Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegeknek milyen diéta ajánlott? fórum

Cukorbetegeknek milyen diéta ajánlott? (beszélgetős fórum)


18. adany
2011. márc. 1. 09:09

Szeretném megkérni a regisztrált tagokat az alábbi kérdőív kitöltésére:


[link] ang=hu


A kérdőív kitöltése főként a cukorbetegekre illetve diétázókra irányul akik főként diabetikus termékeket és Norbi Update termékeket fogyasztanak. A szakdolgozatomban foglalkozom ezzel a témával.


Előre is köszönöm a segítséget nagyon sokat jelentene!

2010. szept. 15. 01:30

Sziasztok! Jo reg irtatok ide, de hatha van meg valaki....vagyis hatha mindenki meggyogyult es nincs senki...


Szoval kilehet ebbol gyogyulni?

Akinek prediabetesze van, az kotelezoen cukorbeteg lesz? 180-200ch s dietat irtak elo, de nem mondtak meg, hogy osszam el. Rakerdeztem, a valasz az volt, hogy most mondtam el mikor egyel kenyeret....


Segitsetek, elegge bepanikoltam. Sajna itt is szornyu az orovsi ellatas.

16. naildi81 (válaszként erre: 15. - Reenee)
2009. jan. 9. 19:08
Az MR-t reggel szedi, mert azt úgy kell. Azért mert annak egész napos hatása van, de ettől függetlenüllehet mellé mást is adni. Lehet, hogy esetleg már nem is elég a tabletta, hanem át kéne állni az insulinra. melyik napszakban magasabb a cukra? A diétát tudja tartani?
15. Reenee (válaszként erre: 13. - Naildi81)
2009. jan. 9. 18:24
Most az MR-t szedi, és még valami másikat is kapott mellé. Havonta kb. 10000Ft-ot költök a gyógyszerére, mert a cukor mellé társult a magas vérnyomás is.
2009. jan. 9. 17:32

Sziasztok!

Én 7 éve vagyok 2-es típusú diabeteses és sajnos az én orvosom mikor elé álltam ezzel és mondtam neki,hogy a 150ch-val beállt akkor az volt a válasza akkor az a teendő és azóta is magamnak mérem és ellenőrzöm még jó,hogy szépen beállt(néha ha bűnözök emelkedik kicsit!)de azóta még csak meg sem kérdezte mi van a cukrommal,a szakrendelésről meg elutasítottak azzal,hogy hozzal beutalót.....na kérem ezért fizetek jó magas tb járulékot!

13. naildi81 (válaszként erre: 10. - Reenee)
2009. jan. 8. 13:03

pedig azt gondolná az ember, hogy egy megyeszékhelyen bizots jól müködnek dolgok. Főleg, hogy még orvosi egetemük is van.

Szerintem nálunk nagyon jó a gondozás. Van olyan betegünk aki nem is hozzánk tartozna, de mégis hozzánk jön. Pedig ennek a kórháznak sincs valami túl jó híre. Dehát a rossz hírek mindig előbb látnak napvilágot, mint a jók.

Pedig a 20-23-as cukor nem alacsony. Milyen az új diaprel? Amikor még én dolgoztam kettő volt. A sima diaprel és az MR. Lehet, hogy az új mellé kéne még kapni a valamit, de ezt igazán úgy lehet eldönteni, hogy befektetik, és folyamatosan figyelik a cukrát.

12. Reenee (válaszként erre: 11. - C06c587f53)
2009. jan. 7. 22:14
ne is mond..
11. c06c587f53 (válaszként erre: 10. - Reenee)
2009. jan. 7. 22:13

Azért felháborító,hogy egyes helyeken mennyire nem foglalkoznak a betegekkel..

Mikor köztudott, hogy a cukrosok bekómálhatnak..

De ha egy beteg összeesik,lehet, hogy azt sem veszik észre!

10. Reenee
2009. jan. 7. 22:09

Ez sajnos nem így működik Pécsen. Az apám cukros, új fajta diaprelt hoztak forgalomba és a régit megszüntették. Pár napra rá, hogy elkezdte szedni az új gyógyszert, felment a cukra 20-23-ra. Irány a háziorvos, kapott beutalót a diabétesz laborba, rá volt írva, hogy "akut". Egy óra várakozás után kijött egy asszisztens a határidő naplóval és azt mondta, hogy egy hét múlva jöhet vérvételre. Annyit csináltak a vérvételen, hogy megbökték az úját és közölték, hogy magas a cukra.

Ettől apámnak a vérnyomása ment fel...

2009. jan. 7. 22:06
Nem minden estenben kell inzulin. A 2-es dib-ban nem mindig, általában idősebb korban. Függ attól, hogy a hasnyálmirigy mennyi inzulint termel. Az tény, hogy nálunk általában 1 hetet bent fekszenek a cukorbetegek, hogy beállítsák a terápiát. A friss diab. betegeket, meg szinte azonnal felvesszük, hogy minnél előbb megkezdhessük a kezelésüket. Roppant alattomos betegség. NEm a cukorbetegség fáj, hanem a szövödményei.
2009. jan. 7. 22:00
Én úgy tudom, hogy aki cukorbeteg lesz, mindenféleképpen hetekre kórházba kerül. Ott állítják be az inzulint. De azt nem tudom, hogy ez hányas típusokra vonatkozik...
2009. jan. 7. 21:53

Annyi mindent tudnék írni, de inkább kérdezz és arra megpróbálok válaszolni.

Gyógyszert írtak fel? Hogy derült ki a diabétesz?

Nem is fektetnek be kórházba? Biztos, hogy 2-es tipusú?

2009. jan. 7. 21:52

Bocs folytatom, csak rossz gombot nyomtam.

Tehát:

50gr CHO ebéd

20gr " uzsonna

30gr " vacsora


Reggeli általában 6-7 óra között

tízórai 9-10 óra között

ebéd 12-13 "

uzsonna 15-16

vacsora pedig 18-19 között


Reggelire, vacsorára ne igyál tejet, mert hirtelen megemeli a vc-ot. Inkább uzsonnára és tízóraira ajánlott a fogyasztása. 1dl tej=5gr CHO

tésztafélék, rizs fogyasztása minimális nagyin magas a CHO tartalmuk. Azt szokták mondani, hogy húst hússal lehet enni. Na az én fönököm ettől ki tud akadni rendesen. Mert ugye a húsoknak meg a zsírtartalmuk általában a magas, kivétel a szárnyasok, és az pedig a koleszterint emeli, ezáltal az érszükület kockázatát.

1 sima zsemlében 25, a korpásban pedig 30gr CHO. Kerülendő még a banán, kukorica, szőlő.

A kedvencem mikor ropit, vagy a chipset, és a többi ropogtatni valót majszolják a betegeink, mert ugye az nem édes. De hát tele van CHO-val, a liszt miatt!

Alkohol fogyasztása nem ajánlott!

2009. jan. 7. 21:44

A diéta amit leírtam 150 gr CHO egész napra elosztva.

30gr CHO reggeli

20gr " tízórai

4. Reenee (válaszként erre: 1. - Kimy)
2009. jan. 7. 21:41

Szia!

Én nem vagyok cukorbeteg, de van ilyen a mi családunkban is.

Egyszer letöltöttem egy 5 hetes étrendet (fogyókúrás)egy másik oldalról.

Ha érdekel küldj egy e-mail címet privire és átküldöm neked.

3. kimy (válaszként erre: 2. - Naildi81)
2009. jan. 7. 21:28

szia


örültem a válaszodnak és gondoltam leirom hogy velem mi a helyzet :)


tehát én egy kisvárosban lakom, és hát itt nem igazán foglalkoznak ilyen témával, nincsenek emberek akik ajánlani tudnának dolgokat, ezért is próbáltam itt kérdezni hátha valami ujat meg tudok.


egyébként én ülő munkát végzek azon kivul nem igazán mozgok, ami sajnos meglátszik. eddig okokat kerestem miért nem tudok lefogyni, és hát lehet hogy akkor meg is találtam rá....


egyébként mit takar az a diéta amit emlitettél?

2009. jan. 7. 20:49

Szia!


Én diabetológián dolgoztam, míg el nem jöttem Gyed-re.

Sok mindentől függ a diéta behatárolása. NEm tudom ott ahol laksz, mennyire van foglalkozva a diabészesekkel? A szkrendelésen belül, nem ajánlottak fel diétás oktatást dietetikus bevonásával.

Nálunk általában 150gr CHO-s diéta vaan, de mint említettem sok mindentől függ. PL.: milyen munkát végzel, testsúly stb.

Nyugodtan kérdezz és ha tudok válaszolok.

1. kimy
2009. jan. 7. 20:45
Ma tudtam meg hogy 2-es tipusú cukorbetegségem van, és kiváncsi lennék a tapasztalataitokra, és hogy milyen diéta az ajánlott amivel nem romolhat az állapot!! Köszönöm előre is mindenkinek aki ir valamit, biztos sokat segit!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook