Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petevezeték-elkötés - negatív és pozitív következmények fórum

Petevezeték-elkötés - negatív és pozitív következmények (beszélgetős fórum)


1 2
58. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 49. - Urbi75)
2016. aug. 27. 16:31
én is most kezdtem körüljárni a témát ezért tudom, hogy a google-ba ha beütöd, hogy petevezeték elkötés kiad egy oldalt ahol részletes orvosi és jogi tájékoztatást tudsz elolvasni mivel jár, milyen a műtét, mi kell hozzá stb.
57. ca6f217644 (válaszként erre: 56. - Ndzsi76)
2016. jan. 31. 18:32
Miért kell priviben leírni? Nem lehet a nagyközönség elég tárni? Engem nagyon érdekelne.
56. ndzsi76 (válaszként erre: 5. - Csevegö)
2013. aug. 27. 22:24
Szia! Elég rég írtál már ide, de hátha olvasod. Azt írod, Neked megcsinálták a művi meddővé tételt, de nem lett jobb... Leírnád nekem is priviben, hogy miért? Azért kérdem, mert nagy dilemmában vagyunk a párommal, hogy megcsináltassam, vagy ne. Állítólag ez sem 100%-os védettséget ad, és egy csomó pénzbe kerül, most olyan 60-70.000 Ft.
2012. nov. 2. 21:12
Sziasztok spontán hüvelyi szülés után is lehet e kérni az elkötést és akkor kell e fizetni köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 13. 21:11
Pedig én is ezen gondolkozom... :P
53. July75
2012. okt. 13. 18:17
szerintem ilyent senki ne csinaljon.
52. jugaband (válaszként erre: 51. - Ravena)
2012. szept. 28. 12:55
Elvileg nincs gyerekszámhoz kötve,18 év betöltöttsége kell (szerintem ez tök hülyeség! Honnan tudná egy 18 éves, mi vár még rá az életben??!) Fél év várakozási idő van és az ára elég borsos is lehet. Egyébként a betöltött 25évet és a 3 gyereket azért szeretik megvárni az orvosok, még akkor is, ha egészségügyileg indokolt a beavatkozás. Ez azért szerintem reálisabb.
51. ravena
2012. jún. 29. 14:47

Sziasztok!


Tud valaki támpontot adni hogy most mi a törvény? elvégzik a műtétet életkor és gyermekek számának a feltétele nélkül? köszönöm a segítséget!

2012. márc. 29. 13:44

Sziasztok

én is erősen gondolkodom ezen a dolgom.27 vagyok van két fiam spirált nem szeretnék a tampont is utálom és az h megöli a már megtermékenyített embriót az visszataszító.a tabletta nem jó épp most fekszem és vágok h helyre jöjjön a lábam mert 6 nap tabi után zsibbadt dagadt stb. alapból első terhességem óta fájnak a lábaim valószinű belső visszér ha nem javul érfal erősítőktől akkor alaposabb kivizsgálás.egy ideje gumival védekezünk de kényelmetlen és bizony nagyon kell vigyázni h ne legyen baba.mennyi lehet mai ára a műtétnek?látszanak a hegek?tényleg nincs semmi negatívum utána?a műtét mennyire veszélyes?

49. urbi75
2012. febr. 9. 12:07

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, egészséges vagyok most leszek 37. van egy kisfiam ,de nem szeretnék több gyermeket nincsen semilyen betegségem sem alergiám igy gondolkodom az elkötésen nekem is megcsinálják vagy kérelmezni kell és menyire macerás?

2011. aug. 27. 13:16

Sziasztok!


Az egyéb orvosi indokot kinek és mi módon kell kiadnia? Szakorvos vagy házi orvos véleménye kell vajon? Nőgyógyászom megcsinálná ha viszek papírt hogy orvosilag indokolt! Kardiologusom ( túl 1 nyitott szívműtéten és azóta is állandó panaszok rosszúlétek mellett) Közölte Ő Nem hajlandó senkinek sem leirni azt hogy a petevezeték elzárását indoltnak tartja! Egyszerüen ráirta az ambuláns lapra hogy hormonális fogamzásgátlás nem ajánlott! Méhnyakrák műtétem miatt soirált nem lehet feltenni . szóval akkor no szex? Ja allergiás vagyok a spermicidekre! Szóval ( ovszer, kup , hab spray stb... !)


Nem megoldás ha a páromnál végzik el a műtétet! ÉN! Nem lehetek terhes! Neki attól még lehet gyereke! ( NEM élünk együtt) Egyedűl nevelek 4 kiskamaszt!

2011. júl. 25. 11:40

oké hogy ő tegye meg,de ezen az alapon igy mindkettönkre vonatkozik,ha mielválnánk egy másik férfitolsemszabadna teherbe esnem(jajj de nem szeretem ezt a szot teherbeesés).

Igen az egészségem a tét,ezért is kell nekem kitalálnom valamit.

deigazad van abban is nemcsak a nőnek kell a terhet cipelnie,mint férfi neki is megadatik ez a lehetőség,istenem egy nő kétdolgot tesz meg a gyerekért,hogy legyen meg hogy ne legyen.....

de a tudat.....hogy soha többé.....pedig én ugy szeretnék majd még 9 év mulva egy ujabb babát,de orvosom tiltja és magam esze is azt mondja,de az elvesztett baba után.....olyan csonkitás szaga van....de tudod Tótágas ha a férjem kötetti akkor is végleges,mert ha én kötettem el magam akkor Lombik utján még lehetne babánk,de ha a férjem????erről is kellene gondoskodni elöre...elrakatni spermiumokat....elég bizarr nem???majd meglátom,egyenlöre pengeélen táncolva vagyunk együtt(nekem hála istennek a szervezetem amugy jol müködik elsö alkalmakkor összejött a baba....

2011. júl. 23. 23:54
Szerintem a Te eseted más lapra tartozik,Neked az egészséged múlik egy újabb szülésen.De én akkor is a párodra szavaznék,tegye meg érted ezt a kis "szívességet"!
2011. júl. 23. 21:40

Sziasztok.

Én magam sajna nem tudom mi tévő legyek?

Gondolkodom az elkötésen,de igaza van pár elöttem szolonak,hogy ez végleges,és ha beüt a baj?

Sajnos 31éves vagyok de megjártam a poklot.

4szülésem volt,de csak 3 gyermekem él.akik élneksimán születtek akit elvesztettem ő császár volt,nemvoltelég,hogy elveszetettem,trombozist kaptam,megmütöttek vele,de rá 16 honapjára egy egészséges kisfiunak adtam életet,akimamár8 honapos.

de sajna az elözmények miatt ,koraszülés,elvesztett baba,trombozis,viszérmütét,1 ujjnyira nyitott méhszáj a várandoság elejétől kezdve,16hetes várandoságnál görcsök,folyamatosan romlo méhszáj,sajna a méhszájam nem tartja meg a babákat és nyilik.stb....problémák.

mind a 4 gyermekem papiron koraszülött,ebből2 tényleg.

1. 37hét 5 nap

2,36hét 6nap

3 29hét 6 napŐakit elvesztettünk

4 34hét 6 nap.

nagyban gondolkodom a mütéten és nálunk a férjem is elkötettné magát ha kérném ez nem nemi kérdés nálunk csak féle mert mégis csak végleges,és.....

nem tudom,bizonytalan vagyok,de ha ujabb baba???

azt a szervezetem sem birná már ki....

a legjobb,na ezt nem mondhatnám,de más lehetőségem nincsen.

lábaim ujra csunyák,egy ujabb mütét kellene,(egész várandoságom alatt Clexánnal kellett szurkálni magam,a méhlepénytrombozis és a lábaim miatt)ma sem szebbek,hogy a 4 babámat megszültem.

félek,de tudom csak ez a jo megoldás.

vagy még arra is gondoltam olyat csináltatok mint a sogornőm,klippeket raknak a petevezetőkre és ha netalántán még is babát szeretnénk akkor csak le kell venni a klippet és átfuvatni és lehetne probálkozni,még sem olyan csonkitás hangja van...és nem végeleges

44. Mamka1
2011. júl. 3. 10:16

Sziasztok


Én most érdeklődtem utána ha semmilyen indok nincs rá akkor 40.000 ezerbe kerül.De ha vizeres a lábad és bizonyított hogy sem a fogamzásgátlót sem a spirált nem bírod akkor ingyenes vagy valami más olyan betegséged van de erről jó felvilágosítást kaphatok a Család szolgálattól hogy mikor kell fizetni és mikor ingyenes.Én minden képen meg szeretném csináltatni.Három gyereket szültem és három megszakításom volt sajna azért mert semmilyen fogamzás gátlást nem birok.(Lelkileg nagyon meg viseli az embert kegyetlen érzés már maga a tudat hogy mért fekszel fel a műtő asztalra):(

2011. márc. 9. 11:09

Végigolvasván ,hogy kinek milyen indoka van az elkötésre,az jutott az eszembe,hogy miért Ti??miért nem a férjetek,partneretek????Csak mert egy ffi elkötése "könnyebb"és visszafordíthatóbb.És az egyenesen elképesztő, hogy huszonéveseknek egyáltalán eszibe jut ilyesmi!

Megértem azokat akik több császáron vannak túl,vagy "korosabbak",de csak mint védekezési módot nem értem meg!Soha nem lehet tudni mit hoz az élet?

Lehet új párotok, aki saját gyereket akar!Borzasztó még hallani is ,de ismertem olyat akinek 2 gyermeke és a férje egyszerre halt meg egy autóbalesetben.Rá 3 évre férjhezment es lett 3 gyermeke.Ha elköttette volna magát mi lett volna???vgy ott van az a házaspár akiknek 10éve az az ír pasi ütötte el 2 gyermeküket egyszerre!És ma van 2 babájuk.Erre nem gondoltok???

42. judyt30 (válaszként erre: 1. - Anyuci2009)
2011. jan. 19. 10:57

Nekem a harmadik terhességem után végezte el az orvos. Császár volt így rögtön utána meg is történt a műtét. Nekem elég problémások voltak a terhességeim és nem is szerettünk volna már több babát és az orvos szerint sem lehetne több biztonságosan.

Más védekezés nálunk sem jöhetett volna mivel gyógyszert nem szedhetek a spirált meg egy idő után le kell cserélni,(én úgy hallottam fáj is a csere)

Így ez maradt. Nincsen semmi rossz tapasztalatom és semmit nem lehet észrevenni ugyan úgy megjön mint másnak. Nekem csak jó tapasztalataim vannak.

Ha jól tudom ha van orvosi oka annak hogy mással nem lehet védekezni akkor ingyen van, amúgy olyan 40 ezer.

41. csak70 (válaszként erre: 38. - Andus34)
2010. márc. 29. 22:35

Szia Andus34

Nem tudom olvasod-e még ezt a fórumot ha már túl vagy ezen az elkötés dolgon. Szetenék tőled érdeklődni, mert én is erősen gondolkodom ezen a lehetőségen mert nekem sem jó az egyéb fogamzásgátlás. hogy sikerült a műtéted és van-e vele azóta valami problémád? Légyszi válaszolj.

Jutka

2009. nov. 25. 21:35

Sziasztok!

Látom, a másik fórumba senki nem ír. Itt is leírom:

Azt szeretném kérdezni, hogy szülés után akkor is megcsinálják a műtétet, ha spontán, hüvelyi úton szül valaki? És mindenképp 3 vágás lesz? Több mindent hallottam már, valami nagyon új dolgot is, ahol csak egy vágás van, de nem tudom, ez mennyire elterjedt. Olyat is hallottam, amit nem akarok elhinni, de lehet igaz, hogy ha valaki szülés után akarja magát elköttetni, akkor emiatt mindenképp császározzák, ez igaz??!?!?

És mennyibe kerül??? Ha pedig hüvelyi úton szülök, akkor utána elaltatnak és felvágnak? Vagy hogy van???

2009. nov. 24. 11:04
Tudna valaki segíteni abban hogy Budapesten hol végeznek ingyenes petevezeték elkötést?
2009. okt. 6. 20:01
Sziasztok!A petevezeték elkötésről tudnotok kell,hogy már nincs korhoz és gyermekek számához kötve!Ugyanis pár éve hozták törvénybe,hogy bárki,aki betöltötte a 18.életévét eldöntheti,hogy szeretné e a beavatkozást.Nekem most kb egy hónap múlva fogják elvégezni,mert semmilyen fogamzásgátlást nem bírok sajna,agy csak ez maradt!És amit még szeretnék veletek megosztani,hogy már sokkal biztosabb az eljárás,mivel nem csak elsütik a vezetéket,hanem előtte el is vágják!Ezt éppen azért csinálják már így,mivel sok elkötés utáni terhessék volt.
2009. júl. 9. 07:16
Én is 26 vagyok,és mostanában szeretném elköttetni magam.Ez a legegyszerűbb fogamzásgátlás,bár a műtét nem éppen fájdalommentes,de szerintem ez kis ár azért,hogy többet nem kell idegeskedni.
36. laurexa (válaszként erre: 35. - 4ca460d3e8)
2009. jún. 24. 12:54
Értem :)Nekem csak egy gyerekem van,az is kész csoda,hogy sikerült kihordanom.Nagyon rég szedek tablettát,de most egy hónapja abba hagytam és elgondolkodtam ezen a megoldáson,de mindenki lebeszél róla...még az orvosom is.30.leszek idén,de én úgy érzem már nem mernék ismét egy ilyen nehéz terhesség elé nézni.Üdv.és köszi,hogy elmesélted.
35. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 33. - Laurexa)
2009. jún. 24. 10:28
Szia Laurexa! Én választottam az elkötést mikor az ikreim születtek, úgy gondoltam és mai napig gondolom három gyerek bőven elég, bár nagyon imádom a gyerekeket de fel is kell tudni nevelni Őket, és a mostani helyzetben ez nem könnyű, főleg ha egyedül van az ember! A másik ez a legolcsóbb, és egészségesebb fogamzásgátlás, most itt pl a hormontabblettákra gondolok, amelyeknek mennyi melléhatása van, ennek legalább nincs semmi mellékhatása! Nem bántam meg a döntésem!:) Üdv!
34. Marott
2009. jún. 22. 19:47
Én 35 éves koromban köttettem el magam, két gyerek után visszér problémák miatt nem volt ajánlott a tabletta. Vasárnap este mentem be a kórházba, hétfőn megoperáltak 3 kicsi vágással, már nem látszik semmi belőle. Semmiféle fájdalmat nem éreztem. Az első menzesz után ellenőrzésre kellett menni. Nagyon egészséges színű vérzés következett ezek után, és felszabadultabb lettem, hogy biztos a fogamzásgátlás. Égetéssel oldották meg, soha többé nem lett bajom. Én mindenkinek tudom ajánlani, aki nem akar több gyereket.
33. laurexa (válaszként erre: 32. - 4ca460d3e8)
2009. jún. 22. 11:26
Szia Gyémántlány!Miért volt szükség erre ilyen fiatal korban?Ha nem titok... :)üdv.
2009. jún. 17. 19:32
Én is el vagyok kötve, 26 éves voltam! Nekem is azt mondta a doki nem 100%-os, és itt van is róla fórum nyitva, hogy vannak akik elkötés mellett lettek állapotosak! Amúgy havi ugyan úgy van, a hormonokhoz semmi köze! Én úgy tudtam a kor nem számít csak a gyerekek száma, de ahogy olvasom, már két gyerek után is megcsinálják! Amúgy, ha csak ezért nyitnak fel akkor fizetős, ha más műtétet is elvégeznek akkor ingyenes!
2009. jún. 16. 13:50
Akkor ezek szerint ne örüljek,hogy ez 100%-os megoldás?
30. Sirga
2009. jún. 16. 13:17
Nekem a 3. császármetszésemkor, saját kérésemre kötötték el, ingyen. Ugyanúgy gyógyultam, mint korábban, semmiféle változást nem tapasztaltam azóta sem.(Mondjuk, az nem nyugtatott meg, amikor a doki - varratszedéskor - elmondta, tanulóorvos korában a cigányvajda hogy kergette meg a dokit, akinél ő is tanult, amiért az asszony a peteelvezető elkötése ellenére lett terhes! :D )
2009. jún. 16. 13:12

Sziasztok.

Hány napig kell bent feküdni és milyen a műtét menete?Altatás,csövek,zacskók lógnak-e ki majd belőlem miután felébredek?Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook