Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakinek van rendezetlen hitele a bank felé és van a nevén sz.autó akkor arra ráteheti a kezét a bank?Fontos lenne fórum

Ha valakinek van rendezetlen hitele a bank felé és van a nevén sz.autó akkor arra ráteheti a kezét a bank?Fontos lenne (tudásbázis kérdés)

2009. ápr. 10. 14:21

és ha nem tudsz fizetni,de nem azért,mert buta vagy-ezt egy másik hozzászólónak!-hanem mert önhibádon kivül nem tudsz fizetni,teszem azt munkanélküliség,táppénz...stb,és van egy autód,ami szintén hitellel terhelt...


vegyük az én példámat,bár én még szerencsére tudok fizetni,egyenlőre...de...van egy személyi kölcsönöm,és van egy hitellel terhelt autóm,a személyi kölcsönt nem fizetem,de az autót igen,mert az jóval kevesebb és már nem kevés pénzem fekszik benne,880 000 volt a hitel,abből 180 000ft be lett fizetve indulónak és fizetem már 30 hónapja,tehát már jó nagy része ki van fizetve,és ezt fizetem inkább,mint a személyi kölcsönt,akkor a bank egy másik bank által terhelt autót is lefoglalhat???vannak ingóságaim,de ezeket letagadom,azt mondom,hogy beköltöztem az élettársam házába és nekem egy szögem sincs,mint a hitellel terhelt autóm...akkor azt is lefoglalhatják????egy 10 éves Suzuki swiftről beszélünk,ami a banknak kb 300 000ft érne,hiána adtam érte annyit amennyit...


de mintmár mondtam,ez csak feltételezés szerencsére,csak a példa kedvéért,hátha egyszer én is idejutok,az élettársammal nincs közös ingatlanunk se ingóságunk,legalábbis olyan ami a nevünkön lenne közössen,erre tudtok nekem mondani valamit????


köszikeeeeeeee.....


meezy

16. nyta
2009. jan. 11. 09:29

Mivel a végrehajtásban a fokozatosság elve érvényesül,a végrehajtó 3 munkanapon belül "köteles" lefoglalni az ingatlant,és a továbbiakban az autót,egyéb ingóságokat,fizetést,és inkasszálhat bankszámlát.

a bírósági végrejhajtés fizetési meghagyás kiállításával indul,melyet az adósnak a Bíróság küld meg.Aztán ha erre az adós nem reagál,megy a végrehajtóhoz az ügy.

a végrehajtást kérő,ez esetben a Bank kérheti bizonyos ingók vagy ingatlanok soron kívüli lefoglalását,amennyiben tudomása van,az adós tulajdonában lévő dolgairól.

ha a tartozás nagy összegű,hiába van fizetés,a Bank kérheti az autó azonnali elárverezését!

ebben dolgozom,és a határidők nem olyan hosszúak ám,ezért érdemes vigyázni.

jah,és nem minden esetben járulnak hozzáa a végrehajtást kérők a részletfietéshez,mert az az érdekük,hogy minnél előbb a pénzükhöz jussanak,ami kocsiból és ingatalnból gyorsabban megtérül!

2009. jan. 11. 04:34
Igen
14. Ritianyu (válaszként erre: 13. - Dencsikné)
2009. jan. 10. 13:41
Nekem a kocsimra tette rá rögtön a kezét a bahajtó és kivonta a forgalomból mig ki nem fizettem a tartozást.
2009. jan. 10. 13:31
ha behajtónál van az ügy a fizetésből kezdik levonni a tartozást, nekünk ezt csinálták
2009. jan. 10. 13:17
Ha már behajtónál van az ügy,akkor ami a te neveden van arra bármikor rátehetik a kezüket.Persze csak akkor ha te neveden van a hitel is.
11. tasara
2009. jan. 10. 10:29
Nem írtad milyen hitelről van szó, és mennyire vagy elmaradva, illetve hitelfelvételkor valamit beterheltek-e zálogjoggal, pl: ingatlant. Van-e kezes? Ezeken múlik az ügymenet.
2009. jan. 10. 10:27

Ha rendezetlen hiteled van előbb kapod a felszólító leveleket.Ha ez sem segít az ügyön, szépen átadják soakdik felszólítás után egy behajtócégnek.Ők újra megpróbálják.Közben telnek a hónapok, évek is ha kell, ők ráülnek az ügyre abban a reményben hogy addig is kamatozik hamár ilyen buta voltál és nem fizettél.Szóval a behajtó cég felveszi veled a kapcsolatot,és ha sikeresen megegyeztél vele,küld részletfizetésről szóló megállapodást, amit szerencsésebb megkötni mert akkor kamat mentesen ki tudod fizetni a hiteled.Aztán ha még az sem segít, akkor jönnek az új felszólítások, és az új kamatok.majd megelégelik és szépen átadják a bíróságnak.

Ők hoznak egy itéletet, ami lehet több féle is.Tartozás értékétől függően.

Persze a bírósági itéletet követően kapsz majd egy értesítőt a jogerős végzésről, és lehet újra tárgyalni.

Akkor is megállapodhatsz és nem biztos hogy mindjárt elviszik a kocsid,mert ha meg tudsz egyezni és van fizetésed és fizetése a párodnak akkor inkasszót alkalmaznak ami azt jelenti hogy a fizetésedből szépen levonják,míg tart a tartozás.Végrehajtás is lehet de előtte azért még megkisérlik hátha tudsz fizetni.Ez hosszú folyamat ám.A végrehajtás a legutolsó. Akkor nem csak a kocsit mindent buksz

2009. jan. 10. 10:13
hogyne, el is árverezik, persze
2009. jan. 10. 10:04
Igen.
2009. jan. 10. 09:46
És az egyéb ügyintézéssel kapcsolatos díjakat is kifizettetik az adóssal, ami az eljáráskor felmerül!
2009. jan. 10. 09:42
Jó lenne tudni, hogy hol tart az ügy.Bírósági szakaszban van-e vagy még csak egy behajtócég foglalkozik a dologgal?
2009. jan. 10. 09:40
igen. Ha bíróságig megy az ügy akkor minden ingóságot le foglalhatnak ami bizonyítottan a tulajdonodban van.
2009. jan. 10. 09:37

Egyik ismerősömnek is tartozik valaki nem kevés összeggel, végrahajtónál van az ügy. Úgy tudom, hogy van személyautója, remélem az lesz az első, amit lefoglalnak tőle és nem is lesz elég!


Valamivel ki kell egyenlíteni a számlát!

2009. jan. 10. 09:36
Igen, de azért ez nem ilyen egyszerű.Mennyire van előrehaladva az ügyed?
2009. jan. 10. 09:34
Igen.
2009. jan. 10. 09:33
Azt szeretnek kerdezni, ha valakinek van rendezetlen hitele a bank fele es van a neven sz.auto akkor arra rateheti a kezet a ban?fontos lene!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook