Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mennyi hálapénzt adtál a szülés után? fórum

Te mennyi hálapénzt adtál a szülés után? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. ápr. 3. 07:45

Én az első háromnál még eldönthettem,mennyit adok..90-es évek.

Aztán a 4.-nél már csak magánrendelő,havi 6-7000/alkalom,2000-ben+ a szülés,kb.55 ezer.

Na,ez már nem ment.

Ugyanabban a főv.intézményben terveztem szülni,az ügyeletesnél.

Aztán amikor a 35. hét környékén kiderült,faros marad a bébi,pánikba estem...

Nem vállalt el már szívesen senki!

Csütörtökön találkoztam végre egy orvossal,a 38. héten,péntek este elment a víz,szombat reggel császár....de addig én nagyon sokat sírtam....a pocakban egy egészséges baba,és senki nem akar segíteni,hogy rendben jöhessen a világra.


Elmeséltem császár után a kanosszajárásom történetét a dokinak,azt mondta,ne adjak semmit,tényleg.Szerény,kedves,alázatos volt,és megértő.Amúgy tanár úr,idősebb doki.


Nem sokat adtam,de adtam,és tényleg hálából!Megköszönte,és onnantól mosolyogni is tudtam.


Már az se volt érdekes,hogy 3 lány után a 4. is az lett...!Végig nem látszott,fiúban bíztunk.

225. pteri (válaszként erre: 224. - Jázmin84)
2012. ápr. 2. 07:28
Általában a magánrendelésen elkért vizitdíj kb tízszeresét. Nem vagyok debreceni, de mindenfelé ezt hallottam. Én egyébként rákérdeztem, hogy mivel hálálhatom meg, hogy folyamatos készenlétben áll és segít, és az én orvosom azt mondta, nincs tarifa, mindenki érzése és anyagi lehetősége szerint szokta tenni. Más orvos pedig közli, hogy ennyi meg ennyi. Ciki, de nem szokatlan dolog rákérdezni.
2012. ápr. 1. 17:12

Sziasztok!

Első babánkat várjuk, és borzasztóan érdekelne, hogy mennyit illik manapság a debreceni Klinikán adni a szülésért!? Magánba járok, fogadott orvoshoz! Köszönöm a segítséget!

2012. febr. 8. 17:45
Nekem nehéz terhességem volt/vérzés..,görcsök../,ezért volt fogadott orvosom..,meg szülésznőm is!Az orvosnak 200,a szülésznőnek 100 eurót adtunk!
222. anngeel (válaszként erre: 220. - Zsuci83)
2012. febr. 8. 17:42
Ez jól is van így, ha valaki ügyeletes orvosnál szül, nálunk is ilyenkor max. ajándékkosarat adnak, és a nem fizetősökkel is nagyon kedvesek. De ha valaki megbeszéli az orvossal és szülésznővel, hogy szeretné, hogy ő legyen bent a szülésnél, akkor szerintem igenis ki kell fizetni a plusz pénzt, amit legtöbbször meg is mondanak, hogy mennyi. Hiszen bármikor ugrasztani lehet őket, ez egy előre megbeszélt dolog. Szerintem még senki fölé nem állt oda pisztollyal a nőgyógyásza,hogy nála kell szülnie és a tarifáját kifizetnie. Akinek ez nem tetszik, vagy sajnos nincs lehetősége arra, hogy kifizesse, azt ellátják rendelési időben.
2012. jan. 18. 17:16
hajrá zsuci, nem vesztesz semmit :)
220. zsuci83
2012. jan. 18. 14:08
Én is most várom az első babám. Nincs fogadott orvosom, az ügyeletes orvosnál fogok szülni. Szerintem nem kell senkinek semmit fizetni. Ez a dolguk. Nekem sem fizetnek plusszba a munkahelyemen mert megcsinálok vmit. Mindenki fizetésért dolgozik. A szülés attól még nem könnyebb, mert vki kifizet érte 100-200 ezret.
2012. jan. 11. 12:16

Én most várom az első babám, az én orvosom egy aranyember...aki csak a munkájának él, vidéki, tehát nem egy fővárosi orvosról beszélek...kiskórházban dolgozik, május1től bezár a kórház...ez már a második kórház amit bezárnak a feje fölött...borzasztóan el van keseredve, több mint 30 éve dolgozik a szakmájában, egy használt németországból behozott autóval jár, éjjel-nappal elérhető...a családjával idén voltak 8 év után együtt nyaralni (7 napra mentek egy törökországba, egy snassz helyre), abszolút lelkiismeretes, és az az igazi orvos tudjátok aki, tényleg hivatásból és szeretetből csinálja amit csinál...

Ő mondta, hogy irdatlan megalázó a hála pénz, de osztályvezető főorvosként 137 ezer ft a fizetése...és 0-24-ben dolgozik...soha nem kér x pénzt a szülésért...ha kap pironkodva elteszi...és még ő érzi magát szarul...ráadásul vidéken 20-30 ezret adnak egy szülésért...itt pesten ahogy hallom a 100.000et is eléri...

nem kell,és nem is szabad általánosítani...gondolkodjon el az aki, "betiltaná" a hála pénz, hogy valóban 137 ezret érdemel egy ORVOS??????10 évet tanul, és egész életén keresztül folyamatosan képezni kell magát,és főleg egy szülész-nőgyógyász, nem egy hanem KÉT EMBER életéért felel!!!Jézusom...én pont emiatt, amennyit csak TUDOK annyit fogok neki adni!!!ÉS még így is kevés lesz a gyermekem életéért és az enyéméért cserébe!!!!!!!EZ MEGFIZETHETETLEN!!!!

2012. jan. 11. 12:03
sziasztok, a még munkába nem állt végzős orvostanhallgatók is a pénz miatt lesznek szülészorvosok. legalábbis, akiket én hallottam erről nyilatkozni. egyikük nyiltan vállalta, hogy gazdag szeretne lenni elsősorban, és ezért lesz nőgyógyász.
2011. dec. 1. 16:55
bizony :)
216. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 215. - Jozsi.38)
2011. dec. 1. 16:52
na végre egy követ fújúnk,legalább ebben egyetértünk:-)
2011. dec. 1. 10:30
miért én nem küzdöttem meg az elsőért mikor lombikozni akartunk,nyomós okból, vagy a másodikért hogy amíg lehet maradjon bent? azért mert valaki nem vetél el még lehet olyan problémája hogy nem esik könnyen teherbe vagy a terhesség alatt jelentkezik probléma akkor sem fizet akkor az mind könnyed gondtalan teherbeesés- várandósság-könnyű szülés. na ne fárassz!
214. Juttta
2011. dec. 1. 10:23

Ez nem kifogás, mindenki azt csinál amit akar, aki ad ad, aki nem nem.

Én csak a saját véleményem írtam le.

De aki már esett át vetélésen, meg küszködik a gyerekéért az szerintem más véleményen van!

2011. dec. 1. 10:14
én meg jó kifogásnak tartom a hálapénzre :) a 2. gyerekkel én is veszélyeztetett voltam, mert kinyílt a méhszáj, mégsem fizettem a dokinak. nehezen jön össze ez is jó kifogás erre
212. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 207. - Juttta)
2011. dec. 1. 09:47
Én még ebben az esetben sem tartom helyesnek a hála pénzt.Ha egy orvos tényleg becsületes orvos és szereti a hivatását és nem azért orvos,mert ezt dobta a gép,akkor annak a legnagyobb öröm,hogy sikerült egy egészséges terhességet létrehoznia,és egy egészséges csecsemőt világra hoznia.És szerintem az ilyen orvos el sem fogadja a hálapénzt.Én személy szerint betiltanám a hálapénzt.
2011. dec. 1. 09:41

1.szülés:0 forint

2.szülés:0 forint

Ugyan olyan munkájuk van,mint nekem,vagy nektek.Szerintem nektek sem fizetnek pluszba,mert megcsináltad azt,amiért egyébként is megkapod a pénzed.Nekik ez a szakmájuk,erre tettek esküt,megkapják a fizetésük.Nekem sem adtak soha hála pénzt,mert bementem dolgozni és csináltam a munkám.

210. betti125 (válaszként erre: 207. - Juttta)
2011. dec. 1. 09:30

Teljes mértékben egyetértek!! Nehezen jött össze és tényleg egy hajszálon múlott, hogy megszületett a kislányom. Bizony, ha nincs az orvosom, vagy máshoz járok, akkor nem születik meg. Amikor már megvolt a picur, akkor mondta el az orvosom, hogy 2% esélyt nem adott, amikor 20hetesen kinyílt teljesen a méhszájam, 28 hetesen vakbélgyulladást kaptam, de Ő 100%-an megtett mindent. Végig asszisztálta a vakbélműtétem és vigyázott a babára.És mindezt úgy, hogy nem adtam pénzt neki a terhesség előtt, alatt sem. Csak amikor megszületett a kicsi, mert hálás voltam.

Egyébként én sem vagyok a pénz adogatás mellett.

2011. nov. 22. 11:59
én pedig nem :) nagyon sokat vártunk az elsőre és alaposan utánjártunk hogy miért nincs baba, olyan szinten, hogy a kaáli volt a végső cél. csak ott fizettünk az ottani vizsgálatokért, az előzményekért semmit! volt nehéz terhességem is, akkor sem fizettem egy orvosnak sem. gyerek köszöni jól van
208. Csibebaby80 (válaszként erre: 207. - Juttta)
2011. nov. 22. 11:49
egyet értek
207. Juttta
2011. nov. 22. 11:24

Igen általában azok mondják, hogy senkinek nem kell adni akiknek könnyen ment a teherbe esés, volt egy könnyű terhessége és egy könnyű szülése. De ezzel nem akarok senkit megbántani. Mindenki annyit ad amennyit gondol.

Viszont ott van a másik oldal, aki nagyon nehezen esik teherbe, van egy nehéz terhessége, és egy nehéz szülése, vagy vannak olyanok is akiknek nem jön össze a baba, vagy csak sok várakozás után; na ezek a nők meg minden pénzt megadnának, csakhogy végre karjukban tarthassák csöppségüket!

2011. nov. 18. 14:35
Semennyit, egyiknél se, senkinek.
2011. nov. 9. 14:55
Szülés előtt 4 hónapot a kórházban töltöttem. Az orvosomnak köszönhetem, hogy megszületett a kislányom. Én adtam neki pénzt, mert hálás voltam. Szó szerint!! Egyébként azt láttam, hogy volt aki adott, volt aki nem. Mindenki ugyanolyan ellátást kapott. De persze ezt kórháza, orvosa válogatja.
2011. nov. 5. 21:31
Egy forintot sem. Senkinek.
203. SF
2011. nov. 5. 21:30
Mennyit adtam??? Semennyit! Egyszer már felvették a fizetésüket.
202. e705905164 (válaszként erre: 189. - Szemmelver)
2011. jún. 9. 16:51
dehogynem!:D
201. Csibebaby80 (válaszként erre: 200. - Bakos-Virág Noémi)
2011. jún. 9. 15:29
annyira változó ez a dolog, tényleg orvosa válogatja. Volt olyan kismama, aki nem adott pénzt, és sokat szenvedett mire megszült, volt aki adott, de "keveset" a kismama szerint mert ugyan úgy elhanyagolták... Nekem inkább a szakmai tudása volt az, amiért képes voltam 170 km-t menni, de megérte, mert komplikáció lépett fel, amiről nem lehetett előre tudni, de mind a 2-en élünk, a kislányommal, pedig mondták, hogy perceken múlt...
200. Bakos-Virág Noémi (válaszként erre: 199. - Kevian)
2011. jún. 9. 08:27
Igen ahol én szültem ott is divat ez hogy köszönöm már kávéztam stilus,féltem is az elején de utánna ugy voltam hogyha ilyen lenne a dokim nem járnék hozzá!Tulajdon képpen azt vettem észre hogy annak a kismaminak akinek nem volt fogadott dokija azzal szebben meg többet bántak mint avval akinem meg van!Volt ott olyan kismami aki kinlódott görcsölt napokig és azt mondta a dokija hogy hát szívem ez ezzel jár ki kell birni!Ja és sztetek a (szépen mondom)Kissebbség???Ők mit és mennyit fizetnek?Volt ott olyan is aki a folyosón dáridót rendezett mert megszült a menye eskü még majdnem zenekar is volt!?Aztán jöttek a rokonok a dokihz ajándékkosárral de látszott hogy jó drága lehetett ,benne az elején a boriték,az orvos meg közölte hogy neki 60000 a tarifa és nem holmi ajándékkosár erre a Pasi kivette a kosárbol a bortékot kivett belőlle 60 ezret a másik 300 ezret meg zsebrevágta hogyha ennyi a tarifa akkor csak ennyit ad mert a többi nem kell cimszó alá esett!
199. kevian (válaszként erre: 187. - Bakos-Virág Noémi)
2011. jún. 9. 08:13

Azon a szülészeten, ahol én is szültem, 10-20 ezret vissza is adnak a dokik..azzal a szöveggel, hogy "kösz, de ma már kávéztam". Így ennyit inkább nem adnak. Ezért most ott tartanak, ahogy hallom, hogy vagy ajándékkosár, vagy semmi a kisebb keresetűeknél.

Egyébként az első gyereknél még mi is meg tudtuk tenni, hogy fizetünk a szülésért, de ha második lenne már nem hiszem, hogy menne... :S

198. martin3 (válaszként erre: 172. - Mikicu)
2011. jún. 9. 08:12

nekem is fogadott orvosom volt, 10ezer volt a magán, vagyis a 9hónap alatt beszedett már 90-et tőlem, mivel 4hetente jártam hozzá, így 50-et adtam a végén, hiába mondták, hogy a 10x-sét kell adni a magánnak...na persze...szerintem ez pofátlanság.

A hálapénznek meg akkor van értelme, ha valóban hálából adják, mert meg volt vele elégedve, de akkor annyit amennyit a pénztráca elbír ha az "csak" 10ezer akkor annyi, ha több akkor annyi, de az orvos meg örüljön hogy kap ennyit is, és ne ő mondja már meg mennyi a "hálapénz"...majd legközelebb a tanár is megmondja, hogy mennyibe kerül hogy megtanította a gyerekeinket olvasni...és köszöni a virágcsokrot, de azt nem kéri...pedig azt is hálából adják(már aki), nem?

197. szindi1 (válaszként erre: 189. - Szemmelver)
2011. jún. 9. 08:07

dehogynem,de az a nem mindegy,hogy hogyan :)

az én gátvarrásomnak pl. a csodájára jártak és ez a nem mindegy! legalábbis szerintem :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook