Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Receptek tejallergiás gyerekeknek fórum

Receptek tejallergiás gyerekeknek (beszélgetős fórum)


2010. aug. 12. 19:01

Sziasztok!

Házi fagyi készítése , mert nem minden hol lehet kapni tej mentes fagyit.A neten találtam 2db-ot ,de egyik sem volt nálunk nyerő.Így vettem 1 fagyi-gépet ami 40 perc alatt készíti el+ az én munkám ami 10 perc.

Málnás fagyi:

100g cukor

200ml víz

200ml rizsital/ rizstej

200g málna

Ha nem jön be nektek semmi gond lehet kísérletezni.Ha nincs géped akkor 4 órába telik és minden 20 percben meg kell kavarni és étkezés előtt 10 perccel kiveszed a fagyóból és botturmix segítségével szét töröd a jégkásákat.

2009. ápr. 2. 08:26
2009. ápr. 1. 20:23
2009. jan. 7. 13:55
A 9 éves fiamnak is tehéntej-allergiája volt már születése óta.Így szójás tápszert adtam neki és a késöbbiekben pedig kecsketejet fogyasztott.De mostmár hála az Istennek nem allergiás már rá.Most a kisebbik fiacskánknál gyanakodunk,hogy esetleg neki is tejallergiája lehet.Péntekre többet tudok,meglesznek az eredmények.Itt még az atópiás dermatitis is sok szerepet játszik ;o(
2009. jan. 7. 13:53
Az biztos,én zabtejet veszek,annak jobban hasonlít az íze a tehéntejhez.A szójával vigyázni kell,mert az is okozhat allergiát!
2009. jan. 7. 13:48
Egyszerűen kicseréli a tehéntejet rizstejre, a vajat növényi margarinra, a tejfölt szójatejfölre, s bármit meg tud sütni. Már ha a pénztárcájuk bírja, mert sajnos a növényi "tej"termékek sokkal drágábbak.
2009. jan. 7. 13:45
Én is örülnék neki.Most derült ki,hogy a 2éves kisfiam tejallergiás.Nektek milyen tünetei voltak?
2009. jan. 7. 13:30
Szintén érdekelne mert a 8 éves unokaöcsémről is kiderült,hogy tejallergiás.
2009. jan. 7. 13:20
Ez engem is érdekelne, mert az én 15hósom is tejérzékeny...
2009. jan. 7. 13:17

Kedves Mindenki:)


Először is BUÉK:)

Barátnőm 2 éves kisfia tejallergiás.

Tehát nem csak a tejet, de a tejtermékeket is kerülnie kell.

Olyan recepteket ill. rkönyvet keresek amivel egy kicsit megkönnyíthetném és színesebbé tehetném az életüket:)Van kenyérsütő gépük így ezirányú recepteknek is örülnék:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook