Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvásproblémák fórum

Alvásproblémák (beszélgetős fórum)


1 2
36. kingi7
2009. dec. 8. 23:36
Látom már régi a fórum, de azért itt is érdeklődöm... a fogzás miatt... 5 hónapos lesz a kislányom és az alsó 2 foga kint van, most ismét elkezdte a nyáladzást és tömi a kezét..gyanús, jöhet a felső kettő? Hozzá társul, hogy 7-8 felé lefektetem és 11-12 után elkezdi a felébredéseket, egy kis tea, cumi, aztán csönd, és ezt óránként, néha álmában sír vagy cincog... mit tehetnék egy nyugodtabb éjszakáért? Vagy még korai? Olyan jó volt, csak elromlott a fogzás óta szerintem... ötlet?
35. borbelya (válaszként erre: 34. - KLMárti)
2009. febr. 2. 20:56

Nagyon szívesen!


Nekem sem volt idegem hagyni ordítani, és már nagyon sok könyvben olvastam, hogy ezzel sokat árt az ember. Remélem sikerül, de türelem!

Ha bármi van csak írj!

34. KLMárti (válaszként erre: 22. - Borbelya)
2009. febr. 2. 16:31

Szia Borbelya!

Köszi szépen a segítséget. Megpróbálkozom vele, mert nagyon szörnyű hallgatni a sírását, máás módszert meg nem találtam. Remélem, ez hatásos lesz.

Köszi, Márti

33. szofi28 (válaszként erre: 32. - Dorka29)
2009. febr. 1. 22:17
köszi, már megnéztem az oldalt...:) hát én egyre jobban hajlok afelé, hogy holnap rendelek egyet... nekem amúgyis tetszik a borostyán (láttam, hogy vannak női láncok, majd meglepem magamat is;)), és végülis egy próbát tényleg megér, főleg, ha azt nézzük, hogy lehet, hogy nekünk is várni kell még egy-két hónapot, mire az első fogacska előbújik... mert mostanában az éjszakák és a nappalok is egyre rosszabbak, dehát tudom, ezt nem kell neked ecsetelnem...
32. Dorka29 (válaszként erre: 31. - Szofi28)
2009. febr. 1. 22:05

Használjuk a 30Ch-s chamomillát is. Azt este adom, lefekvés előtt, 5 db-ot, de csak akkor, ha nagyon megviseli (meg minket is).


Amikor annyi idős volt a lányom, mint most a tied, akkor a 15Ch is totál kiütötte. Ezalatt azt értem, hogy mire (végre) elszopogatta az 5 golyócskát, szinte be is aludt.


A 15 ch-ból akár fél óránként is lehet adagolni 5 db-ot, persze fél évesen én sem adtam neki ennyit, mert különben egész napos program lett volna a szopogatás.)

Blankának 1 évesen jött ki az első foga, addig csak a szenvedés jutott. Remélem, nektek nagyobb szerencsétek lesz.

A borostyánlánc 3500Ft körül van, ami kb. 5 csomag chamomilla ára:), és a párom is inkább aludni akart éjszakánként, így nem volt nehéz meggyőzni egyeltalán.

Éjszakára is rajta hagyom a láncot, soha nem volt ezzel probléma, csak fürdetéskor veszem le. Én is sokáig halogattam, kb. 7-8 hónapos lehetett Blanka, amikor végül már nem bírtam tovább és rendeltünk. Itt többet olvashatsz erről: www. borostyanlanc.hu Rendes, segítőkész az Ildi, azonnal válaszol az e-mailre, vagy telefonon megeres.


Remélem, meg tudod győzni a párod!

31. szofi28 (válaszként erre: 30. - Dorka29)
2009. febr. 1. 21:50

szia, köszi a tanácsot... ezek szerint ti is 3szor 5-öt adtatok a 15chs-ból? szerinted esetleg a 30-asat nem lenne célszerű kipróbálni? tudom, hogy abból, sokkal kevesebb adható, de nem hatásosabb?

nagyon hasznos, amit a dentinoxszal kapcsolatban írtál, bár múlt éjjel attól megnyugodott kicsit, de lehet, hogy csak én tudtam be a ahtásának és magától is elaludt volna...


én is úgy vagyok, hogy mindennel kísérletezek, hátha valamitől jobb lesz a helyzet, lehet, hogy nálunk is a borostyánlánc lesz a következő...;) csak a páromat kéne győzködni kicsit...:)

ti éjszakára is rajtahagytátok a kislányotok nyakán? én valszi nem merném...:(

30. Dorka29 (válaszként erre: 29. - Szofi28)
2009. febr. 1. 20:49

Szia! Én is ezt adom a kislányomnak kb. 6 hónapos korától már úgy, hogy szopogatja. Egyenként, de megkapta az 5-öt. Neki használt. Egy próbát megérne, hogy adagolsz neki 5-öt. Tudom, hogy kicsit macerás még ekkora gyereknél kivárni, hogy elszopogassa, de így hat a legjobban, mert a nyálkahártyáról szívódik fel.



A dentinox nálunk csak azóta válik be, amióta nemcsak duzzad az ínye, de valóban elő is bújnak a fogai, vagyis az "igazi" fogzás esetén. Előtte, mintha be sem kentem volna. A dologél is nagyon jó, most már csak ezt adom, mert a másikat nem engedi, nem szereti az ízét.:)


Hasonló körülmények voltak nálunk is, mint amit Te is írsz. A lányomnál ami hatott, és megszüntette az éjszakai ébredéseket, az a borostyán nyaklánc volt. Tudom, hogy ez sem válik be mindenkinél, de már mindent kipróbáltunk...

2009. febr. 1. 14:22
15-ös chamomilla, kb óránként-félóránként egy golyó attóf függ, mennyire nyűgös, azt hiszem 5-öt lehetne egyszerre, de nem látom értelmét. egyébként dentinox és dologél valamint viburcol. most éjjel annyira durva volt a helyzet, hogy 11től 1ig 10 percenként kelt sírva.
28. borbelya (válaszként erre: 27. - Szofi28)
2009. jan. 31. 15:40
Mennyiszer adod neki a Chamomillaát? Milyen a ch-ja? És még adsz neki valamit, bármit a fogzásra?
2009. jan. 30. 22:38

Sziasztok! Mi is fogzás miatt szenvedünk 7 hónapos kislányunkkal. Még nincs kint neki egy sem, Chamomillát és viburcolt adok neki, eddig nem túl sok sikerrel... Kb. egy hónapja van az az állapot, hogy csak 11 körül alszik el, ez az utóbbi napokban enyhült, de volt már, hogy csak fél 1-kor sikerült elaltatni. Természetesen csak cicin alszik el. Nappali alvásaink általában fél órásak, ellenben ha lemegyünk babakocsival vagy autóval utazunk, képes másfél- 2 órát is aludni. Sajnos most már nappal is elég nyűgös, nem nagyon tudok mit kezdeni vele...

Éjszaka is többször felkel, de eddig még mindig sikerült visszaringatnom, elég hamar megnyugszik, szerencsére, de ha nem menne, én biztos rátenném cicire, mégha tudom is, hogy ezt sokan ellenzik.

Én a Suttogó-féle felvesz-letesz módszert a nappali atatásoknál próbáltam, ugyanis eleinte nem volt hajlandó a kiságyában aludni, most már ezzel nincs baj...

Ti a homeós bogyókon kívül próbáltatok más, esetleg gyógyszer jellegű készítményt használni a fájdalom csillapítására? Mert már én is kezdem elveszíteni a homeopátiába vetett hitemet.:(

26. Dorka29 (válaszként erre: 25. - Borbelya)
2009. jan. 30. 22:15
20 hónapos múlt. Későn indult nála a fogzás, 1 évesen, és most indult be igazán.
25. borbelya (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. jan. 30. 22:05

Nekünk már 16 van, folyamatosan jönnek, de már lassan itt a vége, hisz 20 tejfog van összesen!

Próbáld meg ezt a triót, mert nekem nagyon bejött, hátha nektek is segít.


Mennyi idős a kislányod?

24. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Borbelya)
2009. jan. 30. 22:03

Szia!

Köszi, nekem már a bölcsességfogak is előbújtak félig-meddig;), Blanka viszont nagyon szenved ismét.:(

Az a két nekem új bogyó nem volt kapható, rendelni kellett, de így sem jött meg, aztán meg is feledkeztem róla.

Mivel már olyan szinten hisztizett a foga miatt, hogy látszólag semmit nem használtak a bogyók, ezért most leálltam velük. (Tudom, hogy állítólag nem lehet rászokni, de gyakorlatilag már egy hónapig is adtam folyamatosan, mert annyira kész volt.)

Egy hónap alatt 5 foga bújt ki, így most már van neki 10. Az ínye pedig olyan, mint a hullámvasút..:(

Most megint nagyon hisztis, egész biztos, hogy a fogzás miatt, szóval újrakezdem, most már a pulsatillával meg a másikkal (nem jut eszembe a neve) felszerelkezve..

2009. jan. 30. 21:43

Dorka!

Segítettek valamit a bogyók? Hogy állsz a fogzással?

22. borbelya (válaszként erre: 21. - KLMárti)
2009. jan. 30. 21:43

Szia! Háááát én is olvastam ezt a módszert, de nekdem sem vált be. Én sem hagytam hogy ordítsom. Volt egy éjszaka amikor gondoltam kipróbálom, hááát ketten bőgtünk, ez nekem nem megy!

Én egy saját módszert alakítottam ki, szépen fokozatosan. Amikor alvásra kerül a sor felveszem, ringatom, és énekelgetek neki, aztám beteszem az ágyba kicsit megcirógatom, és kimegyek, aztán várok. Ha sír bemegyek, és kezdem előröl. Azatán egyszer csak csend, és alszik.

MOst már odáig jutottunk el, hogy felveszem, ringatom, éneklés, és elalszik magától.

Néha szoktam berakni a kiságyába játékot, eljátszogat aztán ellaszik. De tudnod kell, hogy az alvás náluk rendszeres, tehát szinte mindig ugyanakkor teszem le nagyjából.

Remélem segytettem, sok tüürelmet kívánok hozzá.

2009. jan. 30. 21:28

Sziasztok!

Nekem 9, 5 hónapos a kisfiam, Kristóf. Ő 5, 5 hónapos koráig gyakorlatilag átaludta az éjszakát, viszont akkor elkezdtek jönni a fogai, és onnantól kezdve egyedül cicin lehetett elaltatni, és éjszaka egyre gyakrabban ébredt fel. 2 hete odáig jutottunk, hogy már éjjel 10-szer is fel kellett kelnem hozzá és cicit adni neki. Délután pedig egyáltalán nem volt hajlandó aludni (többször volt olyan, hogy délután 2-től este 11-ig nem bírt elaludni).

Aztán jött a váltás, a védőnőm azt mondta, legyek drasztikus, hiába sír, akkor is aludnia kell, mégpedig a saját ágyában. Legfeljebb üljek mellé, olvassak neki mesét, de ne vegyem őt ki az ágyból.

50 perc ordítás után úgy döntöttem, hogy ez a módszer nekem nem jön be.

Ekkortájt hallottam az interneten a Suttogó módszerről: kiveszem-megnyugtatom-visszateszem, ami eleinte nagyon jól bevált. Az első éjszakától kezdve egyszer, max. kétszer ébred éjszaka, de cicit csak 6 óra alvás után kap. A nappali alvásai is sokkal rendezettebbek lettek (korábban legfeljebb kétszer aludt fél órát, max. 1 órát, most viszont egyszer alszik 1 órát, egyszer pedig 2-2, 5-et).

Idáig nem is lenne gond, csak egy hét után eljutottunk oda, hogy a 35-45 perces alatatási idő helyett másfél-2 órát is képes ordítani, mire elalszik. De többnyire addigra már meg is éhezik, és már azért kell őt kivennem, mert evésidő van.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a Suttogó módszer mennyi idő alatt kell, hogy meghozza a hatását. És el fogjuk azt valaha érni, hogy sírás nélkül aludjon el? Mert az önmagában nem gond, hogy 30-40 percig is eltart, mire álomba szenderül, csak az a baj, hogy ez az idő gyakorlatilag végig ordítással telik.

A másik kérdés, van-e ettől szelídebb módszer arra, hogy sírás nélkül elaltassam a kicsikémet.

Előre is köszi mindenkinek a válaszát.

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - Bati)
2009. jan. 10. 22:31

Tudom, hogy nehéz megtenni az első lépést és külön szobába tenni, mert nálunk is ez volt. Két napig szinte semmit nem aludtam, mert attól féltem, hogy nem hallom meg, ha bármi van. Persze nem volt semmi, és ha van is, most is azonnal felébredek, pedig az Ő szobájáank az ajtaja csukva van.


Blanka is sokszor kalimpál, hallani, amikor hirtelen moccan és megrúgja a rácsokat, pedig ott a fejvédő(rácsvédő:) is..


A Dorka csak nicknevem, de Blanka is majdnem Dorka lett.:)


A Borka is listás volt nálam.:))

Most 19 hónapos.

19. Bati (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2009. jan. 10. 22:13

Szia!


HÁt anyukáméknál laktunk majdnem egy évig, a volt lányszobámban és ott egy szobánk volt csak, velünk volt babus is. Aztán a költözés után nem mertem külön szobába tenni. Nem tudom megmondani hogy miért. Félek egyedül hagyni éjjelre, mert még sosem volt egyedül. És attól félek h megrendül a bizalma, vagy megijed ha nem reagálok azonnal. Itt az új házban már lehetne külön szobája, de nem mertük még külön tenni. Amilyen kábán tudok aludni lehet h meg sem hallanám. És még sosem volt egyedül éjjel. Meg hát új a környezet, a ház, és most kezdett járni is... Szóval fogalmam sincs hogyan tovább. Amióta a cicizést abbahagytuk, azóta újra csak ringatva alszik el este is és napközben is. Sőt! Ma délután csak mellettem volt hajlandó aludni, kénytelen voltam lefeküdni mellé, mert ha meg nem alussza ki magát, akkor esik meg kel egész nap, annyira fáradt.

Amikor meg a kiságyban "repked" egyszerűen képtelen vagyok hallgatni hogy hogy kopog a feje, keze, lába a rácsokon... köztünk legalább nem üti magát. Olyan mintha álmában is ugyanúgy mászna és járna mint nappal.

Nem merem egyedül hagyni éjjelre... Biztosan én rontottam el...

Írj ha van kedved, várom!

U.i.: nagyon tetszik a neved - ha a tiéd - a mi kislányunk Borbála - Borka :-), Borcsi, Borcsa stb. A Te kislányod mennyi idős és hogy hívják?

Jó éjt!

Bati

18. Dorka29 (válaszként erre: 17. - Bati)
2009. jan. 9. 22:30

Jaa, értem. Az elkerülte a figyelmem, hogy egy szobában vagytok.

Nálunk ez rendkívül sarkallatos pont.. nem tud együtt aludni senkivel egy légtérben (hacsak nem fázik vagy nagyon beteg). Ez itthon persze nem probléma, sőt, jó nekünk is, de ha nyaralni megyünk, vagy csak a párom szüleinél aludnánk, ahol ugye egy szobában vagyunk.. akkor katasztrófa. Semmi alvás, csak amikor már elájul a fáradtságtól, olyankor viszont csak mellettünk, végig kapálózva.

Annyira zavarja, hogy ott van mellette valaki alvás közben, hogy még álmában is eltol(na, ha tudna) bennünket. Nyög, forgolódik.


5 hónapos kora óta alszik külön, kb. 4 hónapos volt, amikor egyre nehezebbé vált az esti elaltatása. Kellett egy hónap, mire rájöttünk, hogy mi zavarjuk őt.:) Addigra elkészült a szobája, rögtön át is tettük, és ez megoldotta a problémát.

17. Bati (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2009. jan. 9. 22:24

Szia!


Az a helyzet, hogy amikor először felébred, változó hogy mikor van h egykor, de van hogy csak fél háromkor és feláll a kiságyban akkor nyöszörög és akkor meg szoktuk itatni, de utána nem tudom a kiságyban hagyni, mert 26x feláll és nyűglődik, pedig fáradt. Biztosan eljutnánk a sírásig is... de amikor én is olyan fáradt vagyok, nem bírom végigcsinálni hogy berakom, kiveszem stb. A mi hálószobánkban van a kiságya. Nem tudom hogyan tovább, most az van hogy hajnaltól ott rugdoskodik közöttünk...aztán reggel általában a karomban vagy a hónom alatt ébred :-) mint egy borzas kiscica.

Te egy varázsló vagy, komolyan! Mennyi idős a kislányod? Hogy magától elalszik!!!!!!!!! Ez nem kis teljesítmény! Ügyesek vagytok!

Írj ha van kedved,

Jó éjt

Bati

16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Bati)
2009. jan. 8. 21:59

Szia Bati!


Ha jól értem, akkor csak az probléma, hogy nagyon forgolódik álmában? Háát, nem tudom, hogy ezen lehet-e változtatni.. én is ilyen gyerek voltam, dupla ágyon altattak, hogy ne essek le, akkoriban még nem volt leesésgátló (vagy csak a szüleim nem ismerték). De már elmúlt.:))


Az én kislányom is fel szokott állni, ha ébred, de én soha nem fektettem vissza, hisz úgyis feláll megint, ha nem akar fekve lenni. Előbb-utóbb leg fog feküdni magától, nálunk legalábbis ez bevált.

Most úgy néz ki, hogy három nap után a délutáni alvás is rendeződik, ennyi kellett, amíg megszokta, hogy szabad bejárása van a kiságyba. Első nap nem aludt, csak játszott. Második nap egy órát, ma pedig már másfelet aludt úgy, hogy önállóan bemászott az ágyába és lefeküdt.

Amikor otthagyom a szobában, akkor 5-10 percig azért nyüglődik, vagy hisztizik (de úgy, hogy közben játszik, viszont, ha csak hallja az ember, azt hiszi, tuti nyúzzák..), aztán alszik.:)


A költözés nagyban befolyásolhatja az alvást, neki is hozzá kell szoknia az új környezethez. Mi is költözés előtt állunk, gondolom, ez lesz a következő probléma a lányomnál is...


Jó éjt!

Dorka

15. Bati
2009. jan. 8. 21:48

Sziasztok!


Köszönöm szépen a rengeteg tippet, tapasztalatot és segítséget. Én is tudom h vannak krémek, kúpok stb. De, lányok, az én babám nem sír!!!!! Nem sír egyáltalán mintha fájna neki vmi, csak egyszerűen úgy alszik mint egy kis helikopter. Chamomilla 30-at én is adom neki és éjjel azóta kipróbáltam h csak vizet.

Én is annak voltam a híve h aludjon a maga ágyában, ott is alszik el, de hajnalban ha felül a kiságyában és nyöszörög, akkor ha visszafektetem is kb.26-szor feláll... és ezt hajnalban nem bírom végigcsinálni. Ha meg magam mellé veszem, rögtön elalszik és csak később kezd el "repkedni".

Pedig pici korától a kiságyban aludt, bár az éjjelt még sohasem aludta át.

Azt el is felejtettem leírni hogy 1 hónapja új házba költöztünk. Lehet ez is az oka + a járás és sok neki az új ?????????

Kedvesek vagytok, köszönöm még egyszer a sok hozzászólást.

Írjatok már hogy kinél hogy alakul a helyzet?

Jó éjt mindenkinek!

Bati

14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Borbelya)
2009. jan. 6. 22:22
Köszi! Remélem, ebből tudni fogják.:)
13. borbelya (válaszként erre: 12. - Dorka29)
2009. jan. 6. 21:53

Húúú, hát leolvasom:

Surp. anaesthetic. Remélem jól olvastam.

12. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2009. jan. 6. 21:48

Ez az előzőről lemaradt.

Meg tudnád írni a nevét annak a szernek, amit a patikában kevernek ki? Vagy az összetevőit? Előre is köszi!

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2009. jan. 6. 21:47

Nálunk mostanáig használt a Viburcol, de most két foga jön, és még az egyet is nagyon megszenvedi, nem ám a kettőt..


Tudom, hogy nem lehet a homeós szereket mentolossal együtt, ezért használom vagy a Dentinoxot magában, vagy a Dologélt a homeós bogyókkal A Dologélben nincs mentol csak propilisz meg kamilla.

10. borbelya (válaszként erre: 8. - Dorka29)
2009. jan. 6. 21:42

Nekem a Viburcol nem jött be!!


De várj csak!! Tudod mi lehet a baj, a dologélben és a dentinoxban van mentol, az pedig közömbösíti a homeopátiás készítmény hatását!!!

Erre figyelj oda! Én erre is találtam megoldást . muszáj volt! A gyógyszertárakban készítenek fogzáskönnyítőt, sokkal többa mennyisége mint a dentinoxnak, és jóval olcsóbb, és én menta nélkül szoktam készíttetni!

Marha jó készítmény ez is, tökáltetesen helyettesíti a dentinoxot.

2009. jan. 6. 21:40
Sziasztok!Nekem a kisfiam már 3 éves elmúlt,mindíg is rosszalvó volt,soká aludt el,és reggel meg sokáig aludt,és ahogy ovis lett,haza kell hogy hozzam ebéd után,mert amikor ott aludt,este az istennek elnem akart aludni,itthon se alszik délután,nem igényli,nem álmosodik el,de legalább valamivel előbb elalszik este.Mostanában a nagyfiam szokott fel-fel sírni éjszaka,állítólag rosszat álmodik.
8. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Borbelya)
2009. jan. 6. 21:37

A Chamomillát én is adom neki, sőt, estére Chamomilla 30 ch-ból 5 golyót (ennek a max. adagja 2*5 golyó/nap), de már nem használ, úgy sem, ha Viburcol kúppal és Dologéllel vagy Dentinoxszal kombinálom.


Köszi a tippet, ki fogom próbálni a másik két homeós szert is.

2009. jan. 6. 21:34
Szia!Igen, az alvásproblémák felerősödhetnek amikor a baba elkezd önállósulni,"függetlenedni"(esetedben járni),és valóan a fogacskák is okozhatnak nyugtalan éjjeleket.Nekem is elég rossza alvó volt a babám, de 1 éves kora után kissé javult a helyzet.Sajnos nagyon rákapott az éjszakai cicire és sajnos a pocija is nagyon kényes volt, úgyhogy nagyon óvatosan lehetett bevezetni az ételeket, mert baj volt különben este.Mindezek ellenére én kitartottam amellett, hogy mindenki a saját ágyában tudja igazán kipiheni magát,úgyhogy ellenálltam az összebújva alvásnak és csak vizet kapott szomjoltóul, mert a barátnőm gyereke a tea miatt kelt fel 3 éves koráig éjjel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook