Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betiltották a dohányzást a közterületeken! fórum

Betiltották a dohányzást a közterületeken! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
73. Reenee (válaszként erre: 69. - Emagdi)
2009. jan. 5. 12:18

Ha cigi miatt mindenki utálni fog, és nem vesz emberszámba engem, az akkor lelkileg megfog viselni... Mi van ha bánatomban még a piára is ráfogok szokni? :)))


Most komolyan! Te úgy látod javul a helyzet? Én sajnos egyre több tízen évest látok cigizni, és nem azért, mert trendi, hanem a bandázás az oka...

72. emagdi (válaszként erre: 71. - Frollo)
2009. jan. 5. 12:18
ezért kell lehetőleg mindenhol betiltani, ha a szórakozóhelyeken, utcán, iskolában nem dohányozhatnának, az szerintem visszaszorítaná a dohányzási kedvet. (mert baromi macerás mindig valami megfelelő helyet találni a füstölgéshez)
71. frollo (válaszként erre: 69. - Emagdi)
2009. jan. 5. 12:15
Az a baj, hogy a fiataloknál most is trendi... Már nálunk is kinéztek, hogy nem dohányzom, de a mostani 15 körülieknél még rosszabb a helyzet :(
70. emagdi (válaszként erre: 65. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 12:14
szomorú, hogy ilyen megtörténhet:(
69. emagdi (válaszként erre: 37. - Reenee)
2009. jan. 5. 12:13

Nem a betarttatás a lényeg.

Ennek az egésznek szerintem az az értelme, hogy az emberek fejében átalakul a dohányzáshoz való viszonyulást, egyre inkább el fogják utasítani a dohányzást, és a dohányzókat is.

remélhetőleg ennek következtében többen próbálnak majd leszokni, illetve a fiatalok közül kevesebben fognak rászokni, ha ez nem lesz már annyira trendi.


szerintem már most is rengeteg előrelépés történt az elmúlt néhány évtizedben.. gondoljatok bele, hogy régen direkt sikk volt dohányozni, cigarettafüstöt eregetni. ma már ez inkább csak a "megtűrt" kategória. reméljük nemsokára már megtűrt sem lesz.

68. hajnalfény73 (válaszként erre: 66. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 12:08

Szerencsére keveset járunk már orvoshoz, de ha megyünk és megkérnek, hogy be szeretnének menni, mert rosszul van a gyerkőc, akkor én mindig előre engedem.

Nálunk a recept felírás úgy megy, hogy ahhoz csak elég az asszisztensnőhöz bemenni.


Jó múltkor jártunk úgy többen, hogy az SZTK-ban a kartonozó előtt sorba álltunk, úgy van megoldva, hogy ne egymás nyakába lógjon az ember, hogy ki kell hagyni egy kis helyet, úgy ahogy pl. a bankokban is...stb.

Na ott állunk sorba és jön egy pasi és mindenki elé szépen bevág az ablakhoz...szóvá is tettük, hogy mi sem a villamosra várunk itt épp, de úgy tett, mint aki meg sem hallotta, pedig elég hangosan tette pár ember szóvá a nem tetszését...

De az ilyen emberek nem foglalkoznak másokkal, csak magukkal.


Múltkor kocsival mentem és egy egyirányú utcába jött velem szembe egy férfi kocsival, mutogattam neki, hogy ez egyirányú utca, de csak jött velem szembe, nekem kellett félre mennem a sárba, hogy Ő el tudjon menni és ne jöjjön nekem, amint észrevette, hogy magyarázok neki, elfordította a fejét és csak jött velem szembe.

Ilyenkor legszívesebben azt csinálnám, hogy nem mennék arrébb...aztán ha nekem jön, akkor majd a rendőr jól megbünteti...

De én inkább kerülöm a bajt...Csak az a gond az ilyen emberekkel, hogy ha ilyet tapasztalnak, hogy nekik bármit szabad, akkor egyre jobban el szalad velük az a bizonyos paci...


No de jól el tértünk az eredeti témától:)

67. frollo (válaszként erre: 65. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 11:55
Ez nagyon durva :((((
66. 3aeb86a367 (válaszként erre: 65. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 11:52
Sajnálatos dolog, hogy ilyenek az emberek. Nincsenek egymásra tekintettel. Nálunk ha ilyen eset van, én mindig előre engedem azt aki nálam vagy a gyermekemnél rosszabbul van. Azt viszont nem szeretem amikor én is már órák óta várok a dokinőnél, jön egy láthatólag nem beteg emberke, bekopog a dokinőhöz, bemegy és benn van fél óráig és vigyorogva kijön. Azért nem szoktam szólni ha valaki csak azért kopog be mert receptet irat fel magának, mert azok nem mennek be hanem megvárja ott kinn amíg az asszisztensnő kiadja neki. Vagy ha csak egy oltásra vár, mert azt is megcsinálja az asszisztensnő a másik szobába.
65. hajnalfény73 (válaszként erre: 64. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 11:41

Hiányzik sok emberből az emberség, segítő készség.

Én is jártam már úgy, hogy a fiam rosszul volt, ha Ő beteg, akkor a gyomrára megy és folyamatosan hány, el vittem az orvoshoz, de tömve volt a rendelő, megkértem az ott lévőket, hogy mivel rosszul van a fiam, be mehetnénk-e előttük? Erre néztek rám és mondták, hogy nem, Ők is már mióta várnak...stb.

Úgyhogy haza is jöttem a fiammal, felhívtam a dokinőt és ki jött házhoz.


Velem anno egy áruházban esett meg, hogy rosszul lettem. Terhes voltam, nagy pocakkal, és állandóan rosszul lettem,leesett a cukorszintem és elájultam. Na az áruházban is éreztem, hogy rosszul vagyok, épp a szalámiknál álltam sorba, velem volt az akkor négy éves lányom is, leültem a földre, majd volt aki a lábamon át tolta a kocsiját és megelőzött...senki nem kérdezte, hogy mi van velem,látható volt, hogy nem részeg vagyok.

Nagy nehezen feltápászkodtam és a bevásárló kocsira borulva elmentem a cipő osztályra, ott volt pad és ott feküdtem le. Jött egy férfi, aki nézett majd tovább ment.

Felhívtam a férjem, hogy jöjjön értünk, mert nem tudok haza menni.

De ami dühítő, hogy sem egy eladó, sem a biztonsági őrök nem jöttek segíteni..akár ott halhattam volna meg. Pedig az egész áruház be van kamerázva, biztos látták, hogy rosszul vagyok.

Na meg a sok-sok vásárló is, egyik sem jött oda, hogy tud-e valamiben segíteni...

Akkor nagyon nagyot csalódtam az emberekben:(

64. 3aeb86a367 (válaszként erre: 54. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 11:30
Nem tudom, ilyenben még szerencsére nem volt részem, de a párom mesélt pár ilyen dolgot. Az emberek többsége azt mondta, "á be van rúgva". Velem egyszer az történt úgy 14 éves koromban mellhártya gyulladásom volt már vagy egy hónapja. Magas lázam volt, hánytam, tényleg nagyon szarul voltam, alig bírtam megállni a lábaimon. Dokinő elküldött mellkas röntgenre. Mondanom sem kellett már reggel fél 9-kor tömve volt a váró. Anyu megkérte az asszisztensnőt, hogy hívjanak be előbb, ne kelljen megvárnom ezt a sok embert ilyen rossz állapotban. Erre holt bunkón megszólalt a nő, "várja ki a sorát, majd hívjuk ha rákerül a sor". Délután kettőkor került rám a sor, addig ott szenvedtem. És senki nem szólt a nőnek, hogy tényleg milyen rosszul vagyok akkor hívjanak be elsőnek engem.
2009. jan. 5. 11:09
Nagyon helyes.
62. ce91523917 (válaszként erre: 61. - Reenee)
2009. jan. 5. 11:07
Van még néhány ilyen szösszenet:)
61. Reenee (válaszként erre: 55. - Ce91523917)
2009. jan. 5. 11:01
:))))
60. c06c587f53 (válaszként erre: 58. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:57
ÁÁÁ! Nem fogunk összekapni. Már sokszor próbáltam leszokni róla. Hátha egyszer sikerül:)
59. c06c587f53 (válaszként erre: 57. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:56
Nagyon helyes! Mindent a kedves szomszédért:))
58. 3aeb86a367 (válaszként erre: 53. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:55
Oké, de messze költözzünk egymástól, nehogy még összekapjunk a cigifüstön :-)
57. Reenee (válaszként erre: 53. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:55
Nekünk is van autónk és garázsunk a ház aljában. Aztán egyszer csak szólt az egyik szomszéd, hogy ne járassuk a kocsi motorját. Addig volt járatva, amíg bezártuk a garázsajtót. De figyelembe vettük a kérését, és leállítjuk.
56. frollo
2009. jan. 5. 10:54
Ha jól emlékszem, a kocsiban mobilozás is be van tiltva több, mint 10 éve... És? Még a buszsofőr is telefonál, pedig egy headset párezer forint csak. Félek, ez is csak egy írott szabály lesz :(
2009. jan. 5. 10:52
54. hajnalfény73 (válaszként erre: 52. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:49

Sajnos az emberek minden téren nem figyelnek oda egymásra.

Akár rosszul is lehetsz az utcán, vagy egy nagy áruházban ( velem előfordult már, ráadásul nagy pocakosan ) és átlépnek rajtad és eszükbe sem jut segíteni.


Sok-sok példát fel lehetne hozni. Az emberekben van a hiba.

53. c06c587f53 (válaszként erre: 50. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:47
Nekünk van autónk,mert a férjemnek kell a munkájához. De nem szokta járatni és nem szokott feldudálni sem,ha akar valamit,hanem felszól. Nagyon tud zavarni,amikor szórakozásból dudálgatnak.. Csak el kéne költözni tanyára :-))
52. 3aeb86a367 (válaszként erre: 49. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 10:43
Hát éppen ez a baj, hiába hívnák fel a figyelmet, mert úgy sem foglalkoznak vele!
2009. jan. 5. 10:43
Jó dolog lenne, ha lenne értelme. Méterenként van dohányzásra kijelölt hely. :-S Így semmi értelme az egésznek. :-S
50. 3aeb86a367 (válaszként erre: 48. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:41
Az autótémával én is egyetértek. Én nem járok kocsival, nincs is autónk, és nem is lesz. Párom biciklivel jár mindenhova, én meg gyalogosan. Csak a nagyobbik gyermekünk közlekedik busszal, mert messze van tőlünk az iskola ahova jár.
49. hajnalfény73 (válaszként erre: 46. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:41

Én azért tiszteletben tartom azt is, hogy a cigiseknek is kell hely a dohányzásra, sok munkahelyen nem lehet cigizni és akkor várja a munkaidő végét és rögtön az utcán rá tud gyújtani.

Úgyhogy azért az utcán nem tíltanám be, de arra felhívnám minden dohányos figyelmét, hogy figyeljen oda a nem dohányzó társaikra is.

48. c06c587f53 (válaszként erre: 43. - 3aeb86a367)
2009. jan. 5. 10:36

Teljesen megértelek!

De azt a pár szál cigit ugyanúgy elszívom az erkélyen. Ha jóidő van,akkor vízet teszek egy befőttesüvegbe abban nyomom el, ha ilyen hideg van,akkor a tetejét teszem rá, úgy nem bűzölög. És egyetértek az előttem szólóval abban, hogy a kipufogó bűze sem egy leányálom..

Főleg,ha valaki 5 percig járatja a kocsiját az ablak alatt..

47. 3aeb86a367 (válaszként erre: 37. - Reenee)
2009. jan. 5. 10:36
Nagyon helyes! Szüntessék csak be az utcán való alkohol ivást is!
46. 3aeb86a367 (válaszként erre: 35. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 10:35

Igazad van, egyetértek veled!!!!

Bár én még az utcán sem engedném!!!

45. ce91523917 (válaszként erre: 44. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 10:33
Én az ilyentől el is venném a gyereket
44. c06c587f53 (válaszként erre: 35. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 10:31

Szerintem ez örök probléma lesz az emberek között..

Van ami nekem is magas. Amikor terhes lettem és amíg szoptattam nem gyújtottam rá. De nagyon furcsa volt látni a kórház előtt pöfékelő terhes nőket. Én például azt büntetném!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook