Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden, ami turizmus... fórum

Minden, ami turizmus... (beszélgetős fórum)


2009. márc. 7. 18:13
Vonattal utazott-e már valaki Ukrajnába? Ha igen, akkor ossza meg élményeit :) Éppen azon gondolkozom, hogy a nyáron oda utazzak, csak nem tudom, mennyire biztonságos 2 lánynak.
2009. jan. 4. 15:34

Én nagyon kevés helyen jártam külföldön. (Magyarországot viszont kis túlzással elég rendesen bejártam már.) De pont azokra a helyekre sikerült eljutnom, ahová mindig is vágytam. Az első ilyen hely Ausztria fővárosa, Bécs. Akkor jártam életemben először külföldön. És ebbe a városba azonnal beleszerettem. A tiszta utcák, a város hangulata, a szép épületek, az illatok... Minden. Nagyon szeretnék eljutni oda legalább mégegyszer, talán egyszer sikerül. Viszont azt elhatároztam, hogy addig nem szívesen, amíg nem szerzek végre egy középfokú német nyelvvizsgát. Már óvodás korom óta küszködöm vele, de előbb-utóbb muszáj lesz... :-)

A másik ilyen város, ami szó szerint NAGY SZERELEM, az London. Álmom volt, hogy egyszer én oda eljuthassak. És a párom (aki szintén szerelmes ebbe a városba - tulajdonképpen valamilyen szinten a London iránti hihetetlen nagy szerelmünk hozott bennünket össze :-)) váltotta valóra, tavaly májusban. És idén márciusban megint megyünk!!! Nagyon várom már. Londonban azt szeretem, hogy megőrizte azt a hangulatot, amit pl. az ember a könyvekből magába tud szívni (pl. Sherlock Holmes), Viktoriánus épületek, az a sok-sok különböző ember, a csodás tájak, szóval a nagybetűs LONDON.

Nyáron a párommal Horvátországba mentünk nyaralni. Jó volt, de... Egyáltalán nem fogott meg. Engem abszolút nem érdekel a tenger. Nagy víz, oszt' kész. Szép, szép, de nem köt le. Érdekesebbnek találom a városnézést, a múzeumjárást, nevezetességek megtekintését, mint azt, hogy egész nap áztassam magam a vízben meg süttessem magamat a napon. Szóval nekem nagyon nem buli a strandolás meg a "pancsolás". Értékesebben is el tudom tölteni azt az időt máshol. :-)

2009. jan. 4. 13:26
Bár én nem utaztam körbe a Földet, egy hely engem is nagyon megfogott. Bár Szeged és Budapest is gyönyörű (Szeged Szabadka testvérvárosa, hasonló épitészeti elemekkel, motivumokkal), de az a hely, ahol igazán jól érzem magam, az Nessebar, Bulgáriában. Gyönyörű tengerparti városka, Kicsi, de mégis gyönyörű. Azok a romok, a régi kicsiny fakuckók, melyekről viharlámpák lógnak, az Óváros köves utcái, húú, sorolhatnám napestig... Az emberek kedvesek (bár ott is vannak rettent őrült sofőrök, akik nem ismerik a KRESZ-t), a sirályok romantikusan bújnak össze az üdülőházak tetőjén, és a tengerviz egyáltalán nem csipja a szemet. Imádok búvárszemüveg nélkül alámerülni! Bár korallok meg hasonló gyönyörűségek ott nincsenek, de kagylókat, rákokat, apró medúzákat ott is látni, és elég vicces, mikor bekukkantok a viz alá, azt hiszem, hogy egy hatalmas kagylót találtam, és mikor kiemelem a vizből, alik egynegyede annak, amit a viz alatt láttam a szemüveg nélkül. És ami még nagyon vonzó, az az, hogy ott nagyon olcsó minden! És bár rengeteg kinai áru van ott is, kinait egyet sem láttam ott! Még üdülni sem! :) Ott nincsenek koldusok, akik rohannak utánad, könyörögve, és áldásukat szórva, hogy csak pár forintot kérek. Vannak utcai zenészek, ha adnak nekik, megköszönik, ha csak megállnak zenét hallgatni, ők nagy beleéléssel zenélnek tovább, nem könyörögnek, nem követnek. Az utcai bazárok fantasztikusak, ott ztán van mindenféle ember - a szó pozitiv értelmében. Mindenki mosolyog, mindenki kedves. Engem nagyon megfogott.
2009. jan. 3. 15:56

Szia !

Nagyon szeretek utazni, megismerni más embereket, tájakat, kultúrát.

Igazából engem Egyiptom varázsolt el. Mindig és folyamatosan visszavágyom oda. Igaz bejártam az

egész országot, Kairó -tól Abu Simbel- ig. Egyik ámulatból a másikba estem.

Ez szerintem az álom út volt, és azóta sem tudok szabadulni tőle. Azóta voltam Párizsba, Londonba,

ezek az utak nem tudtak úgy el kápráztatni /igaz ezek más jellegű utal voltak/ mint Egyiptom.

Ajánlom mindenkinek.

2009. jan. 3. 15:41

Sziasztok!


Turisztikai és szállodaipari managementre járok, ami szerintem egy roppant érdekes szakirányzat. Kiváncsi lennék mindenki véleményére, az utazásról, egzotikus tájakról, tapasztalatokra, ki miért szeret/nem szeret utazni, illetve amikor utazik, milyen régiókat, milyen fajta turizmust részesit előnyben. :) Arról is lehetne beszélgetni, ki milyen szálláshelyet szokott választani, és miért. Jó csevegést! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook