Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szállás Milánóban? Merre? Ki mit tud ajánlani? Ki tud segíteni? fórum

Szállás Milánóban? Merre? Ki mit tud ajánlani? Ki tud segíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 17. 23:16
Helló mindenki! Mennénk a barátnőmmel pihizni Milánóba. Tud valaki valami oly szállást, amit már teszteltetek, tetszett, közel van a látnivalókhoz?Hétvége is beleesne, visszavet bennünket ez valami látnivalók megnézésében? Köszi!!!!
26. s.irma
2009. márc. 30. 09:56

Szerintem először szerezz be egy város térképet. Aztán gondold végig mit akarsz megnézni. És után válassz szállást. A közlekedés nem olcsó. Ha a belvárosban laksz akkor minden elérhető gyalog némi sétával. Vagy villamossal vagy metróval esetleg.

Van egy utazási iroda (Start Utazás) interneten keresztül tudsz szerezni szállást. Ők keresnek Neked olyan kategóriájút amilyet szeretnél.

ezen kivül annak hotelfoglaló honlapok ahol angol nyelven Te is tudsz foglalni.

Google keresőbe beirod és már kész is!

Sok sikert!

25. funky_b (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2009. jan. 5. 13:59
Már hívom is:)))
24. emagdi (válaszként erre: 22. - Funky_b)
2009. jan. 5. 10:18

na igen, 25eur/fő már reálisabb:)


keresgélj, biztos találsz valamit ami megfelelő lesz!

(esetleg hívd fel george clooney-t, hogy a como-i tó partján levő házacskáját nem adná-e kölcsön arra a hétvégére:)))

23. funky_b (válaszként erre: 22. - Funky_b)
2009. jan. 4. 23:18

elírtam:)))


25/szoba.....(utolsó előtti sor)

2009. jan. 4. 23:18

Én is ugy gondolom, hogy 50 euroért már meg lehet szállni. Normálisabbak vannak 70 euro körül. Mi szállásra 200 eurot szeretnénk szánni, mert úgysem leszünk ott, csak alszunk, tehát nem kell wellness, stb..Nehéz a választás, mert rengeteg szálláslehetőség van....a bőség zavara.

Amúgy rájöttem az árkülönbségekre. Egyik oldal /fő-re számol, a másik meg (a saját honlapjukon) /szobára. De ez csak akkor derül ki, ha le akarod foglalni, különben azt írja, hogy 25/fő:) Szóval erre még jó sok időt rá kell szánnom.

21. emagdi (válaszként erre: 20. - Funky_b)
2009. jan. 4. 16:19

50 euro már reális is lehet, valamilyen alacsonyabb kategóriájú szállásnál... 25-ért max valami youth hostelt tudok elképzelni.


amúgy a venere-t azért javasoltam, mert én már többször foglaltam rajtuk keresztül szállást, és még soha nem volt semmi gond.


az egyébként lehetséges, hogy az ilyen szállásfoglalós oldalakon valamennyivel olcsóbban tudsz foglalni, mint direktben a szállodától, de a félár elég valószínűtlen, 10-20% körüli diszkontot el tudok képzelni. (de persze ettől függetlenül simán lehet, hogy rosszul gondolom:)))

2009. jan. 4. 15:39
Szerintetek miért van az, hogy bizonyos oldalakon 25-50 euro/szoba/éj, míg a szálloda, hostel honlapján akár 120-at is kérnek? Mi a valós?
19. 0bc15d9cef (válaszként erre: 17. - Funky_b)
2009. jan. 4. 15:17
Ha víz+hegyek kellenek akkor inkább menjetek a Comói-tóhoz, bár ez is egy nap (vonattal Milano Cadorna-ról). Genova azért elég messze van.
18. emagdi (válaszként erre: 17. - Funky_b)
2009. jan. 4. 14:22
szerintem akkor ne 3 napra, hanem legalább két hétre menjetek:)))))))))
2009. jan. 4. 14:07

Igen, szigetre, Genovából. De most jelenleg hegyekhez is menne:)

Szállásoknál nem jutottam előrébb, még mindig nem sikerült megfelelőt találni, olyat ami olcsó és jó:)

16. emagdi (válaszként erre: 14. - Funky_b)
2009. jan. 4. 13:26

még nem is hallottam olyan hotelről ahol nincs fürdőszoba minden szobához.. az azért elég gáz :))

egy youth hostelnél vagy kollégiumnál elmegy, de szállodánál??


:)))

15. emagdi (válaszként erre: 14. - Funky_b)
2009. jan. 4. 13:24

szigetre?? úgy érted valamelyik tóhoz mennétek kirándulni?

mondjuk a como-i tóhoz tényleg érdemes, az kb 50km milánótól. bérelhettek autót, vagy valami szervezett kirándulásra is befizethettek (szerintem autóbérléssel jobban jártok), egy napos programnak nagyszerű.

2009. jan. 4. 12:44

Csütörtök-Vasárnap járat lesz:) Gyors kiruccanás tavasszal, mert nagyon olcsó a repjegy a Lufthansanal, meg egyet amugy is kaptunk ajándékba. Malpensában száll le a repülő, úgy láttam ez a legtávolabbi a milánói repterek közül.

Most már ott tartunk, hogy párom inkább hajókázni akar valamelyik szigetre:) De odáig úgysem megyünk el. Nézegetem a szállásokat és elég változóak az árak és a kínálat. Ugyanannyi pénzért *** vagy ****-os szállodák, mint az *-osak. Rengeteg helyen 3 éjszakára akár 100 eurot is fizethetsz pluszba fürdőszobáért:))) Mindenféleképpen olyan helyet keresek, ami alapból fürdőszobás.

13. emagdi
2009. jan. 4. 12:39
étel árak amúgy hasonlóak voltak mint mondjuk itt Bp-en a belvárosban.
12. emagdi (válaszként erre: 11. - Funky_b)
2009. jan. 4. 12:33

kaja: reggeli volt a hotelben, az jó is volt, meg elég is.


egyébként a városban simán lehet kapni bármilyen ételt, amilyet csak szeretnétek, a mcdonald's féléktől a legpuccosabb étteremig minden van bent a belvárosban, ahol gondolom amúgy is sétálni fogtok.

meg persze vannak élelmiszer boltok is, ha esetleg ti magatok szeretnétek szendvicset készíteni, vagy ha rágcsálnivalót, üdítőt olcsóbban szeretnétek venni mint az 'etetőkben'.


nem tudom hány napra mentek, vagy hogy melyik reptérre, de ha esetleg a bergamoi reptérről jöttök-mentek, és van elég időtök, akkor nagyon érdemes ám bergamot is megnézni, mert nagyon szép kis város!

a reptérről olcsón bevisz a busz bergamo óvárosi részébe (helyijárat szerű), ott kb fél nap alatt (3-4 óra) körbe lehet nézni. milano-ba vonattal és busszal is át lehet menni, a vonatközlekedés is nagyon jó (bergamoban is közel van a vasútállomás a látnivalókhoz, és milanoban is a központi pályaudvarig el lehet menni vele), és úgy emlékszem nem volt drága a vonatjegy.

11. funky_b (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2009. jan. 4. 12:15

Mi is nézelődünk, mindenféleképpen metróhoz közelit keresünk, mert nagyon olcsó a tömegközlekedés (Mo.-hoz képest).

Nagyon jó ez a venere oldal.

Voltam már 2x Olaszországban, de mindig utazási irodával. Ti a kaját hogyan oldottátok meg?

10. emagdi
2009. jan. 4. 11:52

még annyit, hogy mi a "casa mia" nevű hotelben voltunk annakidején ( [link]

ez nagyon jó helyen van, metro mellett, de a központi pályaudvar (ahonnan és ahova a reptéri transzferbuszok is érkeznek-indulnak) egy 10 perces sétával is megközelíthető, amúgy 1 rövid metrómegálló. ez a gyalogos megközelítés nekünk hazafelé jól jött, mert hajnalban kellett kimenni a reptéri transzferbuszhoz, és a metro azt hiszem csak 6-tól közlekedett, szóval jó volt, hogy gyalog is oda tudtunk jutni hamar, nem kellett taxizni.

de szerintem metróvonalon bárhol jó, ha szállást foglaltok. a venere.com oldalon mindjárt véleményeket is tudsz nézni a szállásokról, azért javasoltam.

9. funky_b (válaszként erre: 4. - Szimre)
2009. jan. 4. 11:42
Használom a google-t, de tapasztalatra többet adok.
8. funky_b (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. jan. 3. 23:33
Köszönöm a hasznos tanácsokat. A repülőjegyek már megvannak:) Szállás még nincs. Na megyek aludni, holnap írok még ide. Szia
2009. jan. 3. 23:19

itt lehet az utolsó vacsorára helyet foglalni:

[link]


amúgy a milano.lap.hu oldalon csomó hasznos infót találhatsz, de nem érdemes túlpörögni, nem bonyolult bejárni a várost ha szereztek egy turista térképet:) (esetleg egy útikönyvbe ha beruháztok, vagy kölcsönöztök valahonnan, az is hasznos lehet)

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Funky_b)
2009. jan. 3. 23:11

gyakorlatilag a belvárosi részt, de ha bementek az első turista infóba, akkor kaptok olyan térképet, amin rajta vannak a látnivalók (ingyenes).

kb 2-3 nap alatt gyalog is kényelmesen bejárható minden főbb látnivaló.

az utolsó vacsorára célszerű jó előre megrendelni a jegyet a neten, mert egyébként nem biztos hogy be tudtok jutni.

2009. jan. 3. 22:44
Köszi a hozzászólásokat:) Jártatok már arra? Mit ajánlotok megnézni Milánóban?
2009. jan. 3. 22:41
Szia, guglit ajánlottam volna, de Magdi megelőzött! :)))
2009. jan. 3. 22:37
amúgy szerintem metróközelben foglaljatok szobát, akkor nem lehet nagy baj... a belvárosi részt simán be lehet járni gyalog is amúgy...
2009. jan. 3. 22:36
szia! nézd meg a www.venere.com oldalt, ott sok hotel közül tudsz válogatni mindenféle kategóriában, és egyből foglalni is tudsz.
2009. jan. 3. 22:31
Szállás Milánóban? Merre? Ki mit tud ajánlani? Ki tud segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook