Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kortól avassuk be és milyen módon a gyereket a temetés és a halál kérdésébe? fórum

Hány éves kortól avassuk be és milyen módon a gyereket a temetés és a halál kérdésébe? (beszélgetős fórum)


1 2
53. ina87
2016. szept. 26. 19:24
aki megszületik az egyszer el is távozik akk boncolgasd a témát a gyerekkel ha kérdez és jobb őszintén válaszolni amúgy nem helyes kis gyermeket ki vinni a temetésre...
2010. jan. 16. 15:14
Az elsős tanítványaim jó része már tisztában van a halállal. A kisebbet is fel kell készíteni! Ha a 3-5 évesnek azt mondjuk, hogy el kellett mennie a szerettünknek az egyik csillagra, és onnan néz vissza rá, valamilyen szinten megérti.Itt inkább a távolságot kell kihangsúlyozni. A halál tényét nem szabad eltitkolni.
2009. márc. 28. 15:58
Hogy zajlott le a dolog? Hogy viseli ennyi idő után?
2009. márc. 6. 09:20
Azt mondtam neki hogy mostmár soha többé nem látják egymást, mert meghalt.Így megértette és az egy kicsit megnyugtatta, hogy a mennyből ő lát miket.Szerintemelbúcsúzni a temetés után is eltud.Egy temetés annyi negatív energiát sugárzik.Inkább temetés után vinném ki.Abból ő még semmit nem értene miért van mindenki feketében és miért eresztik le.Jobbha ezt még nem látja de ez csak az én véleményem
2009. márc. 5. 22:52
Hogy mondtad el neki, hogy meghalt? Ismerte már a halál fogalmát a kislányod?
2009. márc. 5. 22:51
Azért mondta, mert nagyon szereti a gyerekeket és ők is őt. ÉS így el tud búcsúzni ő is. Hiszen egy gyerek ugye "nem hülye csak kicsi".Nem tudom most szebben megfogalmazni, de a lényeget értitek....? Valahogy neki is el kell búcsúznia a maga módján, meg kell értenie, hogy nem találkozik vele fizikálisan többet, csak gondolhatunk rá...
2009. márc. 5. 13:12
Nekünk is volt egy rokon amikor Fannika 3 éves volt,mi nem vittük ki,de mivel szerette nagyon Juliska nénit így megmondtuk neki, hogy meghalt.Mi hívők vagyunk és így azt mondtuk hogy a leleke a mennyben van és a sírhoz ha megyünk a temetőbe mindig elnmegyünk.
2009. márc. 5. 13:09
A férjed miért szeretné elvinni a temetésre?
2009. márc. 5. 11:27

Nem tudom, hogy hozzam elő a témát, mert arra emlékszik vele kapcsolatban, hogy január végén karácsonyoztunk, ajándékot kaptak, sokat játszottak.

(karásonykor volt műtét és ezért tolódott)

2009. márc. 5. 11:03

Sajnos nagynéném utolsó stádiumban lévő rákbeteg. Napjai, maximum 1-2 hete van hátra. Nekem is épp elég feldolgozni(nem is lehet, hogy valaki 40 évesen...) :(

Nehéz kimondani, de hamarosan temetésre kerül sor. Én nem igazán szeretném elvinni, de párom igen. ..még azt sem tudja, mi az a halál!

Nénikém másfél éve beteg,Kb 2havonta találkozott vele kisfiam, próbáltunk úgy menni, mikor jobban volt egy kicsit. Ha ott voltunk, mindig jobb kedve volt, erejét megsokszorozták a gyerekek (két gyerekem van 3 és egy évesek). Fiam csak annyit tud, hogy beteg, gyenge nem bír annyit játszani, felemelni őt... Most hogy mondjam meg neki, hogy ha...

Főleg mostanában-mintha csak érezne valamit, egyre többet emlegeti...Mondja, menjünk el hozzájuk (ott lakik a dédi és a kisfia, akit egyedül nevel, ők így hárman egy háztartásban).

2009. márc. 5. 11:01
mindenképpen az ö értelmi képpességei szerint. Mivel ő még játszik, és mesékben él, ínnét közelíts...
42. winny (válaszként erre: 40. - 84038947ed)
2009. márc. 5. 10:58
Mi az oka,hogy ezt szeretnéd neki elmondani?
2009. márc. 5. 10:57
Polz Alain-nek van erről egy könyve, a címe most nem jut eszembe.
2009. márc. 5. 10:54
Hogy lehet egy 3 évesnek a halál, az elmúlás fogalmát megmagyarázni?
2009. márc. 5. 10:53
Hogy mondjam el a kisfiamnak...?
2009. jan. 12. 07:27

A 2,5 éves unokám a nagymamát 4 nappal a halála ekött látta a kórházba ablakon keresztül. Azt mondja a lekecském: papa vigyük innen haza a nagymamit mert itt rossz helyen van, mondom dr itt a doktornénik, meg a doktorbácsik meggyógyítják. Kivette a nyakláncát a nyakából és mérgében földhözvágta és erösködött, hogy de vigyük haza, majd Ő a gyógyitó pusziaival meggyógyítja.


Elmondtuk neki, hogy a nagymami fentről figyel, most léggömbbre akar szálni, hogy megnézze, mert innen allulról Ő nem látja. Eltelt egy félév, szinte naponta mond valamit a nagymamáról, tegnap az ebédnél azt mondja váratlanul: Menjünk ki a temetőbe.

Kérdezem mennyit értett meg a "felhős" dumánkból? Lehet, hogy magában gndolja, hogy mi nem is tudjuk, hogy a nagymami hol van.

A VI emeleten lakunk, számtalanszor megszólal, hogy megjött apa, vagy anya, amelyik nincs itthon és kb annyi idő, hoy a házelöl feljön a lakásba elteltével jön be az ajtón. Perzse, hogy nem az ablakból kilesve látta a hazaérkezést, hanem játék közbe szólal meg.

2009. jan. 9. 19:26
Tegna elpusztult az egyik kutyánk.A lányom és mi is nagyon szerettük.Ma mondtuk meg neki, nagyon sírt és azóta is sírdogál, de majd túllesz rajta ahogy mi is.Raktunk ki egy képet róla.A gyászhoz idő kell.
36. ae12cc5be5 (válaszként erre: 33. - Csipkerózsika)
2009. jan. 7. 17:37
Ja, meg a példamutatás sem mellékes, ha nem történik meg a baj, akkor is felelőtlen viselkedésre, könnyelműségre neveli a gyereket.
2009. jan. 6. 02:00

A beavatás szerintem nem kor kérdése. Bármelyik korban be lehet avatni egy gyermeket a halál fogalmába, de csak a saját szintjéhez mérten, ahogy ő fel tudja fogni. Ezt pedig meg is kell tenni rögtön az első alkalommal, amikor a gyerek találkozik az elmúlással. Lehet az a nagymama, de akár egy háziállat elpusztulása is.

Sose felejtem el, mikor az első kutyám elpusztult. Nekem a szüleim nem mondtak erről semmit, csak elterelték a figyelmem édességgel meg más dolgokkal. Örök életemben féltem a haláltól.

Tabu a halál, és pont ezért fél tőle mindenki. Ha egy gyereket úgy nevelnek, hogy mindent megmagyaráznak neki, úgy mint természetes dolgot, akkor nem fog félni semmitől.

2009. jan. 6. 02:00

A beavatás szerintem nem kor kérdése. Bármelyik korban be lehet avatni egy gyermeket a halál fogalmába, de csak a saját szintjéhez mérten, ahogy ő fel tudja fogni. Ezt pedig meg is kell tenni rögtön az első alkalommal, amikor a gyerek találkozik az elmúlással. Lehet az a nagymama, de akár egy háziállat elpusztulása is.

Sose felejtem el, mikor az első kutyám elpusztult. Nekem a szüleim nem mondtak erről semmit, csak elterelték a figyelmem édességgel meg más dolgokkal. Örök életemben féltem a haláltól.

Tabu a halál, és pont ezért fél tőle mindenki. Ha egy gyereket úgy nevelnek, hogy mindent megmagyaráznak neki, úgy mint természetes dolgot, akkor nem fog félni semmitől.

33. Csipkerózsika (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2009. jan. 6. 01:54
Igen, a felelőtlenség dühítő. Nemcsak az, hogy a gyerekére nem vigyáz... Ha beszakad alatta, az sem csak az ő hülyesége. Ugyanis pont mert felelős a gyerekéért, magára is még jobban kéne vigyázni, elvégre neki kell/kéne felnevelni...
32. anyuca66 (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2009. jan. 5. 22:47
Ha a jég nem elég vastag, a média figyelmeztet, mi is tudjuk, és mégis játszunk az ördöggel. Én nem vinném! Utána meg sírunk ha baj van...
31. d0fd18640a (válaszként erre: 30. - 580dbd446c)
2009. jan. 5. 17:37
Igazad van! Nekünk kell(kellene) vigyáznunk rájuk!!
2009. jan. 5. 13:53

Köszönöm a hozzászólásokat. Néhány történetet megkönnyezve olvastam.

A felnőttek felelőtlensége miatt hány kisgyerek halt már meg! A minapokban felháborodtam hogy egy tán négy éves gyerek vesztette életét,mert apuka ittasan vezetet. Még hagyján ha ittasan egyedül elmegy vhova kocsival, az is elég felháborító, hátmég mikor viszi az egész családot.

Ami még nem hagyja nyugodni a lelkem, hogy mondják a híradóban hogy nem lehet még a tavakon korcsolyázni és akkor mutatják a képeket hogy szülők beviszik a gyereket a jégre. Ha beszakad alatta az ő hülyesége/ostobasága, dehogy kockáztassa a gyereke életét...nc.

2009. jan. 3. 21:53
Kereskedelmi csatornán a hírekbe ha jól értettem, elütöttek egy kisgyeeket??
28. mtt80 (válaszként erre: 10. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 3. 18:46

Te nagyon okos gyerek lehettél, de valószínű neked másképp mondták a dolgokat akkor.

Egyébként nem tudom, hogy van-e gyermeked, de ha igen, akkor tudnod kellene, hogy milyen egy 3-4-5 éves gyerek lelkivilága. Ők még teljesen máshogyan fogják fel a dolgokat.


Én nem akartam már most 3 évesen a nyers valóságot mondani kisfiamnak. Ha rosszul tettem, hát így jártam. Természetesen mindent elmagyarázok neki a korához mérten.

27. pmjudit (válaszként erre: 26. - Anyuca66)
2009. jan. 3. 17:58
Igen, ez Bonyhádon történt.
26. anyuca66 (válaszként erre: 25. - Pmjudit)
2009. jan. 3. 14:06
Pécsen volt Kertvárosba, és Bonyhádon.. Arra gondoltok ( lsz)?
25. pmjudit (válaszként erre: 21. - D0fd18640a)
2009. jan. 3. 14:03
Biztosan hallottad, ez most volt májusban. Előtte kb. 1 héttel ütötték el a nagymamát a babkocsit tolva a zebrán.
2009. jan. 3. 14:02
Nekem 2007 májusban halt meg 54 évesen apukám,a nagyfiam,akit annyira imádott a papa,rengeteget játszott vele,akkor 6 éves múlt,a kicsi másfél éves,így ő színte nem is fog rá emlékezni,csak mi ahogy a fényképre, vagy a sírra mondjuk neki,hogy ott van papa.A nagy megértette,hiányzik neki,de szerencsére nem viselte meg lelkileg.Mivel közel lakunk a temetőhöz,sűrűn kiviszem őket,és halottak napján este hagyományos gyertyagyújtás vana temetőben 1 órás,és arra is kiviszem őket.Nagyon szép olyankor a temető,és a nagyfiam most is mondta,hogy mindíg ílyen sok virágnak,koszorúnak kellene lennie.Én szoktam nekik mondani,hogy papa figyel fentről titeket,és nem szeretné azt látni,hogy veszekedtek,és ők ezt figyelembe veszik,mert a papa szava szent volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook