Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betiltották a dohányzást a közterületeken! fórum

Betiltották a dohányzást a közterületeken! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. jan. 5. 13:33
Hála kertesben lakunk:-)))
102. coline (válaszként erre: 98. - 3a92f8d690)
2009. jan. 5. 13:24
Nem a falakon jön át a cigi, hanem az ablakon! Szellőztetés által!:D
101. emagdi (válaszként erre: 98. - 3a92f8d690)
2009. jan. 5. 13:24

nem, nem a falakon keresztül, hanem a nyitott ablakon/teraszon, v a folyosón keresztül:))

olvass vissza néhány hozzászólást, és ismerd meg a társasházi lét árnyoldalait:)))

100. coline (válaszként erre: 92. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 13:22

Ezért nem szóltam még, de ez bosszantó! És ha te sem dohányoznál, akkor bosszantana téged is!

Nehogy már én legyek a megértő!:(

2009. jan. 5. 13:20
fúúú gyerekek én annyira örülök hogy nem panelban lakom:)
98. 3a92f8d690 (válaszként erre: 96. - Emagdi)
2009. jan. 5. 13:18
azért ezzel vitatkoznék olyan vékonyak a falak meg rossz a szigetelés hogy a másik lakásba átérződik a cigi???nem hiszem hogy mindenhol ez a helyzet !!!
97. emagdi (válaszként erre: 94. - Reenee)
2009. jan. 5. 13:17

ugye ezt a munka tvkönyve dolgot te sem gondolod komolyan?:)))))

ugye te nem alkalmazottként dolgozol?:)

96. emagdi (válaszként erre: 92. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 13:16

ez kb olyan, hogy valószínű téged is bosszantana, ha a szomszédod mondjuk szemetet gyűjtene a lakásában, és átterjedne hozzád a bűz, vagy netán a csótánycsaládok nálad kirándulnának. pedig ő is csak a saját lakásán belül tevékenykedik...


de egy gyakoribb példa: szomszédod bazi büdös olajos dolgot süt/főz, és a szag átterjed hozzád is. és ezt mondjuk minden nap megteszi, mert ilyen az ízlése. nyilván odalennél az örömtől, hogy minden nap büdös kajaszag van a te lakásodban is. (bár ha dohányos vagy, valószínű ezt sem érzed)

95. 3a92f8d690 (válaszként erre: 90. - Ce91523917)
2009. jan. 5. 13:16
Kávézz te is a főnököd meg hülye a cigisek meg jót röhögnek!!
94. Reenee (válaszként erre: 88. - Coline)
2009. jan. 5. 13:13
Azt hiszem a munkatörvénykönyv rendelkezik a műszak közbeni szünetekről. Ha nem volt szünet akkor a főnököd a hibás, mert nem tud rendet tartani.
93. ce91523917 (válaszként erre: 91. - Emagdi)
2009. jan. 5. 13:12
Jelenleg nem érint eza fajta diszkrimináció, mert gyesen vagyok itthon, de a teázás nem rossz ötlet:)
92. c06c587f53 (válaszként erre: 80. - Coline)
2009. jan. 5. 13:12
Én akkor is ott szívom el. Főleg azért,mert akár le is mehetnék a kapu elé, de mínusz 5-6 fokban nincs kedvem.. Ha dohányoznál Te sem értenél egyet azzal,ha azt is meg akarnák szabni, hogy otthon (erkély) mit csinálj...
91. emagdi (válaszként erre: 90. - Ce91523917)
2009. jan. 5. 13:10

kezdj el teázni (az legalább nem árt), és bögrével a kezedben állj ki te is az udvarra/konyhába/pihenőbe.

ha kávézni lehet, akkor teázni is, nem?:))

esetleg csokit enni, bár ez hosszú távon hízlal, ha napi ötször eszed..

90. ce91523917 (válaszként erre: 88. - Coline)
2009. jan. 5. 13:06
:) Én is voltam már így. Szóvá tettem, hogy miért megy ki 15 percenként egy hat főből álló csoport 10 percre, és az volt a válasz, hogy menjek dolgozni, velük meg ne foglalkozzak. Bezzeg amikor én kimentem levegőzni, jött a főnök, és megkérdezte, kávézok vagy cigizek-e és mikor mondtam neki, hogy nem, akkor bezavart, hogy semmi keresni valóm itt. Ezek után másik 2 kollega is elkezdett kávézni:S
2009. jan. 5. 13:04
Én örülnék neki, ha a mi városukba is hoznának hasonló törvény, mert nem állappot hogy a játszóterek tele vannak cigicsikekkel. És ha már lenne törvény legalább be is tartatnák.
88. coline
2009. jan. 5. 13:02

Ami engem még felháborít, hogy a bagósok kevesebbet is dolgoznak! Mert nekik jár a kávé és jár a bagó....nekünk meg csak a szánk!

Volt, hogy a területi vezető, a leltárkor kiengedte a bagósokat ,mi meg megszámoltunk még egy területet és persze szóvá tettem és majdnem leharapták a fejem cigisek! Ez fer dolog?

87. Reenee (válaszként erre: 86. - Ce91523917)
2009. jan. 5. 12:59
Mert még nem büntették meg. 100000Ft-os bünti után majd elgondolkodik, hogy megérte-e neki...
2009. jan. 5. 12:57
Ha már ennyire belemerültünk a témába: ugyan miért ad az a szemét boltos cigarettát és alkoholt a gyerkenk? mikor látja rajta, hogy közel sincs még a 18hoz!
85. emagdi (válaszként erre: 84. - Winny)
2009. jan. 5. 12:44

igazad van, hogy az alkohol fogyasztást is korlátozni kellene.

ahogy a dohánytermékeket is.


ahogy már korábban is írtam, amíg dohányzol, úgysem tudod megérteni, hogy milyen hatással vagy a nemdohányzókra.

nyilván szerinted a dohányfüsstel nem zavarsz senkit, csak azt nem értem, miért tiltakoznak ennyire a nemdohányzók, hiszen nem is zavja őket a dohányfüst ?:)))

84. winny
2009. jan. 5. 12:41

Sziasztok!

Nem kell ám megkövezni a véleményemért:)

Amíg az alkohol nem,hogy tíltva van még reklámozzák is addig nem látom értelmét annak,hogy a dohányzókat másodrangú állampolgárként kezeljék.

Még nem hallottam olyan esetet,hogy a dohányzó brutális agresszív a családjával szemben.

Csak akkor ha az alkohol társul mellé.

Cigizek több mint 40 éve.Vállalom azt is,hogy nem szokom le.D

Msn-en úgy szakadt meg a beszélgetés,hogy mondtam a lánynak,hogy kimegyek cigiért.Felháborodott!

Megkérdeztem,hogy átmegy a füst?

Na itt vége lett.

Számomra felfoghatatlan ez az agyon szabályozás!

Legtöbb dohányzóba szorult annyi illem.hogy SOHA nem gyújt rá olyan helyen ahol ez nem való.

83. frollo (válaszként erre: 80. - Coline)
2009. jan. 5. 12:41
Nekünk is volt ilyen szomszédunk, nyáron nyitva hagytam a háló ablakát, mikor meg mentünk lefeküdni, mellbevágott a bűz. Mint egy kocsmában! Majdnem sírva fakadtam :(
82. emagdi (válaszként erre: 78. - Reenee)
2009. jan. 5. 12:41

nagyon jó, hogy igyekszel figyelembe venni mások tiszta levegőhöz való jogát a dohányzásod közben. de egyrészt ezzel nem minden dohányos van így, másrészt talán néhány esetben észre sem veszed, hogy zavar valakit a füst amit kifújsz.


nyilván te toleránsabban állsz hozzá a dohányzáshoz, mivel magad is dohányos vagy.

majd akkor fogod megérezni, hogy milyen a dohányfüst szaga, ha egyszer netalántán te is leszoksz, addig úgysem érzed. (ezt több leszokott dohányos mondta, hogy pár hét nemdohányzás után kezdte el érezni, hogy valóban milyen büdös a dohány, és mennyivel jobban érzi az egyéb illatokat és ízeket is, mint dohányos korában.)

81. Reenee (válaszként erre: 77. - Hajnalfény73)
2009. jan. 5. 12:39
Ez azért lehet, mert te foglalkozol a gyerekeiddel. Viszont nagyon sok szülő, szinte le sem sz@rja a gyerekét, hogy hol van, kikkel, és hogy mit csinál...mert nem érnek rá. :(
80. coline (válaszként erre: 13. - C06c587f53)
2009. jan. 5. 12:37

Azt hiszed az jó, hogy az erkélyen szívod?

Én nem tudok szellőztetni,mert a szomszéd is az erkélyen szívja el a bagóját! És volt már, hogy mérgembe úgy bevágtam az ablakot, hogy majdnem betört! Nem tilthatom meg neki, hogy hol szívja azt a rohadást,tehát szenvedünk itthon! 5-en szenvedünk egynek az öröme miatt!:(

79. frollo
2009. jan. 5. 12:35
Egyszer álltunk a koripályán a sorban, és pár tizenéves folyamatosan cigizett, egyik után gyújtottak rá a másikra. Hiába szabad tér, NAGYON zavaró volt, már alig láttam, csípte a szemem. A barátom meg egyre mérgesebb lett, egyszer csak odaszólt: Mi lenne, ha én meg az orrotok alá finganék? :))) Bocs mindenkitől, csak eszembejutott...
78. Reenee
2009. jan. 5. 12:33

Nem tudom itt vagy a másik fórumban olvastam, hogy van intelligens dohányzó...én annak tarom magam. Soha nem dobtam el a csikket, a buszmegállóban mindig a legtávolabb álltam a többiektől és csak akkor közelítettem hozzájuk, amikor elnyomtam a cigit.

A filmek hatásáról pedig, inkább a cigizést lessék el onnan az emberek, mint a gyilkolást, verekedést, drogozást...

2009. jan. 5. 12:31
Szerencsére amúgy a gyerekeimnél azt látom, hogy nem sokan cigiznek, az enyémek pl. nem és örülök nagyon, hogy Ők maguk is elítélik, amikor a kortársaikat cigizni látják.
2009. jan. 5. 12:30
Pécs egyetemváros, igaz? Az a sok fiatal, mind mind befolyásolható, jó ha azt látja az ember gyereke, hogy ne dohányozz, nem pedig azt, hogy csináld csak, mert trend a cigi. aAmúgy felőlem mindenki úgy b@ssza el az életét ahogy tudja, én a saját családom óvom:)
75. hajnalfény73 (válaszként erre: 73. - Reenee)
2009. jan. 5. 12:30

Sajnos én is ezt látom, hogy bandákba verődve cigiznek és sokszor kis 6-7 évesek is.....Elhűlve néztük a férjemmel, hogy ilyen pici és ott cigizik, mert a többiek is ezt teszik.


Nálunk a férjem cigizett, mikor megismerkedtünk, de amint megtudta, hogy asztmás vagyok le is szokott róla.


Ha hozzánk vendégek jönnek, akkor tudják, hogy nem lehet cigizni, úgyhogy sajnos a mostani mínusz fokokban is ki kell menniük az udvarra...


Kellemetlen nekem végül is az is, hogy ha én megyek vendégségben ( tesóimhoz ) akkor még a saját otthonukból is kiszorulnak miattam.

De szerintem egyben normális is, ha valaki rá akar gyújtani és mások nem cigiznek, akkor figyelembe veszik, hogy ott vannak a gyerekek és nem füstölök oda..inkább kimegyek és ezzel csak saját magam egészségét károsítom.

74. emagdi (válaszként erre: 73. - Reenee)
2009. jan. 5. 12:26

ha otthon iszol, mint alkoholista, az engem speciel sokkal kevésbé zavar, mintha az utcán a képembe fújnád a füstöd. :))))))

(ezt nem konkrétan rád értettem, kérlek ne vedd sértésnek, természetesen remélem, hogy nem leszel alkoholista sem)



amúgy szerintem igen, javult a helyzet.

nézz csak meg egy 20-30 évvel ezelőtt készült filmet, vagy interjút, minden nagymenő cigivel a szájában mutatkozott. ma már ilyen fel sem merülne senkiben, mert ma egyre több ember inkább szánalmasnak tartja a dohányzókat, mint trendinek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook