Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betiltották a dohányzást a közterületeken! fórum

Betiltották a dohányzást a közterületeken! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
43. 3aeb86a367 (válaszként erre: 32. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:31
Persze, vannak olyanok is akik nem óránként gyújtanak rá, de kevés az ilyen ember. Hogy őszinte legyek én a napi 5-6 szálat sem bírom ki. Én sem megyek oda a szomszédhoz és mérgezem meg az egészségét semmivel, akkor ő milyen jogon teszi ezt az én egészségemmel. A kisebbik fiam lyukas szívvel született, neki se tett jót a cigifüstöt beszívnija. Sajnos erre nincsenek tekintettel a dohányosok!
42. Khatif (válaszként erre: 32. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:30

A kerdes teljesen jogos.


Senki se ertsen felre. Nem dohanyzom es utalom a fustot, szerintem is tisztazni kell, hogy hol lehet dohanyozni es hol nem.


DE milyen alapon mondjuk azt hogy a dohanyosok itt es itt nem dohanyozhatnak? Mert karos a kornyezetre, magunkra es ember tarsainkra?


Jo reggelt tisztelt autosok! Az auto fust legalabb annyira veszelyes es undorito. En pl biciklivel jarok, dolgozni, vagy tomegkozlekedessel es utalom a auto fustot,nincs jogsim nem is lesz. Szoval most akkor tiltsuk be?


Nehet fujjolni, hogy a ketto nem ugyan az.

41. kkrisztina76 (válaszként erre: 27. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:30
Én nem adtam fel. Bejár néha a szeméttárolóba dohányozni, de megkérdeztem a tűzoltóságot. Ott tilos a dohányzás, így ha veszek oda táblát a lakásgarázs kifizeti. Mától meg körbejárom a házat és aláírást gyűjtök. Remélem sikerül.
2009. jan. 5. 10:29
Az én férjem is dohányzik, sikerült már leszoknia pár hónapra/6/ de mivel a munkahelyén rengetegen dohányoznak és szívja afüstöt, sokáig nem tudja megállni. Én fulladok a füsttől gyerekkorom óta és van két gyerekünk.Idehaza szerencsére hátramegy a kertbe, de a kabátja így is rettenetesen büdös.
39. Reenee
2009. jan. 5. 10:29
Nálunk nagyon sok a hontalan ember az utcán, ők cigiznek és isznak is. Kíváncsi leszek rá, hogy őket mivel fogják majd büntetni.
38. 3aeb86a367 (válaszként erre: 30. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:27
Egyes embereket ez sem fogja visszatartani!
37. Reenee (válaszként erre: 33. - 8565183eb5)
2009. jan. 5. 10:26

Nem tudom,ki fog figyelni, vagy hogy fogják tudni behajtani.

Ja! És alkoholt sem lehet inni az utcán.

Ez mondjuk engem nem érint :))))

36. monika1225 (válaszként erre: 1. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:26

Azért, hog NE vedd meg !!!

Épp itt volt az ideje!!!

Nem sajnálok senkit!

35. hajnalfény73 (válaszként erre: 32. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:26

Szerintem azt, aki dohányzik és nem hajlandó tekintettel lenni azokra, aki nem dohányzik.

Mivel az egy dolog, hogy Te károsítod a saját egészséged, de én szeretnék füst nélkül élni...Úgyhogy ne egy idegen miatt kelljen szenvedni.

Az utcán ha valaki cigizik, az egy dolog...ott könnyebben elszáll a füst, de zárt térben én nem engedélyezném sehol sem!

34. 3aeb86a367 (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 10:24

Teljesen igazad van, ezzel én is így vagyok. Az én párom is dohányzott amikor megismerkedtünk, de megkértem, hogy szokjon le róla mert én nem bírom a füstöt(nem vagyok asztmás, de mégis enyhén fulladok a füsttöl). Szerencsémre egész hamar le tudott szokni. Mostmár kb. 9 éve nem dohányzik. De sajnos máshoz nem mehetek oda hogy "hé te, szokj le a cigiről mert én nem bírom a füstöt".

És tényleg borzasztó, hogy ezzel a mi(nem dohányzók) szervezetét is büntetik a dohányosok.

Szerencsére az én családomba csak kevesen dohányoznak, de azokkal meg nem is nagyon találkozom.

33. 8565183eb5 (válaszként erre: 30. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:24
Rendőrök feladata lesz figyelni?
32. c06c587f53 (válaszként erre: 21. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:23

Én szerencsére nem óránként dohányzom:) Azt a napi 5-6 szálat meg csak kibírják:)


Mondjuk ez is egy érdekes kérdést vet fel..

Kit küldjünk el tanyára lakni? Azt aki nem tud alkalmazkodni? És melyik ember nem tud? Az aki dohányzik és nem hajlandó leszokni? Vagy az,aki nem hajlandó a füstöt elviselni? :))

31. vikasz
2009. jan. 5. 10:23

Ez egy nagyon jó döntés. Én pl. nem bírom a füstöt, megfájdul a torkom tőle. Utálom mikor a buszmegállóban a képembe fújják a füstöt. Sok dohányost szerintem ez a rendelet sem fog korlátozni, hogy mások orra alá pöfékeljen.

És utálom, hogy a játszótereken is sok a cigicsikk.


A szüleim is panelben laknak, és az alattuk lévő két szinten is dohányoznak. Mondanom sem kell sokszor milyen büdös szag jön fel a szellőzőn.

30. Reenee (válaszként erre: 25. - 8565183eb5)
2009. jan. 5. 10:23
Akit elkapnak a közterület felügyelők az 30000Ft-ot fog fizetni
29. hajnalfény73 (válaszként erre: 22. - Diagonalt)
2009. jan. 5. 10:21

Sajnos ez az autópálya menti étterem volt és mivel a cukrommal baj van, így muszáj voltam gyorsan enni...nem tudtunk már tovább menni.


De azért dühítő, hogy ha egy étterembe engedélyezik a cigizést, akkor a feltételeket miért nem biztosítják azoknak is, akik nem cigiznek és nem bírják a cigi füstöt?


Na meg miért helyezik előtérbe a cigiseket? Az étterem nagy része dohányosoké, a pici része pedig a nem dohányosoké...nem pont fordítva kéne lennie?

A dohányzó rész pedig elszigetelten lehetne és ott aztán aki bírja, az üljön a füstben!

28. kaaskopje (válaszként erre: 11. - Zsuzsa88)
2009. jan. 5. 10:21

'És sajnos a diszkókban soha nem fogják betiltani. . . '


Az nem olyan biztos. Több nyugat-európai EU-s országban már nem lehet dohányozni éttermekben, kávézókban, szórakozóhelyeken sem.

27. Reenee (válaszként erre: 23. - Kkrisztina76)
2009. jan. 5. 10:21

Én is jártam így...

A szomszédban kisgyerek van, és a vendégeik ott az ajtó előtt a 3. emeleten bagóztak. Mikor szóltam nekik, azt mondták, hogy nem fognak 3 emeletet mászni...ja, és a csikkek is ott maradtak a lépcsőházban.

26. frollo
2009. jan. 5. 10:21
Végre nálunk is van ilyen! Csak így tovább.
25. 8565183eb5 (válaszként erre: 19. - Sirga)
2009. jan. 5. 10:19
És hogyan fogják büntetni?
24. hajnalfény73 (válaszként erre: 21. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:18

Míg mi is lakótelepen laktunk a mellettünk lakó emberke is nagyon erős dohányos volt és bár a teraszon cigizett, de hozzánk jött be a lakásba a füst...kellemes volt...sokszor a hőségben inkább becsuktam az ajtót, mert nem bírom a cigi füstjét, a fiam is asztmás, Ő sem bírja...

Ezért engem idegesített is, hogy mi nem cigizünk és mégis más miatt kell szenvednünk..

23. kkrisztina76 (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:17
Ez igazán pozitív dolog! Én sajnos nemrég vesztem össze a szomszéddal, mert a barátjának nem engedi hogy a lakásban dohányozzon, így az a lépcsőházban a postaládák előtti teret büdösíti. Mivel zárt a lépcsőház kénytelenek vagyunk szagolni. Kikérte az úr magának, hogy nehogy már ő kimenjen a hidegre! Nem lehet neki megmagyarázni, hogy a 6 éves kislányom aki asztmás ott jár fel,és ott rakom a 4 hónapos kislányomat a babakocsiba ha megyek valahová.
22. diagonalt (válaszként erre: 18. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 10:16
Én a helyedben keresnék egy másik éttermet.Nálam ez alapkövetelmény volt,akkor is,amikor még dohányoztam.
21. 3aeb86a367 (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:15
Engem az is zavar ha valaki az erkélyen dohányzik. Nálunk is vannak páran akik kiállnak az erkélyre óránként dohányozni és a füst még onnan is száll be a lakásomba. Ez borzasztó, főleg a nyári melegekben amikor egész nap tárva az ablak és a füstöt kell beszívnom.
2009. jan. 5. 10:15
Reenee, tudod akad egy két olyan ember, mint te aki figyel a másikra, de ez nagyon ritka. Én személy szerint a cigaretta forgalmazásának eltörlését venném a legszívesebben. Egészen biztos vagyok benne, hogy azt a rengeteg pénzt, amit cigarettára költ az ember, értelmesebb, hasznosabb dologra is el lehetne költeni. Csak még egy személyes tapasztalat a dohányzókról. Terhesen, hatalma pocakkal álltam a abuszmegállóban és a vén qrva rágyújtott melletem. A vége az lett, hogy én mentem ki a megállóból, mert bár a nő látott, sz@rt az egészre.
19. Sirga
2009. jan. 5. 10:14
Nálunk még - sajnos - nem. De nagyon remélem, hogy hamarosan megtörténik! Igaz, felmerül bennem a kérdés, hogy hányan fogják ezt betartani?
2009. jan. 5. 10:12

Én örülök neki! Volt már rá példa, hogy asztmás rohamom volt és egy épületből kimentem a levegőre, erre körül vett egy csomó cigis ember és ott cigiztek, pedig látták, hogy rosszul vagyok, de tettek rá. Én mentem arrébb...


Bár én azért az utcán nem tíltanám meg a cigizést. CSak ne dobálnák szana szét állandóan a csikkeket.


Meg még az is a kedvencem, hogy mikor autóval közlekedem az előző autós kidobja a kocsijából a cigit...mivel nem tudja elnyomni, így parázslik és be repül a kocsim alá.

Vagy láttam már olyat is, hogy a járdán közlekedő babakocsiba landolt az ilyen csikk.



Néhány napja meg egy étterembe mentünk be, dühítő volt, hogy volt a nem dohányzó rész, de oda két hatalmas asztalt tettek be, ahová nagy társaság tudott leülni, ott még sem szerettük volna foglalni a helyet hárman. DE érdekes, hogy a dohányosoknak nagyobb teret adnak..az étterem 90 % a dohányosoké volt és a többi a nem dohányosoké...bár megjegyzem, hogy nem volt külön terembe..szagelszívó sem ment, úgyhogy a nem dohányzó résznek nevezett helyen is állt a füst.


Én amúgy nem értem, hogy valaki nem bír ki egy órácskát míg eszik valamit, hogy ne cigizzen. Volt egy hapsi, végig a szájában lógott a cigi, míg evett is, egy kanál leves, majd vissza a cigi...

Borzasztó volt.


Szerintem igen is tekintettel kéne lenni azokra is, akik nem dohányoznak. Ne mondja már nekem senki, hogy nem bír ki egy órát cigi nélkül?!!!

17. kkrisztina76 (válaszként erre: 1. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:12
Én mindig örülök az ilyen hírnek. Nagykőrösön is lehetne ilyen. Azért mert vki mint te drága pénzt fizet azért hogy beteg legyen, nem jogosítja fel arra, hogy mások egészségét is rombolja. Sajnos sok helyen a szülők dohányoznak a játszótereken is, ahol mások gyermekei is ott vannak. Aki dohányzik tegye otthon és mérgezze saját magát, és sokan sajnos a védtelen gyermekeiket is.
2009. jan. 5. 10:11
Én a gyártását is betiltanám!!!
2009. jan. 5. 10:11

"Sajnos" úgy látszik, nem találtál megértésre közöttünk. Nyugaton ez már sok helyen így van, én is örülök, hogy elkezdték nálunk.

Hiába hivatkozol a pénzre, kisebbségben vagytok(amint látszik, itt is) és nem kötelező dohányozni. Szokj le, és akkor sokkal több pénzed is marad, meg ilyen problémáid se lesznek:-)

Mindig azt mondom, engem nem zavar, ha szívják, csak ne fújják ki...;-)))

14. emagdi (válaszként erre: 1. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:10

tudod, valószínűleg azért tiltják be, mert a dohányzásod nemcsak téged érint, hanem a körülötted tarózkodókat is.

nagyon zavaró, amikor megyek az utcán, és az előttem haladó füstje az arcomba csapódik. vagy ugyanez egy buszmegállóban...

nyilván egy dohányos ezt észre sem veszi, ezért nem zavarja. de attól még létezik.


akárhogy is nézzük, a dohányzás egy ön- és közromboló szenvedélybetegség. nem sokban különbözik az alkoholbetegségtől vagy akár a drogoktól, csupán annyiban, hogy egyelőre még társadalmilag elfogadottabb. (de reméljük a következő generációknak már egyre kevésbé lesz természetes az, ha valaki dohányzik)


az állam pedig meg fogja oldani, hogy a dohánytermékek értékesítése után befolyó adóbevételeket honnan pótolja. (bár a dohányzás visszaszorulásával várhatóan a füst okozta betegségek előfordulása is csökkenni fog, tehát ezen az ágon visszajön a pénz)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook