Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit ér meg neked egy jó jelmez? fórum

Mennyit ér meg neked egy jó jelmez? (beszélgetős fórum)


26. Marleine (válaszként erre: 10. - 87dcc92a81)
2010. márc. 4. 18:22

Ha belegondolsz egy korhű ruha is ennyibe kerülne. Legalábbis én ennyit kérnék érte.

Ha valaki ilyen filmes-kosztümös találkozókra jár, akkor "megéri" neki megvenni.

Ovis, sulis jelmezbálba természetesen tényleg iszonyú összeg volna.

2010. febr. 9. 15:57

:) én is ezt mondom unokahúgomnak, h Hófehérke, de nem! sztem a kuka is jó lesz nagyon!!!:):)

gyorsan kellene dönteni, mert nálunk 22-én lesz a farsang és addig kész is kell lenni ugye..

de alig várom h lefotózhassam és föltehessem a közösségi oldalaimra..:D kis tündérke..:)

24. bakker88 (válaszként erre: 23. - 509fb48581)
2010. febr. 9. 15:41
Mi maradunk a klasszikus mesehősöknél. A kislányom hófehérkének öltözik a fiam pedig kukának....:)
2010. febr. 9. 13:57
mmacus, nálatok minek öltözik be idén a gyerkőc? van esetleg vmi jó ötleted amivel le tudom beszélni az unokahúgom Hannahról?:)
22. mmacus
2010. febr. 9. 13:47
A kevésbé kreatív, vagy nem ráérő anyukák a turiban aranyos jelmezeket találhatnak, nálunk legalábbis párszáz forintért vannak. Persze, megvan a varázsa a közös jelmezkészítésnek is, bár én sosem voltam ügyes e téren, de azért szép emlékek maradtak a farsangok:)
2010. febr. 9. 13:38

:D:D Haha, ez marha jó! sztem nálunk nem lesz tátogás, vagy ha mégis, ígérem megörökítem az összes kis Hannaht és föltöltöm vhová, h mindenki lássa..:)


én javasoltam Taminak , h maradjunk vmi klasszikusnál, én kiskoromban voltam Hófehérke..:)

20. bakker88 (válaszként erre: 19. - 509fb48581)
2010. febr. 9. 13:21
Jaaj ez a Hannah Montana, mindenhol "ez" van!:) Nálunk a tavalyi farsangot felvette a városi televízió és kb. 30 gyerkőc volt Hannah Montananak öltözve és mindenki bénán tátogott:). Nagyon vicces volt, úgyhogy szerintem ezt még fontoljátok meg! :)
2010. febr. 9. 10:32

na, ez tök jó.. újrahasznosítottad az előző évi alapanyagokat! praktikus.

én mikor gyerek voltam, mindig vmi hülyeségnek öltöztem, tök béna jelmezem volt, mert anyukám nem volt az a nagy varrónő és anyagilag sem engedhettük meg, h béreljünk egyet. mondjuk akkor még nem is nagyon lehetett...

ezért igyekszem legalább az unokahúgom jelmezébe besegíteni. idén természetesen mi akar lenni?? Hannah Montana. ez nem lesz nehéz..:D

2009. márc. 9. 12:52
Egyik évben a fiam Zorró volt, fekete palásttal. Következő évben a palásra csillagokat ragasztottam, már nagyjából kész is volt a varázsló.
17. kidama (válaszként erre: 16. - Brilliantgirl)
2009. jan. 18. 15:39

Szióka!

A befőttesüveges hogy készűl?Mi kell hozzá?Leírnád?Jól hangzik.

2009. jan. 6. 14:58

Sziasztok...

...én már túl vok ezen a korszakon, mind a két gyerekem nagyobbacska...de tényleg jobbak a saját készítésű jelmezek...és sikeresebbek is.

Néhány 5let: gomba, törpe, ceruza, szőlő, befőttesüveg-befőttel, ezekre emléxem...könnyen ellehet készíteni, és nem is drága.

2009. jan. 6. 14:39
Én is az otthon készítés híve vagyok (bár most már nem érint, mert felnőttek a gyerekek), de ilyenkor már ment a gondolkodás, tervezgetés, hogy mi legyen... a rajzolgatás... fetés.. papírmasé... stb. Soha nem vettem/ és nem is vennék készen jelmezt... :o)
2009. jan. 6. 14:37
Én sem vagyok híve a megszokott, boltban vásárolt jelmezeknek. Én is otthon készítem a jelmezeket, sőt szoktam a közeli rokonságnak is gyártani, ha éppen ráérek. Szerintem az a röhejes, mikor tavaly egy osztályban három pókember és három tündér volt. Na ilyenkor jön az ki milyen drágában van stb. Úgy utálom az ilyet!
13. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - 87dcc92a81)
2009. jan. 4. 20:49
TESSÉK????????????? Jól eldobta az a jelmeztervező a kalapácsnyelet. Huhhhhhh...........
2009. jan. 4. 20:46
Engem nagyon zavar, ha pl. egy ismert mesefigurát imitáló jelmez NAGYON messze van a valóságtól, szerintem a gyerek is észreveszi, hogy "ez nem is olyan". Akkor inkább jobb egy bármilyen más jelmez, azt nem hasonlítgatom akaratlanul is a mese szereplőihez. Lehet, ez csak az én véleményem. Nem is gond ez, ha saját készítésű, de vannak "eredeti" márkás jelmezek, amik egyáltalán nem olyanok, mint kéne lenniük, de legalább drágák.
2009. jan. 4. 20:39
Akkor is nagyon-nagyon drága! Vagy lehet, hogy a készítő nevét kellett volna megfizetni? Bár nem tudom, melyik figura, mennyire bonyolult részleteket tartalmaz.
10. 87dcc92a81 (válaszként erre: 9. - Princildi)
2009. jan. 3. 21:21
Állitólag teljesen filmhű utánzat lett volna.Méretre.
9. princildi (válaszként erre: 4. - 87dcc92a81)
2009. jan. 3. 21:15
Hű, ez meredek egy "kicsit"! Miből készítette volna, hogy ennyit mer kérni érte?
8. princildi (válaszként erre: 6. - Missygirl.e)
2009. jan. 3. 21:13
Az egyszerhasználatosnál arra gondoltam, hogy szétmegy tényleg. A többszörivel meg arra, hogy ha már készített, vagy vett egy igazán szépet az ember, azt talán szívesen kölcsön-, vagy eladná ismerősnek, akinek más intézménybe jár a gyereke, ahol még nem látták. Vagyis jobban ki lehet használni, ha már megvan, mint a silányat, a kölcsönzős meg így eleve kizárt.
2009. jan. 3. 16:10

Én nem vagyok híve a tucat jelmeznek.Inkább otthon készítünk minden évben valami ötletes jelmezt.Tavaly az oviban 3 pókember volt,mind h

ipermarketes kiadásban.:(

Nálunk a farsang sajna olyan az oviban hogy a szülők versengenek ki van drágább jelmezben...:(

2009. jan. 3. 15:49
Nálunk mindig is saját kezűleg készültek a jelmezek, ez így ettől volt különleges! Egy jelmez nem volt többször használatos, hiszen minden évben más jelmezt készítettünk. Fő a változatosság. Szerintem egyik gyerek sem szeretne minden évben ugyan annak öltözni, szóval szerintem tök felesleges jelmezt venni méreg drágán. Lehet szebb egy bolti cucc, de a gyerkőc nem hiszem hogy örülne, ha a szomszéd lányán vagy fián ugyan olyan jelmez lenne mint rajta
5. 200a1d39d3 (válaszként erre: 4. - 87dcc92a81)
2009. jan. 3. 15:24
Hát ez érthető is...
2009. jan. 3. 15:22
Egyszer megkérdeztem egy profi Star Warsos jelmezkészítőt-100.000 lett volna. Nah, ennyit nekem már nem ér meg:)
2009. jan. 3. 15:18

Szerintem sokkal többet ér, ha az egész család együtt "agyal" a jelmezen, aztán pedig közösen szab-varr, vág-ragaszt, alkot.

Ez az együtt készülődés adja meg a jelmez igazi értékét, és egy ilyen alkotás sokkal többet ér - legyen az akár egy egyszerű festett, de ötletes papírdoboz -, mint akármilyen drága bolti jelmez.

2. da5acc16b1 (válaszként erre: 1. - Princildi)
2009. jan. 3. 14:43

Én sosem vennék olyat amit tucatban árulnak. Inkább összeállítom én. Többet is adnék érte így magam összeállítva, mint ami kompletten egy bárhol megkaphatót.

A kölcsönzésnek nem vagyok híve.

Szia

2009. jan. 3. 14:38
Elégedett vagy-e a hipermarketes tucatjelmezekkel, vagy a kölcsönzőből viszed inkább? Mennyire éri meg (anyagilag) saját kezűleg készíteni szerinted? Adnál-e többet érte, hogy igazán szép és különleges legyen, ne "egyszerhasználatos" (a silánysága miatt)? Várom a véleményeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook