Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan adagoljátok gyermeketeknek a Sedatif PC tablettát? fórum

Ti hogyan adagoljátok gyermeketeknek a Sedatif PC tablettát? (tudásbázis kérdés)


20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - 63ba92c804)
2010. jan. 12. 19:37

Szia!


Ebben az életkorban gyakori az ilyen viselkedés, és tipikusnak mondható a kutyától való félelem is, ami nem a szomszéd kutyája, hanem szimbolikus félelem.

Az éjszakai felriadás is elég sok gyereknél jelentkezik, de általában nem marad meg hosszú időn keresztül.


Amit leírtál, az teljesen illik az én kislányomra is (sajnos), ő 2.5 éves múlt.


A gyógyszer ma kezdjük, kíváncsian várom.. Gondolom, hogy a homeos szerek tulajdonságainak megfelelően az első néhány nap még rosszabb lesz.:(

19. 63ba92c804 (válaszként erre: 15. - ZitaUK)
2009. okt. 10. 13:54

Szia!

Az az én lányom 3 hónap múlva lesz 3 éves.Mostanában minden éjjel,többször felsír.Néha bepisil,sőt egy ideje dadogni is kezdett.Pedig többször végiggondoltam,nem történt a családban semmi olyan stresszes dolog ,ami ezt kiválthatná.Ha éjjel felkel többször egy kutyát emleget.De arról sem tudok,hogy rossz kutyás élménye lett volna.

Neked használt ez az adagolás? Mennyi ideig adtad folyamatosan?

köszönöm válaszod!

2009. okt. 2. 10:04
Én azért nem merem a 4 éves kislányomnak adni, mert félek, hogy valamilyen mellékhatása lesz. Én is szedtem, én nem tapasztaltam mellékhatást, de az ember a gyerekét jobban félti és nem tudom, hogy rá milyen hatással lesz...
2009. júl. 2. 11:15
3 éves.
2009. júl. 2. 11:14
sziasztok,nekem a 32 éves kisfiam 4 honapőja epilepsiás,azota szedi a különféle antiepileptikumokat,aminek az lett a hatása hogy az eddig édesen alvo fiam egy éjjel 6-8szor felébredt és egyre fáradtabb lett.Ajánlották a Sedatifot.Kiprobálétam.Az elsö két nap pörgött a lelkem.Én csak közvetlen lefekvés előtt adok neki 2 szemet.A harmadik nap azt vettük észre,hogy eszte 8-tol hajnali 4 ig egyfolytában aludt,eltüntek a sikítozások a sirások.Most 1 hete szedjük éjjelente 11-12 órát alszik,nyugodtan,kipihenten ébred és nevetve!Nekünk nagyon-nagyon sokat segített,
15. ZitaUK (válaszként erre: 14. - Gecam)
2009. máj. 24. 19:52
En a 2 eves 3 honapos kislanyomnak napi 3szor adtam masfel hetig(kb.eddig tart egy dobozzal).Aztan mar csak este,elalvas elott adtam(adok)neki egyet.
14. Gecam
2009. máj. 22. 13:10
Kisfiam 1 éves volt áprilisban!Mennyi bogyót adhatok neki egy nap?
13. drnéni (válaszként erre: 12. - ZitaUK)
2009. máj. 8. 14:30

Kizártnak tartom, hogy baja lenne tőle, hisz nincs is hatóanyagtartalma (tudom, hogy megtévesztően sok alkotó van felsorolva a gyógyszermellékiraton, csakhogy olyan higításban vannak a tablettában, hogy nincs benne eredeti molekula).

Bevallom, hogy én is próbálkoztam ezzel a kislányom egy nemalvós korszakában, természetesen nem ért semmit. Aztán kölcsönkaptam a Suttogót, és sikerült megértenem, hogy hol a hiba. Azóta az alvás (és sok más) problémamentes. Már több, mint egy éve. Másoknak is ezt ajánlom.

12. ZitaUK (válaszként erre: 11. - Jázminka)
2009. ápr. 27. 14:59

Koszonom a valaszod!

Az aggaszt igazandibol,hogy a hasznalati utasitason az all,hogy hosszabb ideig tarto(indokolatlan)szedese eseten nem kivant hatasok,ugynevezett 'gyogyszervizsgalati tunetek' lephetnek fel.Sajnos arra vonatkozoan hogy mi is ez a gyogyszervizsgalati tunet,nem sikerult sehol infot szereznem.

Szoval mielott huzamosabb ideig elkezdenem adni ezt a szert a kislanyomnak,szeretnek meggyozodni rola,hogy tenyleg semmilyen karos hatasa nem lesz...

11. Jázminka (válaszként erre: 10. - ZitaUK)
2009. ápr. 27. 14:18
Elvileg nincs maximálva a használata,mivel nem árt és nem telítődik a szervezete.Én 2 hét után legalább egy hetet kihagynék,aztán kezdeném újra.A nagyfiamnál egyszer csináltuk így,semmi baja nem volt tőle.Szerintem bátran megismételhetitek.
10. ZitaUK
2009. ápr. 27. 11:19

Szerintem sincs semmi kivetnivalo abban,ha valaki mindent elkovet annak erdekeben,hogy a gyermeke rendesen ki tudja pihenni magat az ejszaka folyaman.Sot,az is teljesen normalis,ha anyuka is szeretne magat kipihenni.Alvasra mindenkinek szuksege van!

En is kiprobaltam a Sedatif PC-t.Vegigcsinaltuk a masfel hetes kurat,bar en csak 3*1-esevel adtam a keteves kislanyomnak a tablettakat es onnantol kezdve megvaltozott az eletunk!A kislanyom vidaman,kipihenten ebredt reggel,a hisztik napkozben minimumra redukalodtak,nekem is eltuntek a karikak a szemeim alol. :)

Azonban miota abbahagytuk a tabletta szedeset,megint eleg sokszor ebredunk ejjel,stb..

Sajnos nem tudom,hogy milyen hosszan lehet ezt a keszitmenyt szedni.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

9. Jázminka (válaszként erre: 7. - Szemmelver)
2009. febr. 13. 15:45

Bizony én is szoktam néha adni a kicsinek,főleg,ha betegek a többiek is.A kicsikém éjjel 3-4 alkalommal is felkel szopni,közben kelni kell a többiekhez is... és egyedül intézek mindent éjjel nappal,mert apa alszik...

Napokon keresztül kicsit kikészíti az embert a "nyomás".Na szóval ilyenkor,vagy ha rémálmai vannak a nahgynak,akkor adok nekik.

Nem ártok vele,ha használ ,az meg nem árt nekem. Önzőség? Lehet...

2009. febr. 13. 13:46
Hát az biztos, hogy ártani nem tudsz a Sedatiffal, viszont a bogyószedés általában a problémák elmaszatolását jelzi. Egy ekkorka gyereknél nem beszélhetünk endogén pszichés zavarról, legjobb megfigyelni, hogy mi okozza a panaszokat (már ha egyeltalán a kicsinek van panasza), és gyökerénél megfogni a problémát.
2009. febr. 13. 09:57
minek nyugtatózni egy gyereket????
2009. febr. 13. 09:54

Sziasztok!


Én nagy néha használok ilyet és ha már szüksége van az embernek ilyenre, akkor ez. Homeopátiás és tényleg semmi mellékhatása nincs. Sőt nem leszel tőle aluszékony és nyomott.

Gyerekeknek vízben feloldva a "legjobb" adni. De rendszeresen semmiképp nem adnám én se. Pl. az én kislányom nagyon félt az orvostól (remegett, sírt, hasmenés) és előtte vízben feloldottam neki egyet, és nem volt semmi pánik. Nem tudom, hogy emiatt-e, de azóta nem fél a doktor nénitől és bogyi sem kell:o)

2009. jan. 9. 11:11
Köszi elolvasstam, remélem nem lesz szükségünk ilyen gyógyszerre.
2009. jan. 9. 11:07

[link]


-itt olvashatsz róla

2009. jan. 9. 11:02
Ez mire való had kérdezzem, még nem hallottam róla.
2009. jan. 9. 10:58

Amit a tájékoztatóba van az ugye napi 4x 1tbl.

Reggel, délben, du.5-kor és elalvás előtt. Viszont olvastam már olyat is, hogy este 2db tbl. adnak be. Ilyenkor kimarad 1db napközben v. felemelkedik az adag napi 5-re?

Ill. ebből a tbl-ból nem elég 1/2 egy adagnak? Mert pl. a többi tabl. nekem azt mondta a gyógyszertáros, hogy 1/2 is elég egy 2 év körüli gyereknek.

2009. jan. 9. 10:56
Ti hogyan adagoljátok gyermeketeknek a Sedatif PC tablettát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook