Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
30610. lolita2112 (válaszként erre: 30609. - Gotinagyi)
márc. 22. 08:37

szia kedves gotinagyi!igazad van,hogy a remeny hal meg utoljara!milyen mutetre varsz?2 ev jo hosszu ido!

igazad van ,hogy otthon a tavasz csodalatos!nalunk tulajdonkeppen 2 evszak van/persze 4 hivatalosan/hideg vagy meleg,atmeneti nem igazan.ami nalunk kulombozik toletek,hogy itt itt mas es mas ido van orszagon belul.van ahol mindig meses nyari ido,van ahol meg ho is esik telen.....hoeses!imadom hisz az elmult 30 ev alatt mindossze 1szer lattam havat!tudom ti ezt mas szemmel nezitek,mint en amit meg is ertek!legyen szep napot es kellemes hetveget kivanok!keszulsz a husvetra?

30609. gotinagyi (válaszként erre: 30608. - Lolita2112)
márc. 21. 12:03

A tavasz hirtelen jött, s ment is. De olyan gyönyörű a látvány, hogy zödell minden.


Ma jó idő van, süt a nap, sőt kicsit melegít is.


Sajnos nagyon megfáztam, most a melegre vágyom.


S rendületlenül várom, hogy mikor kapok időpontot a műtétre. De mivel csak 1 éve várok, még rászánhatok minimum kettőt.(de a remény hal meg utoljára)


Legyen mindenkinek szép napja, hétvégéje.

30608. lolita2112 (válaszként erre: 30607. - Gotinagyi)
márc. 21. 05:20
szia!nem is "leanyalom" a sok hoingadozas!en hala jol elvagyok ezzel hisz volt idom megszokni,mert nalunk mindigis ilyen volt az ido.matol otthon mar tavasz van!micsoda szep ilyenkor minden!en itt egy evszakot sem tudnek kiemelni ami kiemelkedo lenne!
30607. gotinagyi
márc. 20. 09:15

Sziótok.

Nos bevált a jóslat. A melegek után itt a fagy. Nagyon drágák lesznek a gyümölcsök.


Én nehezen viselem ezeket a hőingadozásokat..


Úgy döntöttem a kerttel kapcsolatban, hogy hagyom a növényeket, mert azok is virágzanak, hogy a méhecskéknek legyen mit betakarítaniuk.


Persze így is van munka...


.......................................


A természet a legtökéletesebb alkotó művész.


..........................................................

30606. lolita2112 (válaszként erre: 30605. - Gotinagyi)
márc. 15. 07:23
emlekszek meg a sulibol erre a versre.tudom ma unnep van otthon.
30605. gotinagyi
márc. 15. 06:39

Sokan sokat várnak a mai naptól. Én nem.


FÖLTÁMADOTT A TENGER...


Föltámadott a tenger,

A népek tengere;

Ijesztve eget-földet,

Szilaj hullámokat vet

Rémítő ereje.


Látjátok ezt a táncot?

Halljátok e zenét?

Akik még nem tudtátok,

Most megtanulhatjátok,

Hogyan mulat a nép.


Reng és üvölt a tenger,

Hánykódnak a hajók,

Sűlyednek a pokolra,

Az árboc és vitorla

Megtörve, tépve lóg.


Tombold ki, te özönvíz,

Tombold ki magadat,

Mutasd mélységes medred,

S dobáld a fellegekre

Bőszült tajtékodat;


Jegyezd vele az égre

Örök tanúságúl:

Habár fölűl a gálya,

S alúl a víznek árja,

Azért a víz az úr!


Pest, 1848. március 27 - 30.

30604. jennyvagyok (válaszként erre: 30603. - Tumbo2)
márc. 12. 12:45
Furcsa egy világ van, az biztos.
30603. tumbo2 (válaszként erre: 30600. - Tumbo2)
márc. 9. 14:33
hallottam mit beszéltek mögöttem a kisfiúk.ilyen idősen a tanuláson járt az eszünk nem hogy meg........m.na,nem rám gondoltak.
30602. jennyvagyok (válaszként erre: 30594. - Tumbo2)
márc. 9. 13:58

Itt pusziról van szó, ez fordítás, más nyelvekben a puszi és csók ugyanaz.

Még az idősebbek is a csók szót használták. Hiszen a kézcsók is puszi a kézre. 😘

30601. lolita2112 (válaszként erre: 30600. - Tumbo2)
márc. 9. 03:55
erzsike vannak furcsasagok!
30600. tumbo2 (válaszként erre: 30595. - Lolita2112)
márc. 8. 10:52
szájon? én,mint hülye hallgatom a palávert,volt egy hozzászóló,aki akart a gyerekeken segíteni,e 8-10 éves korukban már együtt aludtak.minden rokon együtt is háltak.
30599. tumbo2 (válaszként erre: 30598. - Tumbo2)
márc. 8. 10:46
bocsi,viszony.
30598. tumbo2 (válaszként erre: 30595. - Lolita2112)
márc. 8. 10:44
mint ahogy szerelmemnek nevezem a gyermekemet,miért lenne az.a szerelmemhez kicsit más iszony fűzött,mint a gyerekemhez.
30597. lolita2112 (válaszként erre: 30596. - Gotinagyi)
márc. 8. 10:27
koszonjuk szepen kedves gotinagyi!erdekes ezt az unnepet nalunk nem tartjak es azanyaknapja,s apak napja is mas idopontban kerul megunneplesre,mint otthon.
30596. gotinagyi
márc. 8. 08:20

SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM MINDEN NŐI SORSTÁRSAMAt, NŐ NAP VAN.


Mi a Nő?

A nő édes melegség, puha álom,

ölelő karok egy csendes délutánon.

A nő az örök! Örök a léte!

Mit érne a férfi, ha a nő nem élne?

Dajkál, kényeztet, óv és ihletet ad.

Álmodik róla:

Író, költő, zenész és valamennyi had.

Háborúban béke!

Tavasszal, nyáron

a szellő, az enyhet adó.

Virágsziromba bújtatott illatos melegség,

kedves , odaadó.

Reményt adni tudó!

Ki is ő?

Mindenekelőtt maga a Nő!

30595. lolita2112 (válaszként erre: 30594. - Tumbo2)
márc. 7. 00:45
erzsike nagyon egyetertek veled!
30594. tumbo2 (válaszként erre: 30592. - Gotinagyi)
márc. 6. 11:59
reggel beszéltünk a húgommal, valamilyen bözsi néni,de,hogy ki volt,talán a nagyapám testvére?én ugyan nem csókolom meg a gyerekemet,legfeljebb megpuszilom.az kicsit perverz.
30593. lolita2112 (válaszként erre: 30592. - Gotinagyi)
márc. 6. 08:35
kedves gotinagyi!nagyon igazat mond ez az iras!
30592. gotinagyi
márc. 6. 08:17

Vinter Beáta · ·

Annyira igaznak gondolom

"Gondolkoztál már ezen?

100 év múlva, mondjuk 2124-ben, mindannyian el leszünk temetve a rokonainkkal és barátainkkal együtt.

Idegenek fognak élni az otthonainkban, amelyek felépítéséért oly keményen küzdöttünk, és övék lesz mindenünk, amit ma birtoklunk. Minden vagyonunk ismeretlenné és meg nem születetté válik, beleértve azt az autót is, amelyre egy vagyont költöttünk, és valószínűleg már csak ócskavas lesz, lehetőleg egy ismeretlen gyűjtő kezében.

Utódaink alig fogják tudni, hogy kik voltunk, és nem is emlékeznek majd ránk. Hányan ismerjük nagyapánk apját?

Halálunk után még néhány évig emlékeznek ránk, aztán csak egy portré vagyunk valakinek a könyvespolcán, és néhány év múlva történelmünk, fényképeink, tetteink eltűnnek a történelem feledésbe merülésében. Már emlékek sem leszünk.

Ha egy nap megállnánk, hogy ezeket rendesen átgondoljuk, talán megértenénk, milyen tudatlan és egyszerű volt az az álom, hogy mindenfélét elérjünk.

Ha csak ezen gondolkoznánk, biztosan megváltozna a megközelítésünk és a gondolataink. Más emberekké lennénk.

Mindig többet akarva, nincs időd arra, ami igazán értékes ebben az életben. Mindezt megváltoztatnám, hogy megéljem és élvezzem azokat a sétákat, amelyeket soha nem tettem meg, azokat az öleléseket, amelyeket nem adtam, azokat a csókokat gyermekeimnek és szeretteimnek, azokat a vicceket, amelyekre nem volt időm. Minden bizonnyal ezek lennének a legszebb pillanatok, amelyekre visszaemlékeznék, elvégre örömmel töltötték volna meg az életemet.

Néhányan pedig minden napot kapzsisággal, önzőséggel és intoleranciával pazarolunk el.

Az élet minden perce felbecsülhetetlen, és soha nem fog megismétlődni, ezért szánj időt arra, hogy élvezd, légy hálás és ünnepeld, hogy létezel"

Forrás:iamBuddhist

30591. lolita2112 (válaszként erre: 30590. - Gotinagyi)
márc. 6. 06:08
szia!a tavasz otthon nagyon szep!kedvenc evszakom volt mikor otthon eltunk.nalunk most erik eppen a fuge,imadom!
30590. gotinagyi
márc. 5. 11:14

Sziótok.

Gyönyörű a természet. Sok gyümölcsfa mar virágzik. Nálam a barackfa, valamint az almafa, s a füge is készülődik.

Az orgona is siet...

30589. tumbo2 (válaszként erre: 30585. - Gotinagyi)
márc. 2. 09:50
lehet,hogy nekem is csalódás lett volna.de mivel én a magyar konyhában olvastam részleteket,azt hittem érdekes lesz.
márc. 2. 08:21

Sziasztok!

Sűrű napjaim voltak mostanában. Mi múlt pénteken az Operettszínházban voltunk, a Csárdáskirálynőt néztük meg a barátommal. Érdekes rendezés volt, voltak benne mai szlogenek, és hiányoztak dalok. Pl a Hajmási Pétert a végén énekelték el, amikor kijöttek a szereplők a színpad elé meghajolni, a darabban csak a refrénje szerepelt. Volt olyan dal, ami teljesen kimaradt. De azért tetszett, nagyon jól éreztük magunkat. Kellenek az ilyen élmények.

Én olvasni mostanában pszichológia - önismereti - spirituális témájú könyveket olvasok. Annyira érdekel, hogy háttérbe szorul a szépirodalom és regény, bár a párom vett nekem ajándékba, hogy olvassák azt is, de nehezen visz rá a lélek. Csak azért amúgy, mert idő nincs rá. Ha lenne, akkor persze szívesen olvasnék szépirodalmat is. A párom író, ezért firtatja, és igaza van. Ő gyermekkorában imádta a nagyszülei házi könyvtárát, akkor döntötte el, hogy ő bizony író lesz. Szerencsére ez nem csak egy álmodozás maradt.

Nektek van olyan gyermekkori álmotok ami megvalósult, és ami nem?

30587. jennyvagyok (válaszként erre: 30575. - Gotinagyi)
márc. 2. 08:03
Ezzel egyetértek. ♥️
30586. lolita2112 (válaszként erre: 30585. - Gotinagyi)
márc. 2. 01:55
ilyen elofordulhat!
30585. gotinagyi (válaszként erre: 30583. - Tumbo2)
márc. 1. 11:12
Na, én ezt az önéletrajzi könyvet kivettem a könyvtárból, de szégyenlem magamat, mert nem nyügözött le. Nagyon vastag is volt. S kb 160 oldalt olvastam el, nem tudott lekötni. Pedig szeretem az önéletrajzokat, családregényeket is.
30584. gotinagyi (válaszként erre: 30582. - L.luiselotte)
márc. 1. 11:09
Ez a könyvet nem olvastam. Hétfőn megyek könyvtárba, kiveszem, kiváncsi vagyok rá.
30583. tumbo2 (válaszként erre: 30582. - L.luiselotte)
márc. 1. 10:59
én Vásáry Tamás könyvét szerettem volna elolvasni,de kicsit megdöbbentett az ára.
30582. l.luiselotte (válaszként erre: 30581. - Gotinagyi)
márc. 1. 09:48

Ida titkai

( talán súlyosbítja a helyzetet, hogy egyik diplomám történész )

Én sem értem, mert nem sok romantikus regényt olvasok, a többi könyvét Emma trilógia stb nagyon szerettem, de ez valahogy nem ment.tegnaptól olvasok egy másik könyvet

félig meddig dokumentum - könyv, az olvasatja magát főzés közben is.

30581. gotinagyi (válaszként erre: 30577. - L.luiselotte)
márc. 1. 07:20
Igazán leírhatnád a címet. Kiváncsi vagyok rá, mert én mindegyik könyvét olvastam, s nagyon szeretem az írásait.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook