Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 osztályos gimi fórum

6 osztályos gimi (beszélgetős fórum)


2009. szept. 21. 17:29
No, akkor mégegyszer, utoljára! Hátha.
2009. szept. 15. 18:12
HahÓ! Senki, sehol?
2009. szept. 15. 08:02

Sziasztok!

Látom már eléggé kihalt ez a fórum. Megpróbálom újraéleszteni, mert ilyen gondolatokkal küzdök én is, hogy ellene vagy mellette.

A fiam ált. iskolai tanárai nagyon ellene szólnak, mondván, hogy idejekorán túlterheli a gyereket. Sokan támogatják is, mert állítólag magasabb képzést ad, mint az általános 7-8-os évfolyam. Tanácstalanok vagyunk, viszont a gyerek nagyon szeretne menni. Együtt mehetne a bátyjával ugyanabba az iskolába, csak a nagy 5 évfolyamos nyelvi tagozatra, a kicsit pedig a hatosztályosba gondoltuk. Meginogtam kissé a tegnap esti szülői után. Akinek van már tapasztalata ezügyben, kérem segítsen a tanácsaival, ossza meg velem, legyen akár negatív vagy pozitív.

2009. júl. 8. 16:29
Én msot 6 osztályosba járok. mostm egyek 9 be..nekem sajna romlott az eredményem de csak mert nagyon jó é nehéz a suli:) nagyon élvezek oda járni:O midnig várom hogy mehessek:) A Trefortot sajna nem ismerem de jó ötlet a 6 osztályos:)
2009. jan. 5. 20:15
Trafort=Trefort bocs
2009. jan. 5. 20:15
Trafort-ba jártam, 2002-ben érettségiztem. Nem ismerem a mostani tanár-gárdát, de annó egy elég jó iskolának számított. Nem a túlzottan kihajtós, tönkre tesz iskola, viszont a fejünkre volt csapva, ha hülyeséget csináltunk. Az osztályból mindenki továbbtanult.
2009. jan. 5. 20:09

Nekem a lányom járt hatosztályosba, igaz nem Bp.-en de szuper csapat volt, a tanárok jól viszonyultak hozzájuk, ők voltak a második évfolyam, abban az iskolában (és sajnos az utolsók is - önkormányzat nem adott pénzt erre a képzésre).

Nekünk, nagyon bejött, alaposabban felkészültek az érettségire, a tananyagot jobban elsajátították. Szóval ha lett volna folytatása én a kisebbik gyerekemet is ide írattam volna. Igaz ugyan abba a gimibe ment, de csak 4 osztályosba.

2009. jan. 5. 20:08
Azt az iskolát nem ismerem, amit említettél,de:szerintem ha az általános nem jó(gyenge,az osztály összetétele miatt a jókat is lefelé húzza, stb,),akkor mindenképp ajánlom.Főként, ha a gyerek terhelhető,és komoly terveitek vannak a későbbiekben.Pl.orvos,ügyvéd,stb.szeretne lenni.Ha viszont az általános is nívós és a gyerek érzelmileg nehezen viselné az új kihívást,akkor az ált. isk.is nagyon jó.Te tudod a részleteket.Az biztos, hogy egy 6 osztályosban teljesíteni kell, nem is akárhogy!
2009. jan. 5. 20:03
Sztem mindenképpen csak jó lehet. hamar belerázódik a középiskolai életbe a gyerek.
2009. jan. 5. 19:59
Kinek mi a véleménye a 6 osztályos gimikről? Pl.a budapesti Trefortról?
3. Anyagi (válaszként erre: 2. - Cabcd72c72)
2009. jan. 5. 09:21
Van tapasztalatod a dologban? Komoly felvételi vizsgán, 5-8szoros túljelentkezésből válogatják ki a gyerekeket a gimik! Meg is mondják, hogy 4,8-as bizonyítványeredmény alatt nem is érdemes jelentkezni. Ezért gondolom, hogy hogy egész más követelmény (és eredmény) rendszerben dolgoznak.
2009. jan. 4. 19:35
Miért kellene romlani a gyerek iskolai eredményességének, elviekben a 7-8 osztály anyagát adják le. Előnye annyi lehet, hogy az általános 8 osztály után automatikusan marad a gyerek a középiskolába, nem kell felvételizni.
2009. jan. 4. 19:28

Tisztelt Anyukák, Apukák!

Milyen tapasztalataitok vannak a 6 osztályos, budapesti gimnáziumokról? Megéri kísérletezni a felvételivel? Mennyit romlott(?) a gyerek osztályzata az általánoshaz képest az első évben?

Sokkal nehezebb, mint az általános?

Mondjatok véleményt a Trefortról!

Előre is köszi! Boldog Új évet kívánok mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook