Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki 4 hónapos kortól bébiételekhez ötletet, receptet?Amit nem bonyolult elkészíteni? fórum

Tud valaki 4 hónapos kortól bébiételekhez ötletet, receptet?Amit nem bonyolult elkészíteni? (tudásbázis kérdés)


18. ERCSA05 (válaszként erre: 16. - 3374d74025)
2011. júl. 21. 22:59
SYASTOK ÉN IGAZ 16 ÉVES VOK DE TOK EGY TUTI TIPPET AMIT A PICIK 90% SZERETI A HÚSLEVES LEVÉT TURMIXOLJÁTOK ÖSSZE SÁRGARÉPÁVAL ÉS BURGONYÁVAL MEG EGY PICI HÚSSAL NAGYON SZERETIK PRÓBÁLJÁTOK KI ÉN IS EZT SZERETTEM NAGYON:-);-)
17. yuhvan (válaszként erre: 14. - Szabot.88)
2009. jan. 6. 18:27
Bottyán-nak szólt a vége nem neked bocsika :) De az unokáidon is kipróbálhatod majd! :) Minden jót!
2009. jan. 5. 09:23
Nagyon szépen köszönöm az információkat!Aranyosak vagytok!
2009. jan. 4. 20:09
Az én kisfiam most lesz 3 hónapos és már próbálgatjuk az almát, krumplit. 2 naponta kap vacsira mindig valamit vagy almát keksszel vagy főtt krumplival. Mi nem pürésítjük hanem a reszelő legkisebb részén reszeljuk le. Nagyon ízlik neki. De nem szabad arról megfeletkezni hogy közben adni kell neki valami folyadékot. Eggyenlőre még egy fél almát eszik és mikor már látom hogy kezd elege lenni az egészből utána még szopizik rá egy kicsit.
14. szabot.88 (válaszként erre: 13. - Yuhvan)
2009. jan. 4. 19:53
Köszi, de ezeket én már esetleg az unokáimon fogom kipróbálni!:) A fiam 18 , a lányom 16 éves!:)
13. yuhvan (válaszként erre: 12. - Szabot.88)
2009. jan. 4. 19:16

Bocsánat! Akkor te azok közé a hoxások közé tartozól akik messze elkerülik a könyvből való gyereknevelést és ez NAGYON JÓ. Én eddig akár hova írtam le, hogy én miként is csinálom, mindig lelettem tolva, hogy mit képzelek én "veszélyeztetem" a gyerekeimet, mert nem a könyvek szerint etetem és nevelem. Pedig sok ismerősöm irígykedik ránk, hogy milyen jók is a fiaink és hogy mindent megesznek és bárkivel elvannak.

A kajához még annyit, kifogod úgy is tapasztalni mit szeret és mit nem. Máté fiam 4 hónaposan lehányt pedig csak épp a nyelvéhez ért a zöldborsó püré, azóta változott ez is, mert most két pofára nyomja befele. Ha nem ízlik vagy nem tetszik neki azt mindig jelezni fogja neked. Hogy folyékonyabb legyen a püré én teszek bele őbarack befőttet és úgy turmixolom össze. És nem kell aggódni a k-sok miatt kikell próbálni, ha nem jó úgy is kiderül, de ha meg semmi baja nem lesz tőle akkor meg van pár plusz dolog az étlapon. Kajcsi után mindig kínáld meg vizzel vagy teával valami folyadékkal, nem gond ha akár 50-100ml-t is meg iszik, te is iszol egy jó kaja után. Kitartást és jó főzőcskézést.

12. szabot.88 (válaszként erre: 10. - Yuhvan)
2009. jan. 4. 11:54
Természetesen a könyvet én is csak irányadónak mondtam. Az én gyerekeim pl. tápszer helyett tehéntejet ettek és semmi gondjuk nem lett.
2009. jan. 4. 11:44

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,segítséget,ötletet!!!!!!!!

Minden baba más.Még a testvérek is mások.Első babám és azért kérdezem mert nem nagyon tudom majd mivel kezdjem,vagy hogy mi ami egyszerűbb az elején.

10. yuhvan
2009. jan. 4. 11:10
Én nem hiszek ezekbe, hogy miből mennyit ehet a gyerek, nagyobbik fiamra 1 éves koráig figyeltem oda, hogy ne kapjon apró magvas gyümölcsöt, de csak ennyi. Imádja a káposztát, karfiolt, karalábét és legyen az savanyú vagy enyhén csípős mindent megeszik. 5 hónaposan a kakaós csigáért ordított (hagytam volna ordítani majd megunja) és most 2 évesen semmit sem vonok meg tőle és annyit eszik amennyit akar és nem válogatós. Tegnap benyomott fél citromot, mondtam volna neki, hogy ne vizhangzott volna az egész ház. Gergő most 5 hónapos és örülnék neki, ha ordítana a kakaós csigáért, de nem. Egyik gyerek sem egyforma. Míg a keresztfiam 4 hónaposan 2 üveg bébiételt eszik egy evésre, addig Gergő 1 üveggel. Leventét üsse agyon az anyja, hogy ne egyen többet???!!! Mert a könyv meg mondja mikor mennyit. Mindenkinek kikell tapasztalnia a saját gyermekét és két gyerek sem egyforma.
2009. jan. 4. 08:21
Amikor a gyerekeim kicsik voltak, volt egy könyv Mit egyen a gyerek címmel. Ebben sok recept volt, de az is le volt írva, hogy 0-2-3 éves korig mikor mennyit mit ehet. Gondolok itt a k betűsekre meg ilyenekre.
2009. jan. 3. 22:35

Nállunk az vált be hogy először csak egy-egy félét,aztán kevergettem a dolgokat,nincs nehéz dolgod,mert azokból amiket mostanában ehet,szinte még minden passzol egymáshoz!

Mi most próbálkkozunk a natúrabb,és a kicsit sósabb ízekkel,mert amit eddig kaott,az többnyire mind édeskés ízű volt!

Ma paradicsomos krumplit kapott,két-három kanál után már egész jól meg szokta!

2009. jan. 3. 22:30

Az én babám 5 hónapos lessz 13-án!

Sütőtököt,répát,cukkinit,céklát,és burgonyát,almát szilvát,banánt és barackot eszik,szépen 3-4 naponta próbálgatjuk az új dolgokat!

Eddig mindent nagyon imád,é semmi problémánk nem volt!Azért kezdtük el a hozzá táplálást (orvosi tanácsr!)mert már kevésnek bizonyult a tejem,és nem hízott szinte semmit!

Minden féle verzióban szivesen fogyasztja az ételeket,már több mint egy kilót hízott nem egész egy hónap alatt!

Aki szemrehányást akar tenni állok elébe!

2009. jan. 3. 22:25

Kimaradt a paradicsomos krumpliból m és o betűk.

Egyébként csak annyi, hogy a sárgarépát és krumplit megfőzöd egy kis sóval, a tököt pedig megsütöd és csak fantázia és gyerekfüggő, hogyan is kevered ezeket. De ha nem etetek még ilyeneket akkor először bébiételt vegyél neki és azokkal próbálkozz 4-5 féle után rájössz melyiket szereti jobban a picúr.

2009. jan. 3. 22:07

Én már többször kaptam a fejemre kedves hoxás társaimtól, de csak próbálkozok tovább.

Nekem a gyerkőcöm 1.-jén múlt 5 hónapos és ezerrel nyomjuk befele a sütőtököt, almát, banánt, körtét, őszibarackot, sárgarépát külön külön és ezek kombinációját és a nagyi vasárnapi húslevesét.

A keresztfiam 10.-én lesz 4 hónapos és ő is már 1 hónapja eszi ugyan ezeket plusz még a paradicsos krumplit.

Az én gyerekem tápszeres és nehezen fogadta el a kanalat, de a keresztfiam anyatejes és ő könnyebben viselte ezt a lépést.

Ha érdekel én hogy is csinálom írj privátba nagyon szívesen válaszolok.

És még annyit, hogy Máté fiam aki most 2 éves ő is olyan volt mint a keresztfiam és semmi baja sincs.

2009. jan. 3. 21:59
Menj de a Rossmanba ott nézz szét:-))de a sütőtököt is adhatod!!!!
2009. jan. 3. 21:58
Tápszeres, vagy szoptatsz? Adtál már neki valamit?
2009. jan. 3. 21:56
Ha a baba 4 hónapos, akkor csak alma, krumpli, alma-krumpli, banán, ilyesmik. Fél éves kortól lehet bővíteni a repertoárt.
2009. jan. 3. 21:53
Tud valaki 4 hónapos kórtol bébiételekhez őtletet, receptet?Amit nem bonyolult elkészíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook