Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méltó öregkor-HELP fórum

Méltó öregkor-HELP (beszélgetős fórum)


15. 1kata2
2013. aug. 24. 18:22

Szia.Ismerek egy eléggé elfogadhat helyet. A neve: Sződliget. " Duna Otthon" Dunapart u 2.sz.

Nagyon szép helyen van, a Duna mellett közvetlenül. A bejutás feltétele. Egy szobás előszobás,WC bent van,zuhanyozó bent van: 4millió forint kp + a nyugdíj 80%-a mely mindent tartalmaz:ellátás,ápolás,kaja. Vannak természetesen nagyobb lakások,melyeknek nagyobb a belépési díja.Egyébbként az egész otthon nagyon szép,tágas,erdős, parkos,egészséges levegőjű. Ha netán úgy gondolod megnézed, vagy hívhatod a 06/27/590-000 telefont,és kéred, kapcsolják a vezetőséget. Remélem tudtam segíteni. Szeretettel tettem.

14. winny (válaszként erre: 13. - Kisgé)
2008. jún. 21. 21:33

Borzasztó!Több mint fél év telt el én csak most láttam meg.

A nagymamád????

13. kisgé (válaszként erre: 12. - Dogiz)
2007. nov. 5. 14:37

Szia!


Hát nem. De lassan sajnos nem is lesz rá szükség...:(

12. dogiz (válaszként erre: 11. - Kisgé)
2007. nov. 5. 12:00
Most találtam a fórumra. Sikerült - e valamit elérnetek?
11. kisgé (válaszként erre: 10. - Jazmin1)
2007. jan. 15. 17:05

Nem tudni mi lesz, most mamám végül egy kórházban van, de ki tudja, érint e minket az új törvény.

tényleg képtelenség ennyi pénzt kifizetni úgy, hogy szegények, lehet élnek még 2 évet egyrészt másrészt, miből, könyörgöm????

2007. jan. 15. 15:07
hallottam a rádióban , hogy 50% csökkenti az állam a juttatásokat ezekben az intézményekben, ezáltal sok idősek otthona veszélybe kerül....hogyan tovább, ezt viszont senki eddig még nem találta ki...a fogyatékkal élők is legalább ilyen veszélyben vannak. A kollegám most akarta elhelyezbi a testvérét 6 millió a szoba + 80 ezer a havi gondozási díj....ennyi pénz nincs a földön...
9. kisgé (válaszként erre: 8. - Gardiedi)
2006. okt. 17. 08:53
Köszönöm szépen!!!!!
2006. okt. 16. 20:40
Sajnos a környezetemben is rossz tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban, néha még a pénz sem segít. Remélem megtaláljátok a legjobb megoldást, sok sikert!
7. kisgé (válaszként erre: 5. - Gardiedi)
2006. okt. 16. 13:36
Nem szeretném, ha túl messzire kerülne, mert akkor nem tudjuk sűrűn látogatni. Kerülhet vidékre, csak ne túl messze.
6. kisgé (válaszként erre: 4. - Veronitas)
2006. okt. 16. 13:35

Szia!


Tudok erről a megoldásról, de sajna ez sem járható így. Mert erre a 70-re még legalább 30 ezer jön kajára, rezsire, gyógyszerekre.....


Tényleg borzasztó az állapot, meg a helyzet és most, hogy közelről látom, nagyon elkeserítő, hogy emberek milyen körülmények közt halnak meg!

2006. okt. 16. 12:29
Vidéken semmiképpen nem akarjátok elhelyezni? Nem túl messzire, de talán arrafelé több a lehetőség.
2006. okt. 16. 12:20

Szia.


Nekem 81 éves a nagymamám, és a nyáron "robbant le". Szegénykém!

Mi nem akartuk otthonba tenni, igaz, nem is Pesten él, hanem egy kisvárosban. Úgyhogy a megoldás az lett, hogy napi háromszor kijárnak hozzá a szoc. otthonból, fürdetik, etetik, hozzák neki az ebédet, mindennel ellátják, ja, gyógytornáztatják is néha. És éjszakára egy kb. hatvanéves gondozónő jár hozzá. Pontosan nem tudom, hogy ezek mennyibe kerülnek, de szerintem úgy havi 70.000-be.


Lehet, hogy nem tudtam neked segíteni, én csak elmondtam, hogy nálunk mi a helyzet. A nagyim egyébként Parkinson-kóros, és hát, áhhh, szörnyű őt így látni. Én csak hetente vagy kéthetente látogatok el hozzá, mert más városban lakom, és az őt mindennap látók szerint négy napig jobban van, aztán kis ideig rosszabbul (félrebeszél, teljesen összefüggéstelenek a gondolatai, satöbbi, ami ezzel a betegséggel jár).

3. kisgé (válaszként erre: 2. - Magdala)
2006. okt. 16. 09:29

Szia!


Budapesten lakom.

Feltérképeztem.:(((( Vagy irreálisan magas összeg, amit nem tudunk kifizetni, vagy 1-1,5 év várakozási idő...

2. Magdala (válaszként erre: 1. - Kisgé)
2006. okt. 16. 07:24

Szia!

Hol laksz, vagy lakik a nagymamád?

Célszerü lenne elsősorban a településeteken vagy a közelében, esetleg megyén belül feltérképezni a szóbajöhető Idősek ellátásával foglalkoztató intézményeket.

2006. szept. 29. 10:40

Sziasztok!


Egyrészt szeretnék erről a témáról beszélgetni, másrészt SEGÍTSÉGET kérnék.


A nagymamám 80 évesen elkezdett leépülni, testileg is, mert csontritkulás miatt összeroppantak a csigolyái, valamint szellemileg sem teljesen friss már. Jelenleg nagyon méltatlan helyen van "krónikus belosztály", mert ide sikerült elhelyeznünk ideiglenesen.

Tudna valaki ajánlani olyan helyet; otthon, alapítvány, ahol ellátják és nem 150000Ft/hó az ára???? Az olcsóbb helyekre lehetetlen bejutni! Tud valaki segíteni?



NAGYON KÖSZÖNÖM előre is:g

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook