,ha nagyon akarjá.

Az idősebbekben nincs annyi kitartás,mint a fiatalokban,szerintem.

13. Loni
2007. jún. 10. 08:36

Van összefüggés. Ha régi a zsírréteg, jobban be van ágyazódva, vésődve. Ha van egy súly, amit viszonylag hosszú ideig tartottál, majd arra még rájött pár kiló, akkor egy fogyokúránál az első nagy megállás annál a súlynál következik be, ahol sokáig stagnáltál. A szervezet valamiért "emlékezik" erre. Az orvosi magyarázatát nem tudom, de hasonló gondokróül már én is kérdeztem az akupuntúrás dokinénit. És ő mondta, hogy ez bizony sokszor előfordul. De nagyon személyfüggő. Van, akinél ez bekövetkezik, van, akinél nem.

A másik a kor. Minél idősebb vagy, annál nehezebben megy le. Lassabb az anyagcsere, a méregtelenítés. Melegben is nehezebb a fogyás. (Nem tudom, miért.) És ami még vicces: holdtöltekor is. Nem hittem el, de tapasztaltam. Az okát nem tudom - tudományosan. Az áltudományos válasz az volt, hogy a Föld több mint 70%-a víz, és erre a Hold hatással van. Az emberi szervezetnek is mintegy 75 %-a víz. Ha egy akkora égitestre, mint a Föld hatással van a Hold, akkor az emberre is lehet hatása.

2007. jún. 10. 01:13
Szerintem, abszolút nincs semmi köze a kettőnek egymáshoz.
11. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 10. - Caravell)
2007. jún. 9. 18:46
korulbelul en is ezt akartam irni!
2007. márc. 11. 18:18

A kettő között semmilyen összefüggés nincs.

Viszont tartós eredményt csak akkor lehet elérni, ha nagyjából olyan ütemben adod le, mint ahogy felszedted, max 1kg/hét, nem több!

2007. márc. 11. 08:01
Nincs, nem kotnek meg jobban rajtunk a zsirocskak, csak a korral lassul az anyagcsere, es lassaban tudunk fogyni, na meg a rossz fogyokurak is ratesznek egy lapattal. :)
8. Darien (válaszként erre: 7. - Gkreka)
2006. nov. 23. 08:09
A túlsúly miatt adódtak nehézségeid a terhesség alatt?
2006. nov. 22. 22:44
nekem is hasonlóak a tapasztalataim, mindkét gyerekemmel kb ugyanannyit híztam, de most másodszor sokkal nehezebben tudok megszabadulni a fölösleges kilóimtól
2006. nov. 22. 12:38
Egyetértek Icussal. Kicsit átkozom magam a korábbi akaratgyengeségem miatt, mert most elég nehezen mennek a dolgok, de nem adom fel. :) Megígértem magamnak, hogy ha egyszer elérem az álomsúlyt, többet nem gyötrődöm fogyókúrával, hanem arra fogok törekedni, hogy megtartsam az elért eredményt. Ha fele annyi vehemenciával törekedtem volna erre a korábbiakban, mint amekkora energiát a fogyókúrázásba fektettem eddig, már évek óta nem lennének súlyproblémáim.
2006. okt. 3. 08:40
Minél többször kezd bele valaki a fogyókúrába, annál nehezebben mennek le a kilók. A kúra befejezésével, viszont több megy vissza.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook