Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Il Divo fórum

Il Divo (beszélgetős fórum)


18. mirka0918 (válaszként erre: 16. - Fiatal nő)
2012. máj. 30. 13:44

én is imádom őket, voltam is 2006-ban a koncerten, meg tavaly Pozsonyban is... mind2 Isteni volt, csak kevés volt a közönség, végre 6 év után ujra eljönnek, de ahogy elnézem, most sem leszünk sokan :((

lényeg hogy itt lesznek 

2010. aug. 1. 19:46

Sziasztok!

Én is nagyon szeretem őket, s nekem is Carlos a kedvencem. Pedig nem ő a legjobb képű, de a legvibrálóbb személyiség talán. Szívesen megnézném őket élőben:) Kedvenc számom tőlük a Mama.

2010. ápr. 22. 11:05
Sehol senki?
15. Fiatal nő (válaszként erre: 14. - Gerbera3)
2009. okt. 24. 17:09

Sajnos én nem jutottam el a budapesti koncertjükre, de egy barátnőm igen. Akkor megfogadtam, hogyha esetleg megint jönnek, akkor én is megyek. :-)

Nekem nincsen kedvenc CD-m, én mindegyiket nagyon-nagyon szeretem. :-)))

2009. okt. 24. 16:59
Én nagyon szeretem őket. Az összes cd-jük megvan, a karácsonyi is. A kedvencem nekem is Carlos, de a többiek is nagyon jók, de Carlos mindenképpen kiemelkedik közülük. Voltam a budapesti koncertjükön is. Neked (fiatal nő) melyik cd tetszik a legjobban?
13. Fiatal nő (válaszként erre: 12. - A1baa7edcc)
2009. szept. 21. 17:04
A pasik vagy a zenéjük? :-P
2009. szept. 21. 13:23
Nekem tul nyalasak.
2009. szept. 21. 13:22
Próba cseresznye, felhozom a topicot, hátha...
2009. szept. 10. 08:14
Elég szomorú, hogy ezt az értékes műfajt, amit képviselnek, ennyien nem ismerik/szeretik... :-/
2009. ápr. 24. 19:30

De jó, végre valaki!!! :-)

Voltál esetleg a pesti koncertjükön is..?

Van kedvenc "pasid"? :-)

2009. ápr. 24. 19:07
Én imádom őket. Jó pasik remek hanggal és zenével.
2009. febr. 9. 08:31
Senki? :-(
2009. jan. 15. 09:32

Íme egy helyes kis videó: [link]


Hát igen, előny, ha valaki 4 nyelven is beszél... :-))

2009. jan. 8. 12:38
Én is nagyon szeretem őket, minden lemez megvan, plusz 2 DVD. Nagyon szeretem őket hallgatni, mindig megnyugtatnak. És borsódzik a szőr a hátamon a hangjuktól. Na jó, különösen Carlosétól... :-)))
2009. jan. 8. 12:35
van cd tőlük, de azért enniyre nem ismerem őket:-) jó a zene és kész.
2009. jan. 8. 12:35
nekem tetszik amit csinálnak!
2009. jan. 8. 12:33

Szeretitek őket?


Ki a kedvencetek a quartettből? Nekem Carlos Marín. (Carlito) :-)

2009. jan. 8. 12:32

2001-ben született meg a kvartett létrehozásának ötlete: négy kivételesen tehetséges, képzett hanggal rendelkező fiatalember, akik régi és új, népszerű dalokat adnak elő, kibékítve végre a pop és a klasszikus zene között húzódó ősi ellentétet. A formációnak Il Divo (jelentése: isteni előadó, a díva férfi megfelelője) lett a neve. A pop opera kvartett létrejöttét a tagok hosszas, majdnem két évig tartó, szinte az egész világra kiterjedő keresése előzte meg.


A 4 fiatalember - az amerikai David Miller, a francia Sébastian Izambard, a svájci Urs Bühler és a spanyol Carlos Marín - fantasztikus hanggal és énektudással, nagyszerű külsővel, összetéveszthetetlen stílussal rendelkezik, zenéjük pedig harmóniát teremt a klasszikus zene örökérvényűsége és a pop sokszínűsége között. Repertoárjukban népszerű, romantikus dalok szerepelnek teljes zenekari kísérettel. "Ancora" című albumukon ilyen az "Unchained Melody" című feldolgozás, a Celine Dion közreműködésével elkészített "I Believe in You", az "Ave Maria", az "All By Myself - Solo Otra Vez", az "O Holy Night", a "Heroe" és még hat további felvétel, amely teljessé teszi a kivételes tehetségű énekesek második albumát.


A csapat producere a Pop Idol (Nagy-Britannia) és az American Idol (USA) zsűrijéből és kreatív csapatából is ismert Simon Cowell, aki inkább a popsztárok karrierépítéséről híres (Westlife, 5ive), mint klasszikus zenészek felkarolásáról. Cowell számára az Il Divo olyan "mintha három-négy évig kenyéren és vízen éltem volna, aztán egyszer csak valaki a világ legjobb ételét kínálta volna". "Az inspirációt az jelentette, hogy egy tévéshow-ban megláttam Andrea Bocellit, amint a "Time To Say Goodbye"-t énekelte Sarah Brightmannel. Ekkor született meg a fejemben az Il Divo ötlete" - nyilatkozta a USA Today című lapnak. "Rácsodálkoztam, hogy nincs ennél fantasztikusabb zene a világon: ez hihetetlenül izgalmas. Rájöttem, hogy az operaénekeseknek van a legjobb hangjuk, és úgy tudnak érzelmeket vinni és közvetíteni a dalokban, ahogy senki más" - mondta Cowell a Weekend magazinnak.


Marín szerint "vettek 4 különböző temperamentumú fiút, és összerázták őket, mint egy koktélt, amiből végül egy nagyon erős egység lett. Miller régi vágású, 1950-es évekbeli amerikainak tartja magát, Marin igazi bika, a vérében van a zene, Bühler nagyon "svájci", szereti a rendet és a pontosságot, Izambard pedig épp olyan, mint a franciák" - nyilatkozták a csapattagok a The Sunday Times-nak.


Az Il Divo-t a tagok lélegzetelállító vokális előadásmódja teszi különlegessé, melyről joggal az jut az ember eszébe, hogy a nagyszabású áriák és a klasszikus popdalok ugyanannak az érmének a két oldalán találhatóak. A négy énekes hol felváltva viszi a prímet a dalokban, hol lenyűgözően erőteljes kórust alkotva varázsolják el a hallgatót. A formáció multikulturális karakterére utal a tény, hogy a dalok nem kizárólag angol nyelven szólalnak meg, hanem spanyolul és olaszul is hallhatjuk a fiúkat énekelni. Ennek ellenére dalaik hallgatása közben úgy érezhetjük, hogy a szerelem eszperantóján szól hozzánk az Il Divo...


Carlos Marín (a spanyol), Urs Bühler (a svájci), David Miller (az amerikai) és Sébastien Izambard (a francia). Vagyis az Il Divo.

Aki szereti őket és a zenéjüket, jöjjön bátran!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook